تنها خداست که می ماند.. والقلم ومایسطرون

کوشش آن حق گزاران یاد باد.......

درمانهای گیاهی -2

درمانهای گیاهی


فهرست کتاب
درمان قطعی ریزش مو و رویاندن موی جدید
درمان میگرن
درمان سرفه دست برندار
درمان قطعی و حتمی لوزه چرکی
خشکی دماغ و رابطه آن با سردرد
درمان گوش درد شدید
درمان دندان درد شدید ـ ورم لثه
سوزش کف سر ـ احساس زخم در کف سر
خواب رفتگي دست و پا
درد دستها
در مورد چشم
درمان قطعی سرفه و نفس تنگی وقتی با سرما بدترميشود
چند خاطره و چند معجزه
صرع و غش
سر تا پا مریض
گلو درد - كز زدن گلو
پا درد
سر درد دائمی
اگزما در هر نقطه ای از بدن
سیاه سرفه
کمر درد
سنگ کلیه
خارش پوست ــ نازک شدن پوست دست
سوزش ادرار ــ خون شدن ادرار
سائیدگی زانو- آرتروز
تشنج کودکان
یبوست مزمن
داروي هوش
پا درد و اقسام آن
عفونت زنانه
رماتیسم
خونریزی قطع نشدنی در زنان
اسهال قطع نشدنی چند ساله
بی اشتهائی عجیب
جوع سگانه ( گرسنگی عجیب و قطع نشدنی و دائمی )
افزایش نطفه مردان
درمان قطعی و بی نظیر :
نازایی در زنان
کلیه و مجاری ادرار
درمان اوره خون
درمان قند خون
درمان چربی خون
درمان استفراغ دائمی
عقب افتادگی زنانه
امراض پوستی ـــ قارچ پوستی
سیاتیک ـــ نقرس
بواسیر
ورم و زخم معده
اثنی عشر
کیسه صفرا
درد کبـــــــــــــد ــ تقویت
لقوه
اعصــــــــــــاب
درمان بوسیله تلقین و حکمت
درمان دندان ــــ حفظ دندان تا آخر عمر
بهترین علاج سوختگي
آفت دهان
خاطره های فوق العاده و باور نکردنی
سکتـــــــــــــه ــ فلج
استسقاء
سینوزیت
لرزش دستها
درد قوزک پا ــــ استخوان زاید
دل پیچه قطع نشدنی
استخوان زاید
درمان موفق واریس بدون عمل جراحی
( کیسه صـــفرا ــ سنگ ها ـــ دیسک ــ بوا ســیر ــ
ناخنک )
معرفی مطالب جلد دوم
( درمان سرطان ـــ نسخه الهي- نسخه از حضرت علي )
زردی
هپاتيت- b
هپاتيت - c
درمان ايدز- درمان الهي
لک صورت
چند داروی معجزه آسا
بيماري اسکلو درمی درمان قطعی ریزش مو و رویاندن
موی جدید
واضح است که ریزش مو داراي چند شاخه است و باید ریشه را شناخت و درمان کرد. اگر ریزش مو به کبد، یا سیستم گوارشی مربوط نباشد و مسائل ژنتیکی در آن دخیل نباشد، و فقط مساله به پیاز مو و پوست سر مربوط باشد بهترین درمان آن و بهترین راه رویاندن آن این است که :
1 ـ اولا" تخم مرغ بومی و ثانیا ً مرغ بومی سیاه را تهیه کرده و روغن آن به طرز صحیح گرفته شود یک بار که سر را شستیم یا حمام کردیم ،با آن سر را ماساژ دهیم و یک بار ماساژ ندهیم .
2ـ روغن پی(پيه) اطراف روده مار را در آورده و با آن ماسا ژ دهیم.
توجه!!
( الف)موي سر باید کوتاه نگهداشته شو د.
(ب)سر چرب،در مانش مشکل تر است .
(ج )علل دیگر ریزش مو از طرف پزشک باید مورد توجه قرار گرفته و درمان شود .
( د )شکم بيمار حتما ً باید به طور طبیعی کار کند.

درمان قطعی میـــــــــــــــــــــــگرن )سر درد نیمه سر )
توجه مهــــــــــــــــــــــــــــــــــم:
1ـ حتما ً باید ابتدا بینی بیمار فعال شود و از خشکی خارج گردد .
2ـ شکم بيمار حتما ً باید طبیعی کار کند.
