کوشش آن حق گزاران یاد باد.......

قبر فرد بي گناهي كه هيچ گياهي بر روي آن نميرويدقبر فرد بي گناهي كه هيچ گياهي بر روي آن نميرويد

 

در سال  1902 اهالي ولز در ميدان اصلي شهر جمع شده بودند تا شاهد اعدام جواني باشند بنام" كاري بورن"  اين جوان بدبخت از شهر ديگري براي كمك به يك زن بيوه به ولز آمده بود. وي در زمين زراعتي آن زن كار مي‌كرد و در مقابل دستمزد ناچيزي مي‌گرفت.يكروز دو ولگرد ولزي جلوي او را گرفتند و هرچه پول داشت از او دزديدند و او را كتك زدند. سپس وي را به كلانتري برده و ادعا كردند او از آنها پول دزديده است. مردم ولز هم كه همه باهم متحد بودند  در كمال ناباوري راي به مرگ او دادند.  آن جوان سحرگاه بروي چوبه دار قرار گرفت به خاطر گناهي كه مرتكب نشده بود. قبل از انجام مراسم وي ناگهان يك دست خود را بالا برد و گفت: " همه شما ميدانيد من بيگناهم. اما بيجهت محكوم به مرگ شدم. من از خداوند ميخواهم براي اثبات بيگناهي من بعد از مرگم هيچ گياهي بروي قبر من رشد نكند " در همين لحظه مامور اعدام دسته را كشيد و جوان مرد . دوهفته بعد از مرگ او كشيش هاي كليسا متوجه شدند روي تمام قبرها پر از گل و گياه شده در حالي كه قبر  اين جوان همچنان عاري از علف است. شايعه هايي به سرعت در شهر پيچيد. مقامات كليسا دستپاچه شدند و سريع رويه خاك را با يك خاك قويتر عوض كردند. اما سودي نداد. در چندين سال بعد زمين را تا عمق 60 سانتيمتري كندند و خاك را عوض كردند اما قبر همچنان خالي از هرگونه گياه بود. گياهاني كه بروي آن ميگذاشتند ( به صورت نهال ) بعد از چند روز به يكباره خشك مي‌شد تا اينكه نسلهاي بعدي كشيشها گذاشتند قبر به حالت طبيعي خود باشد تا مردم از اين اتفاق عبرت بگيرند و دروغ نگويند . بسياري از مردم ولز ميگويند : انان كه به او تهمت زدن به شكل فجيعي مردند . قبر هنوز آنجاست. عاري از علف. تا شاهد مدعاي مردي باشد كه بيگناه كشته شد .+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ دی۱۳۸۶ساعت 20:47  توسط بهارصبا | 

معروف ترين مكان هاي ارواح

خانه كشيش بارلي
    در اين قسمت مي‌خواهيم همراه با شما توري گردشي به مرموزترين و وحشتناك‌ترين مكان‌هاي ارواح دنيا داشته باشيم و شما را با معروف‌ترين آنها آشنا سازيم


    مردم انگليس اغلب با خانه‌هاي ارواح، عمارت‌ها و قصرهاي تسخير شده آشنايي زيادي دارند ولي در اين كشور (خانه كشيش بارلي) يكي از پرروح‌ترين خانه‌ها است و روايات و داستان‌هاي بسيار زيادي براي اثبات اين مدعا در دست مي‌باشد. اين خانه در سال 1863 در كنار كليساي بارلي بنا شد تا جناب كشيش‌(هنري بول) در آن سكني گزيند. اين بنا سالها محل طغيان روح‌هاي سركش بوده و اتفاقات عجيبي همچون حركت كردن خودبه‌خود اشيا، بوهاي عجيب، نقاط سرد در قسمت‌هاي مختلف خانه، صداي تاخت و تاز اسب‌ها و تجسم اشباح در آن رخ ميداد. حتي بعد از اين‌كه اين خانه در سال1939 ‌ طعمه حريق گشته و ويران شد و عكس‌هاي بسياري نيز از ويرانه‌هاي آن گرفته شد، باز هم كليساي مجاور آن محل بروز اين اتفاقات شد. كاپيتان دبليو. اچ. گركسون يكي از ساكنان اين خانه مي‌نويسد: بارها او و خانواده‌اش روح يك پرستار بچه كه سرگردان به اين طرف و آن طرف مي‌رفته است را ديده‌اند. بعد از اين‌كه اين پرستار را چند بار در كنار يكي از پنجره‌هاي خانه ديدند، آن پنجره را با آجر پوشاندند تا ديگر او را نبينند. گركسون در خاطرات خود مي‌نويسد(شايد آن آتش‌سوزي مصيبت‌بار تاثيري ناراحت كننده داشته است زيرا در طول آن شب چند نفر گفتند مرا به همراه دو غريبه كه يكي خانمي ملبس به شنلي خاكستري رنگ و ديگري جنتلمن با سر طاس و كت بلند مشكي بودند، ديده‌اند. چند تا از وحشت‌انگيزترين اتفاقات اين خانه كه مو را برتن انسان راست مي‌كند براي (ماريان)، همسر كشيش(ليونل فويستر) كه از تاريخ 30 اكتبر 1930 به اين خانه نقل مكان نمودند افتاده است. يكي از ارواح اين خانه سعي مي‌كرد با ماريان ارتباط برقرار نمايد و اين كار را با روش عجيبي انجام مي‌داد. او بر روي ديوارهاي خانه نامه مي‌نوشت عكس‌هاي اين نوشته‌ها هنوز هم در دست است و در مركز مطالعات ماوراءالطبيعه نگهداري مي‌شوند. يكي از اين عكس‌هاي شگفت‌آور آجري را نشان مي‌دهد كه در هوا شناور است در عكس ديگري چيزي روبان مانند در هوا معلق مي‌باشد و همچنين هيئت‌هاي مه‌آلود اشباح. هنوز هم افراد بسياري مي‌گويند كه در زمين‌هاي برجاي مانده از خانه كشيش بارلي روح ديده و از آن عكس ‌گرفته‌اند. در جولاي سال 2000 عكسي توسط يكي از گردشگران گرفته شد كه هاله‌اي كروي و اسرارآميز كه به آن (اورب) مي‌گويند در آن به‌طور واضحي مشخص است.
    
    برج لندن
    يكي از معروف‌ترين و ماندگارترين بناهاي تاريخي دنيا برج لندن است كه در عين حال يكي از پرشبح‌ترين ساختمان‌‌هاي دنيا نيز قلمداد مي‌شود بي‌‌شك ناشي از تعداد زياد اعدام‌ها، قتل‌ها و شكنجه‌هايي است كه در هزار سال گذشته در پس ديوارهاي اين محل صورت گرفته است. بارها و بارها گزارش شده است كه افراد مختلفي در دور و اطراف برج روح ديده‌اند. در يك نيمه شب زمستاني در سال 1957 يكي از نگهبانان از صداي برخورد يك شي‌ به سقف از جا پريد. وقتي براي پيگيري و بررسي از اتاقك بيرون رفت موجودي سفيدرنگ و بي‌‌شكل را ديد كه بر روي برج قرار گرفته است. مدتي بعد آنها دريافتند كه (ليدي جين‌گري) در تاريخ 12 فوريه سال 1554 درهمان محل سر از بدنش جدا شد. شايد سرشناس‌ترين سكنه برج لندن روح (آن بولين) باشد. او يكي از همسران (هنري هشتم) بود كه در سال 1536 در اين برج سرش زير گيوتين گذاشته شد. روح او در مواقع بي‌‌شماري ديده شده است گاهي سرش را در دست دارد و بر روي (برج سبز) يا در كليساي سلطنتي برج قدم مي‌زند. ديگر ارواح اين برج، روح (هنري ششم)، (توماس بكت) و (سر والتر رالي) مي‌باشند. يكي از مخوف‌ترين داستان‌هاي برج لندن درباره مرگ(كنتس ساليز بري) مي‌باشد. اين كنتس در سال 1541 به علت دست داشتن در چند جنايت (كه امروزه اعتقاد بر اين است كه اين زن بي‌‌گناه بود) به مرگ محكوم شد. وقتي كه كنتس را به سوي چوبه‌دار مي‌بردند او از دست سربازان گريخت و فرار كرد ولي چند لحظه بعد توسط مردي كه تبرش را به سوي وي پرتاب كرد كشته شد. صحنه اعدام كنتس ساليز بري بارها توسط ارواح برج سبز نمايش داده شده و توريست‌هاي حاضر در برج با چشم خود آن را ديده‌اند.
    
    كوئين مري
    البته كشتي كويين مري يك خانه نيست ولي درست مثل خيلي از خانه‌هاي قديمي به تسخير ارواح درآمده است. كوئين مري كه زماني يك كشتي اقيانوس پيماي لوكس و مجلل بود، بعد از اين‌كه روزهاي اقيانوس‌نوردي خود را پشت‌سر گذاشت، در سال 1967 توسط فردي از اهالي كاليفرنيا خريداري شده و به يك هتل تبديل شد. پرروح‌ترين نقطه كوئين مري موتورخانه آن است. جايي كه پسرك 17 ساله‌‌اي در آن طعمه آتش شد و جان خود را از دست داد. مردم بسياري مي‌گويند صداي ضربه خوردن به لوله‌ها و درهاي كابين‌هاي اين كشتي را با گوش خود شنيده‌اند. در جايي از كشتي كه درحال حاضر سالن لابي هتل مي‌باشد بارها بانويي سپيدپوش ديده شده است و اشباح‌ چندين كودك، استخر كشتي را به تسخير خود درآورده‌اند. روح دختر كوچولويي كه گفته مي‌شود گردنش در يك حادثه در استخر شكست هنوز هم مادر و عروسكش را مي‌خواهد. راهروي رختكن استخر، منطقه‌اي پر از اتفاقات غير قابل توضيح است. مبلمان‌ها بي‌‌دليل از جاي خود حركت مي‌كنند، مردم احساس مي‌كنند دستاني نامرئي آنها را لمس مي‌نمايند و روح‌هاي ناشناسي ظاهر مي‌شوند. در دماغه كشتي هرازگاهي مي‌توان صداي جيغ يك روح را شنيد. جيغي توام با درد كه مي‌گويند صداي ملواني است كه در زمان تصادف كشتي كشته شد.
    
    ويلي هاوس


    (ويلي هاوس) واقع در (سن‌ ديه‌گو) كاليفرنيا عنوان معروف‌ترين خانه ارواح ايالات متحده را به خود اختصاص داده است. اين عمارت درسال 1875 توسط (توماس ويلي) برروي زميني ساخته شد كه بخشي از آن دريك گورستان قديمي قرار داشت و از همان زمان محل عبور و مرور ارواح بود. نويسنده‌اي به نام (دوتريسي رگولا) درباره تجاربش در آن خانه مي‌نويسد: (در طول چندين سال وقتي شبها در مهمانخانه مكزيكي شهر در آن سوي خيابان شام مي‌خوردم، ديگر عادت كرده بودم كه ببينم پنجره طبقه دوم ويلي هاوس گاهگاهي باز مي‌شود. اين در حالي بود كه هيچكس در آن خانه زندگي نمي‌كرد و درهايش قفل بودند. آخرين باري كه به آن جا رفتم احساس كردم در قسمت‌هاي مختلفي از آن انرژي خاصي جريان دارد. به خصوص در قسمتي كه زماني محل دادگاه شهر بود. در اين قسمت احساس مي‌كردم بوي كهنه سيگار در فضا پيچيده است. در راهروي اصلي بوي عطري به مشام مي‌رسيد كه ابتدا فكر كردم مربوط به خانم راهنماست. ولي وقتي جلوتر رفتم تا با او درباره خانه صحبت كنم متوجه شدم او اصلا بوي عطر نمي‌دهد. ديگر ارواحي كه در آن خانه ديده شده‌اند عبارتند از: شبح دختركي كه به‌طور اتفاقي درآن خانه حلق‌آويز و خفه شد، روح (جيم رابينسون يانكي) ، دزدي كه آنقدر مردم او را با چماق زدند كه در راهروي خانه جان داد و اكنون روحش در همان محل ظاهر مي‌شود و خود را به توريست‌ها مي‌نماياند. دختر مو قرمز ويلي روح بعدي است او آنقدر واقعي به نظر مي‌رسد كه گاهي با يك بچه زنده اشتباه گرفته مي‌شود. (سيبل ليك) مديوم مشهور آمريكا مي‌گويد تاكنون با چندين روح ويلي هاوس ارتباط برقرار كرده است و (هانس هولزر) شكارچي ارواح نيز ويلي هاوس را يكي از مهم‌ترين ساختمان‌هاي ارواح آمريكا مي‌داند.
    
    كاخ سفيد
    بله، عمارت بزرگ بلوار پنسيلوانيا در واشنگتن‌دي‌سي نه تنها محل زندگي رييس‌جمهور فعلي آمريكاست بلكه منزل چندين رييس‌جمهور فقيد اين كشور مي‌باشد كه هرازگاهي هوس مي‌كنند سري به آن جا بزنند. هر چند كه تمامي آنها سالهاست كه مرده‌اند. مي‌گويند پرزيدنت هريسون گاهي اوقات اتاق زيرشيرواني كاخ سفيد را جستجو مي‌كند و معلوم نيست به دنبال چه چيزي مي‌گردد. پرزيدنت اندرو جكسون اتاق خواب خودش را در كاخ سفيد هنوز هم در تسخير خود دارد و روح (ابيگيل آدامز) همسر يكي از رييس‌جمهورها يك بار درحالي ديده مي‌شود كه در هواي يكي از سالن‌هاي كاخ سفيد شناور بود و گويي چيزي را حمل مي‌كرد. در اين بين روحي كه بيشتر از بقيه به كاخ سفيد مي‌آيد، روح (آبراهام لينكلن) است. (النور روزولت) يك بار گفت وقتي در اتاق لينكلن در حال كار بوده حضور پرزيدنت لينكلن را به وضوح حس كرده است كه به او نگاه مي‌كرد.
    در زمان رياست جمهوري روزولت يكي از كاركنان كاخ سفيد مي‌گفت روح لينكلن را با چشم خودش ديده است كه روي لبه تختش نشسته بود و چكمه‌هايش را از پايش درمي‌آورد. يك بار ديگر و باز هم در زمان روزولت، (ويلهمينا) ملكه هلند يك شب مهمان كاخ سفيد بود. او نيمه‌هاي شب با صداي ضربه‌اي به در اتاق از خواب بيدار شد. وقتي در را باز كرد رو به روي خود آبراهام لينكلن را ديد كه از درون راهرو به او خيره شده است. همسر كالوين كاليج مي‌گويد چندين بار لينكلن را ديده است كه دستهايش را در پشت گره كرده بود و در سالن‌ بيضوي كاخ ايستاده بود و از پنجره‌ بيرون را تماشا مي‌كرد.
    
     پل اميلي
    پل اميلي پلي كوچك، سرپوشيده و تاريخي در منطقه (استو) در (ورمونت) است كه خيلي‌ها سعي مي‌كنند شبها از آن عبور نكنند. مي‌گويند روحي به نام (اميلي) اين پل را به تسخير خود درآورده است. كار اين روح فقط اين نيست كه درون اتاقك پل ظاهر شود و خود را به زندگان نشان بدهد بلكه او روحي ترسناك است و كارهاي وحشت‌آوري انجام مي‌دهد. به‌طور مثال اتومبيل‌ها را به شدت تكان مي‌دهد و صورت قربانيان خود را با ناخن‌هاي نامرئي‌اش مي‌خراشد. 150 سال است كه اسبها و اتومبيل‌هايي كه از اين پل مي‌گذرند خراشيده مي‌شوند. مردم صداي زني را مي‌شنوند و هيكل روح مانندي را مي‌بينند و شاهد ظهور نورهاي عجيبي مي‌شوند ولي در عكس‌هاي گرفته شده از پل اميلي چيزي جز نورهاي گوي مانند (اورب) ديده نمي‌شود. داستان‌هاي متفاوتي درباره پل اميلي برسر زبان‌هاست. از دختر عاشقي كه 150 سال پيش به‌خاطر محبوبش خود را بر روي پل حلق‌آويز كرد تا زني كه در دهه 1970 براي ترساندن بچه‌هايش اين افسانه را سرهم كرد. ولي موسسه تحقيقاتي ماوراءالطبيعه آمريكا پس از بررسي اين پل زيبا با دستگاه‌هاي پيشرفته به اين نتيجه رسيد كه داستان‌هاي ارواح مردم چندان هم بي‌‌ربط نيستند و درون پل مسلما در تسخير يك يا چند روح مي‌باشد. روحي كه صداي كشيده شدن ناخن‌هايش بر روي ديوارهاي چوبي اتاقك روي پل، تن انسان را به رعشه وا مي‌دارد.
    
    روح دايي مايك
    من دوازده سال پيش با اهالي يك خانه ارواح در جنوب نيوجرسي مصاحبه كردم. مطلبي كه مي‌خوانيد داستاني است كه خانم صاحبخانه درباره اتفاقات آن جا برايم تعريف كرد. اين خانه خانه‌اي خلوت است كه در خياباني خلوت و در شهري كوچك قرار دارد.داستان ما از اوايل دهه 1960 آغاز شد. در آن زمان (مايك) برادر (جوآن) با يك دختر شلوغ و ناآرام كه خانواده، او را (ردز) صدا مي‌زدند نامزد شد. يك روز (مايك) و نامزدش(ردز) در فيلادلفيا اتومبيل‌سواري مي‌كردند و با دوستانشان كورس گذاشته بودند. هر دوي آنها حسابي به هيجان آمده بودند و از سرعت لذت مي‌بردند. (ردز) براي اين‌كه بازنده مسابقات نباشد پشت‌سر هم به مايك مي‌گفت (گاز بده، گاز بده) كمي بعد ديگر طاقت نياورد و از همان طرف پاي خود را روي پدال گاز گذاشت و آن را فشار داد. مايك نتوانست اتومبيل را كنترل كند و اتومبيلشان چپ كرد. در اين تصادف (ردز) فورا كشته و مايك به شدت زخمي شد به‌طوري كه حتي نتوانست در مراسم تدفين (ردز) شركت كند چون بايد در تختش مي‌ماند. وقتي خانواده از مراسم تدفين به خانه برمي‌گشتند، به اتاق مايك در طبقه بالا رفتند، به محض ورود آنها مايك براي آنها دقيقا توصيف كرد كه (ردز) در تابوت چه لباسي بر تن داشت و چه جواهراتي به همراه داشت. خانواده او مي‌پرسيدند كه از كجا اين‌چيزها را مي‌داند و مايك پاسخ داد (ردز) پيش او آمده بود تا او را ببيند.
    چندين سال بعد (بابي) پسر (جوآن) براي جنگ راهي ويتنام شد. دايي مايك به او گفت فردا تا من نيامده‌ام حركت نكن. چون مي‌خواهم يك سكه شانس به تو بدهم تا از تو حفاظت كند. دايي مايك خيلي اصرار داشت كه اين سكه را به بابي بدهد. روز بعد همه خانواده براي بدرقه (بابي) به فرودگاه رفتند.
     همه به جز دايي مايك. دايي مايك هرگز به فرودگاه نيامد و بابي مجبور شد بدون ديدن او به ويتنام برود. وقتي جوآن به خانه برگشت همسايه‌ها به او گفتند تلويزيونش را روشن كند و به اخبار گوش بدهد. او تلويزيون را روشن كرد. اخبار، برادرش (مايك) را نشان مي‌داد كه كشته شده و روي زمين افتاده بود او به هنگام سرقت از يك بانك كشته شده بود زيرا مي‌خواست يك كلكسيون سكه را بدزدد.
    يك شب بابي در پايگاه خود نگهبان بود. نيمه‌هاي شب چشمش به شخصي افتاد كه در تاريكي به او نزديك مي‌شود. فرمان ايست داد. اسلحه را به سمت او گرفت. تا به حال به سوي يك انسان واقعي شليك نكرده بود و به همين خاطر ترديد داشت. آن شخص نزديك‌تر شد و ناگهان بابي او را شناخت. او (دايي مايك) بود. دايي مايك به او گفت پشت سرت را نگاه كن. وقتي بابي برگشت درست رو ‌به روي خود يك سرباز دشمن را ديد كه با خنجر آماده ايستاده بود. بابي فورا شليك كرد و او را كشت وقتي برگشت ديگر دايي مايك آن‌جا نبود. دايي‌اش نتواسته بود سكه شانس را به او بدهد ولي گويا خود آن‌جا رفته بود تا جانش را نجات بدهد. پس از جنگ بابي راننده اتوبوس شد. يك شب دوباره احساس كرد درست مثل زمان جنگ حضور دايي مايك را حس مي‌كند. صداي او را شنيد كه مي‌گفت (پشت سرت را نگاه كن) او برگشت و مردي را ديد كه با يك چاقو آماده ضربه زدن به اوست. او آن مرد را خلع سلاح كرد و به پليس تلفن زد.
    بابي هنوز هم هرازگاهي كه خطري تهديدش مي‌كند دايي مايك را مي‌بيند.
    
ایرانیان انگلیس

+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ دی۱۳۸۶ساعت 19:22  توسط بهارصبا | 
نامتان را به خط مصر باستان بنویسید.

به سایت زیر مراجعه کنید.

http://www.upennmuseum.com/hieroglyphsreal.cgi

University of Pennsylvania Museum of Archaeology and Anthropology
www.upenn.edu/museum
presents

Write Like an Egyptian

your name in hieroglyphs,
the way an Egyptian scribe might have written it.


1:
Type your first name

(maximum 16 letters)


 

2:
Click inscribe

(or erase to start over)

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ دی۱۳۸۶ساعت 12:44  توسط بهارصبا | 
سرنوشت تكراري

دنيا پر از تكرارهاي سرنوشت است. تكرارهايي كه عينا مثل اتفاقات گذشته صورت مي‌گيرند و هيچ توضيحي نيز براي آنها نمي‌توان داد. آيا اين اتفاقات واقعي و باورنكردني فقط از روي شانس و اتفاقي روي داده‌اند يا دست هوشمند تقدير در آنها دخيل بوده‌اند؟ برادران دوقلوي همسان هفتاد و يك ساله فنلاندي هر دو در حادثه دوچرخه‌سواري و در يك جاده تنها با دو ساعت اختلاف زماني كشته شدند. به گفته پليس اين اتفاق فقط يك تكرار زماني بود و هيچ علت ديگري نداشت. افسر

پليس گشت آن محل مي‌گويد: (هر چند اين خيابان، خيابان پر رفت و آمدي است ولي زياد در آن تصادف روي نمي‌دهد. وقتي شنيدم آن دو، برادر بودند موهاي تنم راست شد. واقعا اين فكر به ذهن انسان خطور مي‌كند كه كسي از آن بالا تمام اين اتفاقات را برنامه‌ريزي مي‌كند.) دوقلوهاي همسان، حادثه‌هاي همسان، مرگ‌هاي همسان، با دو ساعت اختلاف زماني. اين گزارش تكان‌دهنده در ماه مارس سال 2002 در تمام روزنامه‌ها و سايت‌هاي دنيا منتشر شد. اين خبر بي‌نهايت عجيب به نظر مي‌رسيد و انسان را به اين فكر مي‌انداخت كه شايد اين تنها يك اتفاق و تنها يك انطباق زماني و مكاني نيست، آيا اين دست تقدير است؟ آيا اين درست است كه بگوييم هيچ اشتباهي در بين نيست و هيچ تكراري رخ نمي‌دهد و تمام اتفاقاتي كه در اطراف ما روي مي‌دهد براي درس گرفتن ماست؟ تاريخ پر از تكرارهاي حيرت‌انگيز و عجيب است. تكرارهايي كه انسان را به مكث وا مي‌دارد. در اين‌جا به برخي از آنها اشاره مي‌كنيم:
    
    
    مرگ‌هاي تكراري
    اين داستان هم داستاني مشابه مرگ دوقلوهاي فنلاندي است ولي اين بار صحبت از دوقلوهاي همسان نيست. بلكه درباره دو برادر معمولي است. در سال 1975 مردي كه در يكي از خيابان‌هاي برمودا در حال دوچرخه‌سواري بود با يك تاكسي تصادف كرد و بلافاصله از دنيا رفت. يك سال بعد برادر اين مرد دقيقا مثل خود او كشته شد. در حقيقت بايد بگوييم برادر كوچكتر درست در همان جاده، همان دوچرخه را سوار شده بود و براي اين‌كه بيشتر حيرت‌زده شويد بايد بيفزاييم كه او با همان تاكسي تصادف كرد. راننده تاكسي، نيز همان راننده يك سال پيش بود و حتي همان مسافر يك سال پيش دوباره سوار بر تاكسي او شده بود.
    
    
    راهب اسرارآميز


    (ژوزف آگنر) يك نقاش نسبتا معروف استراليايي در قرن نوزدهم بود. او انساني بسيار افسرده به نظر مي‌رسيد زيرا چندين بار دست به خودكشي زده بود. وقتي نخستين بار خودكشي كرد تنها هجده سال داشت و سعي كرد خودش را حلق‌آويز كند ولي درست وقتي كه شروع به دست و پا زدن كرد، در خانه باز شد و راهبي شنل‌‌پوش ظاهر شد و او را از مرگ نجات داد. او در 22 سالگي مجددا خود را حلق‌آويز كرد ولي اين بار هم ناگهان همان راهب اسرارآميز پيدا شد و نجاتش داد. هشت سال بعد ديگران او را به هدفش كه خودكشي بود نزديك كردند و او را به جرم دست داشتن در فعاليت‌هاي سياسي به اعدام محكوم كردند ولي باز هم همان راهب دخالت كرد و راي دادگاه را تغيير داد. (ژوزف آگنر) بالاخره در 68 سالگي به آرزوي خود رسيد و خودكشي كرد. اين بار او براي اين كار از اسلحه استفاده كرد. مراسم تدفين او توسط همان راهب شنل‌‌پوش انجام گرفت. مردي كه آگنر هرگز نامش را ندانست.
    
    
    صاحب برحق جايزه
    در سال ( 1858رابرت فالون) به ضرب گلوله كشته شد. قاتلان او كساني بودند كه با او قماربازي مي‌كردند. آنها ادعا كردند كه فالون با تقلب ششصد دلار از آنها برده بود. وقتي صندلي فالون خالي شد ديگر هيچكس ميل نداشت جاي او را در بازي پر كند چون مي‌ترسيدند به سرنوشت او گرفتار شوند. به همين خاطر آنها به خيابان رفتند و از ميان عابران، قمارباز ديگري را پيدا كردند و به جاي فالون نشاندند و قمار را با ششصد دلار مرد مرده ادامه دادند. وقتي پليس براي بررسي علت مرگ رابرت فالون به آن محل رسيد، قمارباز جوان و تازه وارد ششصد دلار را به 2200 دلار تبديل كرده بود. پليس از او خواست ششصد دلار اوليه را به آنها بدهد تا آن را به وارث فالون برسانند ولي چند روز بعد در كمال تعجب دريافتند قمارباز جوان پسر فالون بود كه از هفت سالگي هرگز پدرش را نديده بود.
    
    
    سقوط‌هاي موفقيت‌آميز
    در دهه 1930 مادري جوان و احتمالا بي‌توجه در (ديترويت) زندگي مي‌كرد. يك روز كه آقاي (فيگ لاك) در خيابان در حال عبور از زير پنجره ‌خانه اين زن بود ناگهان فرزند كوچك او از پنجره طبقه بالا به پايين سقوط كرد و خوشبختانه درست روي سر آقاي فيگ لاك افتاد. در آن حادثه نه كودك صدمه‌اي ديد و نه آقاي فيگ لاك جراحتي برداشت و اين باعث تعجب همگان شد ولي يك سال بعد همان بچه از همان پنجره پايين افتاد و درست روي سر آقاي فيگ لاك سقوط كرد. اين بار هم در كمال تعجب هيچ يك از آن دو صدمه‌اي نديدند.
    
    
    يافته‌هايي در هتل
    در سال ( 1953ايرو كاپسينت) گزارشگر تلويزيون به لندن رفته بود تا از تاجگذاري ملكه اليزابت دوم گزارشي تهيه كند. او براي اقامت هتل (ساوي) را برگزيد ولي در همان شب نخست وقتي داشت كشوهاي ميز را جستجو مي‌كرد چيزهايي پيدا كرد كه نام (هري هنين) بر روي آنها نوشته شده بود و نشان مي‌داد آنها متعلق به (هري هنين) هستند.
     اتفاقا هري هنين ستاره بسكتبال آن زمان از دوستان نزديك (كاپسينت) بود و او تصميم گرفت در اسرع وقت اين خبر را به او بدهد ولي موضوع پيچيده‌تر از اين بود زيرا دو روز بعد قبل از اين‌كه كاپسينت فرصت آن را پيدا كند كه خبر مسرت‌بخش يافتن آن اشياي گم شده را به هري هنين بدهد، نامه‌اي از هنين به دستش رسيد. هنين در اين نامه نوشته بود در زمان اقامتش در هتل (موريس) واقع در شهر پاريس يك كراوات پيدا كرده كه نام (كاپسينت) پشت آن درج شده است.
    
    
    نامه‌اي براي آقاي برايسون
    آقاي (جورج.دي.برايسون) در اواخر دهه 1950 در يك سفر كاري به ايالت كنتاكي رفت و در هتل (براون) واقع در شهر (لوييزويل) اقامت گزيد. پذيرش هتل پس از پر كردن فرم مخصوص، كليد اتاق 307 را به او داد. آقاي (برايسون) در هنگام رفتن به اتاق خود جلوي بخش نامه‌هاي پستي هتل توقف كرد تا ببيند احيانا نامه‌اي به نام او به هتل رسيده است يا خير. در حقيقت يك نامه براي او رسيده بود. مسئول پست اين نامه را كه در پاكتي به نام آقاي (جورج.دي.برايسون) اتاق 307 قرار داشت، به دست او داد ولي كمي بعد متوجه شد آن نامه متعلق به مهمان قبلي اتاق 307 مي‌باشد، يك آقاي جورج. دي. برايسون ديگر.
    
    
    برادران دوقلو، زندگي‌هاي دوقلو


    داستان زندگي‌هاي نسبتا مشابه دوقلوهاي همسان اغلب عجيب و باورنكردني است ولي شايد هيچ يك از آنها مثل داستان برادران دوقلوي همسان اهل (اوهايو) حيرت‌انگيز نباشد. اين پسرهاي دوقلو در زمان تولد از يكديگر جدا شدند و به دو خانواده مختلف سپرده شدند. آنها اصلا از وجود يكديگر خبر نداشتند و برحسب تصادف هر دو خانواده نام آنها را (جيمز) گذاشته بودند و تشابهات و تكرارها از همان زمان آغاز شد.
    هر دو (جيمز) بدون اطلاع از ديگري بزرگ شدند. هر دوي آنها حقوق خواندند و هر دو علاقه خاصي به طراحي و نجاري داشتند و هر دوي آنها با دختراني به نام (ليندا) ازدواج كردند. هر دوي آنها صاحب پسري به نام (جيمز آلن) شدند.
    هر دوي آنها از همسرانشان جدا شدند و با زن ديگري به نام (بتي) ازدواج كردند و هر دوي آنها گربهاي به نام (توي) داشتند. آنها چهل سال پس از جدايي از يكديگر در كمال تعجب با هم ملاقات كردند و از تشابه زندگي‌هاي خود حيرت كردند.
    
    
    گلوله انتقام
    (هنري زيگلند) هميشه فكر مي‌كرد از سرنوشت محتوم خود رها شده است. در سال 1883 زيگلند از نامزدش جدا شد. اين جدايي باعث شد كه دختر بيچاره از سر ناراحتي و افسردگي دست به خودكشي بزند. برادر اين دختر آنقدر از دست زيگلند عصباني بود كه به دنبال او رفت و به طرف او شليك كرد. او كه فكر مي‌كرد زيگلند را كشته است اسلحه را به سوي خودش نشانه گرفت و با شليك تيري به سرش، خودكشي كرد. ولي زيگلند نمرده بود. در حقيقت گلوله تنها صورت او را خراشيده بود و به تنه درختي كه پشت سر زيگلند قرارداشت فرو رفته بود.
    مطمئنا زيگلند به اين نتيجه رسيد كه مرد بسيار خوش‌شانسي است ولي چند سال بعد او تصميم گرفت درخت بزرگي كه هنوز گلوله درون تنه آن بود را قطع نمايد. ظاهرا اين كار برايش خيلي سخت بود چون تصميم گرفت با استفاده از دو سه عدد ديناميت درخت را منفجر كند و انفجار سبب شد گلوله چند ساله از جاي خود حركت كند و مستقيما به سوي سر زيگلند پرتاب شود كه اين بار ديگر زيگلند جان سالم بدر نبرد.
    
    
    بازگشت كودكي
    وقتي (آن پاريش) رمان‌نويس آمريكايي كتاب‌هاي يك كتاب‌فروشي را نگاه مي‌كرد، چشمش به كتابي افتاد كه در زمان كودكي آن را بسيار دوست داشت ولي در همان سال‌ها آن را گم كرده بود. او كتاب را برداشت و به همسرش نشان داد و گفت: اين كتاب مرا به ياد دوران كودكي‌ام مي‌اندازد. شوهر، كتاب را گرفت و آن را ورق زد.
    روي صفحه اول آن نوشته شده بود: (آن پاريش، كلورادو، اسپرينگ، خيابان وبر، پلاك)209 كتاب مال خود (آن پاريش) بود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ دی۱۳۸۶ساعت 12:35  توسط بهارصبا | 
 
در اين مراسم كه هر سال يك بار برگزار مي شود، دختران و پسران جوان يهودي با پوشيدن بهترين لباس هاي خود، براي پيروي از ايده فكري كوروش كبير اعلام آمادگي مي كنند و او را سمبل آزاديخواهي در عهد باستان مي دانند كه در عصر معاصر نيز ايده هايش نقش كاربردي بازي مي كند. در اين مراسم، يهوديان مستقر در اسراييل با فرستادن درود بر كوروش كبير مدفون در پاسارگاد، دانيال نبي مدفون در شوش دانيال و استر و مردخاي مدفون در همدان از آنان به عنوان سمبل هاي آزادي ياد كردند.
مردم اسراييل ديگر يهوديان سراسر دنيا رو به ايران سر تعظيم فرود آوردند و به كشورمان اداي احترام كردند.

 "راديو ملي" اسراييل اعلام كرد: يهوديان ديروز به نشانه احترام به كورش كبير در ايران كه مانع از نسل كشي آنها شد، به سوي ايران سر تعظيم فرود آوردند و به روح او درود فرستادند.

اين راديو افزود: پناه دادن به يهوديان توسط كوروش كبير در زمان هخامنشيان، هنوز به ياد پيروان اين دين الهي مانده و با وجود گذشت هزاران سال از آن موقع، يهوديان در سراسر دنيا به خاطر ميهمان نوازي آن پادشاه ايراني، به سوي اين كشور تعظيم مي كنند.

راديو ملي اسراييل تاكيد كرد: طي مراسم ويژه در "ميا شاريم" اسراييل كه با حضور صدها هزار اسراييلي برگزار شد، يهوديان بر كوروش كبير، دانيال نبي، استر و مردخاي درود فرستادند.

در اين مراسم كه هر سال يك بار برگزار مي شود، دختران و پسران جوان يهودي با پوشيدن بهترين لباس هاي خود، براي پيروي از ايده فكري كوروش كبير اعلام آمادگي مي كنند و او را سمبل آزاديخواهي در عهد باستان مي دانند كه در عصر معاصر نيز ايده هايش نقش كاربردي بازي مي كند.

در اين مراسم، يهوديان مستقر در اسراييل با فرستادن درود بر كوروش كبير مدفون در پاسارگاد، دانيال نبي مدفون در شوش دانيال و استر و مردخاي مدفون در همدان از آنان به عنوان سمبل هاي آزادي ياد كردند.

در حاشيه اين مراسم، يهوديان حاضر در مراسم برگزار شده در اسراييل، آدولف هيتلر و محمود احمدي نژاد را به عنوان بانيان اصلي ايده نابودي يهوديت نفرين كردند.