3ـ اعصاب بيمار حتما ً باید درمان و متعادل شود.
4ـ برای درمان میگرن چند کار لازم است :استفاده از جوشانده میگرن ( جوشانده دكتر احمديه – جوشانده سودا) توجه كنيد كه سه تا اسم دارد. و استعمال موضعي و به سر گرفتن این ترکیب؛
گل بوما دران چنگی بزگ ،گوجه فرنگی معمولی ( نه بزرگ نه کوچک)، حنا دو قاشق که این داروها پس از آنکه گل بومادران کوبیده و نرم شده و با دو داروی دیگر مخلوط سپس در يك لیوان آب جوش که یک گردو قره قروت در آن حل شده مخلوط و به کف سر می گیرند شب تا صبح می ماند.
اگر چه این ترکیب به تنهایی میگرن را از بین می برد، ولی دستور دو داروی دیگر را نیز تقدیم می کنم . قبلا ً عرض کنم که گل بومادران را در استان مرکزی، و بخصوص خمین گل بابونک می گویند و این دارو اگر چه از زبان مردم امّی شنیده شده ولی صد در صد بازدهی ، داشته است.
ترکیب جوشانده میگرن یا جوشانده سودا یا دکتراحمدیه بدین قرار است :
ترنجبین نیم سیر ـ پوست هلیله زرد سه مثقال ــ سنای مکی بین 5ـ 4 گرم ـ آلو بخارا 8 عددـ گل سرخ 3ـ 2 گرم ( توجه بفرمایید که پوست هلیله لازم است . نه خود آن و باید مغز هلیله را بیرون ریخت و سنا و گل محمدی باید به گرم باشند چون بسیار موثر و حساس می باشند).
تمامی این جوشانده را با پنج لیوان آب می جوشانیم تا 4 لیوان آن بخار شده ، و یک لیوان بماند و صاف شود. آخر شب خورده شود . فردای آن روزشکم دو سه بار کار کرده، اعصاب فوق العاده عالی شده و میگرن مرتفع می شود.
توجه مهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم :
1ـ اگر شکم خشک باشد باید ابتدا شکم را فعال کرد. برای فعال کردن شکم بهترین دارو ، ترکیب ترنجبین، شکرسرخ وگز علفی هر یک به اندازه 5/2 مثقال و سنای مکی معادل یک مثقال است که یک ساعتی دريك لیوان آب جوش مانده صاف شده و میل گردد. بعد که شکم از حالت یبوست خارج شد و عادی گشت؛ مثلا ً سه شب دیگر جوشانده خورده شود.
2ـ شبی که جوشانده خورده می شود، غذا کمتر خورده شود ولي خورده شود و آن شب مصرف نان
به مقدار کم باشد.
درمان قطعی و حتمی سرفه دست
برندار
بسیار پیش می آید که شخصی به علت سرماخوردگی سینه اش بهم می ریزد و دچار سرفه می شود. طوریکه داروهای شیمیایی، قادر به درمان آن نیستند. و این مریض بعضاً دو یا سه ماه به درمانهای مصنوعی می پردازد ولی موفق نمی شود. اما با روش طبیعی ظرف 3 الی 4 روز کاملاً درمان میشود.
داروهای چنین شخصی به ترتیب عبارتند از :
1ـ تخم مَرو ( شبیه شاهدانه است ) یک سیر ، شکر تیغال تمیز شده 50 گرم
شکر تیغال پاک شده با تخم مرو مخلوط می شود و این دارو به 3 الی 1 قسمت تقسیم ، و هر روز یک قسمت در ظرف آب جوش و قند می ریزیم تا لعاب اندازد سپس هم زده و ساعت به ساعت مقداری ازآن مصرف می شود .
توجــــــــــــــــــــــــه : اگر زیاد لعاب انداخت می توان به آن آب جوش اضافه کرد.
2ـ مخلوط گل بنفشه یک سیر و پر سیاوش نیم سیر به 4 قسمت تقسیم شده و هر قسمت در قوری یک نفره 2 دقیقه جوشیده و 10 دقیقه دم شود. هر چند ساعت استکانی از آن صاف وشیرین شده، میل گردد.
3 ـ مخلصه شماره 5 از شرکت حکیم مومن تبریزی روزی 2 قاشق 3 دقیقه جوشانده و در 2 یا 3 مرحله میل شود.