لازم به ذكر است كه يهوديان سراسر دنيا در اين مراسم رو به ايران كرده و به نشانه احترام به كوروش پادشاه هخامنشي، سر تعظيم فرود آوردند.

نكته حائز اهميت اينكه نفرين كنندگان اسراييلي احمدي نژاد كه از صهيونيست ها تشكيل شده بودند، ظاهرا اين نكته را فراموش كرده اند كه رييس جمهور ايران ضد صهيونيست است نه ضد يهوديت.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ دی۱۳۸۶ساعت 12:19  توسط بهارصبا | 

ظهور همزمان "مسيح، ضد مسيح و خدا" در آمريكا

كشيشي كه علامت 666 بر بازوان خود دارد ادعاي خدايي كرد. به گزارش "الف" از سي.ان.ان، كشيش جوس لويس دجيزس ميراندا كه توسط "هزارات تن از پيروانش" دي جيزس (مسيح) يا "پدر" خوانده مي شود، ادعاي عجيبي دارد؛ او خداست!

بر اساس اين گزارش، آنچه اين كشيش را از يك كشيش عادي متمايز مي سازد اين است كه وي بر خلاف كشيش هاي ديگر به درگاه خداوند دعا نمي كند، بلكه ادعا مي كند كه خود خداست.

كشيش دجيزس مي گويد: روحي كه در من است، همان روحي است كه در مسيح بود.

ادعاي اين كشيش آمريكايي، خشم رهبران مسيحي آمريكا را به دنبال داشته است، چرا كه آن ها معتقدند فرقه اي كه رهبر آن ادعاي خدايي مي كند، بسيار خطرناك خواهد بود.
 
پروفسور دانيل آلوارز، متخصص مذهبي در دانشگاه بين المللي فلوريدا كه با برخي از پيروان اين فرد صحبت كرده است اعتقاد دارد عقايد وي مشابه اعتقادات ديويد كورش و جيم جونز است. ديويد كورش و جيم جونز رهبران فرق شبه عرفاني-مذهبي بودند كه به همراه 70 و 900 تن از پيروان خود دست به خودكشي جمعي زدند.
دجيزس مي گويد در خواب و توسط فرشتگان به وي الهام شده است كه وي تجسم دوباره مسيح است.
 
او در پاسخ به سوال خبرنگار سي.ان.ان گفت "مسيح را فراموش كنيد. مسيح منم".

اين كشيش آمريكايي همچنين مدعي است كه او در واقع "ضد مسيح" هم است. وي تفسير جديدي از "ضد مسيح" ارائه داده است و مي گويد "تعبير ضد مسيح به شيطان ناشي از ترجمه و تفسير بد است. ضد مسيح يعني تجسم دوم از مسيح و اين يعني من".
 
به گزارش سي.ان.ان كليسايي كه او از 20 سال پيش مديريت و ساخت آن را بر عهده داشته است شبيه هيچ كدام از كليساهاي ديگر نيست. اين تفاوت ها در اعتراضات پيروان كليساي مذكور به كلسياهاي ديگر، به هم زدن مراسم برگزار شده در آن كلسياها و شكستن صليب ها و مجسمه هاي مسيح جلوه گر مي شود.
 
از اعتقادات جالب اين فرقه جديد كه رهبر آن ادعاي خدايي دارد اين است كه هيچ شيطان و گناهي وجود ندارد و از ديدگاه خدا كار بد و غلط وجود ندارد.  كليساي تحت رهبري كشيش نامبرده، خود را "دولت خدا بر زمين" مي داند و از نشاني شبيه نشان ايالات متحده استفاده مي كند.
 
پيروان وي به خبرنگار سي.ان.ان گفتند كه آنها عاقبتي همانند عاقبت ديويد كورش نخواهند داشت و خودكشي نخواهند كرد چرا كه "با رسيدن به او، به مقصود خود رسيده اند و همين الان هم در جايي همانند بهشت هستند".

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ دی۱۳۸۶ساعت 11:55  توسط بهارصبا | 
گران‌ترين ها

گران‌ترين خانه جهان
    1-خانه‌اي در ايالت مونتاناي آمريكا به نام (the pinnacle) وجود دارد كه روي چهار هزار925 مترمربع ساخته شده و 155 ميليون دلار قيمت دارد.
    2-خانه 139 ميليون دلاري در ويندلسهام انگليس به نام (opdown cowt)
    
    گران‌ترين هتل‌هاي جهان
    1-گران‌ترين هتل جهان هتل «the mansion at the MGM grand» در لاس وگاس آمريكا مي باشد كه اقامت در يك اتاق آن هر شب پنج هزار دلار است.
    2-هتل «Banjan tree» روي جزيره لي شلن در شمال ايسلند كه اقامت يك شب آن سه هزار و 217 دلار است.
    3-هتل «Fregata» روي جزيره لي شلن در شمال ايسلند اقامت يك شب در آن دو هزار 482 دلار است.
    4-هتل «Le Toiny» اقامت يك شب دو هزار و 92 دلار مي باشد.


    5-هتل «singita» در سابي سند در آفريقاي جنوبي كه اقامت يك شبه در آن دو هزار و 200 دلار است.
    6-هتل «wakaja» روي جزاير «Fijia» در ايسلند يك شب اقامت در آن يك هزار و 900 دلار مي باشد.
    7-هتل «turtle» در ايسلند روي جزاير «Fijia» اقامت در آن يك هزار و836 دلار است.
    8-هتل «Huka Lodge» در نيوزلند يك شب اقامت درآن يك هزار و 780 دلار مي باشد.
    9-برج العرب در دبي، كه يك شب در آنجا بودن يك هزارو 333 دلار خرج دارد.
    10-هتل «little-palm» در فلوريدا كه يك شب اقامت در آن يك هزار و 145دلار هزينه دارد.
    
    گران‌ترين خيابان‌هاي تجاري
    1-خيابان تجاري «Fifth» در نيويورك كه اجاره سالانه يك مغازه به طور تقريبي صد مترمربع در آن يك ميليون 14 يورو هزينه دارد.
    2-خيابان «cause way bay» در هنگ‌كنگ كه اجاره سالانه يك مغازه به طور تقريبي صدمترمربعي در آن 950 هزار يورو مي‌باشد.
    3-خياباني «champs Eijsees» در پاريس با اجاره سالانه يك مغازه 677 هزار يورو به فروش مي رسد.
    4- يكي از خيابان هاي «New Bond» در لندن با اجاره سالانه يك مغازه 567 هزار يورو مي باشد.
    5-خيابان ليندا نيز در توكيو با اجاره سالانه 565 هزار يورو يكي ديگر از خيابان هاي گران جهان است.
    
    گران‌ترين اتومبيل‌هاي جهان
    1-«saleen s7»: قيمت اوليهآن 460 هزار يورو است.

    2-پورشه «carrera-GT»: قيمت اوليه آن 452 هزار يورو مي باشد.
    3-مرسدس بنز «SLR Mclaren»: قيمت 435 هزار يورو را دارد.
    4-«may bach 62»: قيمت آن 420 هزار يورو است.
    5-رولز رويز «phantom»نيز يكي از ماشين هاي گران است كه قيمت 371 هزار يورو را دارد.
    6-«may bach 57» قيمت 360 هزار يورو را دارد.
    7-لامبورگيني كه قيمت آن 247 هزار يورو است.
    8-استون مارتين «V12» نوعي ديگر از ماشين كه قيمت 245 هزار يورو را دارد.
    9-فراري 612 كه قيمت پايه آن 218 هزار يورو است
    10-فراي مدل M575 به قيمت 188 هزار يورو به فروش مي رود.
    
    گران‌ترين تابلوهاي جهان
    1-گران‌ترين تابلوي جهان، تابلوي نقاشي «جك سون پولوك» است كه در سال2006 به قيمت 140 ميليون دلار فروخته شد.
    2-تابلوي نقاشي، اثر «گوستاو كليمنت» با نام «نجيب‌زاده طلايي» كه در سال2006 به قيمت 135 ميليون دلار به فروش رفت.

    3-اثر معروف پيكاسو با نام «caron a lapipe» كه در سال 2004 به قيمت يك 104 ميليون و يك هزار دلار فروخته شد.
    4-اثر معروف ديگر پيكاسو با نام «Dora Maar au chat» در سال2006 به قيمت 95 ميليون و دو هزار دلار به فروش رسيد.
    5-اثر گوستاو كليمنت، با نام «Adele Bloch Bauer II» در نوامبر سال 2006 به قيمت 87 ميليون و نه هزار دلار فروخته شد.
    6-اثر «ون كوك» با نام «Portrat des Dr Gachet» كه تك چهره دكتر گگت است را نمايش مي‌دهد در سال 1990 به قيمت 82 ميليون و پنج هزار دلار فروخته شد.
    
    گران‌ترين موبايل‌هاي جهان
    1-گران‌ترين گوشي جهان (Diamond crjpto smartphone) روسي است كه يك ميليون سه هزار دلار روي آن قيمت گذاشته شده و بدنه آن از پلاتين و پنجاه قطعه الماس گران‌قيمت ساخته شده است.
    2-گوشي مدل الماس كه توسط شركت سوييسي Goldrish فقط دو مدل از آن ساخته شده و قيمت آن يك ميليون دلار مي‌باشد.
    3-گوشي ساخت شركت Boucheron به نام Ur-rertu كه با سنگ‌هاي قيمتي تزيين شده و قيمت آن 270 هزار يورو است.
    4-گوشي طلايي ساخت شركت سوييسي Goldrish و18 هزار و 900 يورو قيمت دارد.
    5-گوشي Vertu يك گوشي به قيمت پنج هزار يورو است.
    6-گوشي Sirocco محصول شركت نوكيا به قيمت سه هزار و 990يورو به فروش رفت.

    7-گوشي لامبورگيني ساخت شركت نوكيا به قيمت يك هزار و 650 يورو فروخته شد.
    
    گران‌ترين شهرهاي جهان
    شهرهاي دنيا براساس بالا بودن هزينه زندگي در آنها سنجيده و به اين ترتيب تقسيم‌بندي شده‌اند.
    1- اسلو در نروژ 2- توكيو در ژاپن 3- ريك جاويك در ايسلند 4- پاريس در فرانسه 5- اوزاكا در ژاپن 6- كوپن هاگن در دانمارك 7- لندن در انگليس 8- سئول در كره‌جنوبي 9- زوريخ در سوييس 10- هلسينكي در فنلاند.
    
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ دی۱۳۸۶ساعت 11:26  توسط بهارصبا | 

احضـــــــــــــــار روح

 

آيا تاكنون نام (وي‌يا) يا تخته احضار روح را شنيده‌ايد؟ تخته و يا كاغذي كه روي آن حروف الفبا نوشته شده است و بعضي از انسان‌ها از طريق آن با ارواح صحبت و آنها را احضار مي‌‌كنند. حرف و حديث‌ها درباره (تخته وي‌يا) بسيار است. بعضي‌ها اصلا قدرت اين تخته را واقعي نمي‌‌دانند و به آن اعتقادي ندارند ولي بعضي‌ها معتقدند (وي‌يا) واقعا مي‌‌تواند روح را به محل مورد‌نظر بكشاند و انسان به واقع قادر است با ارواح ارتباط برقرار و حتي از آنها اطلاعات بگيرد.

(وي‌يا) از دو كلمه (وي) كه به زبان فرانسه به معناي (بله) است و (يا) كه در زبان آلماني به همين معنا مي‌‌باشد، گرفته شده است. وجه تسميه اين وسيله به اين خاطر است كه روح اغلب با اشاره به كلمه (بله) يا (خير) كه روي اين تخته نوشته شده است، به احضار كننده پاسخ مي‌‌دهد. نظريه‌ها درباره تخته (وي‌يا) متفاوت است. برخي مي‌‌گويند اين وسيله بي‌‌نهايت خطرناك است و مي‌‌تواند مدخلي براي ورود ارواح خبيث و ماندگار شدن آنها در خانه ما شود. دسته ديگر از مردم معتقدند (وي‌يا) تنها زماني خطرناك مي‌‌شود كه افراد بي‌‌تجربه و بي‌‌اطلاع با آن به احضار روح بپردازند و (مديوم)‌هاي مجرب مي‌‌توانند از اين وسيله استفاده‌هاي خوبي ببرند و بالاخره دسته سوم مي‌‌گويند (وي‌يا) هيچ خطري ندارد و ضرري نيز به كسي
نمي‌‌رساند. ولي كدام دسته درست مي‌‌گويند. واقعيت اين است كه شصت و پنج درصد كساني كه از اين وسيله استفاده كرده‌اند از كار خود پشيمان هستند. تقريبا تمام رهبران مذهبي دنيا با هر دين و مذهبي شديدا مخالف احضار روح و به ويژه استفاده (وي‌يا) هستند و بسياري از محققين مسائل ماوراءالطبيعه نيز تخته وي‌يا را وسيله‌اي خطرناك مي‌‌دانند كه مردم بايد به شدت از آن اجتناب كنند. (براد استينجر) يكي از سرشناس‌ترين نويسندگان موضوعات متافيزيكي موكدا اظهار مي‌‌دارد كه كسي نبايد از تخته (وي‌يا) استفاده كند و يا حتي آن را در خانه خود نگه دارد. او در مقاله‌اي تحت عنوان (مادران! نگذاريد فرزندانتان با وي‌يا بازي كنند.) از دختر هفده ساله‌اي سخن به ميان مي‌‌آورد كه كار با (وي‌يا) عواقب تلخي برايش به همراه داشت. او مي‌‌نويسد: (دخترك فكر مي‌‌كرد مي‌‌داند چطور با اين وسيله با ارواح ارتباط برقرار كند ولي متاسفانه اعتقاد مقدس مذهبي را براي حفاظت در برابر تاثيرات شوم آن فراموش كرده بود.)
(ديل كاكزمارك) موسس سازمان تحقيقات مربوط به روح مي‌‌گويد: (قويا توصيه مي‌كنم كه از وي‌يا استفاده نكنيد.) و در مقاله (وي‌يا اسباب‌بازي نيست) اظهار مي‌دارد كه در اغلب مواقع ارواحي كه از طريق وي‌يا با انسان‌ها ارتباط برقرار مي‌كنند، ارواح خبيث و گناهكار هستند.
(هانس هانرر) يكي از محترم‌ترين و معروف‌ترين محققان مسائل ماوراءالطبيعه در كتاب خود تحت عنوان (تخته وي يا؛ دريچه‌اي به سوي مكنونات) نسبت به استفاده از وي‌يا هشدار مي‌دهد و مي‌نويسد: (به آن دسته از كساني كه مي‌خواهند تخته وي‌يا را به خانه ببرند و به احضار روح بپردازند، نصيحت مي‌كنم در تصميم خود تجديدنظر كنند، زيرا هميشه اين امكان وجود دارد (هر چند اندك) كه شخص احضاركننده آماتور در حقيقت يك مديوم باشد و خود از اين موضوع اطلاع نداشته باشد. در اين صورت اين تخته، وسيله ساده‌اي بر احضار واقعي روح مي‌شود. روحي كه بعدها تمام شخصيت آن مديوم را در دست مي‌گيرد و در شرايط خاصي در جسم او حلول مي‌كند و در اين هنگام هيچ كنترلي در دست خود آن مديوم نيست و هر اتفاقي امكان‌پذير است.)
بسيار بوده‌اند كساني كه وي‌يا را به شوخي گرفتند و به تجارب تلخ و شومي دست يافتند. يكي از اين افراد مي‌گفت: (فكر نمي‌كنم كسي به اندازه من از وحشتناك بودن وي‌يا اطلاع داشته باشد. مدت‌ها پيش وقتي من سيزده ساله بودم، تجربه تلخي از آن داشتم. خلاصه بگويم من با خود شيطان روبه‌رو شدم.) و فرد ديگري مي‌گفت: (هيچ ترديدي ندارم كه تخته وي‌يا يك دريچه باز به دنياي ارواح است. بايد بگويم روحي كه ما با وي‌يا احضار كرديم به جسم مادر دوستم رفت. واقعا وحشتناك بود.)

تجربه عجيب
يك روز دوست همكارم (لورا) از من خواست همراهش به فروشگاه و دفتر يك فالگير بروم. من هم كه تا آن زمان به چنين جايي نرفته بودم قبول كردم و با اتومبيل او به راه افتاديم. وقتي به فروشگاه رسيديم لورا داخل دفتر رفت تا در خصوص مسائل خصوصي با فالگير مشاوره كند. من هم در قسمت فروشگاه ماندم و به لوازم گوناگوني كه اغلب مربوط به كف بيني، فال و... بود نگاه كردم. وسايل جالبي آن جا پيدا مي‌شد. ناگهان چشمم به يك گوي بلورين افتاد كه بسيار زيبا بود. تصميم گرفتم آن را بخرم. دسته چكم را بيرون آوردم و يك برگه از آن را پر كردم و كندم البته براي خريد با چك بايد به فروشنده كارت شناسايي نشان مي‌دادم. من هم گواهينامه رانندگي‌ام را از كيف پولم بيرون آوردم و به او نشان دادم و درست مثل هميشه دوباره آن را با دقت سر جايش گذاشتم. ملاقات لورا با فالگير طولاني شد و من براي اين‌كه سرم را گرم كنم چند بار از اول تا آخر فروشگاه را تماشا كردم. ناگهان براي نخستين بار چشمم به يك (تخته وي‌يا)ي مدور افتاد. شكل عجيبي داشت، انگار مرا به سوي خود فرا مي‌خواند. روي آن دستي كشيدم هيچ اتفاقي نيفتاد ولي احساس مي‌كردم بايد از آن دور شوم. يادم افتاد كه بايد خداحافظي كنم. تا آن زمان تخته وي‌يا نديده بودم ولي در جايي خوانده بودم كه وقتي كارمان با آن تمام مي‌شود بايد بگوييم (خداحافظ) و اين خيلي مهم است. دوباره با صداي بلندتري گفتم (خداحافظ.) درست بالاي تخته، يك موبايل آويزان بود. متوجه شدم كه وقتي خداحافظي كردم موبايل تكان خورد. اهميتي به آن ندادم. فكر كردم حتما باد آن را تكان داده است هر چند كه هيچ نسيمي را احساس نكرده بودم. به هر حال به قسمت جلويي فروشگاه رفتم و با فروشنده كمي حرف زدم. چيز ديگري توجهم را جلب كرد و خواستم آن را هم بخرم ولي در كمال تعجب متوجه شدم گواهينامه‌ام در كيف پولم نيست. از خريد منصرف شدم و به دنبال گواهينامه گشتم ولي اثري از آن نبود. بالاخره جلسه ملاقات لورا تمام شد و از آن فروشگاه عجيب خارج شديم. بايد دوباره به محل كارمان باز‌مي‌گشتيم چون اتومبيل من در پاركينگ آن جا پارك بود. در طول راه بازگشت، با اين‌كه تمام شيشه‌ها كاملا بسته بودند و راديو هم روشن نبود ولي صداي هياهومانندي در فضاي اتومبيل مي‌پيچيد به طوري كه براي شنيدن حرف‌هاي يكديگر بايد تقريبا داد مي‌زديم. لورا كه حسابي تعجب كرده بود، گفت: (چرا اين طوري شده است؟) گفتم: (حتما باد است.) ولي او جواب داد: (نه من صدايي شبيه به صداي فلوت يا سوت مي‌شنوم.) از حرفش تعجب كردم ولي در همان زمان از سمت راست سرم صداي فلوت به گوشم خورد. برگشتم ببينم كسي آن پشت نشسته است ولي كسي نبود. ترسيدم ولي با تحكم گفتم: (همين الان بس كن.) صداي فلوت و صداهاي ديگر يك دفعه قطع شدند. لورا مي‌گفت تا به حال چنين چيزي را نديده است. من هم نمي‌دانستم آن چه بود ولي هر چه بود تن ما را حسابي لرزاند.به محل كارمان رسيديم و از يكديگر خداحافظي كرديم. من هم سوار اتومبيل خودم شدم و به سمت خانه حركت كردم. در تمام مدت احساس مي‌كردم تنها نيستم و كسي خيره به من نگاه مي‌كند. وقتي به خانه رسيديم داشبورد اتومبيل را باز كردم تا تقويم كارهاي روزانه‌ام را بردارم و در كمال تعجب ديدم گواهينامه‌ام آن جا لاي تقويم است. چطور سر از داخل داشبورد درآورده بود، هرگز نفهميدم. ولي هميشه احساس مي‌كنم اين موضوع و آن صداها به تخته وي‌ياي درون فروشگاه مربوط مي‌شود. وقتي بار ديگر لورا از من خواست همراه او پيش فالگير بروم مودبانه پيشنهادش را رد كردم.

ميز متحرك
مي‌خواهم داستاني واقعي را تعريف كنم. داستاني كه چند سال پيش براي خواهرم اتفاق افتاد. بايد بگويم تخته وي‌يا آن‌قدر قدرت دارد كه حتي مي‌تواند مبلمان خانه را حركت دهد. خواهرم تعريف مي‌كرد كه يك شب او و دو زن ديگر در خانه يكي از آنها جمع بودند و مي‌خواستند سرشان را با بازي با يك تخته وي‌يا گرم كنند. آن دو زن، مادر و دختر بودند و زن جوان‌تر خود دو فرزند كوچك داشت كه در اتاق خواب خوابيده بودند و در واقع زن مسن‌تر مادربزرگ آن بچه‌ها بود. آنها مي‌گفتند، مي‌خنديدند و از بازي با تخته احضار ارواح لذت مي‌بردند و در كل همه چيز را به شوخي گرفته بودند. ولي ناگهان خواهرم احساس كرد (چيزي) با آنها ارتباط برقرار كرده است. زن جوان‌تر به شوخي گفت: اگر واقعا يك روح در اين خانه است بايد يك جوري خودش را به ما نشان دهد آن هم به طور فيزيكي.
ابتدا هيچ اتفاقي نيفتاد. زن‌ها به يكديگر نگاه كردند و آماده شدند دوباره همه چيز را به مسخره بگيرند كه ناگهان صداي سنگيني به گوششان رسيد. انگار كسي چيزي را روي زمين مي‌كشيد و حركت مي‌داد. صدايي آرام و مداوم كه از اتاق كناري مي‌آمد ولي در بسته بود و چيزي ديده نمي‌شد. زن‌ها به روي صندلي ميخكوب شده بودند و فقط گوش مي‌دادند. ناگاه چشم‌هاي وحشت‌زده‌شان به در اتاق خيره ماند. در خود به خود باز شد و ميز سنگين چوب بلوط كه در اتاق مجاور قرار داشت، به خودي خود روي زمين كشيده و آرام آرام وارد اتاق آنها مي‌‌شد. كم‌كم سر و صداها بلندتر شدند و حركت ميز به پرتاب بدل شد. ميز تكان‌هاي شديدي مي‌خورد و صداهاي وحشتناكي به گوش مي‌رسيد. مادربزرگ جيغ كشيد و با وحشت به سوي اتاق خواب بچه‌ها دويد چون مطمئن شده بود كه روح عصيانگر در خانه است و ممكن است به بچه‌ها آسيب برساند ولي با صداي جيغ او حركت ميز متوقف شد و همه چيز به حالت طبيعي برگشت. اما اين خاطره هيچ وقت از ذهن آن سه زن پاك نشد. آنها شنيده بودند كه ممكن است يك روح خبيث به سراغشان بيايد ولي آن را باور نكرده بودند. با اين اتفاق زن صاحبخانه تخته وي‌يا را سر به نيست كرد و آن ميز چوب بلوط را نيز دور انداخت.

صداهاي غيرعادي
سال 1991 بود و من با يكي از هم‌دانشگاهي‌هايم هم‌خانه شده بودم. بايد بگويم دوستم در يك خانه ارواح زندگي مي‌كرد و من بدون اين‌كه بدانم، با او هم‌خانه شدم. اتاق خواب آن خانه در زيرزمين قرار داشت و يك پنجره كوچك در آن تعبيه شده بود تا نور را به داخل برساند ولي همان پنجره هم با يك پشت دري چوبي كاملا پوشيده شده بود به طوري كه وقتي برق خاموش مي‌شد ديگر چشم، چشم را نمي‌ديد.يك شب وقتي داشتم آماده مي‌شدم كه بخوابم، برق رفت. در بسته بود و ذره‌اي نور به داخل نمي‌تابيد. هنوز خوابم نبرده بود و با چشم‌هاي گشاد شده به اطراف نگاه مي‌كردم و البته چيزي نمي‌ديدم. وقتي به ديوار اتاق كه كنار تختم بود نگاه كردم چيز سفيد رنگي را ديدم. به پنجره نگاه كردم گفتم شايد انعكاس نور در آينه باشد ولي هيچ نوري از پنجره نمي‌آمد. از دوستم پرسيدم او هم آن چيز سفيد را روي ديوار مي‌بيند؟ او خواب‌آلوده جواب منفي داد. همان وقت برق آمد ولي چيزي روي ديوار ديده نمي‌شد. از آن شب به بعد هميشه چراغ خواب را روشن مي‌گذاشتيم. دو ماه گذشت و اتفاق خاصي نيفتاد به طوري كه من حادثه آن شب را فراموش كرده بودم تا اين‌كه يك روز يكي از دوستانم را ديدم. او كه به تازگي خانه‌تكاني كرده بود مي‌خواست (تخته وي‌يا)ي خود را دور بيندازد چون مي‌گفت چيز نحسي است و نمي‌خواهد آن را در خانه‌اش نگه دارد. دوستم گفت من تا به حال چند بار صداهاي عجيبي را در خانه شنيده‌ام. مثلا وقتي تنها بودم شنيدم كسي مرا صدا مي‌كند و يا صداي گريه بچه مي‌آيد و ما تصميم گرفتيم تخته وي‌يا را به خانه ببريم و آن را در آنجا امتحان كنيم. آن شب روي كف زيرزمين نشستيم. در اتاق خواب سمت چپ من قرار داشت احساس مي‌كردم چيزي در اتاق خواب است كه حس بدي به من مي‌دهد. به همين خاطر بلند شدم و در را بستم. بعد نشستيم و انگشت‌هايمان را روي تخته گذاشتيم و تمركز گرفتيم و منتظر شديم اتفاقي بيفتد. ولي نشانگر وي‌يا حركت نكرد. پس از چند دقيقه صداهايي را از درون اتاق خواب شنيديم. مطمئن نبوديم چيزي كه مي‌شنيديم واقعيت بود يا خيال. دوباره تمركز گرفتيم و در تمام مدت هر دو به اتاق خيره شده بوديم. صداهاي درون اتاق بيشتر و بيشتر مي‌شد. صداهايي شبيه به زوزه حيوانات وحشي به گوش مي‌رسيد. انگار مي‌خواستند از اتاق بيرون بيايند ولي نمي‌توانستند. ترسيده بودم. آن صداهاي دلهره‌آور گويي تمام خانه را مي‌لرزاند. دوستم بلند شد و به سوي در اتاق رفت و با ترس آن را گشود ولي تنها چيزي كه از آن بيرون آمد موجي از هواي سرد بود. بعد از اين‌كه در باز شد گويي صلح برقرار شد. ديگر صدايي به گوش نرسيد و هيچ اتفاقي نيفتاد. ولي بايد بگويم كار در همان شب تمام نشد. از آن به بعد هر وقت كه برق را خاموش مي‌كرديم يك دسته از هيكل‌هاي سفيد و غبار مانند را همه جا مي‌ديديم. حتي يك بار وقتي دوستم به اتاق خوابش رفت در روشنايي روز ديد كه غبار متراكم و سفيدرنگي بر روي تختش دراز كشيده است. من ديگر طاقت نياوردم و از دوستم جدا شدم و از آن خانه رفتم و با خود عهد بستم ديگر به سمت تخته وي‌يا و احضار ارواح نروم

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ دی۱۳۸۶ساعت 11:19  توسط بهارصبا | 
تغيير الگوي مصرف مواد مخدر

تغيير الگوي مصرف مواد مخدر از سنتي به مواد صنعتي و شيميايي و استفاده از قرص هاي روان گردان ، تهديدي جدي است كه جوامع امروز را با بحران مواجه كرده است.Go to fullsize image

به گزارش مهر، شناسايي بيش از 400 هزار انواع قرص روانگردان طي سال جاري در كشور ، نشان از گرايش نسل امروز به مصرف مخدرهاي شيميايي و صنعتي دارد و اين در حالي است كه مضرات اين گونه مخدرها ، به مراتب بيشتر و ناگوارتر از مخدرهاي سنتي است. به عقيده پزشكان ، مصرف يك ماده كه باعث شود فرد به مصرف دوباره آن روي بياورد ، مي تواند به عنوان ماده اعتياد آور تلقي شود و از همين رو ، مخدرهاي صنعتي نيز از اين قاعده مستثني نيستند.

امروزه مواد مخدر به عنوان يكي از پرسودترين تجارت هاي غير قانوني در جهان مطرح است و گردش مالي سالانه آن بين 1500 تا 2000 ميليارد دلار برآورد شده است.

مخدرهاي صنعتي در واقع تركيبي از مخدرهاي سنتي با مواد شيميايي هستند. براي نمونه مخدر سنتي مانند ترياك تنها سستي زا و يا ماده اي همچون حشيش توهم زاست اما مخدر صنعتي مانند شيشه ، اثري تركيبي از توهم زايي و تحرك بخشي دارد ، اين در حالي است كه هريك از اين تاثيرها در مخدرهاي سنتي بر عهده يك ماده بوده كه اكنون در نوع صنعتي با تجميع خاصيت ها ، به شكل متقابل مشكل و ضررها نيز به يكباره بر روي فرد عارض مي شوند.

مخدرهاي جديد به علت تركيب شيميايي كه دارند ، سيستم مركزي اعصاب را تحريك كرده و باعث بروز نوعي تشنج و حركات غير قابل كنترل به همراه تعريق ، گشادي مردمك چشم و در مجموع ، كنش هاي شديد رفتاري مي شوند.

محمد طباطبائي ، متخصص بيهوشي اظهار مي دارد: بر خلاف مخدرهاي افيوني مانند ترياك كه عموما آرام بخش هستند و استعمال كننده را به سمت سكون و كندي حركت مي برند ، مخدرهاي نوين با تحريك هاي مغزي كه دارند ، به فرد انرژي مضاعف مي دهند. اين تحرك زايي و افزايش انرژي ها پس از استعمال ، سبب مي شود تا جوانان نسبت به چنين موادي گرايش بيشتري پيدا كنند.

از ديگر تاثيرات مخدرهاي صنعتي ، ايجاد اختلال در سيستم پردازش مغزي فرد است. اين حالت به گونه اي است كه مصرف كننده به دليل توهمي كه در آن به سر مي برد ، صداي هاي گوشخراش ، حركت هاي تند و... را كاملا عادي مي پندارد.

در كنار انواع مخدرهاي صنعتي مثل كراك ، شيشه ، كريستال و... ، مي توان از مصرف "پان" به عنوان خوشبو كننده دهان و قرص نشاط آور در بين دانشجويان و دانش ‌آموزان نگران بود كه موجب سرطان لثه ، روده بزرگ و بيماري هپاتيت در مصرف ‌كننده مي ‌شود.

دكتر سعيد فروغي ، متخصص بخش مراقبت هاي ويژه مغزي (I.C.U) مي گويد: مخدرهاي شيميايي با بيش فعال كردن بخشي از مغز ، به فرد توانايي كاذب و زودگذر انديشيدن به چند موضوع را مي دهند و شخص با انباشت فكرهاي گوناگون به شكل همزمان ، دچار توهم مي شود و در يك لحظه به نتيجه دارا بودن توانايي در پرواز از روي برجي بلند مي رساند.

وي مي افزايد: برخلاف مخدرهايي مانند ترياك كه با تاثير آرام كنندگي كه بر مصرف كننده مي گذارند ، وي را به سوي بي تفاوتي در برابر كنش هاي جامعه وا مي دارند ، مخدرهاي صنعتي باعث واكنش هاي شديد رفتاري فرد در برابر توهم هاي ذهني مي شوند.

در مخدرهاي صنعتي كه جديد هم هستند ، نياز به داشتن اطلاعات دو چندان است. در اين ميان ، با توجه به نبود آشنايي كافي با مخدرهاي نوين ، مسئله آموزش جايگاهي اساسي دارد. در صورت عدم تجهيز اطلاعاتي نيروهاي درگير با اين مسئله ، ممكن است جلوي يك سري رفتار مجرمانه توسط مجريان قانون گرفته نشود و خسارت هاي جبران ناپذيري به جامعه وارد شود.

به گفته سرهنگ علي سماواتي ، رئيس مركز آموزش پليس مبارزه با مواد مخدر نيروي انتظامي ، يكي از بحث هاي مهم در مبارزه با مواد مخدر ، داشتن آگاهي لازم براي مواجه و از بين بردن آن است.

وي مي گويد: هم اكنون علاوه بر آموزش دوره اي كاركنان ناجا ، در صورت نياز ويژه برخي استانها كه پس از كار كارشناسي مشخص شده ضعف هايي دارند ، آموزش هاي لازم با اعزام نيرو داده مي شود.

اين مقام آموزشي مواد مخدر ناجا ، با اشاره به اينكه اعتياد چهارمين بحران بشريت به حساب مي آيد ، مي افزايد: بايد تمامي مسئولان و برنامه ريزان در زمينه كاهش تقاضاي مواد به ويژه مخدرهاي صنعتي تلاش ويژه اي كنند ؛ زيرا با برخورد فيزيكي نمي توان تمام حجم مقابله با اين معضل را انجام داد.

همسايگي ايران با افغانستان و افزايش كشت خشخاش در اين كشور تهديدي جدي براي كشور است ، به طوري كه افزايش تعداد معتادان و از سوي ديگر گسترش كشت خشخاش تا سطح 6 هزار و 100 تن در افغانستان ، نشان از برنامه ‌ريزي هاي خارجي براي افزايش سطح اعتياد در اين منطقه است. وجود مرزهاي طولاني با كشورهاي افغانستان و پاكستان ، كشور ما را در معرض خطرات بسياري قرار داده و همه اينها مبيين اين ضرورت است كه بايد راهكارهاي نويني براي مقابله با مواد مخدر پيش بيني شود.

دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور ؛ تغيير الگوي مصرف مواد مخدر از مواد سنتي از قبيل ترياك ، حشيش و هروئين به مواد صنعتي و شيميايي و استفاده از قرص هاي روان گردان را تهديدي جدي مي داند و مي گويد: رشد روز افزون مواد مخدر شيميايي جوامع امروز را با بحران مواجه كرده است.

دكتر فداحسين مالكي مي افزايد: مسئولان براي مقابله و پيشگيري از گرايش جوانان به اين مواد نيازمند استفاده از تمام توان علمي و فرهنگي كشور هستند.

وي با اشاره به اينكه ، جايگزيني مواد مخدر صنعتي و شيميايي به جاي مواد مخدر سنتي تهديدات جدي را به دنبال دارد ، مي گويد: استفاده از مواد مخدر سنتي در كشور با اقدامات مفيدي كه انجام شده كاهش يافته اما گرايش به مواد شيميايي رو به افزايش است.

مالكي با بيان اين مطلب كه رسانه‌ ها و دستگاههاي فرهنگي نقش به سزايي در پيشگيري و استفاده از اين مواد برعهده دارند ، مي افزايد: براي پيشگيري و مقابله با مصرف مواد مخدر بايد خانواده ‌ها و والدين را درگير اين موضوع كرد.

اعتياد و مواد مخدر مرز نمي شناسد و در مبارزه با آنها نبايد به مخدرهاي سنتي اكتفا كرد ؛ زيرا هر فردي كه در فرايند اعتياد قرار بگيرد ، ممكن است آلوده به يكي از ماده هاي تخديري (چه سنتي - چه نوين) شود. تبليغات و آگاه سازي ، نقش بسيار مهمي در كاهش تقاضا دارند. بايد اعتياد را به همه شناساند. در اين صورت ، بسياري به علت عارضه هاي ناشي از اين سم مهلك ، ممكن است مصرف اين مخدرهاي جديد را كنار بگذارند.