توجــــــــــــــــــــــــــه : چنانچه مخلصه شماره 5 دردسترس نباشد ،با اضافه کردن بارهنگ و بالنگو و به دانه و قدومه از هرکدام 20 گرم به داروي 1 یعنی تخم مـــرو و شكر تيغال باز به نتیجه کامل می رسید ونیازی به مورد 3 نیست.
((درمان لوزه چرکین و دست برندار ))
"طوری که سالها از آنتی بیوتیک استفاده شده اما بی نتیجه مانده باشد ."
قدومه شیرازی ( حتماً باید شیرازی باشد) 2 سیر ، شکر تیغال تمیز شده 50 گرم و تخم مرو 50 گرم ؛ همه با هم ترکیب شده و قبل از هر غذا یک قاشق سرخالی در يك لیوان آب جوش ريخته،قند بيفزاييد.وقتی لعا ب انداخت میل نماييد.
توجـــــــــــــه : اگر از حب رازی شبی 2 عدد میل شود بهتر است واگر شکم خشک است می توان از حب رازی به مقدار بیشتری استفاده کرد.این شخص برای جلوگیری از حساسیتش به سرما بهتر است همزمان، شبی یک قاشق اسطو خودوس مثل چای 20 دقیقه دم کند و بخورد.
خشکی دمــــــــــــــــــــــــــــــــاغ
چون خشکی دماغ عوارض جانبی فراوانی دارد باید حتما ً رفع شود. یکی ازاین عوارض سردرد است. سردردهایی که همراه با خشکی بینی باشد؛ معمولاً درمان نمی شوند و پزشکان در درمان این سردردها ناموفق می مانند.
برای رفع این مشکل باید از روغن شیخ استفاده شود. ( ترکیب این روغن در قسمتهای دیگر مفصل خواهد آمد )
لازم به توضیح است که در تهیه این روغن تخم کدوی خام و سیاهدانه و بنفشه به کار می رود.
وقتی این روغن تهیه شد، روزی 3 بار هر بار چندین قطره، از این روغن را در دماغ می چکانیم تا ظرف کمتر از یک هفته، خشکی دماغ رفع شود.
گـــــوش درد شدیــــــــــــــــــد
در زمینه گوش، تجربه و تحقیق زیادی انجام نداده ام، اما فکر می کنم داروهایی که برای حلق و سرفه بحث شده ، مقدار زیادی از عفونت گوش را نيز کم مي کنند . چنانچه از عفونت رحم به شدت می کاهند. ولی گوش دردهایی که ناگهانی باشد و شدید باشد؛ با روغن هسته تلخ زرد آلو به خوبی و با سرعت درمان می شوند.
دنـــــــــــــدان درد شـــــــــــدید
این درد می تواند به سه صورت باشد
یا فقط دندان کرم خورده باشد، یا کرم خوردگی به علاوه ورم زیاد در لثه باشد، یا هیچ کدام نبوده و به صورت باد در لثه ها بچرخد، البته ممکن است ترکیبی از همه اینها هم باشد.
1- اگر فقط کرم خوردگی بود ، بهترین درمان آن این است که به اندازه دانه گندم ذره ای از صمغ آنغوزه خیس کرده ، و در کرم خوردگی به مدت چند دقیقه قرار داده، بعد از قطع شدن درد، آن را خارج کرده و با مسواک وخمیر دندان دهان را بشوئید. چون این صمغ کرمها را به راحتی می کشد و برای اعصاب و یبوست تشنجی خوب است اگر بلعیده شود، اشکالی ندارد.
2 ـ اگر درد دندان همراه با ورم چرکی لثه باشد در این صورت بهتر است ابتدا ورم بخوابد سپس به درمان بپردازیم.
جوشيده كمي از پوست درخت سپيدار هر دندان دردي را اگر خدا بخواهد مي اندازد. درخت بسيار بلندي كه در استان مركزي صنوبر قندي گويند چه! پشت برگ آن سفيد است.
طرز خواباندن ورم لـــــثه :
اگر از حبّ رازی شبی 3 یا 4 عدد بخوریم ، به راحتی ورم و چرک از بین میرود. همچنین ضمادی از نشاسته ، کتيرا و بزرک با زرده تخم مرغ آماده کرده و روی لثه بگذاریم شب تا صبح بماند.