از آنجا كه ترك استفاده ماده مخدر از سوي فرد استعمال كننده داراي 4 مرحله تمايل براي ترك ، سم زدايي ، روان درماني و ايجاد تغيير نگرش است و برخي مرحله هاي آن مانند سم زدايي ممكن است تا يك سال نيز ظول بكشد ؛ ترك مخدر صنعتي  در اين مدت طولاني ، كار بسيار دشواري است و بايد چاره بهتري براي رويارويي با آن انديشيد. تجربه نشان داده است كه متاسفانه به رغم تلاش هاي فراواني كه براي بازگرداندن معتادان انجام مي شود ، درصد بسيار ناچيزي از آنها از چرخه درمان سربلند بيرون مي آيند.

لذا ، بهترين راه مقابله با مخدرهاي نوين ، آشنا كردن شهروندان با خطرهاي وحشتناك استفاده و آموزش نوجوانان براي روبرو شدن درست با آنها توسط آگاهي دهي همه جانبه است.

كارشناس ارشد آموزش مركز آموزش پليس مبازره با مواد مخدر ناجا مي گويد: در اطلاع رساني مواد مخدر به ويژه نوع صنعتي آن ، نبايد صرفا كارشناسان و دست اندركاران را مورد توجه قرار داد و از قشر نوجوان و جوان جامعه غافل شد. از اينكه در مورد قرص اكس ، شيشه و... در كتاب دانش آموزان صحبت شود ، نبايد واههمه داشت ؛ زيرا اگر ما از عنوان شدن اين موضوع بترسيم و آنها را بيان نكنيم ، قاچاقچي و مواد فروش محل بدون ترس و نگراني اطلاعات غلطش را در اختيار نوجوانان قرار مي دهد.


+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ دی۱۳۸۶ساعت 10:44  توسط بهارصبا | 
بستن ديلي :منجي آخر الزمان بعد از يك جنگ كوتاه اتمي مي آيد

يك روزنامه آمريكايي با استناد به انجيل از برقراري صلح جهاني در آينده اي نزديك بعد از جنگ جهاني سوم كه جنگ اتمي و كوتاه مدت خواهد بود، خبر داد.

به گزارش عصر ايران (asriran.com) روزنامه «بوستون ديلي» نوشت: اولين مصيبت جهاني در سال 1914 ميلادي با جنگ جهاني اول آغاز شد و از سال 1918 تا 1939 دنيا نفس عميق اول را كشيد.

اين روزنامه افزود: مصيبت دوم با جنگ جهاني دوم شروع شد و مجدداً دنيا تا به امروز در حال نفس كشيدن دوم است و البته مقداري تنفسش طولاني شده چون راهي سخت و دشوار را در پي دارد.

بوستون ديلي تصريح كرد: در حال حاضر برخي كشورهاي دنيا به تكنولوژي ساخت بمب هاي هيدروژني دست يافته اند و در عين حال، بمب هاي اتمي نيز همه را تهديد مي كند.

اين روزنامه افزود: علاوه بر بمب هاي هيدروژني و اتمي، دو نوع بمب ديگر وجود دارد كه هر كدام از آنها مي تواند زمين و انسانيت را از بين ببرد اما انسان با توجه به پيش بيني هاي انجام شده در انجيل، فرصت استفاده از آنها را پيدا نخواهد كرد.

بوستون ديلي با اشاره به نام ناجي هاي روايت شده در كتب مقدس مختلف اعلام كرد: هر چه به امور و مسايل سياسي دنيا دقت بيشتري مي كنيم، به اين نتيجه مي رسيم كه سياستمداران دنيا حرف يكديگر را نمي فهمند و ميلي به برقراري صلح جهاني از خود نشان نمي دهند. بنابراين راهي جز وجود ناجي نيست و بايد فردي با قوايي خدايي به كمك بشريت بيايد.

اين روزنامه نوشت: تحليلگران انجيل بر اين عقيده اند كه كشمكش سياسي ـ بين المللي فعلي به جنگ جهاني و اتمي سوم ختم خواهد شد. مصيبتي عظيم دنيا را براي دوره اي كوتاه فرا خواهد گرفت اما بعد از مدتي خيلي كوتاه، ناجي به زمين باز خواهد گشت، دولتي خدايي بر پا خواهد كرد و آنگه مردم طعم واقعي صلح جهاني را خواهند چشيد.


+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 23:20  توسط بهارصبا | 
'ساعت آخرالزمان': پنج دقيقه مانده به 'قيامت'

دانشمندان با هشدار نسبت به خطراتي كه بشر را تهديد مي كند، عقربه هاي ساعت نمادين موسوم به ساعت آخرالزمان را دو دقيقه ديگر به جلو كشيده اند تا ساعت پنج دقيقه به دوازده را نشان بدهد.
ساعت آخرالزمان
عقربه هاي ساعت آخرالزمان از سال 2002 روي هفت دقيقه به دوازده ثابت مانده بود و اينك دو دقيقه ديگر به جلو كشيده شده است

ساعت سمبليك آخرالزمان در سال 1947 ميلادي به ابتكار گروهي از دانشمندان به عنوان سنجه اي براي فاصله بشر تا نابودي، پديد آمد و شمارش معكوس خود را تا نيمه شب (12) كه نماد پايان بشر فرض شده، آغاز كرد.

در طي شصت سال گذشته، اين ساعت در مقاطع مختلف تاريخي با توجه به شرايط جهاني به جلو يا عقب كشيده شده تا فاصله با 'قيامت' را نشان دهد.

روز پنجشنبه (18 ژانويه) بولتن دانشمندان اتمي (BAS) كه متولي اين ساعت نمادين است، با توجه به پديده گرم شدن جهاني، تخريب محيط زيست بشر، و مهمتر از همه نگراني از گسترش سلاح هاي هسته اي و بحران هاي موجود در رابطه با كره شمالي و ايران، عقربه هاي ساعت را كه روز هفت دقيقه به دوازده تنظيم شده بود، دو دقيقه جلوتر بردند.

 از زمان [بمباران اتمي] هيروشيما و ناكازاكي [توسط آمريكا] در هيچ جنگي سلاح اتمي به كار نرفته، اگر چه جهان در بيش از يك مورد به طرز نگران كننده اي به آن نزديك شده ... و اگر به خاطر خوش شانسي نبود، تا كنون همه ما مرده بوديم
 
استيون هاوكينگ، دانشمند انگليسي

استيون هاوكينگ، دانشمند پرآوازه انگليسي، همزمان با جلو كشيدن عقربه هاي ساعت آخرالزمان گفت: "از زمان [بمباران اتمي] هيروشيما و ناكازاكي [توسط آمريكا] در هيچ جنگي سلاح اتمي به كار نرفته، اگر چه جهان در بيش از يك مورد به طرز نگران كننده اي به آن نزديك شده ... و اگر به خاطر خوش شانسي نبود، تا كنون همه ما مرده بوديم."

از سال 1947 ميلادي تا كنون، ساعت آخرالزمان هفده بار تغيير داده شده كه آخرين آن در سال 2002 ميلادي پس از وقوع حملات يازده سپتامبر و خروج ايالات متحده از پيمان موشك هاي ضد بالستيك بود.

اين ساعت يك بار در سال 1962 ميلادي تا دو دقيقه به نيمه شب جلو كشيده شد. اين زماني بود كه رويارويي آمريكا و شوروي بر سر استقرار موشك هاي با كلاهك اتمي در خاك كوبا - كه بعهدها به بحران موشكي كوبا مشهور شد - دو ابرقدرت جهاني را تا آستانه جنگ اتمي كشاند.

آقاي هاوكينگ در مراسم تنظيم تازه ساعت آخرالزمان گفت: "در حالي كه ما در آستانه عصر دوم اتمي و تغييرات بي سابقه شرايط زيست محيطي قرار گرفته ايم، اين مسئوليت ويژه بار ديگر بر دوش دانشمندان است كه مردم و رهبران جهان را از خطراتي كه نوع بشر را تهديد مي كند، اگاه كنند."


+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 23:18  توسط بهارصبا | 
صداي ارواح

روزانه موارد زيادي از وقايع عجيب در جهان رخ مي‌‌دهد كه با بررسي مجموعه‌اي از آن‌ها مي‌‌توان به نتايج خارق‌العاده و البته جذابي دست يافت. اين نتايج ما را به عالم ناشناخته‌ها رهنمود مي‌‌كند تا ببينيم دنيا فقط همان كه ما حس مي‌‌كنيم نيست. اگر آماده‌ايد براي قدم گذاشتن به جهان ناشناخته با ما همراه باشيد.
    
    تصوير روح در برفك تلويزيون
    در اواسط دهه 1980 محققي به نام <كلاس اسچربر> يكي از كانال‌هاي برفكي تلويزيون را انتخاب نمود و دوربين فيلم‌برداري را جلوي آن گذاشت و به ضبط برفك‌ها پرداخت. پس از ضبط، تصاوير برفكي را در ويدئو گذاشت و تماشا كرد. خيلي عجيب بود، در تصاوير برفكي تصاويري از دخترش <كارين> كه به تازگي فوت كرده بود، به صورتي مه‌آلود ضبط شده بود. تصاوير، مثل ابر به تدريج ظاهر مي‌‌شدند. او توانست علاوه بر دخترش ساير اعضاي خانواده‌اش را هم ببيند.
    اگرچه چنين رويدادي عجيب و تا حدي باورنكردني به نظر مي‌‌رسيد ولي اين تجربه تنها گزارش ارائه شده درباره مواردي از اين دست نيست. در ادامه به چند مورد ديگر اشاره خواهيم كرد.
    


    ارتباط روحي مادر و پسر
    <گريس> و پسرش <باب> با كدهاي مورس آشنايي داشتند. در جنگ جهاني اول، باب به فرانسه منتقل و از مادرش دور شد. يك بار گريس در حال خواندن نامه پسرش متوجه شد كه بي‌‌سيم، پيغامي را مي‌‌رساند. پيغام از طرف باب بود: <مادر... من زنده هستم و دوستت دارم. من و ساير پسران نزديك لنز هستيم. اگر پيغام را گرفتي به ديگران هم بگو. ما حالمان خوب است. مادر اين روش ارتباط خيلي سخت است. حسابي گيج شده‌ام. باب.>
    آيا ارتباط باب و مادرش ارتباطي روحي بود؟ چطور آن‌ها توانسته بودند بدين شكل با هم ارتباط داشته باشند؟
    
    نوار خالي كاست
    <كارول> رژيم لاغري داشت. به همراه رژيم غذايي، نوار كاستي را هم گوش مي‌‌داد يك طرف نوار خالي بود. يك‌بار براي آن كه قسمت ضبط شده را بشنود طرف خالي نوار را گذاشت تا صداهاي محيط اطراف را ضبط كند. بعد از آن كه چند دقيقه‌اي از ضبط صداها گذشت نوار را از اول گذاشت تا ببيند چه چيزي ضبط كرده است. صدايي عجيب و غريب به گوشش رسيد. خيلي برايش عجيب بود. مجددا به ضبط صدا مشغول شد و گوش داد صدايي مي‌‌گفت:<من دوستت دارم! آيا تو هم مرا دوست داري؟> اين اولين تجريه كارول در زمينه پديده صداي الكترونيكي بود.
    
    پيغام هوشياري
    در سال < 1915ديويد ويلسون>، اپراتور آماتور بي‌‌سيم و اهل لندن، وسيله‌اي ساخت كه نسبت‌ به تاثيرات الكترونيكي بسيار حساس بود. اين دستگاه به يك گالوانومتر متصل بود كه حضور و ميزان جريان الكتريكي را ثبت مي‌‌كرد. ويلسون حركات گالوانومتر را ثبت مي‌‌نمود. در دهم ژوئن 1915 گالوانومتر حدود هشت دقيقه به صورت پيوسته حركت مي‌‌كرد. كليه حركات گالوانومتر ثبت شد. ويلسون آن حركات را به كدهاي مورس ترجمه نمود. حركات گالوانومتر پيغامي را مي‌‌رساند: <مشكلي بزرگ، پيغام هوشياري، روز پنجم، ساعت شش عصر>
    ممكن است كه اين پيغام براي ما مفهوم خاصي نداشته باشد ولي شايد براي ديويد ويلسون حاوي پيام بسيار مهمي بوده، خصوصا اين‌كه از طريق يك گالوانومتر براي او ارسال شده است.
    
    يك تجربه در آزمايشگاه
    <ديويدس> براي اولين بار در آگوست 2001 ساعت 9:30 دقيقه به ضبط صدا مشغول شد. چيز خاصي ضبط نكرده بود. مجددا ساعت 11:30 دقيقه به ضبط صدا مشغول شد، هنگام ضبط صدا سوالي را پشت سر هم تكرار مي‌‌كرد: <آيا كسي هست كه دوست داشته باشد با من صحبت كند؟> هنگامي كه به صداهاي ضبط شده گوش داد، صدايي شنيد كه مي‌‌گفت: <آيا كسي پاسخ مي‌‌دهد؟> مو به تنش راست شده بود. مجددا ساعت 5:15 دقيقه به ضبط صدا پرداخت. هنگامي كه صداهاي ضبط شده را گوش مي‌‌داد صدايي مي‌‌گفت: <وقت ندارم.>
    
    انجمن آمريكايي و پديده صداي الكترونيكي
    در سال < 1982سارا استپ> در آمريكا انجمن EVP را براي كارهاي تحقيقاتي در زمينه صداي الكترونيكي تاسيس نمود. وي با انتشار كتاب <صداهايي از ابديت> كار خود را آغاز كرد. تيم تحقيقاتي استپ پس از خواندن اين كتاب مصمم شد هر روز راس ساعت و به مدت زمان معيني به ضبط صداها بپردازد و سپس صداهاي ضبط شده را با هدفون گوش دهد. دو روز اول هيچ صداي خاصي ضبط نشده بود. روز سوم، شنبه بود و كار ضبط شروع شد. آنها پس از آن‌ كه با هدفون به صداهاي ضبط شده گوش دادند متوجه شدند صدايي ضعيف به گوش مي‌‌رسد: <كريستال‌ها كمكم كنيد.> لحظه‌اي فراموش نشدني بود. بارها و بارها صدا را گوش دادند.
    سارا استپ حدود يك هفته به مدت پنج دقيقه به ضبط صدا مشغول بود. بارها و بارها سوالي را تكرار مي‌‌كرد و از موجودات روحي و ارواح مي‌‌خواست پاسخ بدهند ولي زماني كه مجددا به صداهاي ضبط شده گوش مي‌‌داد هيچ‌ صدايي جز صداي خودش نمي‌‌شنيد. روز ششم كه حسابي خسته شده بود، تصميم گرفت روال عادي كار را تغيير دهد و از ارواح چنين خواست: <خواهش مي‌‌كنم از دنيايتان چيزي بگوييد.> اين بار زماني كه به صداهاي ضبط شده گوش مي‌‌داد صدايي به گوشش رسيد: <زيبا.>

    سارا استپ كار تحقيق و بررسي در زمينه پديده صداي الكترونيكي را متوقف نكرد. او تئوري‌ها و نظريه‌هايي در اين زمينه ارائه داده است. او پيام‌هاي دريافتي را دسته‌بندي و گروه‌بندي كرده است. پيام‌هاي گروه A يا كلاس A، پيام‌هايي هستند كه به راحتي و سادگي از طريق بلندگوي سيستم صوتي شنيده مي‌‌شوند و قابل درك و فهم هستند. اين دسته‌ صداها در آستانه شنوايي انسان قرار دارند و مي‌‌توان صداها را بدون استفاده از تجهيزات خاصي به وضوح شنيد. پيام‌هاي گروه B يا كلاس B پيام‌هايي هستند كه از طريق بلندگوي سيستم صوتي شنيده مي‌‌شوند ولي واضح، كامل و قابل درك نيستند و برخي كلمات آنها قابل تشخيص نيست.
    پيام گروه C يا كلاس C، پيام‌هايي ‌هستند كه از طريق هدفون شنيده مي‌‌شوند و درك و فهم آنها مشكل است. تعداد زيادي از اين پيام ها در حالت عادي قابل تشخيص نيستند و فركانس آنها عموما در آستانه شنوايي انسان قرار ندارد.استپ، هر پيامي را با توجه به ويژگي‌هايش در يكي از سه كلاس A يا B يا C قرار مي‌‌دهد.
    در ماه مي‌ سال < 2000تام> و <ليزا باتلر> در امور تحقيقاتي به سارا استپ ملحق شدند. اين دو نفر حدود 14 سال در اين زمينه تحقيق و بررسي نموده‌اند. تام، مهندس الكترونيك است و ليزا سابقه طولاني در متافيزيك دارد و هر دو نفر در رشته روان‌شناسي مدرك ليسانس دارند.
    در حال حاضر اين انجمن در تحقيقات خود از دستگاه‌هاي الكترونيكي بسيار مجهزي استفاده مي‌‌كند. برخي از دستگاه‌ها تنها به همين منظور طراحي و ساخته شده‌اند.
    
    خبري از انجمن آمريكايي EVPانجمن آمريكاي EVP
     از روز سوم تا ششم ماه ژوئن 2004 كنفرانسي در زمينه EVP برگزار مي‌‌كند. اين كنفرانس سه روزه با هدف آشنا كردن عموم مردم با پديده صداي الكترونيكي و ICT و ارائه آخرين گزارشات و دستاوردهاي تحقيقاتي در اين زمينه برگزار مي‌‌شود كه شامل سخنراني، ارائه مقاله، كارگاه‌هاي آموزشي و آشنايي با محققان و موسسات مرتبط با EVP مي‌‌شود. در سايت انجمن، برنامه دقيق كنفرانس و نشست‌هاي مربوط به آن به همراه فرم‌هاي ثبت‌نام و ساير اطلاعات موجود است.
    
    آزمايشات و يافته‌هاي جديد
    اخيرا محققي اسكاتلندي به نام <الكساندر مك رايي> دست به تحقيقاتي در اين زمينه زد و به نكات تازه‌اي دست يافت:
    _ جنس صداهايي كه به گوش مي‌‌رسيد كاملا معلوم بود. حتي سن صاحبان صدا هم قابل تشخيص بود. اغلب آن‌ها، نام شخص آزمايش كننده را مي‌‌دانستند و به سوالات جواب مي‌‌دادند.
    از آن جايي كه نوار ضبط شده يا تصاوير گرفته شده بايد بارها و بارها پخش شود، بهتر است مدت زمان ضبط بين سه تا پنج دقيقه باشد.
    _ اگر در زمان ضبط صدا، صدايي مثل هواكش و يا هر نويز (صداي اضافي) ديگري در محيط پخش شود عموما نتايج بهتري در بر خواهد داشت.
    _ در زمان ضبط بهتر است شخص آزمايش كننده براي برقراري ارتباط بهتر، مكررا سوالي را بپرسد، در اين صورت تا پنجاه درصد به پيشرفت كار خود كمك كرده است.
    محققان ديگري هم در زمينه پديده صداي الكترونيكي به تحقيق پرداخته‌اند و به يافته‌هاي جديدي دست يافته‌اند:
    _ اكثر پيام‌هاي دريافت شده مربوط به روزهاي باراني، برفي و يا در طول شب بوده‌اند تا در روزهاي آفتابي و صاف.
    _ پيام‌هاي دريافت شده به نوعي با شخصي كه در حال ضبط صوت يا تصوير است در ارتباط است.
    _ گاهي مشاهده شده دو نفر در دو مكان مختلف يك پيام مشابه دريافت كرده‌اند. البته اين حالت به ندرت اتفاق مي‌‌افتد و زياد معمول و متداول نيست.
    _ اغلب پيام‌ها به شكل معكوس ضبط شده‌اند؛ يعني زماني كه نوار ضبط شده در سيستم صوتي به عقب زده مي‌‌شود كلمات و لغات قابل فهم و درك مي‌‌شوند، گويا ارواح كلمات را بر عكس ادا مي‌‌كنند. در اين صورت با استفاده از نرم‌افزارهاي كامپيوتري مي‌‌توان صداي ضبط شده را در جهت معكوس پخش كرد و شنيد. برخي معتقدند كساني كه از مشكلات روحي رنج مي‌‌برند يا دچار مشكلات ذهني و عاطفي هستند اصلا نبايد دست به تجربه‌ كردن اين پديده بزنند.
    
    پديده‌هاي صدا و تصوير الكترونيكي
    <پديده صوتي> شكل جديدي از ارتباط ارواح است. در اين ارتباط از دستگاه‌هاي الكترونيكي استفاده مي‌‌شود. <پديده صوتي> مي‌‌تواند به صورت صوتي يا به صورت تصويري باشد. صداهاي غيرمتعارف و يا تصاوير غيرمتعارف از طريق تجهيزات صوتي و تصويري ضبط مي‌‌شوند كه با اصول و قواعد شناخته شده فيزيك قابل توجيه و تفسير نيستند. در بسياري از تجارب گزارش شده، شخصي كه به كار ضبط صدا يا تصوير مشغول بوده، خيلي ساده و راحت با ارواح ارتباطي دو طرفه و متقابل را تجربه و گاهي حتي خيلي راحت با آنها صحبت كرده است.
    با پيشرفت تكنولوژي و اختراع وسايلي مثل تلويزيون، راديو، تلفن و... ارتباط با ارواح هم شكل‌هاي تازه‌تري به خود گرفته و اصطلاحات جديدي هم ميان محققان براي اين‌گونه پديده‌ها و ارتباطات فوق‌العاده به وجود آمده است. به ارواح موجود در تصاوير يا فيلم‌هاي ضبط شده‌ كه در حالت عادي ديده نمي‌‌شوند اصطلاحا ICT مي‌‌گويند...
    
    راه به ناشناخته‌ها
    در سراسر دنيا در مورد پديده صداي الكترونيكي نظريات و تئوري‌هاي مختلفي وجود دارد و همه محققان در جستجوي دست‌يافتن و رسيدن به علت وجودي اين پديده هستند. گروهي معتقدند پس از مرگ، انسان به جهان‌ ديگر و يا سطوح ديگري از هستي مي‌‌رود و اين پيام‌ها از طرف همان كساني است كه زماني در ميان ما و در اين جهان زندگي مي‌‌كرده‌اند. البته گاهي مشاهده شده پيام‌ها از طرف كساني ارسال شده كه هم‌اكنون هم در ميان ما زندگي مي‌‌كنند.
    سال‌ها پيش يعني در سال 1966، پژوهش‌گري اعتقاد داشت اين صداها مي‌‌تواند بر اثر <تكانه‌هاي الكترونيكي> ارسال شده از ذهن ناخودآگاه تجربه‌كنندگان به وجود آيد. در آن سال‌ها، امكان چنين چيزي را ضعيف مي‌‌دانستند زيرا تصور مي‌‌كردند ذهن نمي‌‌تواند چنين علايمي ارسال نمايد. البته امروزه قدرت تاثيرگذاري ذهن بر ماده بر همگان روشن شده است و بين بسياري از فرآيندهاي ذهني و فعاليت‌هاي بدني ارتباط‌هايي وجود دارد. مثلا بسياري از مردم هنگامي كه بدون صدا پيش خود مطالعه مي‌‌كنند لب‌هايشان مي‌‌جنبد و چنان حركتي در حنجره ايجاد مي‌‌شود كه بسياري از پزشكان به بيماراني كه حنجره‌شان را عمل كرده‌اند، توصيه مي‌‌كنند اصلا مطالعه نكنند تا آسيبي به حنجره‌شان نرسد.
    تحقيقات نشان داده اگر دستگاه ضبط صوت درون يك حصار حفاظتي قرار گيرد يا داخل يك اتاق خالي از انسان گذاشته شود، ولو اين كه نوار در حال حركت باشد هيچ صدايي روي آن ضبط نخواهد شد. اين محققان معتقدند بايد در مجاورت دستگاه ضبط حتما انسان حضور داشته باشد. گروهي ديگر اعتقاد دارند شخص ديگري از فاصله دور به صورت تله‌پاتي و با استفاده از نيروي ذهن خود اين كار را انجام مي‌‌دهد. به طور كلي تحقيقات در مورد اين پديده و ساير پديده‌ها در حال انجام است و كماكان ادامه دارد. در كتاب پديده‌هاي انرژي‌زايي و رديابي نشانه‌هاي روح‌زايي در اين‌باره آمده است: < گرچه ما با موضوعاتي سروكار داريم كه تا به حال به خوبي تفسير نشده‌اند ولي در آينده اميد حل معماهايي درباره آن‌ها وجود دارد... امروزه موضوعات تاز‌ه‌‌اي با عناوين ناشناخته در مسايل اعجاب‌انگيز فيزيك و بيولوژي مطرح شده‌ است كه از آنچه ساحران قديمي به آن مي‌‌انديشيدند بسيار عجيب‌تر و اعجاب‌ برانگيزترند.>
    
    
پي‌نوشت: پديده‌هاي انرژي‌زايي و رديابي نشانه‌هاي روح‌زايي
    منابع: ماهنامه .Fate مارس 2004
    روح و دانش‌جديد، پروفسور آيزنك، براود و دكتر واتسن
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 23:16  توسط بهارصبا | 

 

سربازي كه 28 سال مخفي شد

    <شوييچي يوكويي> سربازي بود كه در سال 1941 به ارتش امپراطوري ژاپن احضار و كمي پس از آن به <گوام> منتقل شد. در سال 1944 وقتي نيروهاي آمريكايي جزيره گوام را تسخير كردند، يوكويي از ترس كشته شدن به جنگل رفت و در آن جا پنهان شد. روز 24 ژانويه سال 1972 يوكويي توسط دو تن از ساكنان آن محل در يكي از نواحي دوردست <گوام> پيدا شد. در مدت 28 سال در يك غار زيرزميني كه خودش آن را كنده بود مخفي مانده بود و با وجود اينكه مدتها پس از پايان جنگ جهاني دوم اعلاميه آن را در نزديكي غار خود پيدا كرده بود ولي باز هم مي‌‌ترسيد از مخفيگاهش بيرون بيايد. او پس از بازگشت به ژاپن در حاليكه تپانچه زنگ‌زده خود را به كمرش بسته بود گفت: <واقعا عجيب است كه من پس از اين همه سال زنده از جنگل بيرون آمده‌ام.>
    
    
    
    خـزنده انســان‌نمــا

    <ديويد ايكه> قبلا يك فوتباليست حرفه‌اي بود و در شبكه تلويزيوني بي‌‌بي‌‌سي برنامه ورزشي اجرا مي‌‌كرد و البته سخنگوي ملي حزب سبز بريتانيا نيز بود. او از سال 1990 تمام هم و غم خود را بر روي يك تحقيق گذاشت. تحقيقي كه خود <ايكه> نام آن را <تحقيق تمام وقت بر روي خزندگان، كساني كه يا چيزهايي كه بر دنيا حكومت مي‌‌كنند> گذاشته است.او هميشه فقط لباس‌هاي فيروزه‌اي رنگ مي‌‌پوشد و معتقد است دنيا به دست يك گروه اسرارآميز به نام <اليت‌ها> اداره مي‌‌شود. به گفته او <اليت‌ها> گونه‌اي از خزندگان انسان‌نما هستند كه در زمان‌هاي باستان به عنوان < انجمن برادران بابيلوني> معروف بودند و در عصر حاضر <جورج دبليوبوش> ، <ملكه اليزابت دوم> و <كريس كريستوفرسون> از اعضاي آن هستند. او مي‌‌گويد: نسل‌هاي فعلي اين خزندگان به كودك‌آزاري و شيطان‌پرستي مي‌‌پردازند. او نويسنده پانزده كتاب است و نظرات و عقايد خود را در اين كتاب‌ها به تفصيل توضيح داده است. <ايكه> در سال 1999 پس از يك سخنراني پنج ساعته در دانشگاه تورنتو مورد تشويق و ستايش شديد دانشجويان آن دانشگاه قرار گرفت.
    
    
    
    
    مـردي كـه رسمـا مـرده بــود

    <لعل بيهاري> متولد سال 1961 يك كشاورز از منطقه <اوتارپرادش> هندوستان است. او ظاهرا يك انسان معمولي است ولي يك تفاوت عمده با ديگران دارد و آن اينكه <بيهاري> از سال 1976 تا 1994 يعني مدت هجده سال از نظر دولت مرده بود. او انجمن <مرتيك سنگ> يا <انجمن مردگان> را در <اوتار پرادش> تاسيس كرد و مدت هجده سال با نظام بروكراسي دولت هند جنگيد تا بالاخره در سال 1994 ميلادي توانست ثابت كند هنوز زنده است.در سال 1974 وقتي <لعل بيهاري> تصميم گرفت از بانك وام بگيرد، تازه فهميد كه از نظر دولت مرده است.
    عموي بيهاري به يكي از كارمندان دولتي رشوه داده بود تا نام او را در ميان مردگان بنويسد و بدين ترتيب مي‌‌خواست ملك و املاك بيهاري را تصاحب كند. مدتي بعد بيهاري دريافت كه او تنها كسي نيست كه اين وضعيت را دارد و حداقل صد نفر ديگر مثل او مرده قلمداد مي‌شدند. همان وقت بود كه تصميم گرفت انجمن <مرتيك ‌سنگ> را تاسيس كند.
    او و بسياري از اعضاي اين انجمن در خطر كشته‌شدن بودند زيرا خويشاوندانشان به‌خاطر دارايي‌هايشان نمي‌خواستند آنها زنده بمانند. بيهاري بالاخره توانست به حق خود برسد ولي هم‌اكنون اين انجمن بيش از بيست‌هزار عضو دارد كه همگي هندي هستند آنها توانسته‌اند هويت چهار نفر از اين بيست‌هزار نفر را اثبات كنند. بيهاري در سال 2004 كانديداي انتخابات پارلمان <لعل گنگ> شد.
    
    
    
    او همـه‌چيـزمي خورد

     <ميشل لوتيتو> متولد پانزده ژوئن سال 1950 يك مرد فرانسوي است. لوتيتو كه در شهر <گرين ويل> به دنيا آمده است به خاطر خوردن اشياي غيرقابل هضم مشهور شده و در كشور خود با لقب<موسيو مانگتو> به معناي <آقاي همه‌چيزخوار> معروف مي‌‌باشد. او براي مردم برنامه اجرا مي‌‌كند و در برابر چشمان حيرت زده آنها همه نوع فلز، شيشه، پلاستيك و چيزهايي از اين قبيل را مي‌‌خورد. او تاكنون چندين دوچرخه و تلويزيون را در كنار اشياي كوچك‌تر خورده است. لوتيتو ابتدا اجزاي اين وسايل را از هم جدا مي‌‌كند و سپس آنها را تكه‌تكه و به راحتي قورت مي‌‌دهد.
    لوتيتو خوردن وسايل غيرمعمول را از كودكي آغاز كرده بود و از سال 1966 يعني از شانزده سالگي تا كنون براي مردم برنامه اجرا مي‌‌كند. لوتيتو تاكنون به‌خاطر اين رژيم غذايي عجيب خود احساس بيماري نكرده و حتي پس از خوردن مواد مسموميت‌‌زا هم مريض نشده است. او در هنگام اجراي برنامه به طور متوسط روزي يك كيلوگرم وسايل غيرقابل هضم مي‌‌خورد و قبل از صرف اين غذاي غيرمتعارف مقداري روغن معدني تناول مي‌‌نمايد. در طول خوردن آنها نيز مقداري زيادي آب مي‌‌نوشد. به نظر مي‌‌رسد كه ضخامت ديواره معده و روده‌هاي لوتيتو دو برابر يا حتي چند برابر مردم عادي است و اسيدهاي معده‌اش آنقدر قوي هستند كه مي‌‌توانند غذاهاي فلزي او را هضم كنند.
    
    
    
    
    ‌_ صد و چهل سال عمر

    <يوشيرو ناكاماتسو> كه روز بيست و ششم ژوئن سال 1928 به دنيا آمده يك پزشك مي‌‌باشد. او همچنين يك مخترع ژاپني است كه ادعا مي‌‌كند ركورد بيشترين تعداد اختراعات را در دنيا شكسته است و بيش از سه هزار اختراع از خود بر جاي گذاشته كه از جمله معروف‌ترين آنها <ديسك‌ فلاپي> و كفش‌هاي فنري <پيون پيون> مي‌‌باشند.
     او در طول مدت سي‌و چهار سال از تمام وعده‌هاي غذايي كه خورده است عكس‌برداري كرده و تمامي آنها را جزء جزء تجزيه و تحليل نموده و خواص و مضرات تك‌تك آنها را برشمرده است. هدف اصلي ناكاماتسو از اين كار عجيب كه صبر و حوصله بسياري را مي‌‌طلبد علاوه بر ركوردشكني اين است كه بتواند با در نظرگرفتن خاصيت‌هاي مختلف غذاها، بيش از صد و چهل سال عمر كند.
    
    
    
    
    _ او سه دهه نخوابيد
    <تاي نگوك> شصت ساله كه در محله خود به نام <هاي> معروف است، مي‌گويد: از سال 1973 پس از يك تب شديد ديگر نتوانسته بخوابد و در طول بيش از 11700 شب بي‌خوابي گوسفندهاي بيشماري را شمرده ولي تاثيري در اين اختلال ايجاد نشده است. او مي‌گويد: <نمي‌دانم اين بي‌خوابي بر روي سلامتي‌ام تاثير گذاشته است يا خير ولي هنوز هم مثل ديگران سالم هستم و مي‌توانم مزرعه‌ام را اداره كنم.>
    يكي از همسايگان نگوك براي اثبات سلامتي او مي‌گويد: <او مي‌تواند پنج كيلوگرم كود را چهار كيلومتر با خود حمل كند و به خانه برگرداند.> همسر نگوك اظهار مي‌دارد: <شوهرم قبلا خوب مي‌خوابيد ولي پس از آن تب حتي داروي خواب‌آور هم نتوانسته او را بخواباند.>
     وي در ادامه افزود: وقتي نگوك براي انجام آزمايشات پزشكي به بيمارستان شهر رفت، پزشكان گفتند او در سلامت كامل به سر مي‌برد و فقط كبدش كمي ضعيف كار مي‌كند. نگوك در حال حاضر در مزرعه‌اي در دامنه كوهستان زندگي مي‌كند و سرگرم مزرعه‌داري و مراقبت از مرغ‌ها و خوك‌هاي خود است.
     او شش فرزند دارد كه هر يك در خانه خود زندگي مي‌كنند. او اغلب شبها اضافه‌كاري مي‌كند يا براي جلوگيري از ورود دزدها نگهباني مي‌دهد. او مي‌گويد: دو ماه از اين شب‌هاي بي‌خوابي را سرگرم كندن دو استخر بزرگ براي پرورش ماهي بوده است.
    

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 23:11  توسط بهارصبا | 
درباره مثلث برمودا

 

مثلث برمودا محلي است وهم‌انگيز كه در آن صدها هواپيما و كشتي در هوا و دريا ناپديد شده‌اند.
بيش از هزار نفر در اين منطقه وحشت گم شده‌اند، بدون اينكه حتي يك جسد
يا قطعه پاره‌اي از يك هواپيما يا كشتي مفقود شده، به جا مانده باشد.

موقعيت مثلث برمودا
مثلث برمودا واقعاً يك مثلث نيست، بلكه شباهت بيشتري به يك بيضي (و شايد هم دايره‌اي بزرگ) دارد كه در روي بخشي از اقيانوس اطلس در سواحل جنوب شرقي آمريكا واقع است. رأس آن نزديك برمودا و قسمت انحناي آن از سمت پايين فلوريدا گسترش يافته و از پورتوريكو گذشته ، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از ميان درياي سارگاسو عبور كرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. طول جغرافيايي در قسمت غرب مثلث برمودا 80 درجه است، بر روي خطي كه شمال حقيقي و شمال مغناطيسي بر يكديگر منطبق مي‌گردند. در اين نقطه هيچ انحرافي در قطب نما محاسبه نمي‌شود.
در غرب اقيانوس اطلس، در آن سوي سواحل جنوب شرقي ايالات متحده ، ناحيه ‌اي وجود دارد كه به شكل مثلث است . اين ناحيه از برمودا در شمال آغاز مي‌شود و تا قسمت جنوبي فلوريدا امتداد مي‌يابد ، سپس از سمت شرق با گذشتن از جزاير باهاما و پورتوريكو، به طول جغرافيايي 40 درجه به سمت غرب كشيده مي‌شود و دوباره به برمودا باز مي‌گردد.