3 ـ اگر درد گردش کند و لثه پائین و بالا را بگیرد و گاه درد تا گوش ادامه پیدا کند؛. در این صورت اگر چرک بود با روش 2 چرک را از بین برده سپس داروی ضد باد بکار می بریم که عبارت است از :
گل اروانه و چای کوهی ( کک گربه ) که هر دو خوشمزه اند، از هرکدام یک قاشق هر 6 ساعت مثل چای دم کرده و میل شود.
2 ، 3 ترکیبی از قولنجان ــ سورنجان ــ بادیان و زنجبیل به طور مساوی میخکوب و آماده کرده و هر 6 ساعت 1 قاشق چایخوری الی 2 قاشق در استکان آب جوش و قند دم کرده ، صاف و میل شود .( مدت دم شدن 10دقیقه الی 15 یا 20 دقیقه است.)
سوزش کف سر ــــ احـــساس زخم در
کف سر- سر شدن دستها يا پاها
گاه پیش می آید که مریض از سوزش کف سرش شکایت می کند و یا گاهی از احساس زخم بودن کف سرش شكايت دارد. در این صورت بهترین دارو برای درمان چنین مشکلی _جوشانده ميگرن يا جوشانده دكتر احمديه است( هر دو يكي است) البته اگر مریض دارای بواسیر دردناک یا خونی نباشد
درد دستــــــــــــــــــــــــــــها
گاه مریض از دردی که در دستهایش وجود دارد می نالد و این چنین مریضی با دو دارو الی 4 دارو به زودی درمان می شود:
1 ـ حب ّ رازی
2ـ جوشانده دکتراحمدیه
3ـ عرق آویشن
4ـ روغن بادام تلخ با گنه گنه
چنین مریضی اگر ورزش گردن هم انجام دهد سرعت درمان بیشتر و طول آن کمتر خواهد شد
.
توجـــــــــــــــــــه: چنین مریضی هرگز نباید سیستم گوارشیش ناقص کار کند.
در مــــــــــــــــورد چشم
پیرزنی 70 ساله که از شدت ناراحتی چشمی و عفونت چشم باید مرتب قطره نفا زولین و قطره اشکی مصرف می کرد. این پیرزن دارای قند بالا و فشار خون بالا و چربی خون بالا بود. شکم او یبوست مزمن و چند ساله داشت. از همه مهمتر آنکه پزشکان گفته بودند که خون به قلب او نمی رسد و مرتب رگهای روی دستها و پاهای او ورم می کردو دردی جانکاه تمام بدن او را گرفته بود ضمنا کلیه نیز عفونت داشت.
با نسخه ای که برای او پیچید ه شد سعی شد امراض او درمان شود و او را از مصرف قرص پردنیزولون نجات دهند . پزشکان محترم می دانند که قرص پردنیزولون چه عوارض خطرناکی دارد . گفتیم روزی دو قاشق روغن بادام بخورد به غذایش همیشه سماق بزند .روزی یک قاشق تخم شنبلیله دم کند و بخورد.
عرق دیابت و عرق سنگ شکن از شرکت حکیم مومن به او داده شد.
تخم سنا به مقدار نیم سیر طبق دستور لازم به او داده شد حب ّ رازی هم به داروها اضافه گشت بعد گزارش کردند که مشكل يبوست مریض برطرف شده ، فشار خون او به طور معجزه آسایي طبیعی شده و روی 12 مانده است. در آزمایش جدیدی که از او گرفته شد ،دیده شدکه چربی و قند وعفونت و تورم رگها ازبین رفته است . 2 معجزه اتفاق افتاده است. اول آنکه بدون مصرف قرص پردنیزلون هیچ دردی احساس نمی کند . دوم آنکه رگهای متورم روی دستها و پاها از بین رفته وبا اينكه پزشک قبلی ایشان فرموده اند خون لازم به قلب نمیرسد حالا عادی شده و خون می رسد.
در مورد تک تک این داروها و چگونگی مصرف آنها وعلت تاثیر آنها در حد ضرورت ، توضیح داده خواهد شد.