اين ناحيه كه به مثلث برمودا معروف است، در ليست رازهاي ناشناخته جهان به مكاني اضطراب انگيز و باور نكردني به ثبت رسيده است . در اين مكان بيش از صدها هواپيما وكشتي بدون آنكه كوچكترين اثري از آنان باقي بماند ، ناپديد شده‌اند. اغلب اين حوادث از سال 1945 به بعد روي داده است ،و در طول 26 سال اخير بيش از 1000 نفر در اين ناحيه از جهان جان خود را از دست داده اند ، بي آنكه حتي اثري از جسد يكي از آنها يا نشانه اي از بقاياي هواپيماها و كشتي‌هاي ناپديد شده باقي مانده باشد .
وينسنت گاديس كه مثلث برمودا را نامگذاري كرده، آن را به صورت زير توصيف مي‌كند: « يك خط از فلوريدا تا برمودا ، ديگري از برمودا تا پورتويكو مي‌گذرد و سومين خط از ميان باهاما به فلوريدا بر مي‌گردد.
اين محل فتنه‌انگيز و تقريبا باور نكردني اسرار غير قابل توصيف جهان را به خود اختصاص داده است. مثلث برمودا نامش را در نتيجه ناپديد شدن 6 هواپيماي نيروي دريايي همراه با تمام سرنشينان آنها در پنجم دسامبر 1945 كسب كرد. 5 فروند از اين هواپيماها به دنبال اجراي مأموريتي عادي و آموزشي ، در منطقه مثلث ، پرواز مي‌كردند كه با ارسال پيامهايي عجيبي درخواست كمك كردند. هواپيماي ششم براي انجام عمليات نجات ، به هوا برخاست كه هر شش هواپيما به طرز فوق‌العاده مشكوكي مفقود شدند.
آخرين پيامهاي مخابره شده آنها با برج مراقبت حاكي از وضعيت غير عادي ، عدم روئيت خشكي ، از كار افتادن قطب نماها يا چرخش سريع عقربه آنها و اطمينان نداشتن از موقعيتشان بود. اين در حالي بود كه شرايط جوي براي پرواز مساعد بود و خلبانان و ديگر سرنشينان افرادي با تجربه و ورزيده بودند. با وجود مدتها جستجو هيچ اثري از قطعه شكسته ، لكه روغن ، آثاري از اجسام شناور ، خدمه يا تجمع مشكوكي از كوسه‌ها ديده نشد. هيچ حادثه‌اي چه قبل و چه بعد از آن ، تا اين حد حيرت‌آورتر از ناپديد شدن دسته جمعي هواپيماهاي مذكور نبوده است. در حوادثي مشابه در اين منطقه ‌قايقها و كشتيهايي مفقود شده‌اند (قربانيان مثلث برمودا)، در برخي موارد هم فقط خدمه و سرنشينان ناپديد گشته‌اند.

منطقه وحشت
همه روزه هواپيماهاي متعددي بر فراز مثلث برمودا پرواز مي‌كنند. كشتيهاي بزرگ و كوچك در آبهاي آن در حال ترددند و افراد زيادي براي بازديد ، به اين منطقه مسافرت مي‌كنند، بدون آنكه اتفاقي بيفتد. از طرف ديگر ، در درياها و اقيانوسها در سراسر دنيا ، كشتيها و هواپيماهاي زيادي مفقود شده و مي‌شوند. پس چرا فقط مثلث برمودا از بقيه مناطق تفكيك شده است. علت اين است كه اولاً هيچ اميدي براي يافتن حتي اثر و نشانه‌اي وجود ندارد. ثانياً در هيچ منطقه ديگر چنين ناپديد شدنهاي بي دليل ، بيشمار و نامعلوم روي نداده و به اين خوبي ثبت نشده است.

مشاهدات و گزارشات
در بيشتر اتفاقات مثلث برمودا ، اكثر هواپيماها در حالي ناپديد شده‌اند كه تماس راديويي خود را با ايستگاههاي مبدأ و مقصدشان تا آخرين لحظه حفظ كرده‌اند و يا برخي ديگر در لحظات آخر پيامهاي غير عادي مخابره كرده‌اند كه حاكي از عدم كنترل آنان بر روي دستگاه و ابزارها بوده است و يا چرخش عقربه‌هاي قطب نما به دور خود و تغيير رنگ آسمان اطراف به زردي و مه آلودي ، آن هم در روز صاف و آفتابي و يا تغييراتي غير عادي در آبها كه تا لحظاتي قبل آرام بوده‌اند، بدون بيان هيچ دليل روشني از چگونگي اين وقايع.
اين پيامها رفته رفته ضعيف‌تر و غيرقابل تشخيص‌تر شده و يا سريعاً قطع شده‌اند. دقيقاً مثل اينكه چيزي ارتباط راديويي را قطع كرده باشد و يا چنانچه اظهار عقيده شده، در حال دور شدن و عقب رفتن از فضا و زمان بوده و دورتر و دورتر شده‌اند. در برخي موارد گزارشها حاكي از آن بود كه نوري ناشناخته و غير قابل تشريح روئيت شده است. همچنين توده سياه و تاريكي در سطح دريا كه پس از مدتي ناپديد شده ، در جريان اتفاقات مزبور گزارش شده است.
در مواردي هم گزارش شده كه نقطه تاريك بزرگي در ميان ستارگان در آسمان ديده شده كه نوري متحرك از طرف زمين به آن قسمت وارد شده و سپس هر دو ناپديد شده‌اند. در تمام مدت ديده شدن تاريكي ، دستگاهها و ساير ابزارهاي قايق‌هاي ناظر از كار افتاده بودند كه پس از رفع تاريكي آسمان ، دوباره شروع بكار كرده‌اند.
در يك مورد هم پيامي عجيب از يك كشتي باري ژاپني بدين مضمون دريافت گرديد. "خطري همانند يك خنجر هم اكنون ... به سرعت مي‌آيد ... ما نمي‌توانيم فرار كنيم ..." در هر حال بدون اينكه مشخص شود خنجر چه بود، كشتي ناپديد شد.

علل واقعه
علل فرضي طبيعي : توضيحات و علل فرضي مختلفي درباره حوادث مثلث برمودا ارائه شده است كه معمول‌ترين فرضيات بر اساس مرگ غير طبيعي (زيرا هيچ جسدي تا كنون بدست نيامده است.) بنا شده است. اين توضيحات عبارتند از : جزر و مد ناگهاني دريا در نتيجه زلزله در اعماق دريا ، وزش بادهاي مخرب و اختلالات جوي ، گويهاي آتشفشان كه موجب انفجار هواپيماها مي‌شود، گرفتار آمدن در جاذبه يك گرداب يا گردباد كه باعث سقوط و انهدام هواپيماها يا انحراف مسير كشتيها و مفقود شدن آنها در آب مي‌شود، تحت تاثير نيرويي مغناطيسي قرار گرفتن و اختلالات امواج الكترومغناطيسي، ولي اين دلايل توجيه قابل قبولي براي ناپديد شدن هواپيماها و كشتيهاي متعدد در يك منطقه نيست.

علل فرضي غير طبيعي
دستگيري و ربوده شدن به وسيله زيردريايي يا بشقاب پرنده‌هايي متعلق به كراتي ديگر كه براي تحقيق درباره حيات و زندگي باستان و حال ما انسانها به كره زمين آمده‌اند، مي‌تواند علتي غير طبيعي براي توجيه وقايع باشد.
يكي از عجيب‌ترين پيشنهادات در اين مورد بوسيله ادگار كايس ، پيشگو و روانكاو و حكيم در دهه پنجم قرن بيست ، ارائه شده است. به عقيده وي قرنها قبل از كشف اشعه ليزر ، بوميان سواحل اقيانوس اطلس از كريستال به عنوان يك منبع انرژي و قدرت استفاده مي‌كردند. به نظر كاين نوعي نيروي شيطاني القا شده از سوي آنها ، در عمق يك مايلي در قسمت غرب اندروس غرق شده كه هنوز در برخي مواقع باعث از كار انداختن ابزار و وسايل الكتريكي كشتيها ، هواپيماها و در نهايت نابودي آنها مي‌گردد.
ام. ك. جساپ كه يك فضانورد ، منجم و متخصص كره ماه است، در كتابش به نام « در مورد بشقاب پرنده‌ها » ابراز مي‌دارد كه ناپديد شدن كشتيهاي مشهور در مثلث برمودا ، به وسيله اجسام پرنده صورت گرفته است. وي مفقود شدن خدمه آنها را نيز به اجسام مزبور ربط مي‌دهد. به عقيده جساپ يوفوها هر چه هستند، حوزه مغناطيسي موقتي ايجاد مي‌كنند كه داراي طرحي يونيزه شده است و مي‌تواند باعث متلاشي شدن يا ناپديد شدن هواپيماها و كشتيها گردد. او روي اين سوال كار مي‌كرد كه چگونه نيروي مغناطيسي كنترل شده و مي‌تواند باعث نامرئي شدن گردد. نظريه ميدان واحد انيشتين او را مجذوب كرده بود. جساپ هر دو اينها را كليدي مي‌دانست براي ظهور و محو شدن ناگهاني بشقاب پرنده‌ها و ناپديد شدن كشتيها و هواپيماها. ولي مرگ امكان ادامه فعاليت و نتيجه گيري را از جساپ گرفت و تحقيقاتش نيمه تمام ماند.

داستاني عجيب
حادثه‌اي در اثر اختلال زماني در فرودگاه ميامي رخ داد كه هرگز توضيحي قابل قبول براي آن وجود نداشته است. اين واقعه مربوط به يك هواپيماي مسافربري بود كه براي فرود در باند آماده بود و با رادار مركز كنترل هوايي رديابي مي‌گرديد كه ناگهان ده دقيقه از صفحه رادار ناپديد شد و سپس دوباره ظاهر گشت. هواپيما بدون هيچ واقعه‌اي فرود آمد و خلبان و خدمه از آنچه افراد پايگاه مي‌گفتند ابراز تعجب كردند، زيرا تا آنجا كه به خدمه مربوط مي‌شد، هيچ اتفاق غير عادي نيفتاده بود. جالب اين كه ساعتهاي همه آنها حدود ده دقيقه از زمان واقعي عقب‌تر بود. در حالي كه هواپيما درست 20 دقيقه قبل از اين واقعه وقت اصلي را كنترل كرده بود و در آن هنگام هيچ اختلاف زماني وجود داشت.

آيا مثلث برمودا و نقاط مشخص ديگر به صورت ماشيني عظيم عمل مي‌كنند تا اختلالاتي بوجود آورند؟
آيا آنها مي‌توانند گردابهايي را چه در داخل و چه در خارج از جو بوجود آورند كه اجسام و اشيا به داخل آنها بيفتد و به بعد زمان و مكاني ديگر منتقل شوند؟

گذشته و آينده برمودا
به نظر مي‌رسد كه اين منطقه طي زمانهاي متمادي گذشته نيز در افسانه‌ها به منزله مكاني ترسناك وجود داشته و حتي خيلي قبل از تاريخ كشف آن و بعد از آن تاريخ تا صدها سال با عناوين «دريايي از مقبره‌ها» ، «مثلث شيطان» ، «مثلث مرگ» ، «درياي بدبختي» ، «گورستان آتلانتيك» ناميده مي‌شده است.
شومي و بدشگوني مثلث برمودا حتي در عصر فضا نيز باعث تعجب انسانهايي چون كريستف كلمب و فضانوردان آپولو 13 كه يكي كاشف در زمين و ديگري در فضاست، شده است. اينكه چرا وقايع عجيب اين منطقه گزارش نمي‌شود، شايد به دليل ايجاد رعب و وحشت عمومي باشد، شايد هم چون دليل اصلي وقايع معلوم نيست، اتفاقات مربوطه بازتاب نمي‌يابد. البته در اغلب گزارشات ارائه شده هم سانسورهايي وجود دارد كه اصل وقايع را سرپوشيده نگه مي‌دارد.

دانشمند روسي مدعي كشف راز مثلث برمودا شد
دانشمند ژئوفيزيك و نظراتش : يك دانشمند ژئوفيزيك ساكن شهر وارونژ روسيه مدعي كشف يك علت طبيعي براي حوادث ناگوار مثلث برمودا شد.
به گزارش ايسنا، ولاديسلاو بوكريف، در اين زمينه گفت: ويژگي عجيب مثلث برمودا توسط طبيعت برنامه ريزي شده است. يكي از شعبات جريانات گرم گلف استريم، با گردش در جهت عقربه‌هاي ‌ساعت در منطقه درياي سارگاسوف، روي ميدهد. اين حركت به يادآورنده پرتاب كننده ديسك است كه در آغاز خود ميچرخد و تنها در لحظه اي كه بالاترين سرعت زاويه اي را به دست آورد، ديسك را به جلو پرتاب ميكند.
به نظر وي وجود ميكرو و ماكرو گودال‌هايي ‌در اين منطقه، مولد آشفتگي‌هاي ‌جاذبه اي و مغناطيسي ميباشد كه در نتيجه آن دستگاه‌ها ‌از كار افتاده و ارگانيزم انسان سنگيني اي را تحمل ميكند كه گاهي مرگبار است.
وي ميگويد: چون در اين منطقه، گردش آب در جهت عقربه‌هاي ‌ساعت است، برمودا همانند گرداب، اشيا را به سمت خود ميكشد، يعني بردار جاذبه به سمت عمق دريا و مركز زمين است. برمودا براي وسايط نقليه هوايي و دريايي تنها در زمان وقوع جزر در دريا خطرناك است. در اين فاز(با مهندسي نرم افزار اشتباه نگيريد)، ابتدا گودال‌هاي ‌آبي و پس از آن گودال‌هاي ‌هوايي پديدار ميشوند. اين وضعيت همانند فنجاني است كه به طور ناگهاني انتهاي آن را باز كنند. آب به سمت شكاف حركت ميكند و حركتي گردشي به خود ميگيرد و در امتداد خود، جريان هوا را ميراند. اين دانشمند ژئوفيزيك روسيه ميافزايد: با دانستن فاز جريان مد و ويژگي تشكيل جريانات، ميتوان روشي را ايجاد كرد كه وقوع حادثه را در اين مثلث ناآرام، همچنين در ساير نقاط خطرناك جهان هشدار دهد.


+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 22:29  توسط بهارصبا | 
شما تحت تاثير كدام رنگ هستيد؟

شما تحت تاثير كدام رنگ هستيد؟

متولدين فروردين : سرخ
رنگ سرخ سبب شده تا متولدين فروردين به دفعات عصباني شوند ولي به محض آن كه شراره هاي خشم خاموش شد به سرعت تبديل به آدم هايي شاد و بانشاط مي شوند. متولدين فروردين افرادي آرمانگرا ٬ مصمم و با اراده هستند و از احساسات گرايي خوششان نمي آيد . هيچ كس نمي تواند مثل آنها قاطع و خشن باشد ولي در اين حال كمتر كسي معصوميت و عاطفه آنها را دارد . آنها هرگز تحمل شكست را ندارند وبه گونه اي افراطي راجع به نتيجه نهايي هر چيز ٬ از عشق گرفته تا مسابقه فوتبال ٬ بسيار خوشبين هستند.آنها جنگجويان خوبي هستند و با مغز خود خيلي ماهرانه مي جنگند. مخالفت ديگران و موانع و مشكلات براي آنها سرگرمي و مايه نشاط است و از آن لذت مي برند . آنها هيچگاه منتظر موفقيت نمي نشينند بلكه با شتاب به سوي آن ميد روند و به همين علت كمتر به ديگران وابسته اند.

متولدين ارديبهشت: صورتي
متولدين ارديD8?هشت خيلي به ندرت نگران مي شود .هنگامي كه كارها مطابق خواست او انجام نمي گيرد٬ اخم مي كند اما عصباني نمي شود ! خويشتن داري و صبر از صفات ذاتي رنگ دروني اوست و به مدد همين خصوصيات كاراي خود را خيلي راحت انجام مي دهد و چيزي نمي تئاند مانع او شود . وفاداري و صداقت نسبت به خانواده و دوستان از صفات بارز اوست .همچنين به شجاعت و دلاوري او بايد مدال طلا داد چرا كه هيچكس مثل او نمي تواند اين همه از خود مقاومت نشان دهد. ممكن است سمج و لجوج باشد ولي بردباري او مثال زدني است.

متولدين خرداد : نقره اي
رنگ دروني متولدين خرداد آنها را به افرادي دلسوز ٬ مهربان ٬ خونگرم و صادق تبديل ساخته كه حركاتي سريع تر از بقيه ولي دلپذير دارند. متولدين خرداد از كارهاي يكنواخت و تكراري بدشان مي آيد و به همين علت كارهاي روزانه باعث مي شود كه فكر كنند همچون پرنده اي در قفس اسير شده اند. اين افراد ذاتا بي قرار هستند و همواره در پي هيجان و تغيير و تنوع هستند و اگر در يك جا ثابت بمانند افسرده مي شوند. آنها با مهارت هاي ذاتي خويش چنان در ذهن مخاطب طوفان به راه مي اندازند كه هيچ كس متوجه تغيير مسير ذهن نمي شود و اينگونه است كه مي توانند به اسكيموها يخ بفروشند و به افراد بدبين رويا !

متولدين تير : خاكستري
تيرگي رنگ دروني متولد تير سبب مي شود كه گاهي اوقات بداخلاق شود. چنانچه از كسي ساعت را پرسيديد و با اخم جواب داد ٬ يا در سر ميز غذا از كسي نمكدان خواستيد و با عصبانيت به شما پرخاش كرد احتمالا او يك متولد تير است كه دوباره دچار بدخلقي شده و از زمين و زمان بيزار است . در اين حالت فكر نكنيد كه از دست شما عصباني است بلكه او از دنيا نااميد شده است . اين حالت او موقتي و گذراست و فورا به همان آدم دلنشين هميشگي تبديل مي شود . متولد تير همچنين قوه تخيل پرقدرت خود را به خوبي تحت كنترل دارد و تمام حالات دروني خود و ديگران را فورا دريافت كرده و در حافظه قوي خود ثبت مي كند.

متولدين مرداد: طلايي
رنگ دروني متولدين مرداد غروري شاهانه به او بخشيده به طوري كه هميشه مي تواند ميزبان باشكوهي باشد . اوبه سختي مي تواند حس برتري جويي خود برديگران كنترل كند و همواره رفتاري فخر فروشانه دارد او برعكس متولدين فرودين كه اغلب سعي مي كند از يك چاه خشك آب بيرون بكشد٬ انرژي خود را بيهوده تلف نمي كند و از همين رو يك سازمان دهند خوب است و به راحتي مي تواند وظايف و اعمال خود را سامان دهد . هر گاه كه از خودنمايي دست مي كشد دستوراتي كه صادر مي كند بسيار موثر هستند .

متولدين شهريور : نارنجي
نخستين موضوعي كه در مورد متولدين شهريور جلب توجه مي كند آن است كه وي طوري رفتار مي كند كه انگار مسأله مهمي درذهن خود دارد و او در تلاش است كه آن را حل كند . يا گاهي اوقات احساس مبهمي به شما دست مي دهد كه انگار او از چيزي نگران است . اين احتمال واقعاُ وجود دارد زيرا نگراني براي او كاملاً طبيعي است و لبخند دلپذير او هميشه مشكلات بزرگ او را مخفي مي كند . اين انسان كمال گرا را نمي توانيد در محافل اجتماعي پيدا كنيد . احتمال اينكه تا ديروقت شب در محيط كار او را بيابيد بسيار بيشتر از آن است كه در ميهماني او را ببينيد !

متولدين مهر : آبي
رنگ آبي آسماني فطرتي هنري به او بخشيده كه از نور و موسيقي ملايم به شدت لذت مي برد . تأثير آرامش و هماهنگي بر سلامتي متولد مهر معجزه آساست . هنگامي كه در بستر بيماري مي افتد قرار گرفتن در محيط عاطفي و خواندن كتاب هاي دلپذير تأثير فوق العاده اي بر سرعت بهبود او خواهد گذاشت . متولد مهر در هنگام گفتگو با ديگران ابتدا تاجايي كه مي تواند وراجي مي كند و بعد مشتاقانه به حرف هاي طرف مقابل خود گوش مي دهد ٬ در دعواهاي ديگران هميشه نقش ميانجي را بر عهده مي گيرد و واضاع را آرام مي كند و صلح و صفا برقرار مي سازد .

متولدين آبان : سفيد
چنانچه از يك متولد آبان بپرسيد كه مي تواند به شما كمك كند يا نه ٬ به سادگي مي گويد : ((بله )) يا ((نه)) ! بنابراين اگر آدم احساس و زودرنجي هستيد از او در هيچ موردي نظر خواهي نكنيد زيرا او هر حقيقتي را رك و راست و بي رحمانه بر زبان مي راند . درپاسخ هم مي گويد كه شما پرسيديد و او جواب داد . متولد آبان اصلاً اهل تملق گويي و دروغ بافي نيست يعني منش خود را بالاتر از آن مي داند كه دست به چنين كاري بزند . بنابراين اگر شما در موردي تعريف كرد يقين داشته باشيد كه از صميم قلب گفته و ارزش آن را بدانيد .

متولدين آذر : بنفش
متولدين آذر افلب اوقات شاد و خونگرم هستيد . ولي هنگامي كه از صميميت فطري آنها سوء استفاده شود آنگاه از كوره در مي روند . عصيان عليه صاحبان قدرت و قوانين و مقررات دست و پاگير در ميان متولدين آذر شايع است . او هرگز از دعوا و در گيري فرار نمي كند و از كسي كمك نمي خواهد . همچنين متولدين آذر هرگز تحمل اين را ندارد كه كسي آنها را به ناذرستي و عدم صداقت متهم كند . يك اتهام غير منصفانه و بيجا ممكن است خشم آنها را شعله ور كند ٬ پس در نحوه بيان كلمات با متولدين آذر خوب دقت كنيد چرا كه آنها اول دست به عمل مي زنند و بعد به عواقب آن مي انديشند !

متولدين دي : قهوه اي
رنگ قهوه اي ٬ عملگرايي متولد دي را نشان مي دهد . او براي حكمراني اصلاً احتياج ندارد كه به خودنمايي بپردازد و ترجيح مي دهد كه ديگران جلو باشند و او قدرت پشت صحنه بماند . البته گاهي متولد دي از ياد مي برد كه بلند پروازي و جاه طلبي خود را مخفي نمايد و تا موقعي كه رئيس گروه نشود ٬ دست به كار نمي زند . به ياد داشته باشيد كه متولد دي هميشه به گونه اي رفتار مي كند كه تصور مي كنيد كه مانند پر نرم و بي آزار است اما در حقيقيت مانند ميخ محكم و كوبنده است .

متولدين بهمن : زرد
متولدين بهمن تركيبي از خونسردي ٬ عملگرايي و بي ثباتي هستند و به نظر مي رسد كه با افراد همدلي دارند و فقط با چند كلمه صحبت مي توانند اضطراب آنها را كاهش داده و آرامشان كنند . اين توانايي آنها احتمالاً به خاطر سيستم عصبي قوي و پرتوان آنهاست . متولدين بهمن معمولاً در انزواي خواصي فرو مي روند و مردم معمولاً به درستي آنها را درك نمي كنند زيرا به خوبي نمي توانند با دنياي خيالي و آرماني آنها ارتباط برقرار كنند . متولدين بهمن عليرغم آنكه دوستان زيادي در اطراف خود دارند ولي دوستان صميمي و نزديك چنداني ندارند .

متولدين اسفند : سبز
رنگ بخشنده فطرت آنها سبب شده تا اصولاً عاري از هر نوع حرص و طمع باشند . سرشت دلپذير ٬ جذاب و در عين حال تنبل متولدين اسفند شما را تحت تأثير قرار مي دهد . او نسبت به همه قيد و بندهايي كه محدود كننده هستند بي اعتناست به شرط آنكه آزادي خيال پردازي را از او نگيرند و بتواند بنا به خواست خود زندگي كند . او همچنين در مقابل توهين ها ٬ تهمت ها و نظرات ديگران نيز بي تفاوت است ٬ بنابراين خيلي به ندرت ممكن است عكس العمل شديدي از او ببينيد . البته فكر نكنيد كه كلاً آدمي بي خيال است زماني كه احساساتش جريحه دار شود با زيركي خاص خود به نيش و كنايه مي پردازد و طرف مقابل را مورد ريشخند و استهزاء قرار مي دهد.


+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 22:24  توسط بهارصبا | 
سفر به كانادا

كانادا سرزميني است وسيع با ديدني هاي جالب و فراوان. اگر قصد سفر در داخل كانادا را داريد بد نيست اطلاعات لازم را داشته باشيد تا هرچه بيشتر از سفر خود لذت ببريد و از امكانات مختلف استفاده كنيد.
در كانادا مردم به پاكيزگي شهر اهميت زيادي مي‌دهند و به شهرداري كمك مي‌كنند. در كانادا هر كس موظف است جلوي منزل يا محل كار خود را هميشه پاكيزه نگه دارد و اگر برف باريده باشد مجبور است آن را پاك كند يا اگر برگ درخت ريخته بايد در كيسه پلاستيكي جمع كند و جلوي منزل قرار دهد كه مامورين شهرداري ببرنند. برنامه مامورين شهرداري براي جمع آوري زباله يك‌روز فقط كاغذ و بطري است و يك‌روز فقط زباله جمع مي‌كنند.
وقتي سانحه يا طوفاني اتفاق مي‌افتد كه ممكن است درختاني در خيابان‌ها بيفتند شهرداري با بي‌سيم كه تمام اتوبوس‌هاي شهري به آن مجهزند اعلام مي‌كند كه اگر در مسيرهائي كه حركت مي‌كنيد درختي در خيابان افتاده اطلاع دهيد. در واقع  تمام اتوبوس‌هاي شهر كه در خيابان‌ها در رفت‌و‌آمد هستند اين كمك را به شهرداري مي‌كنند و نياز نيست كه مامور ديگري خيابانهاي شهر را براي اين منظور بچرخد. نكته ديگر اينكه اگر مسير يك اتوبوس خلوت است با اطلاع دادن به يكديگر اتوبوس آن مسير خلوت بعد از رسيدن به ايستگاه مقصد به كمك خط شلوغ ميرود.

 در كانادا صحبت از اطمينان و اعتماد است. مثلا براي سوار شدن به اتوبوس‌هاي شهري اگر بليط نداشته باشيد پول خود را داخل يك مخزن مي‌اندازيد و كسي نمي‌شمرد كه چقدر انداخته‌ايد. براي هر بزرگسال هم 75/1 دلار كانادا بايد بپردازيد. مردمي كه بالاي 60 سال داشته باشند يا اطفال نصف قيمت مي‌پردازند. اگر اتوبوس تا بخشي ازشهر مي‌رود و شما مجبور هستيد اتوبوس ديگري را براي ادامه مسير سوار شويد از راننده تقاضاي برگه ترانسفر مي‌كنيد كه يك برگه كاغذ را به شما مي‌‌دهد كه براي همان روز معتبر است و براي ادامه مسير با همين برگه بدون پرداخت وجهي اضافي ادامه مسير مي‌دهيد.
اتوبوس‌هاي شهري دفترچه چاپي مخصوص و نقشه خيابان‌ها را دارند كه نشان‌دهنده مسير و شماره خط است و ساعت رسيدن به ايستگاه‌ها در آن قيد شده و آن را رايگان در اختيار شهروندان مي‌گذارند. چنانچه بليط اتوبوس را يك‌جا تهيه كنيد حدود 4 دلار تخفيف دارد.
احترامي كه مردم كانادا به عابر پياده مي‌گذارند از نكاتي است كه بسيار جالب توجه است. وقتي عابري پا به خيابان مي‌گذارد از محل‌هاي مخصوص عابر اتومبيل‌ها در فاصله ده متري توقف مي‌كند كه شما با خيال راحت رد شويد يا چنانچه آدم مسني وارد اتوبوس شود يا خانم باردار، فورا جوانان جاي خود را به او مي‌دهند كه بنشيند. 
تخفيف‌هاي ويژه سالمندان
تاسيسات و مراكزي از قبيل هتل‌ها، متل‌ها، سيستم‌هاي حمل‌و‌نقل، پارك‌ها، سينماها و نقاط ديدني معمولا تخفيف‌هاي ويژه‌اي به سالمندان مي‌دهند. براي دادن اين تخفيف‌ها از شخص سالمند كارت شناسائي خواسته نمي‌شود بلكه كافيست بگوئيد بالاي 60 سال داريد و از اين تخفيف‌ها برخوردار شويد. براي رزرو بليط قطار و هواپيما داخل يا خارج از كانادا شما مي‌توانيد توسط اينترنت به راحتي رزرو كنيد و نيازي نيست كه به آژانس‌ها مراجعه كنيد.
از تورنتو به هالي فكس حدود 2 ساعت پرواز با قيمت 130 دلار كانادا است و از هالي‌فكس به مونترال با هواپيما حدود 30/1 ساعت است با قيمت  126 دلار كانادا. از مونترال به تورنتو با قطار حدود 5 ساعت است و قيمت  92 دلار كانادا. البته چنانچه روزهاي تعطيل سفر نكنيد و يا قبلا رزرو كنيد ممكن است با قيمت‌هاي كمتري بتوانيد بليط هواپيما يا قطار را بخريد.
اگر بخواهيد با اتومبيل از تورنتو براي ديدن آبشار نياگارا سفر كنيد كه يكي از نقاط بسيار ديدني است از روي پلي كه حدود 15 كيلومتر به روي درياچه زده‌اند عبور مي‌كنيد كه بعد از اين پل حتما بايد به شهر توريستي بسيار زيباي Niagra on the lake سر بزنيد. اين شهر مخصوص توريست‌ها طراحي شده است. بوتيك‌ها، هتلها با قيمت‌هاي متفاوت و رستوران‌هاي مختلف با غذاهاي متنوع انتظار توريست‌ها را مي‌كشند. براي ديدن داخل اين شهر از درشكه‌هاي مخصوص مي‌توانيد استفاده كنيد. توجه داشته باشيد آبشار نياگارا از طرف كشور كانادا تماشائي‌تر و زيباتر است تا از طرف امريكا بخواهيد تماشا كنيد.
بيش از  300 هزار ايراني در كانادا مقيم هستند و كليه مواد خوراكي ايراني را به راحتي مي‌توانيد در اين كشور تهيه كنيد بخصوص در شهر تورتنو و در قسمتي از خيابان يانگ استريت معروف‌ترين خيابان تورنتو و جهان كه 1900 ( هزار و نهصد ) كيلومتر طول دارد. در اين خيابان بسياري از فروشگاه‌هاي ايراني تابلو  فارسي دارند و از انواع آجيل، آب ميوه، نان بربري و سنگك، ترشي سير، سبزي خشك، زولبيا باميه، خرما، انواع ادويه، چلو خورش، چلوكباب، ماهيچه، كله‌پاچه، كباب كوبيده و شيشليك تا محضر و فتوكپي را به راحتي مي‌توانيد در آن‌جا پيدا كنيد. ضمنا در بسياري از سوپر ماركت‌‌ها تريلي‌هاي حمل مواد غذائي را طوري طراحي كرده‌اند كه چنانچه بخواهيد از پاركينگ خارج كنيد چرخ آنها قفل خواهد شد.
هوا
براي اطلاع يافتن ازوضعيت هوا يك كانال مخصوص تلويزيون دائما شما را در جريان وضعيت هوا و باد و رطوبت قرار مي‌دهد. حتي براي يك هفته آينده شما مي‌توانيد بطور دقيق بدانيد وضعيت هوا چگونه است و براي سفرتان برنامه ريزي كنيد.
دارو
براي خريد دارو مشكلي در كانادا نداريد. كافي است به مراكز خريد يا سوپرماركت‌ها و داروخانه‌ها مراجعه كنيد. در اين داروخانه‌ها كليه لوازم بهداشتي و انواع داروهاي مسكن، ويتامين‌ها، قرصهاي هايي مثل آسپرين، پمادها وشربت‌هاي مختلف، داروهاي سرماخوردگي و....به وفور و به راحتي با انواع مارك‌ها در دسترس است. فقط داروهايي كه با مجوز دكتر بايد مصرف شود نياز به نسخه دارند.
خريد
در كليه شهرها، فروشگاه‌هاي بسيار بزرگي براي خريد وجود دارد. چنانچه قصد خريد داريد روي تمام خريدهاي شما به جز مواد خوراكي 15% عوارض محاسبه مي‌شود. از آنجائي‌كه شما توريست هستيد و از كشور خارج مي‌شويد، صورت حسابهاي بالاي 50 دلار را نگهداريد و موقع خروح از كانادا در فرودگاه به قسمت گمرگ مراجعه كنيد، آن‌جا تمام اين صورت حسابها را مهر مي‌زنند و فرمي به شما مي‌دهند كه آنرا با صورت حسابها به آدرسي كه در فرم است پست مي‌كنيد. سپس كليه عوارضي كه پرداخت كرده‌ايد به شما برمي‌گردانند.
 براي اينكه در كانادا به مردم اطمينان و اعتماد دارند شما هر چيزي كه از هر مكاني مي‌خريد اعم از برقي يا پوشاك و.. به راحتي با ارائه صورت حساب خريد مي‌توانيد پس بدهيد و پولي كه پرداخت كرده‌ايد عينا پس بگيريد. توجه داشته باشيد چنانچه از فروشگاهاي OUT LET بعلت اينكه در تمام فصول فقط با قيمتهاي حراجي جنس مي‌فروشند خريد كرده باشيد امكان مرجوع كردن نداريد ولي جنس شما را تعويض مي‌كنند.
در كانادا تمام اماكن عمومي و فروشگاه‌ها، سوپرماركت‌ها و .... موظف هستند براي مشتريان خود  سرويس‌هاي بهداشتي زنانه و مردانه پيش‌بيني كنند. اين دستشوئي و توالت‌هاي عمومي كاملا تميزند و در كليه دستشوئي‌ها محلي مناسب و كاملا تميز براي تعويض كودكان نوزاد در نظرگرفته شده است.
اشخاص دچار نقص عضو
هتلها، مراكز خريد و ديدني معمولا براي بازديد اشخاص دچار نقض عضو آماده هستند. مقررات دولتي از كمپاني‌هاي حمل‌و‌نقل مي‌خواهند كه وسايل و سيستمهاي‌ خود را چنان طراحي كنند كه براي اينگونه اشخاص قابل استفاده باشد. در تمام پاركينگ‌هاي عمومي، فروشگاه‌ها و مجتمع‌ها نزديك درب ورودي محل پارك اتومبيل معلولين است كه با علامت ويلچير مشخص شده و اتومبيل‌هاي ديگر مجاز به پارك‌كردن در اين محل‌ها نيستند.
تاكسي
در تمام مجتمع‌ها يا فروشگاه‌ها جلوي در تلفني نصب شده كه شما با اين تلفن‌ها بدون اينكه آدرس بدهيد مي‌توانيد تاكسي درخواست كنيد.  چون به محض تماس با تاكسي تلفني آدرس محلي كه تماس گرفته‌ايد ثبت مي‌شود. كافي است تعداد تاكسي را بگوئيد و نام خانوادگي را. ضمنا تمام رانندگان تاكسي داراي مجوز تاكسي‌راني هستند.
تلفن‌هاي عمومي
تلفن‌هاي عمومي كه با 25 سنت مي‌توانيد تلفن كنيد در اكثر جاهاي عمومي يافت مي‌شود. روي اين تلفن‌ها شماره تلفن تماس نوشته شده كه اين امكان را به شما مي‌دهد كه اين شماره را به مخاطبين بدهيد و آن‌ها بتوانند به شما تلفن كنند.
موبايل
براي داشتن موبايل كافي است به شركت‌هايي كه تلفن موبايل واگذار مي‌كنند مراجعه و در‌خواست كنيد. از همان لحظه داراي تلفن هستيد. كانادا سيم‌كارت در اختيار  شما نمي‌‌گذارد. شماره گوشي تلفن شماره سيم‌كارت است و هر شماره‌اي كه شما انتخاب كنيد شماره تلفن شما خواهد بود. قيمت‌ها چند نوع است بستگي به انتخاب شما دارد. يكي از انواع داشتن موبايل اينگونه است كه مثلا در ماه 50 ساعت مكالمه داشته باشيد. در اين مدت چه به شما تلفن كنند يا تلفن كنيد از 50 ساعت كم خواهد شد و روزهاي شنبه و يكشنبه كه تعطيلي است هر چه تلفن كنيد رايگان است از 50 ساعت شما كسر نمي‌شود و ماهيانه 40 دلار كانادا مي‌پردازيد. در واقع شما مي‌دانيد هر ماه بايد 40 دلار بابت تلفن موبايل بپردازيد. 
  بيمه‌هاي مسافرتي
براي كساني كه در كانادا مسافرت مي‌كنند بسيار مهم است كه براي خود بيمه سفر تهيه كنند. اين بيمه‌ها به طور معمول هر خانواده يا شخص را تا 50 هزار دلار در قبال اورژانسهاي پزشكي تحت پوشش قرار مي‌دهد. هزينه بستري شدن در بيمارستان، آمبولانس، تستهاي آزمايشگاهي، پزشك جراح و نرسينگ معمولا در اين پوشش گنجانده مي‌شود. نياز به عصا، ويلچير، دارو و بازگشت به خانه در صورت از دست دادن پرواز اوليه به علت بيماري نيز معمولا تحت اين پوشش‌هاي بيمه‌اي هستند. با توجه به بالا بودن هزينه‌هاي پزشكي داشتن بيمه‌ها بسيار لازم و مفيد است.


ایرانیان انگلیس

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 22:9  توسط بهارصبا | 
ده اكتشاف معماوار دنيا

در طول چند صد سال اخير مصنوعات گيج‌كننده بسياري از اعماق زمين كشف شده‌اند كه با فرضيه‌هاي پذيرفته شده فعلي زمين شناسان و تاريخ بشر تطابق نمي‌‌كند. انجيل مي‌‌گويد خدواند بشر را تنها چند هزار سال پيش خلق كرده است. علم مي‌‌گويد اين گفته درست به نظر نمي‌‌رسد و تاريخ خلق نوع بشر به دو يا سه ميليون سال پيش برمي‌گردد. ولي آيا امكان دارد كه اين منابع موثق و پذيرفته شده اشتباه كنند؟ مدارك زيادي كشف شده‌اند كه نشان مي‌‌دهند شروع تاريخ زندگي بر روي زمين بسياري پيش از اين گفته‌ها مي‌‌باشد. به اين يافته‌هاي حيرت ‌انگيز توجه كنيد.
    
    1- كره‌هاي شيار‌دار: حدودا دو دهه پيش معدنچيان آفريقاي جنوبي درحال كار در
معدن به اين كره‌هاي اسرار‌آميز دست يافتند. اين‌ كره‌ها كه منشاء و خاستگاه آنها مشخص نمي‌‌باشد، به قطر يك انيچ هستند و در برخي از آنها شيارهايي در ناحيه كمربندي يا خط استواي آنها به چشم مي‌‌خورد. دو نوع كره تاكنون كشف شده است: يك نوع ساخته شده از نوعي فلز آبي رنگ با رگه‌هاي سفيد و ديگري توخالي و داخل آن از ماده اسفنج مانند سفيدرنگي پر شده است.
    موضوعي كه سبب حيرت‌ و سردرگمي زمين‌شناسان و باستان‌شناسان مطرح دنيا شده اين است اين كره‌ها كه درمنطقه «پركامبريان» آفريقاي جنوبي يافت شده متعلق به 8/2 ميليارد سال پيش مي‌‌باشند! چه كسي اين كره‌ها را ساخته و هدف او از ساخت آنها چه بوده است؟ پاسخ به اين سوال را هيچكس نمي‌‌داند.
    
    2- سنگ‌هاي دروپا: در سال 1938 يك گروه كاوشگر باستان‌شناسي به
سرپرستي دكتر «چي‌پوتي» به رشته كوه «بايان – كارا – اولا» در چين رفتند و در غارهاي اين كوهستان آثار تاريخي حيرت‌انگيزي را كشف نمودند. مشخص بود كه اين آثار تاريخي متعلق به يك فرهنگ قديمي مي‌‌باشد. صدها ديسك سنگي در كف يك غار در زير گرد و غبار ضخيمي كه حاصل مدتهاي طولاني سكون بود، قرار داشتند. هر يك از اين ديسك‌ها كه قطر آنها به 9 اينچ مي‌‌رسيد در قسمت مركزي داراي يك برش دايره‌وار و شيار حلقوي بودند و ظاهر آن نشان مي‌‌داد كه گويي اين ديسك‌ها نوعي صفحه‌ گرامافون باستاني مي‌‌باشند كه متعلق به ده تا دوازده هزار سال پيش هستند. باستان‌شناسان مي‌‌گويند احتمالا اين صفحه‌ها متعلق به سفينه‌هاي فضايي مي‌‌باشند كه از نقطه‌هاي دوردست با زمين برخورد كرده‌اند اين سفينه‌ها توسط افرادي هدايت مي‌‌شده‌اند كه خود را «دروپا» مي‌‌ناميدند و اين صفحه‌ها بقاياي همان سفينه‌ها هستند.
    
    3- سنگ‌هاي ايكا: در اوايل دهه 1930 پدر «دكتر خاويركابررا» پرفسور مردم‌شناس فرهنگي در شهر «ايكا» در «پرو» در معابر باستاني شهر «ايكا» صدها سنگ پيدا كرد كه قرن‌ها پيش در زمان انجام مراسم‌ مذهبي در زمين دفن شده بودند.

    دكتر «كابررا» تحقيقات پدر خود را ادامه داد و توانست بيش از هزار و صد قطعه از اين سنگ‌ها كشف و در كلكسيون خود قرار دهد. سن اين سنگ‌ها از پانصد تا هزار و پانصد سال تخمين زده شده است و اين كلكسيون تحت عنوان «سنگ‌هاي ايكا» نام‌گذاري شده است. بر روي اين سنگها تصاويري حك شده است. تصاويري مختلف از انسان‌ها و بت‌هاي زمان آنها و نقش‌هاي متنوع ديگري از جمله جراحي قلب باز و پيوند مغز بر روي اين سنگ‌ها ديده مي‌‌شود. ولي بهت‌انگيزترين تصوير روي سنگ‌هاي ايكا نقش‌هايي از دايناسورهاست. تصاوير دايناسورهايي همچون برانتوسورها، تريسراتوپ‌ها، استگوساروها و پتروسورها به وضوح بر روي اين سنگ‌ها ديده مي‌‌شوند و اين درحاليست كه گفته مي‌‌شود دايناسورها ميليون‌ها سال پيش منقرض شده‌اند. در اين صورت پس مردم باستاني پرو چطور با اين حيوانات عظيم‌الجثه آشنايي داشتند؟ هر چند كه برخي از شكاكان علمي «سنگ‌هاي ايكا» را تقلبي مي‌‌دانند ولي هيچكس تاكنون نتوانسته اصليت آنها را رد كند.
    
    4- مكانيسم آنتي‌كياترا: در سال 1900 ميلادي گروهي از غواصان صيد اسفنج ساحل جزيره كوچك «آنتي كياترا» واقع در شمال غربي جزيره « كرت» از درون يك كشتي غرق شده يك دستگاه عجيب يافتند. اين غواصان تعداد زيادي مجسمه مرمرين و برنز درون كشتي پيدا كردند كه ظاهرا محموله آن بوده است. در ميان
اين مجسمه‌ها يك دستگاه پوسيده برنزي وجود داشت كه داراي مكانيسم متشكل از تعداد زيادي چرخ دنده بود. نوشته حك شده بر روي اين دستگاه نشان مي‌‌داد كه متعلق به سال هشتاد قبل از ميلاد است. بسياري از كارشناسان ابتدا فكر كردند كه اين دستگاه يك «اسطرلاب» است كه نوعي وسيله ستاره‌شناسي و طالع‌بيني مي‌‌باشد. اما انجام آزمايشات راديولوژي بر روي اين وسيله نشان داد كه بسيار پيچيده‌تر از اسطرلاب است و سيستم پيچيده و گيج‌كننده‌اي از چرخ دنده دارد.
    تاريخ‌شناسان معتقدند كه چنين دستگاه‌هاي چرخ و دنده‌اي قبل از سال 1575 اصلا وجود نداشته است. هيچكس نمي‌‌داند چه كسي چنين مكانيسم پيچيده‌اي را دو هزار سال پيش ساخته است و مهم‌تر اينكه چرا اين تكنولوژي گم شده و ادامه پيدا نكرده است.
    
    5- باتري بغداد: امروزه انسان مي‌‌تواند در هر مغازه و بقالي و داروخانه باتري پيدا كند. ولي اين جا ما نوعي باتري داريم كه سن آن به دو هزار سال مي‌‌رسد. نوعي باتري كه آن را با نام «باتري بغداد»
مي‌‌شناسيم. اين باتري در ويرانه‌هاي دهكده باستاني «پارتيان» كشف شد و گفته مي‌‌شود متعلق به سال‌هاي بين 248 قبل از ميلاد و 226 ميلادي است. اين وسيله شامل يك گلدان گلي به ارتفاع 5/5 اينچ است كه داخل آن استوانه‌اي مسي قرار دارد و به وسيله قير در جاي خود محكم شده است و درون اين استوانه يك ميله آهني زنگ زده ديده مي‌‌شود. كارشناساني كه بر روي اين وسيله تحقيق كرده‌اند معتقدند تنها اگر درون آن را از مايع اسيدي يا قليايي پر نمايند، شارژ مي‌‌شود و الكتريسيته توليد مي‌‌كند. آنها مي‌‌گويند از اين باتري براي گالوانيزه كردن و آب طلا دادن به اشياء استفاده مي‌‌شده است. اگر اين طور باشد چرا اين تكنولوژي فراموش شد و تا 1800 سال بعد از آن هيچكس از وسيله‌اي به نام باتري خبري نداشت؟
    
    6- «كوزو»: در سال 1961 «ويرجينيا مكسي» و «مايك ميكسل» به هنگام كاوش دركوه‌هاي كاليفرنيا تكه سنگ بزرگي پيدا كردند كه فكر كردند يك سنگ‌آذرين بلورين مي‌‌باشد و براي فروشگاهشان بسيار
مناسب است .ولي وقتي مي‌‌خواستند آن را به قطعات كوچك‌تر تقسيم كنند چيزي را درون آن يافتند كه به نظر مي‌‌رسيد از چيني ساخته شده است. در مركز اين شي ميله‌اي فلزي و درخشان قرار داشت. كارشناسان معتقدند اگر اين سنگ يك سنگ آذرين باشد، پانصد هزار سال طول كشيده است تا به فسيل تبديل شود در حاليكه شي درون آن وسيله دست‌ساز انسان مي‌‌باشد. تحقيقات بعدي نشان داد كه اين چيني درون يك جعبه شش وجهي قرار دارد و راديولوژي نشان داد يك فنر ظريف نيز يك طرف آن ديده مي‌‌شود كه درست مثل شمع موتور عمل مي‌كرده است. اختلاف نظرهاي بسياري در مورد «وسيله كوزو» وجود دارد ولي متاسفانه هم ‌اكنون اين وسيله گم شده است اما اگر اين يافته سنديت داشته باشد چطور ممكن است يك شمع موتور كه متعلق به دهه 1920 مي‌‌باشد در يك فسيل پانصدهزار ساله پيدا شده باشد؟
    
    7- هواپيماي مدل: در مناطقي از مصر و آمريكايي مركزي مصنوعاتي كشف شده
است كه به طور تعجب‌ برانگيزي شبيه به هواپيماي امروزي مي‌‌باشد. هواپيماي مدلي كه در سال 1898 در معبدي در مصر كشف شد، يك وسيله چوبي شش اينچي است كه كاملا شبيه به هواپيماي امروزي مي‌‌باشد و درست مثل آنها دماغه، بال و دم دارد. كارشناسان مي‌‌گويند اين وسيله آنقدر دقيق ساخته شده كه واقعا مي‌‌تواند تا حدودي پرواز كند. مدل ديگري كه در آمريكاي مركزي پيدا شد متعلق به هزار سال پيش است و از طلا ساخته شده است. اين مدل حتي اتاقك خلبان نيز دارد.
    
    8- توپ‌هاي سنگي‌ غول‌پيكر: در دهه 1930 چند تن از اهالي «كاستاريكا» كه در جنگل‌هاي انبوه آن كشور به دنبال مكان مناسبي براي پرورش موز مي‌‌گشتند، با صحنه عجيبي برخورد كردند. يك دوجين توپ سنگي كاملا كروي در ميان جنگل قرار داشت. اندازه آنها مختلف بود و از توپ‌هايي به اندازه توپ تنيس تا توپهاي
غول‌پيكري به قطر هشت فوت و وزن 16 تن در آن جا يافت مي‌‌شد. مشخص است كه اين توپ‌ها توسط بشر ساخته شده‌اند ولي هيچكس نمي‌‌داند چه كسي و با چه هدفي آنها را ساخته است و تعجب‌‌آورتر اينكه چطور سنگها را اينقدر صيقلي و كروي ساخته است؟
    
    9- فسيل‌هاي غيرممكن: در كتاب‌هاي درسي خوانده‌ايم فسيل‌ها در سنگ‌هايي ديده مي‌‌شوند كه هزاران سال قدمت دارند. ولي فسيل‌هايي پيدا شده كه از نظر زمين‌شناسي و تاريخي توضيحي براي آنها نيست. به عنوان مثال فسيلي از دست انسان كشف شده است كه متعلق به 110 ميليون سال پيش مي‌‌باشد و فسيل ديگري از پاي انسان كه احتمالا صندل نيز به پا دارد و در نزديكي منطقه «دلتا» در آمريكا كشف شده است كه تاريخ پيدايش آن به سيصد تا ششصد ميليون سال پيش برمي‌گردد.
    
    10- اشياي فلزي: 65 ميليون سال پيش بشري وجود نداشته است. پس چطور ممكن است لوله‌هاي فلزي تخم‌مرغي شكل 65 ميليون سال در فرانسه كشف شود؟ درسال 1885 يك صخره ذغال‌سنگ شكسته شده و يك لوله‌ فلزي در آن كشف شد كه توسط دستاني هوشمند ساخته شده بود. در سال 1912 كارگران يك معدن ذغال‌سنگ ديگر از ميان صخره، ‌يك ميل‌آهني پيدا كردند و مدتي بعد در ميان يك ماسه‌سنگ، ميخي متعلق به دوران مزوزوئيك كشف شد.
    از اين يافته‌هاي معماگونه چه درسي مي‌‌گيريم؟ احتمالات متعددي وجود دارد: 1- انسان‌هاي هوشمند قرن‌ها قبل از آنكه ما فكر مي‌‌كنيم زندگي مي‌‌كرده‌اند. 2- مدتهاي طولاني قبل از تاريخ‌ ما انسانهاي هوشمند ديگري بر روي زمين مي‌‌زيسته‌اند. 3- روش‌هاي باستان‌شناسي و تعيين سن ما كاملا ناقص هستند و اين يافته‌ها چندان قدمتي ندارند.
    هر نتيجه‌اي كه بگيريم، اين مطلب يك دانشمند متفكر و كنجكاور را ترغيب مي‌كند كه آزمايشات خود را تكرار كند و درباره تاريخ زندگي بشر بر روي زمين دوباره تحقيق كند. 
    

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 22:3  توسط بهارصبا | 
جملات كوتاه و جالب

Prayer is not conquering God’s reluctance but taking hold of God’s willingness.

دعا غلبه بر مخالفت خدا نيست بلكه دستيابي به رضايت اوست.

Love is the highest gift of GOD.

عشق والا ترين هديه خداوند است.

GOD heals, and doctor takes the fee!

خدا شفا مي دهد و پزشك  ويزيت ...

Man is certainly stark mad; he cannot make a worm, yet he makes gods by the dozens!

انسان واقعاً ديوانه است؛ يك كرم هم نمي تواند بسازد اما ده ها خدا مي سازد.

 

Every happening great and small, is a parable whereby GOD speaks to us, and the art of life is to get the message.

هر اتفاقي كه مي افتد، چه كوچك چه بزرگ، وسيله اي است براي آنكه خدا با ما حرف بزند و هنر زندگي دريافت پيام است.

 

The nearer the soul is to GOD, the less its disturbances since the point nearest the circle is subject to the least motion.

هر چه روح به خداوند نزديكتر باشد، آشفتگي اش كمتر است. زيرا نزديك ترين نقطه به مركز دايره كمترين تكان را دارد.

GOD, often in his wisdom , sends his angels down to walk with us. We know them best as friends.

معمولاً خداوند فرشته هايش را پايين مي فرستد تا با ما قدم بردارند.ما آنها را به صورت دوستانمان مي شناسيم.

 


+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 21:55  توسط بهارصبا | 
دانستنيهاي متنوع از همه چيز

 

سوسكها سريعترين جانوران 6 پا ميباشند. با سرعت يك متر در ثانيه.

 •  خرگوشها و طوطي ها بدون نياز به چرخاندن سر خود قادرند پشت سر خود را ببينند.

 •  كرگدنها قادرند سريعتر از انسانها بدوند.

 •  هيچ پنگوئني در قطب شمال وجود ندارد.

 •  مادر و همسر گراهام بل مخترع تلفن هر دو ناشنوا بوده اند.

 •  كانادا يك واژه هندي به معني “روستاي بزرگ” ميباشد.

 •  10 درصد وزن بدن انسان (بدون آب) را باكتريها تشكيل ميدهند.

 •  11 درصد جمعيت جهان را چپ دستان تشكيل ميدهند.

 •  از هر 10 نفر، يك نفر در سراسر جهان در جزيره زندگي ميكند.

 •  98 درصد وزن آب از اكسيژن تشكيل يافته است.

 •  يك اسب در طول يك سال 7 برابر وزن بدن خود غذا مصرف ميكند.

 •  رشد دندانهاي سگ آبي هيچگاه متوقف نميگردد.

 •  قلب والها تنها 9 بار در دقيقه ميتپد.

 •  چيتا قادر است در حداكثر سرعت خود گامهايي به طول 8 متر بر دارد.

 •  شامپانزه ها قادرند مقابل آينه چهره خود را تشخيص دهند اما ميمونها نميتوانند.

 •  عمر سنجاقكها تنها 24 ساعت ميباشد.

 •  مدت زمان گردش سياره عطارد بدور خود دو برابر مدت زمان گردش آن بدور خورشيد ميباشد.

 •  روشنايي قرص كامل ماه 9 برابر هلال ماه ميباشد.

 •  يك خرس بالغ قادر است با سرعت يك اسب بدود.

 •  قلب يك جوجه تيغي در حالت عادي 190 بار در دقيقه ميزند كه در دوران خواب زمستاني به 20 بار در دقيقه كاهش مي يابد.

 •  اسبها قادرند در حالت ايستاده بخوابند.

 •  كانگروها قادرند 3 متر به سمت بالا و 8 متر به سمت جلو بپرند.

 •  قلب ميگو در سر آن واقع است.

 •  گونه اي از خرگوش قادر است 12 ساعت پس از تولد جفت گيري كند.

 •  يك كوه آتشفشان قادر است ذرات ريز و گردوغبار را تا ارتفاع 50 كيلومتري به فضاي اطراف پرتاب كند.

 •  داركوب ها قادرند 20 بار در ثانيه به تنه درخت ضربه بزنند.

 •  سالانه 500 فيلم در امريكا و 800 فيلم در هند ساخته ميگردد.

 •  آدولف هيتلر گياهخوار بوده است.

 •  تمامي پستانداران به استثناي انسان و ميمون كور رنگ ميباشند.

 •  عمر تمساح بيش از 100 سال ميباشد.

 •  تمام قوهاي كشور انگليس جزو دارايي هاي ملكه انگليس ميباشند.

 •  موريانه ها قادرند تا 2 روز زير آب زنده بمانند.

 •  مزه سيب، پياز و سيب زميني يكسان ميباشد. و تنها بواسطه بوي آنهاست كه طعم هاي متفاوتي مي يابند.

 •  فيلها قادرند روزانه 60 گالن آب و 250 كيلو گرم يونجه مصرف كنند.

 •  جغدها قادر به حركت دادن چشمان خود در كاسه چشم نميباشند.

 •  80 درصد امواج مايكرو ويو تلفنهاي همراه بوسيله سر جذب ميگردد.

 •  قد فضانوردان هنگامي كه در فضا هستند 5 تا 7 سانتي متر بلندتر ميگردد.

 •  بلژيك تنها كشوري است كه فيلمهاي غير اخلاقي را سانسور نميكند.

 •  جليغه ضد گلوله، برف پاك كن شيشه خودرو و پرينتر ليزري همگي اختراعات زنان ميباشند.

 •  موز پر مصرف ترين ميوه كشور امريكا ميباشد.

 •  درتمام انسانهاي كره زمين 99.9 % شباهت ژنتيكي وجود دارد.

 •  98.5 % از ژنهاي انسان و شامپانزه يكسان ميباشند.

 •   قلب انسان بطور متوسط 100 هزار بار در سال ميتپد.

 •   لئوناردو داوينچي مخترع قيچي ميباشد.

 •  سطح شهر مكزيكوسيتي سالانه 25 سانتي متر نشست ميكند.

 •  50 %جمعيت جهان هيچگاه در طول حيات خود از تلفن استفاده نكرده اند.

 •  در هر 5 ثانيه يك كامپيوتر در سطح جهان به ويروس آلوده ميگردد.

 •   ظروف پلاستيكي 50 هزار سال طول ميكشد تا در طبيعت شروع به تجزيه شدن كنند.

 •  اغلب مارها داراي 6 رديف دندان ميباشند.

 •  90% سم مارها از پروتئين تشكيل يافته است.

 •  هرگاه جمعيت كره زمين به 100 نفر كاهش يابد، 50 % پول جهان در دست 6 نفر قرار خواهد گرفت.

 •  موشهاي صحرايي سالانه يك سوم منابع و ذخاير غذايي جهان را نابود ميسازند.

 • دو سوم آدم رباييهاي جهان در كلمبيا به وقوع مي پيوندد.

 • دو سوم اعدامهاي جهان در كشور چين بوقوع مي پيوندد.

 •  سرود اصلي كشور يونان متشكل از 158 بيت ميباشد.

 •  تمساح ها قادرند آرواره هاي خود را با نيروي 1300 كيلو گرم ببندند.

 •  يك گاو بطور متوسط سالانه 2 هزار و 300 گالن شير توليد ميكند.

 •  خورشيد از لحاظ وزن از 70% هيدروژن، 28% هليوم، 1.5% كربن + نيتروژن + اكسيژن و 0.5% عناصر ديگر تشكيل شده است.

 •  سگهاي شهري بطور متوسط 3 سال بيشتر از سگهاي روستايي عمر ميكنند.

 •  در امريكا سالانه 15 نفر بر اثر گاز گرفتگي توسط سگها جان خود را از دست ميدهند.

 •  70% فقراي جهان را زنان تشكيل ميدهند.

 •  نور خورشيد 8.5 دقيقه طول ميكشد تا به زمين برسد.

 •  خودروسازي بزرگترين صنعت در جهان ميباشد.

 •  در هر 2 هفته يك زبان در جهان منقرض ميگردد.

 •  ون گوگ در طول حيات خود تنها يكي از نقاشيهاي خود را بفروش رساند.

 •  گربه هاي خانگي 70% وقت خود را در خواب سپري ميكنند.

 •  پلنگها قادرند تا ارتفاع 5 متري به بالا بپرند.

 •  سم مارهاي قهوه اي استراليا تا حدي مهلك ميباشد كه 0.002 گرم از سم اين مارها ميتواند يك انسان را بكشد.

 •  اختراع پيچ گوشتي پيش از پيچ صورت گرفت.


 • + نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 21:52  توسط بهارصبا | 
  پخش عكس و فيلم هاي خصوصي
  اين روزها مساله امنيت و پخش عكس و فيلم هاي خصوصي داغ هست پس زمان خوبي هست كه اين مطلب را بخوانيد:
  بحث آينه هاي دو طرفه، بله افرادي به اين روش از شما در حاليكه در هتل يا اتاق پرو يا در حمام يا دستشويي هستيد فيلم يا عكس تهيه كرده و به معرض عموم مي گذارند. پس حتما قبل از اينكه از محل هاي داراي آينه استفاده كنيد از يكطرفه بودن آن مطمئن شويد!
  Go to fullsize image
  اما چطور؟
  قبل از هركاري از تست انگشت اسفاده كنيد:
  انگشت خود را روي آينه قرار داده. اگر بين انگشت شما و تصوير آن يك فاصله اي باشد اين آينه واقعي است. اگر انگشت شما به تصويرش چسبيده باشد، اين آينه دو طرفه است و فردي دارد شما را مشاهده مي كند.
  دليل :
  چون در آينه واقعي لايه جيوه در پشت شيشه است ولي در آينه هاي دو طرفه لايه جيوه در روي سطح شيشه است.

  + نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 21:42  توسط بهارصبا | 
  جن چيست؟
  ۱- جن جانوريست داراي شعور و فيزيكي غير ارگانيك كه از لحاظ شان وجودي از ديد اديان پايينتر از انسان و بالاتر از حيوان جاي مي گيرد در فرهنگ فارسي به آن ديو و در فرهنگ عرب به آن جن و در فرهنگ لاتين demon ياjinn نام گرفته است. جن به معناي چيزي است كه پوشيده شده و منظور پوشيده ماندن او از حواس ماست.
  ۲- خصوصيات فيزيكي جن از ديد انسان اعجاب آور است عنصر اصلي وجودي جن آتش است وبه علت نداشتن عنصر خاك در وجودش مانند بارباپاپا مي تواند به هر شكل و اندازه اي تبديل شود و بسياري از چيزها را در يك آن جا به جا كند همچنين سرعت نقل مكان بسيار بالايي دارد مي تواند مثلا ظرف 5 دقيقه فاصله بين لاهور و تهران را طي كرده و برگرد.
  3- جن ابزار ساز نيست وبه علت خصوصيات فيزيكي منحصر بفرد قادر است در هر مكان و شرايطي زندگي كند وبراي همين به خانه و مسكن نيازي ندارد زيرا سرما و گرما و باد و بوران بر او كارگر نيست جن به وسايل حمل و نقل بي نياز است و از اينجا مي توان فهميد كه جن ها داراي صنعت و تكنولوژي نيستند و شهر و كاشانه اي ندارند مكان معمول زندگي آنها كوه وجنگل و دشت است.
  ۴- جن مانند همه جانداران غذا مصرف مي كنداما به مقداري بسيار كمتر از انسان.
  ۵-جن ها مثل انسان جنسيت ونر يا ماده دارندتوليد مثل مي كنند و تشكيل خانواده مي دهند و به صورت جماعت زندگي مي كنند و جامعه ندارند
  ۶- جن نسبت به انسان زياد عمر مي كند حدود 1000 سال به بالا .جن هايي كه در سوره ي جن از آنها نام برده شده كه وقتي اولين بار آيات قرآن را شنيدند از شدت ازدحام داشتند بر سر هم خراب مي شدند احتمالا هنوز زنده اند جن ها مانند انسان داناونادان .فرمانده و فرمانبردار ارباب و بنده كافر و متدين شفيق و شرور دارند.وقتي كه مردند از بين ميروند و نيازي به قبر و گورستان ندارند.
  ۷- جن داراي عقل است اما نه عقل ابزار ساز و عقل فلسفي و خلاقيت هنري .عقل جن به معناي قوه ي ارزيابي امور روزمره يا همان عقل معاش و قوه تشخيص است به اضافه هوشي سرشار اعم از قدرت خواندن فكر و جستجو و يافتن گذشته و آينده.
  ۸- جن ها مانند انسان نامگذاري مي شوند و داراي اسم و رسم و شهرت هستند داراي زبان خاص و قوه تكلم هستند و قادر به فهم زبان آدميان
  ۹- معروف ترين جن ابليس يا همان شيطان نام دارد كه وصف حال او را شنيده ايد كه چون بسيار در قرب به حق كوشيد به جايگاه فرشته هاي مقرب رسيداما چون حاضر به سجده بر انسان يعني شريك قرار دادن بر خدا نشد از درگاه رانده شد!!!
  ۱۰- طبيعت بين جن و انسان فاصله گذارده است اين پرده عبارت است از شان وجودي آنها و هراس طبيعي هر دو از هم .جن طبيعتا انسان را مي بيند اما انسان جز در شرايط خاص قادر به رويت جن نيست.
  ۱۱- جن در شرايطي قادر به تسخير انسان و انسان در شرايطي قادر به تسخير جن است انسان مسخر شده را مجنون يا ديوانه يا ديو زده و جن تسخير شده را موكل مي نامند گويند خود جنيان بر سه قسمند ديو.جن وپري كه از لحاظ مكاني مادون فرشته هستند.
  ۱۲- جن مي تواند در مواردي تربيت شده به انسان خدمت كند چنين سنتي در ميان جنگيران ايران و پاكستان وهند وجود دارد اما به طور كل نه بودا نه دالاي لاما نه اوليا الله و نه عرفا و نه پيامبران هيچكدام به مدد خواستن از موجوداتي كه مثل انسان خطا و اشتباه و گناه مي كنند توصيه نكرده اند اما همگي وجود آنها را تاييد كرده اند .
  ۱۳- جنيان مانند امواج راديويي و ماهواره اي با ما هستند ظاهر نمي شوند اما حاضرمي شوند و بعضي از انها درخانه ها و بدن شخصيت هاي ضعيف رفت و آمد مي كنند يكي از راه هاي دور كردن جنهاي مزاحم خواندن و آويختن 4 آيه از قران است كه با قل شروع مي شوند و بسياري ادعيه كه دركتب مختلف وجود دارند.اماراه دوركردن انسان شرورچيست!؟!.
  ۱۴- جن ها بعضي از ما را به شكل همزاد و غير همزاد دوست دارند و كمكمان مي كنند همينطور جواهرات و اشياي قيمتي ما ازجمله انگشترهايي با نگين سنگ (مخصوصا عقيق)را بسيار دوست دارند (ومخصوصا اگر بر آن آيات و اوراد حك شده باشند) اگر دوستمان داشته باشندو سخني باماداشته باشند بيشتربه خوابمان مي ايند و دلسوزي خود را اعلام مي كنند خيلي ازآنها خدمتگذار ارواح اوليا هستند و دست ماراگرفته اندو خيلي ها هم به كرداراكثرآدميان اهل شيطنت.بيشتر آنها بي ضررند و مثل ما گرفتار اين دنيا و درگير و دار تقدير خويشند.
  ۱۵- اما آنان كه ماوراي طبيعت و موجوداتش را باور ندارند چند دسته اند :كساني كه انچه كه نمي بينند را باور ندارند اينها معمولا فقط آنتي تزقصه هاي جن وپري مادربزرگ ها هستند كه حتي زحمت دانستن كوچك ترين اطلاعاتي جز نقد داستان گرمابه هاي تاريك وكوتوله هاي پاسمي و عروسي جن ها رابه خودشان نداده اند اين تيپ آدمها از 7 سالگي كه مادر بزرگه داستان هاي جن وپري را براي ترساندن و خواب كردنشان تعريف مي كرده هنوز زير لحاف هستند.و يا اينكه هارد ديسك كوچكشان از مسئله پر شده و ديگر تاب و ياراي درك و پذيرش راز را ندارندمثل من چهارتا كتاب خوانده اند و تمام ماجرا را در همان چهارتا ديده اند.و گروهي كه پوچ يا ابسورد هستند كساني كه خويش را منكرند چه رسد به ماوراي خويش و گروه آخر كساني كه جنها دستشان مي اندازند و در مجالس احضار ارواح در نقش يك روح برايشان شيرين كاري مي كنند تا فردا در مدح روح كتاب چاپ كنند و جايزه بگيرند!
  جن براي انسان از انسان خطرناك تر نيست همانطور كه انسان براي كوسه از كوسه خطرناك تر است!(در تاريخ بشر حتي يك مورد مرگ انسان به دست جن گزارش نشده در حالي كه فقط در دوره حكومت استالين 35 ميليون روس به قتل رسيدند آمار كشتار جنگ هاي مذهبي صليبي و جنگ هاي جهاني و قومي و قبيله اي پيش كش) در حقيقت هيچ چيز هراس ناك تر و هوس ناك تر انسان نيست كه به قول توماس هابز انسان گرگ انسان است.
  ۱۶- در كل و بدون در نظر گرفتن موارد خاص انها به ما كاري ندارند ماهم به آنها كاري نداريم  فراريند مثل ما كارما و مكافات دارند و دست آخر اينكه به عقيده من با تمام اين اوصاف تفاوت اساسي با ما ندارند زيرا كه : آنها هم رنج مي كشند...

  ایرانیان انگلیس

  + نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 21:37  توسط بهارصبا | 
  نخستين گربه شبيه سازي شده جهان كه "سي سي" نام دارد 3 قلو زاييد

  نخستين گربه شبيه سازي شده جهان كه "سي سي" نام دارد 3 قلو زاييد و بار ديگر شگفتي ساز شد.


  به گزارش سرويس حوادث ايسكانيوز، سي سي مخفف Copy Cat است و پس از اينكه نخستين گربه شبيه سازي شده، سال 2001 ميلادي در دانشگاه دامپزشكي A&M تگزاس آمريكا توليد شد با اين نام به شهرت جهاني رسيد.


  دوان كربمر – استاد دانشگاه A&M – كه در توليد و نگهداري گربه استثنايي نقش كليدي داشته مي گويد: جفت "سي سي" يك گربه نر دودي رنگ است كه به طور طبيعي به دنيا آمده و سه قلوي آنها در وضعيت كاملا مطلوب به سر مي برند. گزارش ايسكانيوز مي افزايد: دو تا از بچه گربه ها شبيه مادرشان هستند و قل سوم، همانند پدرش دودي است.

   

  + نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 21:29  توسط بهارصبا | 
  اسـرار قصـر مـرجـاني

  چطور ليدز كالنين توانست اين شاهكار هنري و معماري را به عنوان يك راز براي خود نگه دارد؟ جالب است بدانيد كه هيچ كس او را در حال انجام كار نديد. اين مرد مرموز اغلب شب‌ها و زيرنور فانوس كار مي‌كرد. به همين خاطر هيچ شاهدي نديد كه اين مرد كوچك اندام چطور سنگ‌هاي عظيم را حمل مي‌كند. وقتي قطعات قصر به هومستد منتقل مي‌شد، همسايه‌ها مي‌ديدند كه صخره‌ها را برروي يك كاميون كرايه‌اي به آن طرف مي‌برد، ولي هيچ كس نديد چه كسي اين قطعات بزرگ را روي كاميون مي‌‌گذاشت يا از روي آن برمي‌داشت. داستان‌هاي عجيب و غريبي در مورد اين قصر و احداث آن بر سرزبان‌هاست ولي هيچ كس نمي‌‌داند اين داستان‌ها تا چه حد واقعي هستند.