درمورد چشم و امراض آن مثل خارش ، سوزش، قرمز شدن و دیدن سیاهی جلوی چشم یا احساس وجود خاک و خاشاک در چشم باچند داروی ساده گیاهی به درمان قطعی مریضی می پردازیم. که شرح آن بدین قرار است :
ما برای انکه بتوانیم چشم را از قرمزی نجات دهیم ، باید خون را از رگهای چشم به پایین بکشیم و غلظت خون را کم کنیم. گل بنفشه یکی از بهترین صاف کننده های خون است و در هر خارش، من از آن نتیجه گرفتم و با فعال کردن شکم بوسیله حبّ رازی می توانیم خون را از سر به پایین بکشیم برای رفع کمبود غذا و ویتامین و همچنین رفع خارش و سرخی و امراض دیگر چشم، جعفری امتحان خود را با معدل پس20 داده است. طوری که حتی یک مورد بدون نتیجه نبوده است. بنابراین در چنین مشکلاتی این 3 دارو توصیه میشود:
1ـ گل بنفشه روزی 15 الی 25 گرم دم كرده ، میل شود.
توجه : اگر طبع مریض گرم است . 2 دقیقه گل بنفشه را بجوشانید و در هر دو مورد این مقدار گل بنفشه برای مصرف در طی روز است نه یک مرتبه .
2ـ در صورت خشکی شکم ، مصرف حب ّ رازی و اگر طبع بیمار گرم است، مصرف روزی یک قاشق پر از مخلوط بارهنگ و اسفرزه ( تخم سفید) دريك لیوان شربت قند که صبح ناشتا مصرف شود ، خشکی شکم مرتفع خواهد شد.
3ـ گذاشتن کوبیده جعفری تازه و تمیز شده پشت چشم در حالی که چشم بسته است و بستن آن. جعفری تازه را تمیز و نیمکوب کرده ، روی پارچه ای قرار داده ، به آرامی پشت چشم گذاشته ، وبا یک دستمال می بندیم .
برای تامین ویتامین A روزی یک لیوان آب هویج خوب است . ولی دم کرده روزی 10 عدد از میوه گل نسترن فوق العاده عالی است. چون حدود 20 الی 30 برابر هویج ، ویتامین A و همین مقدار برابر پرتغال ویتامین C دارد.
برای درمان کم سوئی چشم ، هلیله سیاده خیلی موثر است. مصرف روزانه 5/1 مثقال آن طی 20 روز الی 2 ماه باعث برداشته شدن عینک دو نفرشد.
روزی پیرزنی مراجعه کرد و چنین نسخه ای را خواست زرنباد 4 م، تخم گشنیز 4 م ، هلیله سیاه 4 م ، قهوه خوب 4 م ، نبات 4م ، از او پرسیده شد که این دارو را برای درمان چه نوع مرضی میخواهد ؟ او گفت : برای چشمهایم میخواهم . او گفت : 90 سال دارم وهنوز عینک نزده ام . در طول زندگی هرگاه احساس کم سویی برای چشمم کرده ام این نسخه را مصرف نموده و چشمهایم را از عینک بی نیاز کرده ام . از ایشان پرسیده شد طرز مصرف این دارو چگونه است؟
ایشان فرمودند: هر 5 دارو را کاملا ً آسیاب کرده و بعد از هر غذا یک قاشق چایخوری کف لمه می کنند.
برای تقویت چشم سرمه های فراوانی را در کتابهای مختلف نوشته اند که بسیار جالب توجه هستند. مثلا ً در اواخر کتاب تحفه حکیم مومن از سرمه ای صحبت شده است که وقتی زن و شوهر به چشم می کشند در میان آنها محبت و کشش ایجاد میشود. درمان سرفه و نفس تنگی وقتی که با سرما بدتر می شود.
توجه اکید داشته باشید: که این دارو فقط در موقعی بکار می رود که سینه چه از نظر سرفه و چه از نظر نفس تنگی با سرما زدن بدتر شود .
سورانجاق، تولنجان ، بادیان و زنجبیل از هر کدام 15 گرم کوبیده وروزی یک قاشق چایخوری در نصف لیوان آب جوش و قند 15 دقیقه دم، صاف و شیرین شود و میل شود.چند خاطره و چند معجزه پزشکی ))
در این بخش داستان مراجعه چندین بیمار لاعلاج که به قول خودشان چندین سال دارو و درمان کرده بودند، و نتیجه نگرفته بودند را برای شما می نویسم و داروهایی که برای آنها تجویزشده و علّت این تجویزها وعلت عملی تاثیر این داروها در درمان مریضی شرح داده می شود تا شما بتوانید منشاء امید ، درمان وخدمت بیشتر باشید.
صرع ــ غش
:
قبل از غش سرم گیج می رود و تلوتلو خورده، به زمین می افتم .بعد از بهوش آمدن، باز سرگیجه گرفتهُ، و بعضا ً استفراغ می کنم. پدرش توضیح داد که دهانش به شدت قفل می شود ولی زبانش را تا به حال گاز نگرفته است.