      چند تا از همسايه‌هاي كنجكاو يواشكي ديده‌اند كه چطور ليدز كالنين سنگ‌ها را بلند مي‌‌كرد. او دستش را روي آنها مي‌‌گذاشت و آوازي مي‌‌خواند. سپس صخره‌ها خود به خود بلند و در هوا شناور مي‌شدند. در شماره‌اي از مجله (فيت) چاپ كاليفرنيا نوشته بود: يك شب چند نوجوان، جاسوسي ادوارد را مي‌‌كردند. آنها گفتند ديده‌اند كه او صخره‌ها را مثل بادكنك در هوا بلند مي‌‌كند ولي هيچ كدام اين موضوع را جدي نگرفته بودند چون فكر مي‌‌كردند حقه‌اي در كار است. در ادامه اين مقاله آمده بود: دانشمندان مي‌‌گويند احتمالا ليدز كالنين به گونه‌اي راز (رشته‌هاي زميني) كه نوعي خطوط انرژي نامرئي در اطراف زمين هستند و قدرت ( تلوريوم) زمين در آنها متمركز مي‌‌باشد را كشف كرده بود و با استفاده از قدرت نامرئي زمين آن صخره‌هاي بزرگ مرجاني را بلند مي‌‌كرد. ولي اگر اين طور باشد چطور ليدز كالنين اين انرژي را به تسخير خود درآورده بود؟
      
      قانون وزن و اهرم
      (جي كاتي) كاپيتان نيروي هوايي ملي آمريكا در اين باره مي‌گويد: اندازه‌گيري فاصله منطقه قصر مرجاني تا نقطه صفر طول جغرافيايي و فاصله آن تا طول نود درجه جغرافيايي و محاسبات تخصصي‌تر و دقيق‌تر نشان مي‌‌دهد اين قصر در منطقه‌اي است كه امكان آن وجود داشته كه ليدز كالنين با استفاده از نيروهاي زميني سنگ‌ها را بلند كند. در بعضي از مناطق نيروي جاذبه، قدرت كمتري دارد و همين خاصيت سبب ديدن اجرام ناشناخته مثل موجودات فضايي نيز مي‌‌شود. وقتي از خود او پرسيدند چطور اين كار را كرده است، فقط پاسخ داد او قانون وزن و اهرم را مي‌‌داند. او يك بار گفت: <من اسرار اهرم را كشف كرده‌ام. من دريافته‌ام كه چطور مصري‌هاي باستان و مردم قديم پرو و آسيا با ابزار ابتدايي مي‌‌توانستند قطعات بزرگ سنگ را بلند كنند و روي هم بگذارند.> ليدز كالنين در سال‌هايي كه در خانه منحصر به فرد خود زندگي مي‌‌كرد چند مقاله نوشت. در يكي از آنها به نام (جريان مغناطيس) نتايج دو سال آزمايش برروي مغناطيس درج شده است. او در اين مقاله آورده است: (مغناطيس واقعي ماده‌اي است كه در فلز جريان دارد. تمام ذرات فلز داراي خاصيت مغناطيسي هستند و هر دو قطب مثبت و منفي را دارند. آنها هميشه در حركتند و پيوسته از يك نوع مغناطيس به نوع ديگر تبديل مي‌‌شوند. اگر از اين مغناطيس‌ها به درستي استفاده شود، آنها صاحب قدرتي وصف‌ناشدني مي‌‌شوند.)
      آيا ليدز كالنين با اين حرف‌ها مي‌‌خواست مردم را بفريبد و قصر مرجاني خود را اسرارآميزتر جلوه دهد؟ آيا او روشي هوشمندانه براي حمل سنگ‌هاي بزرگ با اهرم و قرقره يافته بود؟ شايد هيچ‌گاه پاسخ اين سوالات را پيدا نكنيم زيرا ليدز كالنين در سال 1951 اسرار خود را با خود به گور برد. اسراري كه در انتظار كشف شدن هستند.
      

  + نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 21:22  توسط بهارصبا | 
  تفاوت بزرگ بين انسان و ميمون تفاوت بين انسان و ميمون

  محققان هلندي با‌ آزمايش بر روي مولكولهاي وارثتي انسان و ميمون دريافتند ريز RNA (ميكروRNA) كه بخش كوچكي از مولكول RNA هستند در كنترل عملكردهاي درون سلولي نقش دارند در واقع علت اصلي تفاوت بين انسان و ميمون هستند.

  ريزRNA ها عملكرد پيام رسان RNA را كه پيام DNA را براي توليد پروتئين تفسير مي‌كند و موجب تشكيل ژنتيك ميمون مي‌شود، مسدود مي‌كند.

  محققان آزمايشگاه هوبريچ در اوتريچ در هلند براي انجام اين پژوهش مولكولهاي RNA مغز در انسان و ميمون را مقايسه كرده و 447 ريزRNA جديد كشف كردند.

  به گفته اين محققان تعداد ريزRNAهايي كه در اين پژوهش كشف شده‌اند بيش از دو برابر رقمي است كه تاكنون كشف شده است  + نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 21:18  توسط بهارصبا | 
  جاري شدن اسم الله برزبان يك شير!

   

  رسانه هاي تركيه از اتفاقي عجيب كه هر روز در باغ وحشي در ازمير تركيه رخ مي دهد ، خبر دادند.

   

  به گزارش خبرگزاري تقريب به نقل از "مفكره الاسلام"، هر روز صدها تن از از مردم تركيه ، در هنگام اذان صبح روبروي قفس شيري مي ايستند تا صدايش را بشنوند كه در آن زمان اسم خدا را بر زبان جاري مي كند.

  اين در حالي است كه بازديدكنندگان از اين اتفاق شگفت انگيز ازآن فيلمبرداري و عكسبرداري مي كنند و صداي او را ضبط مي كنند تا جايي كه تعدادي از آنها اقدام به فروش صداي شير مي كنند.

  در اين رابطه رئيس باغ وحش ازمير در تصريحاتي ضمن اشاره به قدرت لايزال خداوندي در پيدايش چنين اتفاقي ، به اين نكته اشاره كرد بعضي از مردم خواهان غذا دادن به شير و لمس وي يا تميز كردن قفس شير و حتي نماز خواندن بروي، هستند.

  + نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 21:13  توسط بهارصبا | 
  تاریخ ایرانیان در چنین روزی.....

  به سایت زیر مراجعه کنید...

  http://www.iranianshistoryonthisday.com/

   
   
   مطالب اين سايت ، هر روز با اطلاعات و عكسهاي تازه تكميل و باز نويسي ، و رويدادهاي روز ايران و سايرملل كه فردا «تاريخ» خواهند شد برآن اضافه مي شود

  مطالب اين سايت ، هر روز با اطلاعات و عكسهاي تازه تكميل و باز نويسي ، و رويدادهاي روز ايران و سايرملل كه فردا «تاريخ» خواهند شد برآن اضافه مي شود
   
     
     
  مهمترين رويدادهاي ايران و جهان در طول تاريخ در اين روز 15 ژانويه
  ايران
  روز درخشان ديگري درتاريخ ايرانيان: احياء حاكميت ملي
  پانزدهم ژانويه سال 946 ميلادي (25 ديماه) احمد ديلمي (معزالدوله) بغداد را متصرف شد، المستكفي بيست و دومين خليفه عباسي را بركنار كرد و با اين اقدام حكومت سراسر ايران بار ديگر در دست ايرانيان قرار گرفت و تجديد حاكميت ملّي كه مرداني چون ماكان و مرداويز از مازندران و ديلمان، بابك خرمدين از آذربايجان، سيستاني ها (ايرانيان خاوري كه امروز افغان خوانده مي شوند) به ويژه صفاريان، خراساني ها به ويژه سامانيان و ... در راهش تلاش كرده و جان باخته بودند به تحقق پيوست. علي، احمد و حسن ديلمي پسران بويه از پيروان و دستياران «مرداويز» قهرمان ملّي ما بودند كه آرزوها و انديشه هاي وي را دنبال كردند...........................................

  + نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 11:6  توسط بهارصبا | 
   اطلاعات دارویی .گیاه درمانی.

  به این سایت مراجعه کنید.

  http://www.irteb.com/herbal/

  بانك اطلاعات خواص دارويي و خصوصيات اقليمي و نام علمي  گياهان دارويي

   

   

  گياهان دارويي و داروهاي گياهي

   

  * داروهاي گياهي رسمي در ايران ( فارماكوپه )

  * بانك اطلاعات خواص دارويي و خصوصيات اقليمي و نام علمي  گياهان دارويي (فارسي ) 

  * نسخه گياهي براي  بيماريها ( نسخه عطارباشي) مشاهده درمان گياهي بيماريهاي مورد نظر

  * اصول كلي در استفاده از داروهاي گياهي  ؛ اندازه ها و مقادير و طرز تهيه و آماده كردن داروهاي گياهي  و  گياهان دارويي  براي استفاده 

  * منابع و كتابها و مقالات مرجع داروهاي گياهي  و گياهان دارويي

  + نوشته شده در  چهارشنبه ۲۶ دی۱۳۸۶ساعت 10:7  توسط بهارصبا | 
  ایرانیان موفق دنیا در گروههای مختلف...http://www.parstimes.com/Iranians.html

  The Iranians

  Scholars | Architects | Scientists | Medical Specialists | Dentists | Lawyers | Philanthropists | Legandary Leaders | Political Personalities | Royalty | Military Personnel | Women Celebrities | Ballerinas & Dancers | Models | Fashion Designers | Artists | Writers | Poets | Journalists | Directors | Actors | Musicians | Sports Celebrities | Iranians Abroad | People | Links


  Iranian Entrepreneurs & Executives
  Faraj Aalaei (Centillium Communications) - Behrooz Abdi (Motorola Inc.) - Bijan Aghevli (Chase Manhattan Bank) - Houtan Aghili (IBM) - Reza Ahy (Aperto Networks - Dadi Akhavan (E-centives) - Hamid Akhavan (T-Mobile International) - Khodayar Alambeigi (Vectron Systems AG) - Vahid Alaghband (Balli Group plc) - Amin Atlaschi (A3LA) - Goli Ameri (eTinium) - Mark Amin - Producer (USA Network) - Amir Bahadori (LA Designer) - Kamran Amjadi (E-centives) - Bahman Atefi (IIT Research Institute) - Amir Ansari (Prodea Inc) - Anousheh Ansari (Prodea Inc) - - Badi Badiozamani - Mehrdad Baghai (CSIRO) - Mo Barzegar (AMB) - Bami Bastani (ANADIGICS Inc.) - Abbas Bayat (RSC Charleroi) - Abbas Bayat Bio (French) - Ladan Behnia (Mitratech) - Massued Behrouzi (Solectron) - Iraj Beheshti, Ph.D. (Chronogen Inc.) - Ali Bushehri (DataTic) - Bijan Pakzad (Bijan) - Bijan.com - Iraj Broomand (Mayor CA) - Nader F. Darehshori (Cambium Learning) - Shirin Dehghan (Arieso) - Taraneh Derak (Yubé) - Farid Dibachi (Arzoon.com) - Farzad Dibachi (Niku.com) - Yamin Damghani (AirPrime) - Jimmy Delshad (Beverly Hills City Council) - Zahra Dowlatabadi (Producer) - Mory Ejabat (Zhone Technologies) - Kamran Elahian - Official Site - Shoreh Entekhabi (Schneider Electric - France) - Madjid Emami & Abdollah Fateh (Pars Online) - Arman Eshraghi (LogiXML Inc.) - Hossein Eslambolchi (AT&T) - Siamak Farahbakhshian (InfoStreet) - David Farahi (Monarch Resort) - John Farahi - Mandana Farmanfarmaian (Mandana Beauté) - Ben Fathi (Microsoft) - Abe Fatemizadeh (Duke/Fluor Daniel) - Saied Ghaffari (Juniorjobs.com) - Saeid Ghafouri (Empact Software) - Akbar Ghahary (Safas) - Forough Ghahramani (Life Sciences Computing LLC) - John J. Ghaznavi (Ghaznavi Investments) - Farzad Ghazvinian (Multivisioninc) - Fariba Ghodsian (Roth Capital Partners) - The Ghermezian Family (West Edmonton Mall) - Cyrus Golkar (Sun Microsystems) - Khosrow Golshan (Systems Alliance, Inc) - Roubik Gregorian (Exar Corp.) - Cyrus Hadavi (Adexa) - Nader Haghighi (Parisa Group Ltd) - Rouzbeh (Ross) Haghighat (Triton Systems) - Ken Hamidi - Bobby Hashemi & Sahar Hashemi (Coffee Republic) - Sholeh Hamedani (Two Dog Net Inc.) - Shahin Hedayat (Centillium Communications) - Elahe Hessamfar (Dunn & Bradstreet) - Kambiz Hooshmand (AMCC) - Anoosh Hosseini (Global Publishing group ) - Homan Igehy (T-RAM) - Cyrus Irani (Vertel) - Youself Javadi (Sprint) - Farah Karimi bio (MP Holland - Dutch) - Farhad Kashani (CacheFlow) - Reza Kasnavi (Tallwood Venture Cap) - Hooman Katirai (Veristage Inc.) - Darioush Khaledi (Darioush) - Bijan Khalili (Ketab Inc.) - Nasser D. Khalili (The KHALILI Collections) - Mehdi Khalvati (VISCOMM) - Mohsen Khatib-Rahbar (Energy Research) - Shaygan Kheradpir (Verizon) - Bijan Khezri (Baltimore Technologies) - Fred Korangy (Logic Tree) - Dara Khosrowshahi (IACI) - Parisa Khosravi (CNN) - Hamid Kelishadi (Apilan Inc.) - Mohammad Ketabchi (Savvion) - Bijan Kian (Export-Import Bank of the United States) - Hassan Khosrowshahi (Inwest Investments) - Mohammad Koochekzadeh (Picus Communications) - Omid Kordestani (Google) - Mehrdad Laghaeian (IT) - Isaac Larian (MGA Entertainment Inc.) - Masoud Loghmani (Logic Tree) - Esfandiar Lohrasbpour (INVESCO Private Capital) - Farhad Mafie (Savant Inc.) - Reza Mahdavi (Cisco) - Mehdi Maghsoodnia (FaceTime Communications) - Michael Mansouri (Probix Inc.) - Manny Mashouf (Bebe) - Brom Mahbod (Oracle) - Vahid Manian (Broadcom Corporation) - Key Matin (AlphaStar) - Paul Merage (Hot Pockets) - Beschloss Afsaneh Mashayekhi (Carlyle Asset Management) - Reza Mikailli (Arsin Corporation) - Ross Mirkarimi (San Francisco Supervisor) - Manoo Missaghi (WebViews Inc.) - Mohsen Moazami (Cisco) - Nader Modanlo (Final Analysis Inc.) - Hamid Moghadam (AMB Properties) - Dineh Mohajer (Entrepreneur.com) - Afshin Mohebbi (Qwest) - Edward Mohebbi (XMLStar) - Farhad Mohit (Bizrate.com) - Niloofar Mohtasham-Nouri (Corporate Development Partners) - Avid Modjtabai (Wells Fargo) - Bijan Mossavar Rahmani (MONDOIL) - The Moshayedi Family (SimpleTech Inc.) - Ramin Moshiri (Ericsson Wireless) - Mehrdad M. Moslehi (SemiZone, Inc) - Mansour Moussavian (TCI International Inc.) - Majid Naderkhani (Excelacom) - Farzad Naimi (OmniTrust) - Afsaneh Naimollah (Chela Technology Partners) - Hamid Najafi (CSI Wireless) - Faramarz Nateghian (Afermex.co) - Izak Parviz Nazarian - Younes Nazarian - Farzad Nazem (Yahoo) - Fred F. Nazem (Health Language) - Farid Nemati (T-RAM) - Hassan Nemazee (Nemazee Capital Corporation) - Mehrdad Nikoonahad (KLA-Tencor Corporation) - Omid Nouripour (German Green Party) - Pierre Omidyar (eBay) - Kim Orumchian (Jamcracker Inc.) - Bahram Pourmand (Hughes Network Systems) - Bill Quraishi (Candidate for US Senate) - Mohammad Rahmanian (Rahmanian Haute Couture) - Behrooz Rezvani (Ikanos Communications) - Hassan Parsa (Lucent Venture) - Javad Rahimian (Motion Control Engineering) - Fariba Rawhani (CIBC Mortgages) - Atefeh Riazi (Ogilvy & Mather) - Atoosa Rubenstein (Cosmogirl) - Nasser Ali Saadat (NedaNet) - Tony Saadat (EOS) - Hussein Sabet (Hotel Owner - Iran) - Gita Saedi (Producer) - Seif Saghri (Motivano Inc.) - Allen Salmasi (NextWave Telecom, Inc.) - Ali R. Sarabi (Oresis Communications) - Khosrow Semnani (Envirocare) - Michael Shahbazian - Ramin Shahidi (Cybon Inc.) - Tony Shakib (Centillium Communications Inc) - Faryar Shirzad (U.S. Department of Commerce) - Nina Shokraii Rees (U.S. Department of Education) - Rob Sobhani (Caspian Energy Consulting) - Michaela Noll, formerly Tadjadod (German parliament) Michael Tasooji (Walt Disney) - Massih Tayebi (Wireless Facilities) - The Tchenguiz Family - Robert Tchenguiz - Vincent Tchenguiz - Habib Torfi (Invitrx) - Nader Vasseghi (AuroraNetics) - Sohrab Vossoughi (Ziba Design) - Rouzbeh Yassini (CableLab Broadband Access) - Mahvash Yazdi (Edison International) - Bobby Yazdani (Saba.com) - Bobby Yazdani Interview - Maryam Yazdanfar (Swedish Parliament) Bob Yousefian (Mayor Glendale, CA) - Norman Zadeh (Publisher/Scientist) - Roya Zamanzadeh (Pear Transmedia Inc. & Editor of Zan) - 2004 SiliconIran Awards - Company Top Officers - SiliconIran

  Iranian Scholars
  Association of Professors and Scholars of Iranian Heritage - Iranian Scholars Database (UK) - Alireza Abootalebi (U Wisconsin) - Mohsen Aboutorabi Ph.D. (U of Cen England, UCE) - Kamyar Abdi (Dartmouth College) - Ervand Abrahamian (Columbia U) - Parvin Abyaneh (CSU Pomona) - Janet Afary (Purdue) - Fariba Adelkhah (CERI) - Fereshteh Ahmadi Lewin (Uppsala University) - Jamsheed Akrami (WPU) - Janet Afary (Purdue University) - Haleh Afshar (York University) - Iraj Afshar (Iranica) - Mahasti Afshar (Getty Conservation Institute) - Reza Afshari (Pace U) - Hashem Aghajari (Tarbiat Moddaress U.) - Hashem Aghajari (Profile) - Shahrough Akhavi (U. of South Carolina) - Maryam Alavi (University of Maryland) - Abbas Amanat (Yale) - Camron Amin (U. Maryland) - Hooshang Amirahmadi (Rutgers University) - Masserat Amir Ebrahimi (CNRS) - Jahangir Amuzegar (MEPC) - Jahangir Amuzegar (Audio/Gallery) - Ali Ansari (University of St Andrews) - Mohsen Anvari (San Diego) - Bagher Agheli (Iranian Biographer) - Ali Ardalan (Old Dominion U.) - Roya Ardalan (Old Dominion U.) - Amir Hossein Aryanpour (Tehran University) - Said Arjomand (Stony Brook) - Ahmad Ashraf (Columbia/Iranica) - Mohsen Ashtiany (Columbia/Iranica) - Tajmah Assefi-Shirazi (U Pennsylvania) - Turaj Atabaki (IISH) - Guitty Azarpay (UC Berkeley) - Kathryn Babayan (University of Michigan) - Jafar Baghcheban (Founder of deaf education) - Heibatollah Baghi, Ph.D (GMU) - Roksana Bahramitash (McGill University) - Laleh Bakhtiar PhD (Researcher) - Shiva Balaghi (NYU) - Amin Banani (UCLA) - Ali Banuazizi (Boston College) - Asef Bayat (ISIM) | Gallery - hMojdeh Bayat (DePaul) - Maziar Behrooz (CS Sanfrancisco) - Maziar Behrooz Lecture (Audio) - Sohrab Behdad (Denison U) - Houri Berberian (CSULB) - Cyrus Bina (U Minnesota) - Dr.Ahmad Birashk (Persian Language Encyclopedia Foundation-Iran) - Mehrzad Boroujerdi (Syracuse U.) - Mehrzad Boroujerdi Lecture (Audio) - Mehdi Bozorgmehr (City of New York University) - Mohammad A. Chaichian (Mount Mercy College ) - Chehabi, Houchang E. (Boston U) - Shahram Chubin (Geneva Center for Security Policy) - Hamid Dabashi (Columbia University) - Mehrdad Darvishpour (University of Stockholm) - Layla Diba (Bard College) - Farhad Daftary (Institute of Isma'ili Studies/Iranica) - Touraj Daryaee (CSU Fullerton) - Yavar Dehghani (Linguist - Australia) - Nazanin Derakhshan (Birkbeck University of London) - Jahanshah Derakhshani (IPIS) - Behzad Diba (Georgetown University) - Jalil Doust-khah (Cultural Researcher) - Fatemeh Ebtehaj (U. Cambridge) - Anoush Ehteshami (University of Durham) - Hossein M. Elahi Ghomshei (Tehran University) - Ostad Elahi - Ebrahim Emad (France) - Nader Entessar (Spring Hill College) - Haleh Esfandiari (Woodrow Wilson International Center for Scholars) - Farideh Farhi (University of Hawaii) - Ali Farhoomand (U. Hong Kong) - Fardad Fateri - Michael M. Fathi (Georgia Southwestern U.) - Youssef Ishaghpour (Université René-Descartes - Paris V) - Ali Farhoodi (Boston University) - Shahin Fatemi (American University of Paris) - Shahin Fatemi (Gallery/Lecture) - Khosrow Fatemi (EOU) - M.R. Ghanoonparvar (University of Texas at Austin) - Mohammad R. Ghanoonparvar - Translating the Garden - Fariborz Ghadar (PennState) - Ali Gheissari (U San Diego) - Ahmad Ghoreishi (Naval Postgraduate School) - Shahin Gerami (Southwest Missouri State U) - Vartan Gregorian (Brown University/Carnegie) - Vartan Gregorian (NPR) - Javad Hadidi (Iran) - Dariush Haghighat (RCCD) - Mehrdad Haghayeghi (MSMU) - Latifeh Hagigi (UCLA) - Shahla Haeri (Boston U.) - Bahram Hatefi Ph.D. CPA (U. Cincinati) - Ali A. Houshmand, Ph.D (Rowan U.) - Shireen Hunter (CSIS) - Ramin Jahanbegloo (Academy of Philosophy - Tehran) - Mansour Javidan (University of Calgary) - Yahya R. Kamalipour (Perdue U.) - Mehran Kamrava (CSUN) - Ibrahim Karawan (University of Utah) - Simin Karimi (University of Arizona) - Ahmad Karimi-Hakkak (University of Maryland) | Bio (UMD) - Homa Katouzian (Oxford University) - Firoozeh Kashani-Sabet (U. Pennsylvania) - Firoozeh Khazrai (Princeton) - Farhad Kazemi (NY University) - Farhad Kazemi Bio (New York University) - Fatemeh Keshavarz (Washington University) - Fatemeh Keshavarz Lecture - Elaheh Kheirandish (Harvard U) - Anahid Keshishian Aramouni (UCLA) - Nasser D Khalili (SOAS) - Sharafeldin Khorasani (National U. Iran) - Mohammad Mehdi Khorrami (NYU) - Manoucher Khosrowshahi (U of Texas at Tyler) - Azadeh Kian-Thiébaut (Monde Iranien/U Paris) - Habib Ladjevardi (Harvard) - Francine T. Mahak (Communication Designs Inc) - Hamid Mahamedi (UC Berkeley) - Ali Akbar Mahdi (Ohio Wesleyan University) - Mehdi Marashi (Persian Handwriting) - Mina Marefat - Mehrdad Mashayekhi (Georgetown U.) - Dr. Farhang Mehr (Boston University) - Abbas Milani (Stanford) - Farzaneh Milani (University of Virginia) - Nima Mina (SOAS) - Faranak Miraftab (U Illinois) - Minoo Moallem (UC Berkeley) - Golmorad Morad (Germany) - Elahé Omidyar Mir-Djalali (Roshan Institute) - Ziba Mir-Hosseini (Independent consultant/Researcher) - Hossein Modarressi (Princeton) - Ali Modarres (CSU) - Mohammad Moein (BBC Persian Article) - Shahnaz Moezzi, PhD, RN (University of Utah) - Fatemeh Moghadam Etemad (Hofstra U) - Valentine Moghadam (UNESCO) - Haideh Moghissi (York U.) - Shahrzad Mojab (University of Toronto) - Fariborz Mokhtari (NDU) - Firouzeh Mostashari, Ph.D (Regis College) - Mohsen Mostafavi (Cornell University) - Negar Mottahedeh (Duke University) - Roy Mottahedeh (Harvard) - Farzad Moussavi (Northern Iowa U) - Nahid Mozaffari (New School NY) - Negin Nabavi (Princeton) - Afsaneh Nahavandi (ASU) - Rasool Nafisi (Strayer U) - Hamid Naficy (Rice U) - Hamid Naficy (Gallery) - Azar Nafisi (John Hopkins U.) - Azar Nafisi (NPR Audio) - Afsaneh Najmabadi (Harvard U) - Guity Nashat (University of Illinois/Hoover) - Reza Namin (Superintendent) - Seyyed Hossein Nasr (George Washington) - Vali R. Nasr (Naval Postgraduate School) - Nader Nazmi (Georgetown U.) - Manijeh Nouri-Ortega - Reza Ordoubadian (Middle Tennessee State University) - Arzoo Osanloo PhD JD, (U. Washington) - Firoozeh Papan-Matin (U. Washington - Parvin Paidar (Save the Children, UK) - Hashem Pesaran (University of Cambridge) - Ferydoun Pourbahman (Art Historian-France) - Ibrahim Pour-e-Davoud - Ibrahim Pourhadi (U.S. Library of Congress) - Ibrahim Pourhadi: A Passion for Learning - Niloufar Pourzand (UNICEF) - Farshad Rafii (Babson College) - Nasrin Rahimieh (University of Alberta) - Nasrin Rahimieh Lecture - R. K. Ramazani (University of Virginia) - R.K.Ramazani (University of Virginia) - Goli Rezai-Rashti (U. Wester)) - Sajjad Rizvi (U. Exeter ) - Elaheh Rostami Povey (SOAS) - Yassaman Saadatmand (Armstrong Atlantic State University) - Pardis Sabeti M.D Ph.D (Broad Institute) - Houman A. Sadri (University of Central Florida) - Mehrnaz Saeed-Vafa (Columbia College) - Cima Sedigh (Sacred Heart U.) - Mohammed Hadi Semati (Tehran U.) - A. Shapur Shahbazi Ph.D (Eastern Oregon University) - Shojaedin Shafa - Farzad Sharifian (Monash University, Australia) - Dariush Shayegan - M. Rahim Shayegan (UCLA) - A. Reza Sheikholeslami (U. Oxford) - Faegheh Shirazi (U. Texas) - Hamid Shirvani (CSU) - Sussan Siavoshi (Trinity U) - Nader Sohrabi (Harvard U) - Abdol Karim Sourosh (SERAJ) - Nahal Tajadod (CNRS) - Kamran Talattof (University of Arizona) - Mohamad Tavakoli-Targhi (Illinois State University) - Hassan Tehranian (Boston College) - Majid Tehranian (University of Hawaii) - Nayereh Tohidi (CSUN) - Iraj Toutounchian (Iran) - Fereydun Vahmann (University of Copenhagen) - Shadab Vajdi (SOAS U. London) - Shiva Vakili (U Pennsylvania) - Bijan Vasigh (Embry-Riddle Aeronautical University) - Shouleh Vatanabadi (NYU) - Mohsen Vaziri-Moghaddam - Haleh Vaziri (Intermedia) - Ehsan Yarshater (Columbia University/Encyclopedia Iranica) - Hamid Zangeneh P.h.D. (Widener) - Hossein Ziai (UCLA)

  Architects
  Archnet: Iran - Society of Iranian Architects & Planners - Members - Nasser Ahari - Reza Aliabadi - Amin Atlaschi - Hossein Amanat - Bijan Armandpour - Nader Ardalan - Sami Azar - Maziar Behrooz - Armin mohsen Daneshgar - Darab Diba - Kamran Diba - Shahram Entekhabi - Iraj Yamin Esfandiary - Shaahin Espahbodi - Siamak Hariri - Homa Fardjadi - Heydar Ghiai & Sons - Ebrahim Haghighi - Bahram Hooshyar Yousefi - Homeyra Ettehadieh - Gisue & Mojgan Hariri - Mehrdad Iravanian - Istad Usa (Taj Mahal) - Nadi Jahangiri - Nader Khalili (Cal-Earth Institute) - Mahmood Maheronnaqsh - Arshia Mahmoudi - Mohammad Mehdi Mahmoudi - Yasmine Mahmoudieh - Mohammad Majidi - Kava Massih - Hadi Mirmiran - Mohsen Mostafavi - Farshid Moussavi - Kambiz Nazer-Amoo - Ataollah Omidvar - Hani Qodsi Rasi - shadi rahbaran - Yalda Rastegar Razi - Fariborz Sahba - Nasrin Seraji - Houshang Seyhoun - Behzad Sharouz - Nader Tehrani - Mark Vaghei - Tarane Yalda - Tarane Yalda - BBC News Audio Report - Mehrdad Yazdani - Minouch Yavari

  Iranian Scientists
  Ata Amini Ph.D., (Imperial College) - Arjang A. Assad Ph.D., (U. Maryland) - Nima Arkani-Hamed Ph.D. (Harvard U.) - Behnaam Aazhang Ph.D. - Mehdi Ahmadian Ph.D., (Virginia Tech) - Kambiz Alavi Ph.D., (UTA) - Shohreh Amini Ph.D., (Temple U) - Payman Arabshahi Ph.D., (JPL) - Hossein Arsham Ph.D., (U. Maryland) - Nasser Ashgriz Ph.D., (U. Toronto) - Ghassem R. Asrar, Ph.D. (NASA) - Abolhassan Astaneh-Asl, Ph.D., P.E. (Berekely) - Amir Assadi Ph.D., (U Wisconsin) - Mehdi Azari, Ph.D., P.E. (Halliburton) - Nader Bagherzadeh (UCI) - Mehdi Balooch, Ph.D. - Khosrow Behbehani, Ph.D., PE. (UTA) - Manuel Berberian, Ph.D. (Najarian Associates) - Hamid Berenji Ph.D., (NASA) - Mina Bissell Ph.D. (Berkeley Lab) - Ali Borhan Ph.D., (Penn State) - Fariba Bogzaran, Ph.D., (JFK U) - Reza Djavanshir DSc (John Hopkins)
  Fariba Dehghani Ph.D., (UNSW) - Houshang Dezfulian, Ph.D., PE (Envirocorp) - Kamran Diba (Cal Tech) - Mehrnoosh Doroudchi, Ph.D. (Shiraz U) - Abbas Edalat, Ph.D. (Imperial College) - Elahe Enssani, Ph.D. (SFSU)
  Nader Engheta Ph.D. (U. Pennsylvania) - Reza Ghadiri Ph.D. (Scripps Research Center) - Ghader Eftekhari Ph.D. (State University of New York) - Ali Eskandarian, Ph.D. (George Washington University) - Nezameddin Faghih Ph.D. (Shiraz University) - Faris Farassati Ph.D., (Mayo Clinic) - Amir H. Fariborz Ph.D., (State U. of NY) - Ramin Farjad-Rad Ph.D. (Velio Communications Inc) - Nariman Farvardin Ph.D. (U. Maryland) - Amir Fijany (JPL) - Essie Fallahi Ph.D. (University of Idaho) - Mehdi Farshad Ph.D. (Swiss Federal Institute of Technology) - Parviz Ghadirian Ph.D. (U. Montreal) - AbolGhasem Ghaffari Ph.D. (NASA) - Kam Ghaffarian Ph.D. (SGT Inc.) - Reza Ghaffarian Ph.D. (JPL) - Mehdi Ghalibafian Ph.D. (U. Tehran) - Mohammed Ghanbari (U. Essex) - Gharib Research Group - Professor Mory Gharib Ph.D. (California Institute of Technology) - Soraya Ghayourmanesh Ph.D. - Peyman Givi (U. Buffalo) - Ezam Ghodsi, M.D. (Children's Hospital, Austin) - Jamal Golestani Ph.D. (Bell Laboratories) - Sasan Gooran Ph.D. (Linköping U. - Sweden) - Ardeshir Guran (Institute of Structronics, Canada) - Ali Hajimiri Ph.D. (California Institute of Technology) - Ahmad Hadavi Ph.D., (Northwestern) - Mojgan Hajebi Ph.D., (Willamette University) - Alireza Haghighat Ph.D., (Penn State) - Babak Hassibi Ph.D., (California Institute of Technology) - Dr. Mohsen Hashtroodi - MoHa Org - Majeed M. Hayat Ph.D., (U. New Mexico) - Payam Heydari Ph.D. (USC) - Mahmoud Hessaby Ph.D. (University of Tehran) - Maryam Hojjat Ph.D. (USDA) - K. D. Irani Ph.D. (City University of New York) - Faryar Jabbari Ph.D. (UCI) - Hossein Jadvar M.D., Ph.D. (USC) - Ali Akbar Jalali P.h.D. (IUST) - Farideh Jalilehvand Ph.D. (University of Calgary) - Victoria Jamali (University of Tehran) - Ali Javan Ph.D. (MIT) - Abbas Jamalipour Ph.D. (U. Sydney) - Mohammad Jamshidi Ph.D. (NASA) - Roozbeh Kangari Ph.D. (Georgia Tech) - Homayoon Kazerooni Ph.D. (UC Berkeley)
  Zhila Khalkhali-Ellis, Ph.D. (U Iowa) - Nasrin R. Khalili Ph.D. (Illinois Institute of Technology) - Nader Khalili (Cal-Earth Institute) - Amir K. Khandani Ph.D. (University of Waterloo) - Mohsen Kavehrad Ph.D. (Pennsylvania State U.) - Sepideh Khorasanizadeh (U. Virginia) - Behrokh Khoshnevis Ph.D. (USC) - Shahriar Koochekpour M.D. Ph.D.(LSU) - Bahman Litkouhi, Ph.D., P.E. (Manhatan College) - G. Ali Mansoori Ph.D. (UCI) - Maryam Mirzakhani (Princeton) - Morteza Monte Mehrabadi Ph.D. (Tulane U.) - Najmedin Meshkati (USC) - Nader Moayeri Ph.D. (NIST) - Manssour H. Moeinzadeh Ph.D. (U. of Illinois) - Bita Moghaddam (CMU) - Manijeh Mohraz Ph.D. (NYU) - Parviz Moin Ph.D. (Stanford) - Dr. Mohammad-Ali Modjtahedi - Dr. Mojtahedi Scholarship - Memoirs of Dr. Mohammad Ali Mojtahedi (Hamshahri) - Farzin Mokhtarian Ph.D. (U. of Surrey) - Fereshteh Motamedi Ph.D. (Iran) - Firouz Naderi (JPL) - Behzad Nadji, Ph.D. (ATT Labs) - Golshah Naghdy Ph.D. (University of Wollongong-Australia) - Khalil Najafi Ph.D. (U Michigan) - Farzad Naeim, Ph.D., S.E. (John A. Martin & Associates) - Majid M. Naini Ph.D. | Audio - Simin Nasseri Ph.D. (Southern Polytechnic State University) - Mohamad Navab, Ph.D. (UCLA) - Mehrdad Negahban Ph.D. (U Nebraska) - Elahe Nezami, Ph.D. (USC) - Dr. Kazem Omidvar (NASA Goddard Space Flight Center) - Behrooz Parhami Ph.D. (UCSB) - Farhad Parhami, Ph.D. (UCLA) - Sima Parisay Ph.D. (California State Polytechnic University, Pomona) - Azar Parvizi-Majidi, Ph.D. (Delaware) - Haydeh Payami Ph.D. (OHSU) - Massoud Pedram, Ph.D. (USC) - Shahram Pezeshk, Ph.D. (Federal Highway Administration) - Mohammad Piri, Ph.D. (Imperial College) - Afsaneh Rabiei Ph.D. (North Carolina State University) - Parvaneh Rafiee, Ph.D. (MCW) - Davood N. Rahni, Ph.D. (Pace University) - Yahya Rahmat-Samii, Ph.D. (UCLA) - Manijeh Razeghi Ph.D., (Northwestern U.) - Fazlollah Reza Ph.D. (Iran) - Arsalan Razani Ph.D. (New Mexico) - Behzad Razavi, Ph.D. (USC) - Maryam Rofougaran Ph.D. (UCLA) - Nikoo Saber, Ph.D. (Cal Tech) - Shahriar S. Afshar (Rowan Universtity) - Shahriar S. Afshar (BBC Persian Article) - Ali Sajassi Ph.D. (Cisco) - Muhammad Sahimi Ph.D. (USC) - Masoud Salehi Ph.D. (Northeastern U.) - Fabienne-Fariba Salimi Ph.D. (ADEPP) - Mohammad Sahimi Ph.D. (USC) - Bijan Samali (University of Technology Sydney) - Iraj Saniee Ph.D. (Bell Labs) - Jafar Saniie Ph.D. (Illinois Institute of Technology) - Majid Sarrafzadeh Ph.D. (UCLA) - Farrokh Sassani Ph.D. (British Columbia) - Jaleh Shaditalab (Tehran University) - Farzad Shahbodaghlou Ph.D. (Bradley U) - Parviz Shahriari (Iran) - Amin Shokrollahi Ph.D. (ALGO and LMA - Switzerland) - Mohammad Sepehr Ph.D. (Imperial College) - Homayoun Seraji, Ph.D. (JPL) - Bahram Shafaei Ph.D. (Northeastern U) - Mohammad Shahidehpour Ph.D. (Illinois Institute of Technology) - Freydoon Shahidi Ph.D. (Purdue University) - Roya Sheikholeslami, Ph.D., P.Eng. (UBC) - Zahed Sheikholeslami Ph.D. (Sharif U) - Azadeh Tabazadeh Ph.D. (NASA's Ames Research Center) - Behnam N. Tabrizi Ph.D. (Stanford U) - Tahirih Motazedian (University of Oregan) - Heidar. A Tajmir-Riahi Ph.D. (Université du Québec) - Vahid Tarokh (MIT ) - Djamshid Tavangarian Ph.D. (U. Rostock - Germany) - Matthew Tasooji, Ph.D. (UCSD) - Cumrun Vafa Ph.D. (Harvard) - Saba Valadkhan Ph.D. (RNA Research) - Azita Valinia Ph.D. (NASA) - Sepideh Yalda Ph.D. (Millersville University of Pennsylvania) - Lotfi A. Zadeh Ph.D. (UC Berkeley) | BBC Persian Article - Mehdi Zargham Ph.D. (Southern Illinois U) - Links to Iranian Scientists in Pure and Applied Mathematics