به او گفته شد بذر یونجه بیاورد تا روغن آن را بگیریم در حمام به سر بچه طلا کند، تا بچه عرق کند، ولی آنها چنین کاری نکردند. داروهایی که داده شد بدین شرح بود.
1 ـ اسطوخودوس شبی یک گرم دم و میل شود.
2ـ عرق بیدمشک با هر غذا نیم استکان. ( در پرونده آمده گفتیم عرق بیدمشک بدهند. )
3 ـ ودستور سنبل الطیب و گل گاوزبان را داده ایم .
توجـــــــــــــــــه :
سادگی داروها ممکن است در شما این فکر را بوجود آورد که امکان ندارد به این سادگی مریضی این بچه درمان شده باشد. درمـــــان سر تا پای مریـــض
.
او گفت: اعصابم به شدت متشنج است. دلم از ناف به بالا درد میکند .گاه دردلم چیزی می پیچد، مثل راه رفتن چیزی دردل، ولی دکتر ها گفته اند: جانور نداری. 3 سال پیش معده ام عمل شده است. درد وسوزش و سوختن ندا رد. ولی بیشتر مواقع که غذا می خورم، درد دارد وگاه غذا نخورده، درد دارد. اما بدلیل نفخ شدید دائمی باید اندازه یک بچه بخورم.
ایشان گفت که سابقه مریضی من 17 یا 18 سال است و حدود 200 دکتر رفته ام وهمیشه پهلوی راست وپشت راستشان، درد میکند او گفت : به محض هوس میوه و خوردن آن یا سالاد، دل درد بی اندازه شدید ی گرفته و شکمم اسهالی می شود. داروی شیمیایی نمی توانم بخورم، چون حالم رابهم می زند. فشار خون من ، موقع ناراحتی بالا می رود و در عین حال کم خون هستم. بسیار ضعیف وبی رمقم. دکترها همه گفته اند: از اعصاب است به یک دکتر گیاهی مراجعه کردم نتیجه نگرفته ام. دکتری در گلپایگان توصیه کرد به پزشک گیاهی مراجع کن.
برای رفع نفخ شدید گلپر و نبات وعرق بهار نارنج داده شد . درد طرف راست و پهلوی راست را با عرق نسترن معالجه کردم. برای رفع کم خونی او گزنه را به کار برده شد . دستور داده شد آویشن شیرازی را در سرکه بجوشاند و بعداز صبحانه یک استکان بخورد برای اعصاب اسطوخودوس و عرق بهار نارنج را در نظر گرفتم و برای رفع سردی روده ها ، اسطو خودوس و گل بابونه . گفته شد درغذا زنجبیل بریزد.
بعد این خانم مراجعه کردو گفت: خیلی بهترم قرصها و داروهای چندین ساله برای اعصاب را قطع کردم. مقداری خوردن میوه را شروع کردم دل درد و دل پیچه به کلی بر طرف شد.
امروز شکمم طبیعی کار کرد. درد پهلو و پشت شانه کم شد. این خانم دو بار دیگر مراجعه كرد و کاملا ً درمان شد و از آن تاریخ تا امروز یکی از مبلغین داروهای طبیعی به شمار می رود. گــــــــــلودرد ( گز زدن گلو )
خانم 25 ساله و مادر 45 ساله ایشان با هم مراجعه کردند و هر دو از یک درد می نالیدند. هر دو می گفتند: دائم چیزی در گلوی ما میریزد و گز می زند. دماغ کیپ میشود و گاه باز می شود. احساس می کنیم خلطی از حلق و بالای بینی در گلومی ریزد دکتر زیاد رفتیم 4ــ 5 سال است دچار این مشکل هستیم.
گفتند :خیر نسخه مشترک آندو این داروها بودند.
روغن تخم کدو و ..... روزی دوبار در دماغ بچکانند.
بخور مخصوص به سرو کله بدهند.
جوشانده ( @ ) برای شستشوی مغز مصرف کنند.
بعد اطلاع دادند که هر دومریض کاملا ً خوب شدند.
پـــــــــا درد ( زانـــــــــو درد )
... گفت: 3ـ 4 سال است که پا درد دارم دکتر زیاد رفته ام و غیر از خمین به اراک وتهران و اصفهان مراجعه شده اما نتیجه نگرفته ام . زانویم بسیار درد می کند بخصوص کشکک زانو. رگهای زیر زانو با ضربه یا سرما مثل چوب خشک میشود. حالا استخوانها هم به شدت درد دارد. به ایشان توصیهشد .
1 ـ کرفس بخورد پخته یا در سالاد
2ـحب ّ رازی
3ـ عرق آویشن با هر غذا نیم استکان
4 ـ سیر پخته 4 حبّه صبح ناشتا و روغن سیاه دانه برای ماساژ به زانو
درد...از داروی گیاهی نتیجه گرفت.

سر درد عمرانـــــــه
...گفتند: اگر ناراحت بشوم بدتر می شوم و وقتی به حمام می روم و می آیم سردردم بیشتر می شود. اول پشت سرم درد می گیرد و مور مور می شود بعد رگهای گردن و شانه درد می گیرد وگاه درد به پیشانی زده و ذوق می زند.
گلويم خشک و تلخ است، دماغم خشک است، زود سرما می خورم و باگرمی خوردن، درد سرم بیشتر می شود و گلویم درد می گیرد. گاه چشمانم خیلی می سوزد به محض رسیدن بوی سرخ کردنی به مشامم سردردم شروع میشود.
برای درمان سردرد ایشان:
" خاکشیر روزی 2ـ 3 قاشق ،جوشانده سردرد یک بسته ، جوشانده نیلوفر یک خوراک، قرص شیرین بیان 20 عدد" داده شد. شوهر ایشان در بعدگزارش کرد که سردرد خانمش کاملا ً درمان و مشکلات دیگری که از آن نام برده رفع شده است.
قابل ذکر است که شکم این خانم نامرتب كار ميكرد و اعصابش خرد بود .
. خانم دیگری غیر از سردرد، سرگیجه نیز داشت ، با دهانی تلخ و شکمی خشک واعصابی به هم ریخته. قلبش طپش داشت ، بدنش می لرزید، بعد از حمام سردردش بیشتر می شد. به ایشان هم نسخه اینچنین دادیه شد
برای رفع صفرا :
عرق بنفشه و برای تقویت خون به جای خوردن قرص آهن ، برگه زرد آلوی شیرین وخوراک باقلا سفارش شد.
برای رفع سردرد :
1 ـ خاکشیر روزی 2 قاشق در آب جوش و قند.
2 ـ شیره خنکها شامل ( تخم کدو و خیار و خرفه )
3 ـ اسطو خودوس به علاوه بابونه
4 ـ جوشانده سردرد
این خانم نیز کاملا ً درمان شد.
.....از سردرد عمرانه گله داشت. ایشان می گفت: اول پشت سرم درد می گرفت حالا وسط سر دست به سرم می زنم احساس درد دارم ،بسیار کم خواب هستم و قرص مسکن به من نمی سازد . داروی مختصری به ایشان داده شد و ایشان درمان شد.
داروی ایشان عبارت است از :
1ـ بخور سینوزیت برای یک مرتبه
2ـ اسطو خودوس
3 ـ جوشانده سردرد
.
اگزمای اطراف گردن و بقیه بدن
آقای .. از اگزمای اطراف گردن رنج می برد.ایشان می گفت : در بدن می چرخد و آنقدر خارش دارد که از حال می رود .تقریبا ً اگزما زخم شده بود او گفت 8ـ 9 ماه است گرفتار شده ام و دکتر زیادی رفته ام . از او پرسیده شد، آیا دکتر پوست رفته است . جواب داد : خیر . ونسخه بدین قرار بود:
1 ـ مرتب خاکشیر بخورد.
2 ـ روزی3 قاشق گل بنفشه دم کرده و بخورد.
3ـ دائم در غذا آبغوره باشد.
4 ـ با هر غذا نیم استکان عرق شاه تره بخورد.
5 ـ جوشانده......یک خوراک میل نماید.
سیاه ســـرفه
خانمی 80چنان شدید سرفه می کرد که سیاه می شد و می افتاد. همراه او می گفت موقع سرفه دل را می گیرد و شکم مثل لاستیک شده و از درد دل تکان میخورد.