  World's Greatest Scientists
  Sheykh-e Baha’ee - Biruni - Farabi - Ibn Sina (Avicenna) - Khawarizmi - Omar Khayyam - Razi - Khajeh Nasiredin Tousi

  Iranian Medical Specialists
  Bahador Aalami Harandi M.D. (Iran) - Prof. Dr. Omid Abri (MIC Berlin) - Prof. Dr. Omid Abri (bio in German) - Kami Adibi, M.D. (UCLA) - Javad Alaghband-Rad M.D. (Iran) - G. Hossein Almassi, M.D. (Medical College of Wisconsin) - Sepideh Amin-Hanjani, M.D. - Ali Aminlari, M.D., F.A.C.S. (Penn State) - Ramin Amirnovin M.D. (Harvard University) - Mohammad Said Amiri M.D. (University of Würzburg - Germany) - Bizhan Aarabi, M.D. (University of Maryland) - Dariush Arfaania, M.D. (Glendale Memorial) - Hassan Arefi M.D. (Iran) - Mohammad T. Ashrafzadeh, M.D. (Boston University) - Mitra Assadi, M.D. - Shireen Atabaki, M.D. (Children's National Medical Center) - Fereidoun Azizi M.D. (University of Tehran) - Moslem Bahadori M.D. (Iran) - Hussein Baharvand M.D. (Iran) - Abol Ghassem Bakhtiar, M.D. - Fereshteh Boozarjomehri, M.D. (New York Presbyterian Hospital) - Varshasb Broumand, M.D. - Manoochehr Davai M.D. (Iran) - Ebrahim Elahi M.D. (MSSM U) - Shahpour Esfandiari M.D. (The Cleveland Clinic) - Arash Etemadi, M.D. (Iran) - Joseph S. Fahimi, M.D., F.I.C.S. (MDI) - Mohammad Farivar, M.D., F.A.C.P., F.A.C.G.(Harvard) - Amir H. Fatemi, MD, FACS, PA - S. Hossein Fatemi, M.D., Ph.D. (U. Minnesota) - Iradj Fazel M.D. (Iran) - Solomon Forouzesh, M.D. - Jamshid Ghajar M.D., Ph.D. (The Brain Trauma Foundation) - Parham Gharagozlou M.D. - Hossein Gharib, M.D., F.A.C.P., F.A.C.E. (Mayo Clinic) - Reza Gharib M.D. (Iran) - Ali Gorji, M.D. (Germany) - Ali Guerami, M.D. - Masoud S. Hejazi, M.D. - Haideh Hirmand M.D. - Minoos Hosseinzadeh, M.D. - Faramarz Ismal-Beygi M.D. (CWRU) - Noushin Izadifar, M.D. - Kamran Khoobehi, M.D. - Behrooz Koleini, M.D., F.A.C.S. (Boston University) - Bahman Jabbari M.D. - Jafar J. Jafar M.D., F.A.C.S. - Professor Of Neurosurgery (NYU) - Saied Jamshidi, M.D. - Reza Jarrahy M.D. - Kamyar Kalantar-Zadeh, M.D., M.P.H. - Neptune Kasraie, M.D. - Masood Khatamee, M.D. - Clinical Professor (NYU) - A. Reza Khonsari, M.D. - Hamed Khosravi, M.D. - Manouchehr Lalehzarian, M.D. - Khosrow Mahdavi, M.D. FACP - Hormoz Mahmanesh M.D. (Germany) - Reza S. Malek, M.D. (Mayo Clinic) - Professor Mohammad Hossein Mandegar, M.D. (University of Tehran) - Hamid Massiha, M.D. - Shahla Masood, M.D., FCAP, MIAC - M Michael Massumi M.D., PA - Khosrow Matini, M.D., FACS - Assad Meymandi, M.D., PhD (North Carolina State University) - Mike Mirahmadi M.D. (UCLA) - Vahid Mohsenin, M.D. (Yale University) - Fatemeh Mojtahedi, M.D. (Avicena Clinic) - Nahid Molaie, M.D. (UCLA) - Hamid Mootabar, M.D. (Columbia University) - Bahram Mokri M.D. (Mayo Clinic) - Mohammad Reza Movahed, M.D. (UCI) - Abolhassan Nadim M.D. (Iran) - Faramarz Naeim, M.D. (UCLA) - Sam Naficy M.D. - Hassan Najafi, M.D. (Rush University of Chicago) - Ali Naji, M.D., Ph.D. (U Pennsylvania) - Bahram Namjou, M.D. (OMRF) - Fred Farid Naraghi, M.D. - Mehdi Nassiri,M.D. (U Miami) - Farhad Navab, M.D (Baystate Medical Associates ) - Camran Nezhat, M.D. , FACOG, FACS (Nezhat Medical Center) - Ceana Nezhat, MD, FACOG, FACS (Nezhat Medical Center) - Manijeh Nikakhtar, M.D., M.P.H. - Nayer Nikpoor, M.D.(Harvard) - Vali Orandi, M.D. (CDI) - Pardis Sabeti, M.D. - Ramin Rabbani M.D. (USC) - Amir Radfar M.D (USC) - Mahvash Rafii M.D. (NYU) - Majid Rahimifar, M.D., M.S. - Kamshad Raiszadeh, M.D. - Akbar Rajaee M.D. (Iran) - Ahmad Rajaii-Khorasani, M.D. (New Jersey) - Asghar Rastegar, M.D. (Yale University) - Hassan Rastegar, M.D. (Tufts-New England Medical Center) - A. M. Rostami, M.D., Ph.D. (TJU) - Hossein Sadeghi-Nejad, M.D., F.A.C.S. (UMDNJ) - Farrok Saeedi M.D. (Iran) - Mehrdad Saeed-Vafa M.D. - Saeed Shahid-Salles, M.D., P.h.D. - H. Jacob Saleh, M.D. (Northwestern U) - JahanShah Saleh M.D. (Former President of Tehran University) - Khashayar Sakhaee, M.D. (Southwestern Medical Center) - Madjid Samii, M.D. (Hannover School of Medicine - Germany) - Mansoor Sarfarazi Ph.D. (UConn) - Mansoor Sarfarazi - BBC Persian Article - Abbas Sassanfar (France) - Ardavan Shahrdar M.D. (Iran) - Cambize Shahrdar M.D - Morteza Shamsnia, M.D. (Tulane University) - Siroos S. Shirazi, M.D. (University of Iowa) - Bahram Sina, M.D. (Georgetown University) - Manoocher Soleimani, M.D. (University of Cincinnati) - Jamshid Tehranzadeh, M.D. (UC Irvine) - Reza Torchizy M.D. - Shakur Toosi, M.D. (CHKD) - Karim Vaezzadeh M.D. (Iran) - Ali Akbar Velayati, M.D. (Iran) - Faranak Vossoughi, M.D. (U of South Carolina) - Mohammad Reza Zali M.D. (Iran) - Shiraz Medical School Faculty - Tehran University of Medical Sciences Faculty - Tabriz University of Medical Sciences Faculty - Iranian Academy of Medical Sciences - Iranian American Medical Association Member Directory

  Iranian Dentists
  Bijan Afar, D.D.S. - Behshad Ahkami DDS - Abdelhadi Alzelzeleh, D.D.S. - Behruz Almassian, D.D.S. - Nargess Ashayeri, DMD, CAGS, MSD - Parviz Azar Mehr, D.D.S. - Mahtab Azimi, DDS - Shahriyar Banihashemi, D.D.S. - Emad Bassali, D.D.S. - Hassan Bashiri, D.M.D., M.S. - Shahnaz Bonyanpoor, D.D.S. - Minoo Chaichian, D.M.D., M.S. - Babak Chehroudi, D.M.D.,Ph.D. - Shireen Dejbakhsh, D.D.S. - Fariborz Farnad , D.D.S. - Al Fallah D.D.S - Nooshin Ghayoumi, D.D.S. - Nader Ghiassi, D.D.S. - Sam Gilani D.M.D., M.S. - Afshin Golyad, D.D.S. - Mina Habibian, DMD, MS, PhD - Farhad Hakimi D.M.D. - Hame Homayoon, D.D.S - Mahnaz Hanjari, D.D.S. - Mina Elahi, DDS - Farzad Haghayeghi D.M.D - Bahram Javid D.D.S - Mahmoud Karimipour, D.D.S - Hooshang Kashani, D.M.D., M.S., M.S. - Mansoor Madani D.M.D. - Sheba Mahmoodian, DMD and Moe Shammaie, D.D.S - Afsaneh Matin-Hedayatzadeh , D.D.S. - Mina Mina D.M.D., Ph.D. - Mostafa Mirzabagi, D.D.S., M.S. - Farshid Mohamadi-Ariz, D.M.D. - Maryam Mohammadi, D.D.S. - Kambiz Moin, D.M.D., M.P.H., P.A. - Maryam Mojdehi, DDS, MS, PA - Eisa Mozaffari, D.M.D - Ramin & Manoucher Najafi D.D.S. - M. Sadegh Namazikhah, D.D.S. - Mahvash Navazesh D.M.D. - S. Nazeri, DDS - Behzad Rahsepar D.M.D, M.Sc - Payman Pirnazar DDS., MS - Shahrzad Rahbaran BDS, FDS RCS, MSc, MRD RCS (UK) - Parisa Rahmanian, D.D.S. - M.H. Reshad, DDS - Mohammad Sabeti , D.D.S - Mahin S. Sadri, D.M.D. - Joseph Salim, DMD - Abdolreza Sameni, D.D.S. - Shohreh Selki, D.D.S. - Mahvash Shayan, DDS, MSc - Androush Safarian, DMD - Shahrzad Sami, D.D.S. - Rasmy Shahnavaz D.D.S. - Mashalah Torabi D.D.S. (Iran) - Mahmoud Torabinejad, D.M.D., M.S.D., P.h.D. - Arman Torbati , D.M.D., D.D.S. - Sam Veshkini, D.M.D - Ismail Yazdi D.M.D. (Iran) - Shervin K. Yazdi, D.D.S. - David Youssefi D.M.D. - Homayoun H. Zadeh, DDS, PhD

  Iranian Lawyers
  Niloofar A. Adili J.D. (U.S.) - Minoo Afsharirad (Iran) - Jamie Abadian J.D. (U.S.) - Bita Abdollahi J.D. (U.S.) - Negar Achtari J.D., LL.B (Canada/U.S.) - Dr. Alexander Aghayan J.D. (Iran/U.S.) - Nader Ahari J.D. (U.S.) - Banafsheh Akhlaghi J.D. (U.S.) - Sousan Alemansour J.D. (U.S.) - Bita Amani LL.B (Canada) - Jafar Amanolahi L.L.M. (U.S) - Cyrus Amir-Mokri J.D. (U.S.) - A K Anvari J.D. (UK) - Amir Arbabi J.D. (U.S.) - Mehran Arjomand J.D. (U.S.) - Ara Aroustamian J.D. (U.S.) - Afshin A. Asher J.D. (U.S.) - Soheila Azizi J.D. (U.S.) - Robert S Babayi J.D. (U.S.) - Sarvenaz Bahar J.D. (U.S.) - Zohreh S. Behbehani JD.,LLM (U.S.) - Roya Behnia J.D. (U.S.) - Cyrus A. Behroozi, J.D. (U.S.) - Laya Dogmetchi J.D. (U.S.) - Fariba Faiz J.D. (U.S.) - Houman Fakhimi J.D. (U.S.) - Ali Farahmand J.D. (U.S.) - Afshin Farashahi J.D. (U.S.) - David Mario Farmani J.D. (Canada) - Anthony A. Fatemi J.D. (U.S.) - David Fathi J.D. (U.S.) - Rod Firoozye J.D. (U.S.) - Hamid G.Gharavi Ph.D MCJ (France) - Tamilla Ghodsi J.D. (U.S.) - Sheila Hanson J.D. (Superior Court Judge-Elect) - Javad Heydary J.D. (Canada) - Babak Hoghooghi J.D. (U.S.) - Seyed Shahram Iranbomy PhD (Germany) - Raymond Iryami J.D. (U.S.) - Farah Ispahani (UK) - Mansour Jafarian, LL.M. (Iran) - Maximilien Jazani D.E.S.S. (France) - Hessam Kalantar J.D. (U.S.) - Parisa Kazemian Karaahmet J.D. (U.S.) - Gita Khadiri J.D. (U.S.) - Houri Khalilian J.D. (U.S.) - Bahman Keshavarz J.D. (Iran) - Ali Kirk J.D. (U.S.) - Ali Laghaee PhD (Iran) - Shahrokh Koussari (UK) - Bita G. Lotfi J.D. (U.S.) - Maziar Mafi J.D. (U.S.) - Camelia Mahmoudi J.D. (U.S.) - Ali Malek QC (UK) - Hodge M Malek QC - Shirin Malkani J.D. (U.S.) - Cyrus Mehri J.D. (U.S.) - Edvin Minasian J.D. (U.S.) - Razi Mireskandari MA (UK) - Zia Modabber J.D. (U.S.) - Naz Modirzadeh J.D. (U.S.) - Abbas Mohajerian (Iran) - Shahram Mohammadzadeh (Iran) - Shahrokh Mokhtarzadeh J.D. (U.S.) - Laleh Moshiri J.D. (Canada) - Deborah M. Mostaghel J.D. (U.S.) - Elahe Najfabadi J.D. (U.S.) - Nazanin M. Nasri J.D. (U.S.) - Caroline Nasseri J.D. (U.S.) - Mehran Manesh J.D. (U.S.) - Yasmin Mehrain J.D. (U.S.) - Nili T. Moghaddam J.D. (U.S.) - J. Nouraei And M. Mostafavi Law Office (Iran) - Soheila Omrani J.D. (U.S.) - Arman Pahlavan J.D. (U.S.) - Yasmine Pahlavi J.D. (U.S.) - Bita Rahebi J.D. (U.S.) - Mojdeh Rakhsha J.D. (Canada) - Hamid R. Rashidmanesh J.D. (UK) - Mahasti Razavi LL.M. (France) - Reza D. Rismani J.D. (U.S.) - Nader Salehi J.D. (U.S.) - Parviz Savrai LL.M. P.h.D (Iran) - Stephen K. Shahida J.D. (U.S.) - Kayhan S Shakib J.D. (U.S.) - Kayhan S Shakib J.D. (Profile) - Rachelle Shakoori J.D. (U.S.) - Shideh Sharifi J.D. (U.S.) - Soroush Richard Shehabi J.D. (U.S.) - Mithra Sheybani J.D. (U.S.) - Shawn S. Sedaghat J.D. (U.S.) - Arshia Tabrizi J.D. (U.S.) - Nima B. Taradji - Melody N. Torbati J.D. (U.S.) - Honorable Judge Gita Vahid-Tehrani J.D. (U.S.) - Alidad Vakili J.D. (U.S.) - Sa'id Vakili J.D. (U.S.) - Mike M. Yaghmai J.D. (U.S.) - Mehran Yazdani LL.B (Canada) - Helena S. Younossi J.D. (U.S.) - David H. Youssefi J.D. (U.S.) - Patricia P. Zahedani J.D. (U.S.) - Parastoo G. Zahedi J.D. (U.S.) - Mojdeh Zamani JD (U.S.) - Shirin Zamani JD (U.S.) - Steve Zand J.D. (U.S.) - Nasser Zarafshan J.D. (Iran) - Faculty of Law (University of Tehran) - FindLaw: International Resources: Countries: Iran - Iran Bar Association - Board of Directors of IBA - The Iranian-American Bar Association - IABA Kick off (Images) - Société des Avocats et Juristes Franco-Iraniens - Law Firms in Iran (HG) - Legal Iran: Lawyers (Iran) - Iranian Law Firms - Iranian women lawyers (Zan Org) - ILRG Law.Firm: Lawyers on the Internet

  Human Rights Activists
  Hossein Bagher Zadeh - Shirin Ebadi - Interview with Shirin Ebadi - Audio (BBC Persian) - Mehrangiz Kar - Mehrangiz Kar Lecture & Interview - Mehrangiz Kar - Audio - Abdolkarim Lahiji - Shahla Lahiji - Mohsen Rahami - Elahe Sharifpour-Hicks (Researcher HRW) - Nasser Zarafchan

  Philanthropists & Humanitarians
  Anousheh Ansari - Maria Afsharian - Noosheen Hashemi - Mina Houtan Ph.D. - Kamran Elahian - Akbar Ghahary, Ph.D. - Rustam Bahman Guiv - Noosheen Hashemi - Professor Nasser D Khalili - Omid Kordestani - Fariborz Maseeh, Ph.D. - Manny and Neda Mashouf - Bijan Mossavar-Rahmani - Paul Merage - Assad Meymandi, MD, P.h.D. - Djavad Mowafaghian - Christina and Hamid Moghadam - Mojtaba Momeni - Farzad Nazem - Pierre Omidyar

  Legendary Leaders
  Cyrus The Great - Darius the Great - Karim Khan Zand - Amir Kabir - Mirza Taqi-Khan 1951 Man of the Year: Mohammed Mossadegh (Time Magazine)

  Politicial Personalities

  Pahlavi Era
  Hussein Ala - Asadollah Alam - Amini, Ali - Dr. - Amouzegar, Jamshid - Dr. - Ardalan, Ali - Dr. - Bahram Ariana - General - Gholam Reza Azhari - General - Badraie, Abdol-Ali - Lieutenant General - Bakhtiar, Shahpour - Dr. - Bakhtiar, Teymour - General - Manouchehr Eghbal - Fatemi, Hossein - Dr. | Article - Ganji, Manouchehr - Dr. - Hashem Hakimi - Homayoon, Dariush - Hoveyda, Amir Abbas - Hoveyda, Freydoon - Dr. - Kashani, Seyed Abou Al-Qasem - Ayatollah - Khalatbary, Abbas Ali - Dr. - Mansur, Ali - Mosadegh, Mohammad - Dr. - Dr. Mossadegh visiting the US (Gallery) - Nahavandi, Houshang - Dr. - Nassiri, Nematollah - General - Pakravan, Hassan - General - Qarabaghi, Abbas - General - Safavi, Navab - Saleh, Allahyar, Dr. - Sepahbody, Farhad - Sharif-Emami, Jafar - Shariati, Ali - Dr. - Zahedi, Ardeshir - Zahedi Family - Iranian Oral History Project (Harvard U.)

  Islamic Republic
  Ahmadinejad, Mahmoud - Dr. - Amir-Entezam, Abbas - Bahonar, Mohammad Javad - Hojatoleslam - Bani Sadr, Abolhassan - Dr. - Basteh Negar, Mohammad - Bazargan, Mehdi - Beheshti, Seyed Mohammad - Ayatollah - Chamran, Mustafa - Youssefi Eshkavari, Hassan - Hojatoleslam - Fallahian, Ali - Hojatoleslam - Roozbeh Farahanipour - Forouhar, Darioush & Parvaneh - Akbar Ganji - Akbar Ganji (Gallery) - Gulpaygani, Saafi - Ayatollah - Habibi, Hassan - Dr. - Gholamali Haddad-Adel - Dr. - Hajjarian, Saeed - Hashemi, Faezeh - Hekmat, Mansoor - Husseini Milani, Seyed Ali - Ayatollah - Jafroudi, Kazem - Janati-Sanei,Yusef - Ayatollah - Kadivar, Jamileh - Kadivar, Mohsen - Hojatoleslam - Karbaschi, Abolhassan - Karrubi, Mehdi - Hojatoleslam - Khalkhali, Sadeq - Ayatollah - Khamenei, Seyed Ali - Ayatollah (Official Site) - Khamenei, Seyed Ali - Ayatollah (Qom) - Khamenei, Seyed Ali - Ayatollah (BBC Profile) - Kharazi, Kamal - Dr. - Kharazi, Kamal - Dr. - Khatami, Seyed Mohammad - Hojatoleslam - Khatami, Seyed Mohammad - Hojatoleslam (Official Site) - Khatami, Seyed Mohammad Reza - Dr. - Khatami Cultural Center - Khazaee, Mohammad - Khomeini, Seyed Ruhollah - Ayatollah - Khomeini, Seyed Ruhollah - Ayatollah - Khosroshahi, Seyed Hadi - Ayatollah - Kianouri, Noureddin - Lankarani, Fazel - Ayatollah - Larijani, Mohammad-Javad - Madani, Ahmad - Admiral - Makarem-Shirazi, Nasser - Ayatollah - Meisami, Lotfolah - Meshkini, Ali - Ayatollah - Mohajerani, Seyed Ataollah - Dr. - Mohtashamipour, Seyed Ali Akbar - Moeen, Mostafa - Dr. - Montazeri, Hussain Ali - Ayatollah - Montazeri, Hussain Ali - Ayatollah - Motahari, Morteza - Ayatollah - Mousavi, Mohammad Ali - Mousavi Ardebili, Seyed Abdolkarim - Ayatollah - Behzad Nabavi - Naraghi, Ehsan - Dr. - Nateq-Nouri, Ali Akbar - Hojatoleslam - Nouri, Abdollah - Hojatoleslam - Qotbzadeh, Sadeq - Rahim Safavi, Yahya - General - Rajaee, Mohammad Ali - Hashemi Rafsanjani, Ali Akbar - Ayatollah - Rowhani, Hassan - Dr. - Sabaghian, Hashem - Sahabi, Ezzatolah - Sahabi, Yadolah - Dr. - Saanei, Yusef - Ayatollah - Sanjabi, Karim - Dr. - Sanjari, Kianoosh - Hashemi-Shahrudi, Mahmoud - Ayatollah - Muhammad Husaini Shahroudi- Ayatollah - Shamkhani, Ali - Admiral - Shariati, Ehsan - Shirazi, Mohammad - Ayatollah - Sistani, Seyed Ali - Ayatollah - Sourosh, Abdol Karim - Tabari, Ehsan - Tabarzadi, Heshmat - Taheri, Jalaluddin - Ayatollah - Taleqani, Mahmood - Ayatollah - Tehrani, Ali - Khanbaba-Tehrani, Mehdi - Velayti, Ali Akbar - Dr. - Yazdi, Ebrahim - Dr. - Yazdi, Mesbah - Ayatollah - Younesi, Ali - Hojatoleslam - Zarif, Javad - Dr.

  1979 Student Leaders
  Abbas Abdi - Abbas Abdi (Official Site) - Muhammad Ibrahim Asgharzadeh - Habibollah Bitaraf - Dr. Massoumeh Ebtekar - Profile (BBC) - Dr. Massoumeh Ebtekar - Audio - Dr. Mohsen Mirdamadi Najafabadi

  Military Personnel
  Imperial Iranian Army (IIA) - Imperial Iranian Airforce (IIAF) - IIAF Personnel - Imperial Iranian Navy (IIN)

  Royalty
  Media, Persia, Parthia, & Iran - Splendor of Persia; The Great Kings - The Zand Dynasty (Almanach) - Kadjar Family Association - The Qajar Dynasty (Almanach) - The Pahlavi Dynasty (Almanach) - Reza Shah - Ashraf Pahlavi - Mohammad Reza Pahlavi - Shah & US Presidents - Aryamehr.org - Farah Pahlavi (Official Site) - Ali Reza Pahlavi - Farahnaz Pahlavi - Reza Pahlavi (Official Site) - Shahnaz Pahlavi - Yasmine Pahlavi

  Women Celebrities
  Shohreh Aghdashloo - Christiane Amanpour (CNN) - Anousheh Ansari - Mary Apick - Rudi Bakhtiar (Gallery) - Rudi Bakhtiar Bio (Fox News) - Rudi Bakhtiar Fan Page - Minu Barati - Minu Barati (El Mundo Article) - Catherine Bell's Official Website - Nadia Bjorlin - Nadia Bjorlin (Gallery) - Niloufar Beyzaei - Shirin Ebadi - Shirin Ebadi (official Site) - Patrice Farameh - Googoosh - Shireen T. Hunter (Director CSIS) - Mehrangiz Kar - Mehrangiz Kar (Official Site) - Jaleh Kazemi - Shahla Lahiji (Feminist) - Dineh Mohajer (Founder of Hard Candy) - CNN Anchors & Reporters - Asieh Namdar - Farah Pahlavi - Shiva Rose - Atoosa Rubenstein (Editor in Chief of Cosmogirl) - Marjan Shaki - Soraya I - Soraya II - Soraya (Image Gallery) - Jasmin Tabatabai (Official Site - German) - Jasmin Tabatabai (Fan Site) - Sally Tadayon - Sally Tadayon (Image)

  Career Women

  Ballerinas & Dancers

  Ballet & Dance
  Shiva Bagheri - Fatemeh Ahdi Bani-Taba - Beshkan - Djanbazian Dance Company (Gallery) - Djanbazian Dance Company - Salomeh Ghorban - Sahar Hojat Dehghan - Golsanam (Gallery I) - Golsanam (Gallery II) - Farzaneh Kaboli - Shahrzad Khorsandi - Ahoo Kosari - Azin Mahoozi - Shahrokh Meshkin Ghalam - Afshin Mofid - Aliah Najmabadi - Nima Kiann-Ballet - Abdollah Nazemi - Niosha Dance Academy - Guita Ostovani (Director/France) - Shida Pegahi - Parissa - Kayvon Pourazar - Mansoureh Sabetzadeh (Dance scholar) - Banafsheh Sayyad - Banafsheh Sayyad (Gallery I) - Banafsheh Sayyad (Gallery II) - Niloufar Talebi - Laya Torkaman - Vancouver Pars National Ballet - Parousha Zand

  Fashion Designers
  Katayone Adeli (The Guardian) - Katayone Adeli (Image) - Ani Afshar (Jewelry) - Pegah Anvarian - Shadi Askari - Leila Azar-Kia - Amir Bahadori - Parsua Bashi - Melody Ehsani - Maryam Entezami - Afshin Feiz - Pierre Garroudi - Gelareh - Nargess Gharani - Shirin Guild - Amis Haratizadeh Garrigue - Navid Maqami - Shahla Mahdavi - Atoosa Mozaffari - Bijan Pakzad - Roshanak Parizadeh - Morteza Pashai - Azadeh Riaz - Behnaz Sarafpour - Forouzan Shahkoopa - Bahar Shahpar - Sanaz Shirazi - Interview with Sanaz Shirazi - Jasmin Shokrian - Michael Soheil (Designer) - Shai Tabassi - Masih Zad - Mahla Zamani - Farahnaz Zolfaghari - More...

  Fashion Models
  Nazanin Afshin-Jam (Miss World Canada) - Nazanin Afshin-Jam (Official Site) - Nazanin (Myspace) - Sandra Ahrabian - Jasmynne Ali - Alida Amin - Ramona Amiri (Miss World Canada) - Angylina - Nazanin Azimi - Nina Azizi - Simin Bagheri - Tala Bakhtar - Ghezel Bakhtiari - Sahar Biniaz - Mahsheed (Manoa) Donavan - Samira Esmaeili - Foruzandeh - Bahara Golestani - Sepideh Haftgoli - Dr. Samira Houshiar (Mrs. Iran) - Farnaz Kermaani - Sahar Khadjenoury - Cherry Khalili-zadeh - Yasmin Le Bon (Yahoo) - Yasmin Le Bon (Unofficial Site) - Tianna Loxx (Tajik) - Leila - Sheila Malek (Official Site) - Sheila Malek: Miss Bavaria (The Guardian) - Aida Maleki - Leila Milani - Maryam Massoudi - Mehrnoosh (UK) - Mona - Miss Iran - Miss Iranian (UK) - Sheri Nowrozi - Sara Racey-Tabrizi (Official Site) | Gallery - Suesan Rajabi (Miss Colorado 96) - Sarah Shahi | Gallery - Sarah Shahi Fan Page - Sanaz (Canada) - Sanaz (UK) - Sara-Joleen - Shermine Sharivar - Miriam Shenasi - Interview with Miriam Shenasi - Parsoua Shirzad - Vida Tahamtanzadeh - Elena Tavakoli - Ziba - Shally Zomorodi (Miss OC 2001)

  Male Celebrities
  Bijan Pakzad (Bijan) - Cameron Alborzian (Model) - Darius Danesh (Musician) - Farzan Athari (Model)
  Reza Jarrahy

  In the News
  Zahra Amir Ebrahimi - Anousheh & Amir Ansari - Parnaz Azima - Shayan Badraie - Barian Baluchi - Ali Dizaei - Abas Amini - Sharareh Dianati (Aylar) - Dr. Haleh Esfandiari - Saghi Ghahreman - Mehran Karimi Nasseri - Mehran Karimi Nasseri (BBC Video) - Ali Mohammed - David H. Safavian - Behrooz Sarshar - Ali Shakeri - Simon Sobhani - Hadi Soleimanpour - Robert Tchenguiz - Ahura Yazdi - Hamid Reza Zakeri

  Artists
  Jamal Abri - Hessam Abrishami - Hessam Abrishami (Gallery) - Hengameh Afshar - Aydin Aghdashloo - Esfandiar Ahmadi - Ghazaleh Akhavan Zandjani - Hamid Alaghehband - Pooneh Alizadeh I - Pooneh Alizadeh II - Anet Abnous - Massoud Arabshahi - Sadegh Aref - Mah-vash Asadian - Reza Assemi - Azadeh Azad - Bijan Bahar - Reyhaneh Bakhtiari - Sonia Balassanian - Bahar Behbahani - Mojdeh Beheshti - Hossein Behzad - Badri Boroghei - Ali Bozorgmehr - Ali Bozorgmehr (Gallery) - Iran Darroudi - Asghar Davari - Lili Derakhshani - Reza Derakhshani - Echoes in Blue Exhibition (Various Artists) - Seyed M.S. Edalatpour (Sculpturist) - Jahandar Ehya - Max Emadi - Shoreh Entekhabi - Nousha Emami - Amad Eslami - Parvaneh E'temadi - Reyhaneh Falamaki - Fatemeh Farahani - Kianoush Farid - Farschian Org. - Master Artist Farshcian (PR) - Farschian-Iran on Line - Farschian (IRIB) - Parvin Farzaneh (Sculpturist) -

  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 22:26  توسط بهارصبا | 
  برای دسترسی به منطقه موردنظر به سایت  زیر مراجعه کنید.

  http://earth.jsc.nasa.gov/sseop/efs/categories.htm

   

  Earth From Space
  Search Clickable Map

  Click map to search for photos in a specific region.
   
  Click map to search for photos in a specific region.
   
   
   
  Searches by latitude and longitude can also be performed from the technical search page.
   
  Click map to search for photos in a specific region.
   
  Click map to search for photos in a specific region.

  Cities Earth Landscapes Earth-Human Interactions Distinctive Features Hurricanes and Weather Earth's Water Habitats Geographic Regions Technical Search Page
   

  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 22:19  توسط بهارصبا | 
  گالری نقاشی نقاشان معاصر.....

  برای دیدن این آثار به سایت زیر مراجعه کنید

  http://www.opus125.org/ostovany/  In order for something of quality to take place, an empty space needs to be created. An empty space makes it possible for a new phenomenon to come to life, for anything that touches on content, meaning, expression, language and music can exist only if the experience is fresh and new. However, no fresh and new experience is possible if there isn't a pure, virgin space ready to receive it.

  - Peter Brook
  View the Paintings
  Artist's Statement
  Background Information
  Exhibion History
  Purchase Artwork Directly from 
the Site
  Reviews, Past and Present
  Win a Painting
  News and Updates
  Contact the Artist

  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 22:13  توسط بهارصبا | 
  پیش بینی آب وهوای هر کجای دنیا..

  به سایت زیر مراجعه کنید:http://www.wunderground.com/

  پیدا کردن آب و هوای هر شهر یا کشور یا کدپستی
  Fast Forecast

   

  US Fronts

  Select a Country or Region

  Choose the first letter of a city or search for any location.

  A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

  Weather by U.S. Zip Code

  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 22:7  توسط بهارصبا | 

  Kidney Stone Photographs

  Photos 1-28

  - click the photos for a larger image -

  Uric Acid

  Brushite

  Carbonate Apatite

  Calcium Oxalate Monohydrate deposited over Silica

  Silica (Canine)

  Struvite

  Uric Acid

  Calcium Oxalate Monohydrate

  Stuvite with staple

  Calcium Oxalate Monohydrate with superficial Dihydrate

  Calcium Oxalate Monohydrate

  Calcium Oxalate Dihydrate

  Calcium Oxalate Monohydrate (coated with Triamterene)

  Xanthine

  Brushite

  Struvite (Ferret)

  Tricalcium Phosphate & Apatites

  Calcium Carbonate

  Uric Acid Dihydrate

  Struvite (Feline)

  Calcium Oxalate Monohydrate deposited over Apatite

  Calcium Oxalate Monohydrate partially encrusted w/ Dihydrate

  Struvite

  Carbonate Apatite

  Calcium Oxalate Monohydrate

  Cholesterol (Biliary)

  Cystine

  Struvite

   


  More Stone Photographs!

  Photos 29-56

  Photos 57-84

  Calcium Oxalate Dihydrate

  Calcium Oxalate Monohydrate

  Drugs and Metabolites

  Scanning Electron Micrographs

   


   

   

  Navigation Bar

  Copyright © - Louis C. Herring & Company, Inc.
  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 21:56  توسط بهارصبا | 
  امروز در تاريخ

  امروز در تاريخ : با گذاردن تاريخ مورد نظر خود به ميلادي و به فرمت سال / روز / ماه , اطلاعاتي را در مورد روز مورد نظرتان مي يابيد.