گویی تخم مرغی در حلقش گیر کرده است. خودش می گفت وقتی می گیرد دیگر می میرم همراه او می گفت همراه سرفه شدید نفس تنگی دارد و طبعش بسیار گرم و دهانش خشک مثل گچ است و به چندین دکتر در تهران هم مراجعه كرده است. دکتری در تهران گفته بود از قلب ایشان است ولی دارو داده بود بدتر شده بود. شبها بیشتر سرفه می کرد. لب و دهان کبود بود رگهای گردن کبود می شد و زیاد عرق می کرد . یکی از همراهان ایشان می گفت: خودش گفته است شما که مرا پیش همه دکترها برده اید پیش دکتر گیاهی هم ببرید . فشار خون این خانم 19 روی 10 بود. نسخه ایشان شامل :
1ـ عرق چنار صبح ناشتا و موقع خواب نیم استکان بیشتر
2 ـیک خوراک چهار شیریني، برای تصفیه روده ها
3ـ ضد فشار خون احمدیه
4ـ مصرف مرتب خاکشیر
5ـ برونشیم یک جعبه از شرکت گل دارو
6ـ شکر تیغال روزی 1 قاشق پر
7ـ قدومه مخلوط با شکر تیغال
8ـ ضد فشار خون ایران دارو
پـــــــــا درد ( زانـــــــــو درد )
... گفت: 3ـ 4 سال است که پا درد دارم دکتر زیاد رفته ام و غیر از خمین به اراک وتهران و اصفهان مراجعه شده اما نتیجه نگرفته ام . زانویم بسیار درد می کند بخصوص کشکک زانو. رگهای زیر زانو با ضربه یا سرما مثل چوب خشک میشود. حالا استخوانها هم به شدت درد دارد. به ایشان توصیه کردهشد .
1 ـ کرفس بخورد پخته یا در سالاد
2ـحب ّ رازی
3ـ عرق آویشن با هر غذا نیم استکان
4 ـ سیر پخته 4 حبّه صبح ناشتا و روغن سیاه دانه برای ماساژ به زانو
از داروی گیاهی نتیجه گرفت.

سر درد عمرانـــــــه
.خانم ..از سردرد عمرانه می نالید.ایشان می گفتند: اگر ناراحت بشوم بدتر می شوم و وقتی به حمام می روم و می آیم سردردم بیشتر می شود. اول پشت سرم درد می گیرد و مور مور می شود بعد رگهای گردن و شانه درد می گیرد وگاه درد به پیشانی زده و ذوق می زند.
گلويم خشک و تلخ است، دماغم خشک است، زود سرما می خورم و باگرمی خوردن، درد سرم بیشتر می شود و گلویم درد می گیرد. گاه چشمانم خیلی می سوزد به محض رسیدن بوی سرخ کردنی به مشامم سردردم شروع میشود.
برای درمان سردرد ایشان:
" خاکشیر روزی 2ـ 3 قاشق ،جوشانده سردرد یک بسته ، جوشانده نیلوفر یک خوراک، قرص شیرین بیان 20 عدد" داده شد. کاملا ً درمان و مشکلات دیگری که از آن نام برده رفع شده است.
قابل ذکر است که شکم این خانم نامرتب كار ميكرد و اعصابش خرد بود .
.خانم دیگری غیر از سردرد، سرگیجه نیز داشت ، با دهانی تلخ و شکمی خشک واعصابی به هم ریخته. قلبش طپش داشت ، بدنش می لرزید، بعد از حمام سردردش بیشتر می شد. به ایشان هم نسخه اینچنین داده شد
برای رفع صفرا :
عرق بنفشه و برای تقویت خون به جای خوردن قرص آهن ، برگه زرد آلوی شیرین وخوراک باقلا سفارش شد.
برای رفع سردرد :
1 ـ خاکشیر روزی 2 قاشق در آب جوش و قند.
2 ـ شیره خنکها شامل ( تخم کدو و خیار و خرفه )
3 ـ اسطو خودوس به علاوه بابونه
4 ـ جوشانده سردرد
این خانم نیز کاملا ً درمان شد.
.خانم ..از سردرد عمرانه گله داشت. ایشان می گفت: اول پشت سرم درد می گرفت حالا وسط سر دست به سرم می زنم احساس درد دارم ،بسیار کم خواب هستم و قرص مسکن به من نمی سازد . داروی مختصری به ایشان داده شد و ایشان درمان شد.
داروی ایشان عبارت است از :
1ـ بخور سینوزیت برای یک مرتبه
2ـ اسطو خودوس
3 ـ جوشانده سردرد
.
برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه بفرمایید

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۲ دی۱۳۸۶ساعت 17:41  توسط بهارصبا (فاطمه فضایی)  |