  براي ديدن سايت نجوم  اين آدرس اينترنتي را جستجو كنيد.

  http://www.dmarie.com/timecap/


  Enter Date (MM/DD/YYYY)  
  (Be sure to enter slashes in the date. For example: 07/20/1969)
       

  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 21:48  توسط بهارصبا | 
  فارسی نگاربسياری اوقات با متن هايی به زبان فارسی روبرو می شويم که با خط لاتين نوشته شده اند که اصطلاحا "فاتينی" و يا "فينگليسی" ناميده می شوند. فارسی نگار اين نوع نوشته ها را به خط فارسی تبديل می کند.
  اين نرم افزار بخصوص دردو حالت کاربرد دارد:
  ۱- کسانيکه سريعتر و راحتتر به لاتين مينويسند ولی به متن فارسی احتياج دارند.
  ۲- کسانيکه متنی را به صورت فينگليسی، مثلا از طريق ايميل، دريافت کرده اند اما ميخواهند آنرا با خط فارسی بخوانند.
  بطور مثال جملهً
  " bitaweb dar sale 1382 eftetaah shod

  به صورت بالنسبه درست تبديل ميشود:
  " bitaweb در سال ۱۳۸۲ شمسی افتتاح شد "
  يعنی آنچه را که فارسی نگار هنوز نميتواند به فارسی تبديل کند به همان صورت اصلی باقی ميگذارد.

  متن دلخواه فينگليسی را در محوطه زير کپی و يا تايپ کنيد و دگمهً "تبديل شود" را کليک کنيد

  http://www.bitaweb.com/fa/farsiNegar.html
  به این سایت مراجعه کنید.
  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 21:37  توسط بهارصبا | 
  آلبوم تمبرها و اسکناسهای ایران و جهان.

   آلبوم تمبر

    صفحه اول تمبر
    گرانترين تمبر دنيا
    دوره قاجاريه
    دوره رضا پهلوي
    دوره محمد رضا پهلوي
    دوره جمهوري اسلامي
    موزه پست و تمبر ايران
    آگهي شما در سايت
    اشتراك تمبر

  اولین سری معروف به باقری

  دومین سری شیر و خورشید

  اولین سری تصویر ناصرالدین شاه

  تمبرهای ناصرالدین شاه معروف به دور الوان

  گراوه یا ناصری بزرگ

  آبان ماه 1261

  سال 1262

  سری ناصری معروف به شویدی

  سایت های تمبر

    پست جمهوری اسلامی
    اتحاديه جهاني پست (UPU)
    stamps.net
    linns.com
    stampcafe
    F-i-p
    ifsda

  آلبوم اسکناس

    صفحه اول اسكناس
    تاريخچه بانك و اسكناس
    اسكناسهاي آلماني
    دوره دموكرات
    دوره قاجاريه
    دوره رضا پهلوي
    دوره محمد رضا پهلوي
    دوره جمهوري اسلامي
    فيليگران
    چكهاي تضميني
    مهر ها
    سكه
    موزه بانك
    بانك ها و موسسات مالي
   
   
   
   

  موزه ها

  موزه‌ قوچان‌
  آدرس‌: قوچان فلکه قوچان‌
  موضوع: مردم‌ شناسي‌‌
  موزه‌ گناباد‌
  آدرس‌: گناباد کوي شرقي‌ (قصبه شهر) مجموعه‌ ميراث فرهنگي‌
  موضوع: باستانشناسي‌ نسخ خط‌ي‌ قرآني‌، سکه، ظروف‌ فلزي و سفالي‌، کتيبه و محراب‌
  موزه‌ مردم‌شناسي‌ بيرجند‌
  آدرس‌: بيرجند خيابان معلم، باغ اکبريه‌ ‌
  موضوع: مردم‌ شناسي‌‌
  موزه‌ باستانشناسي‌ بيرجند‌
  آدرس‌: بيرجند خيابان معلم، باغ اکبريه‌‌
  موضوع: باستانشناسي‌ ‌
  موزه‌ مرکزي آستان قدس رضوي‌
  آدرس‌: مشهد آستان قدس رضوي‌
  موضوع: اولين سنگ مرقد مط‌هر علي بن‌ موسي‌ الرضا (ع) مربوط به‌ سال 516 ه ق سکه‌هايي‌ از دوره‌هاي قبل و بعد‌ از اسلام
  موزه‌ تمبر‌ آستان قدس رضوي‌
  آدرس‌: مشهد آستان قدس رضوي‌
  موضوع: اولين تمبر دستي ايران متعلق به‌ سال 1247 ه شمسي تمبر مشهور به‌ ويکتور‌کاستين در سال 1280‌
  موزه‌ فرش آستان قدسي‌ رضوي‌
  آدرس‌: مشهد آستان قدس رضوي‌
  موضوع: فرش هايي‌ از قرن 11 ه ق تا عصر حاضر‌
  موزه‌ قرآن آستان قدس رضوي‌
  آدرس‌: مشهد آستان قدس رضوي‌
  موضوع: قرآنهاي نفيس و آثار خطی‌‌
  موزه‌ هداياي رهبري‌
  آدرس‌: مشهد آستان قدس رضوي‌
  موضوع: تابلوهاي نقاشي‌، فرش، هنرهاي سنتي، ظروف‌ کريستال، کتب خطی‌‌
  موزه‌ علوم طبيعي خراسان‌
  آدرس‌: مشهد ميدان آزادي‌، مرکز تربيت معلم شهيد بهشتي ‌
  موزه‌ استان خوزستان‌
  آدرس‌: شوش خيابان امام خميني ميدان يا زهرا‌
  موزه‌ هفت تپه‌
  آدرس‌: هفت تپه جنب کوي ايلام‌
  موزه‌ آبادان‌
  آدرس‌: آبادان بين 15 احمد آباد موزه‌ آبادان‌
  موزه‌ جنگ‌
  آدرس‌: خرمشهر خيابان نقدي روبروي‌ مخابرات جنب پل‌ شهيد جهان آرا‌
  موزه‌ رختشويخانه‌‌
  آدرس‌: زنجان خيابان وسط‌ کوچه‌ رختشويخانه‌‌
  موضوع: مردم‌شناسي‌ و باستاني‌ شناسي‌‌
  موزه‌ شاه عبدالعظيم‌
  آدرس‌: شهر ري‌ شاه عبدالعظيم، مصلحي‌
  موضوع: آثار خط‌ي‌، برنزي، قلم زدني‌، منبت کاري‌، شمايل‌ حضرت علي، حضرت رسول، نقاشي‌ ‌قهوه خانه‌اي ‌
  موزه‌ ري‌ شناسي‌ منطقه اي ‌
  آدرس‌: شهر ري‌ مجموعه‌ تفريحي، فرهنگي ولي‌ عصر ‌
  موضوع: باستانشناسي‌ ‌
  موزه‌ شوراي ملي‌
  آدرس‌: تهران خيابان امام خميني، روبروي‌ دانشکده افسري‌
  موزه‌ صنايع‌ دستي معاصر ايران‌
  آدرس‌: تهران ولنجک خيابان هشتم انتهاي بوستان يکم ‌
  موضوع: اشيا مربوط به‌ رشته هاي مختلف صنايع‌ دستي رايج‌ کشور‌
  موزه‌ يادمان ياران (آسايشگاه معلولين و سالمندان کهريزک)‌
  آدرس‌: جاده‌ قم‌ بعد از بهشت زهرا، انتهاي کهريزک‌
  موضوع: آثار نفيس و اهدايي‌، ترمه‌، زري‌ دوزي‌، خوشنويسي، نسخ قرآن کريم‌ و لباسهاي‌محلي‌
  موزه‌ فرهنگ و مردم‌‌
  آدرس‌: تهران چهار راه قصر، اول‌ خيابان شهيد بهشتي، شماره‌ 15‌
  نمايشگاه نيروي‌ هوائي‌‌
  آدرس‌: تهران خيابان پيروزي‌ انتهاي خيابان پنجم نيروي‌ هوائي‌ ‌
  موضوع: انواع هواپيما و مالت‌ هواپيما تجهيزات پرواز‌
  کاخ شمش مرواريد‌
  آدرس‌: کرج مهرشهر‌
  موضوع: آثار و اشيا متعلق به‌ کاخ ‌
  نمايشگاه موزه‌ حيات وحش‌‌
  آدرس‌: شهرکرد دروازه‌ سامان، مجتمع ادارات ‌
  موضوع: حيوانات تاکسيدرمي‌ شده‌
  موزه‌ توس‌
  آدرس‌: مشهد شهرتوس‌
  موضوع: باستانشناسي‌ و مردم‌شناسي‌ ‌
  مجموعه‌ فرهنگي نادري‌‌
  آدرس‌: مشهد چهار راه شهدا‌
  موضوع: ابزار و ادوات رزمي‌ دوران افشار و قاجار‌
  موزه‌ نيشابور‌
  آدرس‌: نيشابور جنب ميدان‌
  موضوع: باستانشناسي‌‌
  موزه‌ سينما‌
  آدرس‌: تهران خيابان لاله‌ زار، کوچه‌ پيرنيا‌
  موضوع: عکسها، اسناد، وسايل‌ و تجهيزات قديمي سينما، عکس هايي‌ از شخصيتهاي‌سينمايي‌ نظ‌ير دو بلورها،‌فيلم سازان‌
  موزه‌ شهدا‌
  آدرس‌: تهران خيابان طالقاني‌، نبش خيابان فرصت‌
  موزه‌ طبيعت و حيات وحش‌ ايران‌
  آدرس‌: تهران خيابان دارآباد، بعد از آجودانيه‌
  موضوع: انواع حيوانات (زنده و تاکسيدرمي‌ شده)، گياهان ‌
  موزه‌ شهداي بهشت زهرا‌
  آدرس‌: تهران گلزار شهداي بهشت زهرا‌
  موضوع: مجموعه‌اي از وسايل‌ و آثار مرتبط با فرهنگ ايثار و شهادت‌‌
  موزه‌ شهيد محمد علي رجايي‌‌
  آدرس‌: تهران ميدان بهارستان، خيابان مجاهدين‌ اسلام، جنب بيمارستان شفا يحيائيان‌
  موضوع: مجموعه‌اي از آثار وسايل‌ مربوط به‌ شهيد رجايي‌‌
  موزه‌ شهيد چيدز
  آدرس‌: تهران شميران، گلزار شهيداي چيدز‌
  موضوع: مجموعه‌ از وسائل‌ شهدا‌
  موزه‌ علوم دانشگاه تهران‌
  آدرس‌: تهران خيابان انقلاب اسلامي‌، دانشگاه تهران‌
  موضوع: حيوانات تاکسيدرمي‌ شده، گياهان خشک شده‌
  بنياد فرهنگي و هنري رسام عرب زاده‌‌
  آدرس‌: تهران خيابان پاسداران، بوستان يکم
  موضوع: فرش، طرح فرش‌
  موزه‌ ملي ملک‌
  آدرس‌: تهران خيابان امام خميني، باغ ملي، جنب وزارت‌ امور خارجه‌ ‌
  موضوع: آثار کمال الملک، تابلوهاي مينياتور، سکه، خط‌، مجموعه‌ تمبر، پرچم‌ کشورهاي‌مختلف، فرشهاي نفيس‌ قديمي و...‌
  موزه‌ نيروي‌ هوايي‌‌
  آدرس‌: تهران ميدان آزادي‌ بزرگراه کرج‌
  موزه‌ پست و مخابرات‌
  آدرس‌: تهران خيابان امام خميني، سرور باغ ملي، جنب وزارت‌ امور خارجه‌ ‌
  موضوع: آثار پستي، تجهيزات و ادوات مخابراتي‌ قديمي ‌
  موزه‌ و کارگاه هنرهاي سنتي‌
  آدرس‌: تهران خيابان آزادي‌، نبش زنجان، سازمان ميراث فرهنگي کشور‌
  موضوع: آثار قلمزني‌، خاتم‌، منبد معرق، زري‌ بافي‌، قاليبافي‌، ميناتور، تذهيب، سازسازي‌،‌ميناکاري‌ و سفالکاري‌ و...‌
  موزه‌ مرکز تهرانشناسي‌ ‌
  آدرس‌: تهران برزگراه نواب صفوي، تقاطع کميل‌
  موضوع: تحولات اجتماعي‌، سياسي‌ تهران و سير انقلاب اسلامي‌ ايران همراه با ماکت‌، نقشه و ‌عکس ‌
  نمايشگاه دائمي (گنجينه) نقشه‌
  آدرس‌: تهران اقدسيه، بعد از آجوادنيه، تقاطع بديهي، شماره‌ 4 مرکز اطلاعات جغرافيايي‌‌شهر تهران‌
  موضوع: مجموعه‌اي از نقشههاي قديمي تهران، ايران و جهان ادوات قديم‌ نقشه کشي و ابزار ‌نقشه برداري‌‌
  موزه‌ تاريخ‌ طبيعي‌
  آدرس‌: تهران ميدان هفت تير، ابتداي خيابان قائم‌ مقام شماره‌ 9‌
  موضوع: حيوانات تاکسيدرمي‌ شده‌
  تماشاگه‌ تاريخ‌‌
  آدرس‌: تهران خيابان ولي‌ عصر، بالاتر از ميرداماد، نبش قباديان ‌
  موضوع: آثار مربوط به‌ تاريخ‌ معاصر ايران (200 سال اخير)، ظروف‌ وسايل‌ شخصي ناصرالدين‌‌شاه، تابلوهاي کمال‌
  الملک‌
  تماشاگه‌ پول‌
  آدرس‌: تهران خيابان ولي‌ عصر، ابتداي خيابان ميرداماد نبش دامن‌ افشار، شماره 1
  موضوع: سکه ها و اسکناس دوران مختلف‌
  تماشاگه‌ زمان‌
  آدرس‌: تهران خيابان ولي‌ عصر، خيابان شهيد فلاحي‌ (زعفرانيه) ابتداي خيابان پرزين‌‌بغدادي‌
  موضوع: سير تحول ابزار زمان سنجي‌
  موزه‌ جانور شناسي‌‌
  آدرس‌: کرج دانشکده کشاورزي‌‌
  موضوع: حيوانات تاکسيدرمي‌ شده‌
  خزانه‌ جواهرات ملي‌
  آدرس‌: تهران خيابان فردوسي‌، روبروي‌ سفارت‌ آلمان ‌
  موضوع: جواهرات ملي شامل‌ درياي نور، تاج و...‌
  موزه‌ پروفسور دکتر حسابي‌‌
  آدرس‌: تهران پل‌ تجريش‌، خيابان مقصود بيک (شهيد دربندي خيابان دکتر حسابي‌ شماره‌ 8‌
  موضوع: مدال، لوازم‌ شخصي، کتب و مدارک‌ تحصيلي دکتر محمود حسابي‌‌
  موزه‌ حيات وحش‌ هفت چنار‌
  آدرس‌: تهران خيابان قزوين‌، ميدان بريا نيک، خيابان هفت چنار ‌
  موضوع: انواع حيوانات (زنده و تاکسيدرمي‌ شده)‌
  خانه‌ صبا‌
  آدرس‌: تهران ميدان بهارستان، خيابان ظهير اسلام، شماره‌ 90‌
  موضوع: آلات موسيقي و وسايل‌ شخصي مرحوم ابوالحسن صبا‌
  موزه‌ هنرهاي معاصر‌
  آدرس‌: تهران خيابان کارگر شمالي‌ جنب پارک‌ لاله‌‌
  موضوع: مرکز فعاليتها و رويداهاي مهم هنري ايران در زمينه هنرهاي تجمعي ‌
  مجموعه‌ فرهنگي آزادي‌‌
  آدرس‌: تهران ميدان آزادي‌‌
  موضوع: آثار مربوط به‌ قبل از اسلام تا دوره‌ قاجار‌
  موزه‌ رياست‌ جمهوري‌‌
  آدرس‌: تهران خيابان فلسطين جنوبي‌، دفتر رياست‌ جمهوري‌ ‌
  موضوع: هدايايي‌ که‌ به‌ رياست‌ جمهور تقديم‌ شده‌
  موزه‌ زمين شناسي‌ ‌
  آدرس‌: تهران خيابان آزادي‌ خيابان معراج‌
  موضوع: انواع سنگواره‌ ها‌
  موزه‌ سکه‌
  آدرس‌: تهران خيابان امام خميني بانک‌ سپه ‌
  موضوع: سکه هاي دوران مختلف‌
  موزه‌ 13 آبان‌
  آدرس‌: تهران خيابان امام خميني ميدان امام خميني‌
  موضوع: مجسمه ها و طراحي‌هاي استاد صنعتي‌
  کاخ ملت‌
  آدرس‌: تهران خيابان ولي‌ عصر، خيابان زعفرانيه (شهيد فلاحي‌) خيابان شهيد طاهري کاخ‌سعد آباد‌
  موضوع: فرشهاي ايراني‌، تابلوهاي ايراني‌ و خارجي‌، چهلچراغهاي ساخت‌ ايتاليا، ظروف‌‌چکسلواکي‌ و...‌
  کاخ صاحب‌ قرانيه‌
  آدرس‌: تهران خيابان نياوران (شهيد باهنر) ميدان شهيد باهنر کاخ نياوران‌
  موضوع: مجموعه‌ اشيا هنري و تاريخي به‌ جاي مانده از دوران قاجار و پهلوي‌
  کاخ اصلي نياوران‌
  آدرس‌: تهران خيابان نياوران (شهيد باهنر) ميدان شهيد باهنر کاخ نياوران‌
  موضوع: فرش، ظروف‌، مجسمه، تابلو‌
  کاخ گلستان‌
  آدرس‌: تهران ميدان پانزده‌ خرداد (ارگ‌ سابق‌)‌
  موضوع: ايوان نخست مرمر، ايوان دارالحکومه‌، حکومت‌ کريم‌ خاني‌، تلار اسلام، اتاق مروه‌،‌تلار آينه، تالار مماج،‌
  سفره خانه‌، عمارت‌، خوابگاه‌
  موزه‌ مردم‌شناسي‌ تهران‌
  آدرس‌: تهران ميدان پانزده‌ خرداد (ارگ‌ سابق‌)‌
  موضوع: جنبه هاي مختلف زندگي‌ شهر نشينان، روستائيان، عشاير زيارت‌ در گذشته و حال‌
  موزه‌ هنر و ملل ‌
  آدرس‌: تهران خيابان ولي‌ عصر خيابان زعفرانيه (شهيد فلاحي‌) خيابان شهيد طاهري کاخ‌سعد آباد‌
  موضوع: سفالهاي دوران پيش از اسلام، اسلامي‌، مجسمه و تابلوهاي نقاشي‌ معاصر‌
  موزه‌ مينياتور آبکار‌
  آدرس‌: تهران خيابان ولي‌ عصر، خيابان زعفرانيه (شهيد فلاحي‌) خيابان شهيد طاهري کاخ‌سعدآباد‌
  موضوع: نقاشي‌هاي مينياتور استاد گلارا آبکار‌
  موزه‌ نقاشي‌ پشت شيشه‌
  آدرس‌: تهران تقاطع خيابان هدايت‌ و تنکابن‌ ‌
  موضوع: مجموعه‌ تابلوهاي نقاشي‌ پشت شيشه‌
  گنجينه آب‌
  آدرس‌: تهران خيابان ولي‌ عصر، زعفرانيه (شهيد فلاحي‌) خيابان شهيد طاهري کاخ سعدآباد‌
  موضوع: حفظ و معرفي‌ ميراث گذشتگان اين‌ مرز و بوم در صنعت آب اعم‌ از استحصال،‌توزيع‌ و بهره برداري‌‌
  موزه‌ نظ‌امي‌‌
  آدرس‌: تهران خيابان ولي‌ عصر، زعفرانيه، شهيد فلاحي‌، خيابان شهيد طاهري کاخ سعدآباد‌
  موضوع: ابزار آلات نظ‌امي‌ (جنگ افزار)، پوشاک نظ‌امي‌ از دوره‌ هخامنيشان تا عصر حاضر‌
  موزه‌ تاريخ‌‌
  آدرس‌: تهران ميدان شهدا، خيابان پيروزي‌ خيابان شهيد افروز نمايش‌ بخشهاي از تاريخ‌ ‌از طريق‌ تابلو، ماکت‌‌
  موزه‌ صنعت برق ايران‌
  تهران ميدان شهدا، خيابان پيروزي‌ خيابان شهيد افروز وسايل‌ روشنايي‌، تجهيزات، توليد‌برق، اسناد و اشيا‌
  مربوط به‌ پيش از 110 سال قبل تاکنون‌
  موزه‌ شهيد رئيسعلي دلواري‌‌
  آدرس‌: بوشهر، دلوار گنجينه شهيد رئيسعلي دلواري‌ ‌
  موضوع: اسناد تاريخي، سلاحها، ادوات نظ‌امي‌ قديمي ‌
  موزه‌ منطقه اي بوشهر‌
  آدرس‌: بوشهر شهرستان بوشهر خيابان خليج فارس‌‌
  موضوع: باستانشناسي‌، مردم‌شناسي‌ ‌
  باستانشناسي‌‌
  ‎- اشيا سفالي‌، فلزي و سنگي از هزاره‌ چهارم‌ ه ق تا دوره‌ قاجار‌
  مردم‌شناسي‌: ‌
  شامل‌ پوشاک، ابزار و وسايل‌ زندگي‌ مردم‌ استان و ابزار و وسايل‌ صيادي‌‌
  موزه‌ آبگينه و سفالينه هاي ايران‌
  آدرس‌: تهران خيابان جمهوري‌ خيابان سي‌ تير شماره‌ 55‌
  موضوع: آثار شيشه اي و سفالين از دوران پيش از تاريخ‌ تا زمان معاصر‌
  موزه‌ بهزاد‌
  آدرس‌: تهران خيابان ولي‌ عصر خيابان زعفرانيه (شهيد فلاحي‌) شهيد طاهري کاخ سعد‌آباد‌
  موضوع: مينياتورهاي استاد حسين بهزاد‌
  موزه‌ پژوهشي مردم‌ شناسي‌‌
  آدرس‌: تهران خيابان ولي‌ عصر خيابان زعفرانيه (شهيد فلاحي‌) خيابان شهيد طاهري کاخ‌سعد آباد‌
  موضوع: مردم‌ شناسي‌‌
  موزه‌ کاخ جهان نما‌
  آدرس‌: تهران خيابان نياوران (شهيد باهنر) ميدان شهيد باهنر کاخ نياوران‌
  موضوع: آثار کهن، آثار هنرهاي تجسمي معاصر ايران و جهان‌
  موزه‌ خط‌ و کتابت‌ مير عماد‌
  آدرس‌: تهران خيابان ولي‌ عصر خيابان زعفرانيه (شهيد فلاحي‌) شهيد طاهري کاخ سعدآباد‌
  موضوع: مجموعه‌اي از سير خوشنوسی در ايران‌
  موزه‌ دوران اسلامي‌‌
  آدرس‌: تهران خيابان امام خميني، نبش سي‌ تير‌
  موضوع: آثار مربوط به‌ فرهنگ و هنر اسلامي‌ شامل‌ گنجينه قرآن، نسخ خطی‌، نقاشي‌،‌خوشنويسي، وسايل‌‌ روشنايي‌ و...‌
  موزه‌ ملي ايران‌
  آدرس‌: تهران خيابان امام خميني نبش سي‌ تير‌
  موضوع: بخشهاي پيش از تاريخ‌‌
  موزه‌ رضا عباسي‌‌
  آدرس‌: تهران خيابان دکتر شريعتي، نرسيده به‌ پل‌ سيد خندان، شماره‌ 972‌
  موضوع: اشيا مربوط به‌ دوران پس‌ از اسلام، دوره‌ اسلامي‌، کتب، مينياتور، فلز، سفالي‌ و‌شيشه‌
  موزه‌ فرش ايران‌
  آدرس‌: تهران خيابان کارگر شمالي‌، تقاطع دکتر فاطمي‌
  موضوع: قالي‌، قاليچه و گليمهاي ايراني‌ از دوره‌ صفويه‌ تا عصر حاضر ‌
  موزه‌ هنرهاي زيبا‌
  آدرس‌: تهران خيابان ولي‌ عصر خيابان زعفرانيه (شهيد فلاحي‌) شهيد طاهري کاخ سعد‌آباد‌
  موضوع: تابلوهاي نقاشي‌ از مکتبهاي گوناگون‌
  موزه‌هاي هنرهاي ملي‌
  آدرس‌: تهران ميدان بهارستان، وزارت‌ فرهنگ و ارشاد اسلامي‌‌
  کاخ سبز‌
  آدرس‌: تهران خيابان زعفرانيه خيابان زعفرانيه (شهيد فلاحي‌) خيابان شهيد طاهري کاخ‌سعد آباد‌
  موضوع: فرشهاي ايراني‌ تابلوها، مجسمه ها، مبلهاي لوئي‌ شانزدهم‌‌
  موزه‌ تاريخ‌ طبيعي تبريز‌
  آدرس‌: تبريز خيابان آزادي‌، جنب اداره‌ کل‌ سازمان محيط زيست‌
  موضوع: حيوانات تاکسيدرمي‌ شده‌
  موزه‌ تبريز‌
  آدرس‌: تبريز، خيابان امام خميني، جنب مسجد کبود‌
  موضوع: باستانشناسي‌ پيش از تاريخ‌، (دوران تاريخي، اسلامي‌)‌
  موزه‌ مشروط‌ه‌
  آدرس‌: تبريز، خيابان مط‌هري روبروي‌ مسجد جامع‌ خانه‌ مشروط‌‌
  موضوع: اسناد و مدارک‌ دوران مشروط‌يت‌
  موزه‌ مراغه‌‌
  آدرس‌: مراغه‌ خيابان دانشسرا، مقبره اوحدي مراغه‌اي ‌
  موضوع: سکه، ظروف‌ مفرغي‌، ظروف‌ شيشهاي و کاشي‌ آثار دوره‌ ايلخاني‌‌
  موزه‌ استاد شهريار‌
  آدرس‌: تبريز خيابان ارتش‌ جنوبي‌ کوچه‌ مقصوديه‌ خانه‌ استاد شهريار‌
  موضوع: آثار، ديوان اشعار استاد شهريار، قرآني‌ با خط‌ نسخ نوشته استاد شهريار، وسايل‌‌شخصي، لوازم‌ التحرير و...‌
  موزه‌ شيخ شهاب الدين‌ اهري‌
  آدرس‌: اهر بقعه شيخ شهاب الدين‌ اهري‌
  موضوع: آثار، ديوان شيخ شهاب الدين‌ اهري‌
  موزه‌ اروميه ‌
  آدرس‌: اروميه خيابان دانشکده (شهيد بهشتي)‌
  موضوع: باستانشناسي‌ مردم‌ نشناسي‌‌
  کاخ باغچه جوق‌
  آدرس‌: ماکو روستاي باغچه جوق‌
  موضوع: لوازم‌ زندگي‌ سردار ماکو‌
  موزه‌ خوي‌
  خوي خيابان امام کوچه‌ نور اله‌ خان‌
  موضوع: باستانشناسي‌، مردم‌شناسي‌ و هنرهاي تزئيني‌
  موزه‌ مياندوآب‌
  آدرس‌: مياندوآب پارک‌ شهر‌
  موضوع: باستانشناسي‌، مردم‌شناسي‌ و هنرهاي تزئيني‌
  موزه‌ تاريخ‌ طبيعي‌
  آدرس‌: اروميه فلکه مدرسي‌ بلوار شهيد باهنر، نبش خيابان وکيلي ‌
  موضوع: حيوانات تاکسيدرمي‌ شده‌
  موزه‌ بابل‌‌
  آدرس‌: بابل‌ خيابان مدرس‌‌
  موضوع: باستانشناسي‌، مردم‌شناسي‌ ‌
  نمايشگاه تاريخ‌ طبيعي خشکه داران‌
  آدرس‌: تنکابن‌ جنوب جاده‌ شمالي‌ ‌
  موضوع: حيوانات تاکسيدرمي‌ شده‌
  موزه‌ کندلوس‌
  آدرس‌: جاده‌ چالوس روستاي کندلوس 32 کيلومتري ابتداي جاده‌ چالوس‌
  موضوع: سفال، پوشاک، زيورآلات کتب خطی‌ ‌
  بنياد علمي محمد رضا حريري‌
  آدرس‌: بابل‌ خيابان مدرس‌‌
  موضوع: اخترشناسي‌ (نجوم) شيمي، فضا و هوا، مغناطيس کارگاه خلاقيت‌
  موزه‌ چهار فصل اراک‌
  آدرس‌: اراک خيابان شهيد بهشتي‌
  موزه‌ ماهي‌ (اکواريوم)‌ كيش
  آدرس‌: کيش پارک‌ آهوان‌
  موضوع: انواع مارها، پرندگان، ماهي‌ها و حيوانات تاکسيدرمي‌ شده‌
  موزه‌ آب بندر عباس‌
  آدرس‌: بندر عباس ميراث فرهنگي‌
  موضوع: لوازم‌ سنتي تامين آب‌
  موزه‌ و آرامگاه بوعلي سينا‌
  آدرس‌: همدان ميدان بوعلي سينا، آرامگاه بوعلي سينا ‌
  موضوع: اشيا فلزي، صنايع‌ دستي و فرش‌
  موزه‌ سنگ و سفال هگمتانه‌‌
  آدرس‌: همدان خيابان اکباتان ميدان هفت تير تپه تاريخي هگمتانه‌‌
  موضوع: اشيا مکشوفه‌ از تپه هگمتانه‌ اشيا سنگي و سفال شيشه اي و...‌
  موزه‌ تاريخ‌ طبيعي‌
  آدرس‌: همدان خيابان شريعتي خيابان پاسداران انتهاي بلوار آزادگان ‌
  موضوع: پستانداران، آبزيان، خزندگان، دو زيستان، پرندگان حيوانات تاکسيدرمي‌ شده‌
  موزه‌ تاريخ‌ طبيعي ايلام‌
  آدرس‌: ايلام انتهاي بلوار مدرس‌ اداره‌ کل‌ حفاظت محيط زيست‌
  موضوع: حيوانات تاکسيدرمي‌ شده‌
  موزه‌ چهلستون‌
  آدرس‌: اصفهان خيابان سپاه‌
  موضوع: باستانشناسي‌ (سکه هاي دوران اسلامي‌، ميناتور، مکتب، کتيبه هاي تاريخي سنگي‌و...‌
  موزه‌ هنرهاي تزئيني (رکيپ خانه‌)‌
  آدرس‌: اصفهان خيابان استانداري‌، عمارت‌ رکيپ خانه‌‌
  موضوع: بافتهها، اشيا فلزي، ميناتور، سفالينه و...‌
  موزه‌ کوير نائين‌
  آدرس‌: نائين جنب مسجد جامع‌ نائين‌
  موضوع: مردم‌شناسي‌ (اشيا مربوط به‌ زندگي‌ روزمره سنتي، بافته ها لوازم‌ کار‌
  موزه‌ تاريخ‌ طبيعي (تالار تيموري‌)‌
  آدرس‌: اصفهان خيابان استانداري‌، جنب کاخ چهلستون ‌
  موضوع: حيوانات تاکسيدرمي‌ شده ‌
  موزه‌ ارامنه (کليسای وانگ‌)‌
  آدرس‌: اصفهان خيابان نظ‌ري شرقي‌ کوچه‌ کليساي وانگ‌ عمارت‌ تاريخي کليساي وانگ‌ جلفا‌
  موضوع: کتب خط‌ي‌، چاپي‌، پوشاک، تابلو، کاشي‌‌
  موزه‌ هنرهاي معاصر‌
  آدرس‌: اصفهان خيابان استانداري‌، عمارت‌ تاريخي حبه خانه‌ ‌
  موضوع: نمايشگاه آثار هنري معاصر‌
  موزه‌ هما کاشان‌
  آدرس‌: کاشان باغ تاريخي فين‌
  موضوع: آثار دوران ماقبل تاريخ‌، تاريخي، اسلامي‌ و مردم‌ شناسي‌‌
  بقعه شيخ صفي الدين‌ و موزه‌ چيني خانه‌‌
  آدرس‌: اردبيل ميدان عالي‌ قاپو‌
  موضوع: چينيهاي دوره‌ صفوي، قرآن، فرامين، سکه و لباس‌
  موزه‌ خلخال‌
  آدرس‌: خلخال جنب ساختمان شهرداري‌‌
  موضوع: آثار باستاني‌ مربوط به‌ حفاريهاي منطقه خلخال و اردبيل‌
  موزه‌ مشگين شهر‌
  آدرس‌: مشگين شهر ترمينال‌
  موضوع: آثار باستاني‌ مربوط به‌ حفارهاي مشگين شهر سفال، سکه، نسخ خطی‌ و اشيا فلزي‌
  موزه‌ سنندج‌
  آدرس‌: سنندج خيابان امام خميني، کوچه‌ خميني عمارت‌ سالار سعيد سنندجي‌(‌
  موزه‌ گرگان‌
  آدرس‌: گرگان ميدان شهدا، خيابان امام ره‌ عبداله‌ ‌
  موضوع: باستانشناسي‌ و مردم‌شناسي‌ ‌
  موزه‌ حيات وحش‌ ميرزاباي لو‌
  آدرس‌: گرگان پارک‌ ملي گلستان 200 کيلومتري شرق گرگان ‌
  موضوع: حيوانات تاکسيدرمي‌ شده‌
  موزه‌ رشت‌‌
  آدرس‌: رشت‌ خيابان طالقاني‌، خيابان بيستون ‌
  موضوع: مردم‌شناسي‌ باستانشناسي‌، اسناد تاريخي‌
  موزه‌ تاريخ‌ چاي ايران‌
  آدرس‌: لاهيجان خيابان کاشف‌ شرقي‌ ‌
  موضوع: اشيا تخصصي چاي، اسناد و مکاتبات مربوط به‌ کاشف‌ السلطنه‌
  کاخ ميان پشته و نمايشگاه نظ‌امي‌ دريايي‌‌
  آدرس‌: بندر انزلي‌ ميان پشته خيابان تکاوران ‌
  موضوع: وسايل‌ رزمي‌، ماکت‌هاي کشتي، اشيا متعلق به‌ کاخ‌
  موزه‌ منطقه اي فلک الا فلاک‌
  آدرس‌: خرم آباد قلعه فلک الا فلاک‌
  موضوع: باستانشناسي‌، اشيا متعلق به‌ دوران پيش از تاريخ‌، تاريخي اسلامي‌‌
  موزه‌ علوم طبيعي ‌
  آدرس‌: خرم آباد اداره‌ کل‌ آموزش‌ و پرورش‌ لرستان‌
  موزه‌ تاريخ‌ طبيعي‌
  آدرس‌: خرم آباد انتهاي بلوار ولي‌ عصر جنب هنرستان‌
  موضوع: حيوانات تاکسيدرمي‌ شده‌
  موزه‌ نظ‌امي‌ عفيف آباد‌
  آدرس‌: شيراز باغ گلشن‌
  موضوع: سلاح و جنگ افزار قديمي، فرشهاي دست‌ بافت‌، مبل‌
  موزه‌ چهلستون قزوين‌‌
  آدرس‌: قزوين‌ ميدان آزادي‌ (سبزه ميدان)‌
  موضوع: آثار سفالي‌، چوبي‌، اشيا فلزي، سکه پارچه‌‌
  موزه‌ شهداي قزوين‌‌
  آدرس‌: قزوين‌ گلزار شهداي قزوين‌، امام زاده‌ حسين ‌
  موضوع: مجموعه‌اي از وسايل‌ و آثار شهداي استان قزوين‌‌
  موزه‌ آستانه‌ قم‌‌
  آدرس‌: قم‌ ميدان آستانه‌‌
  موضوع: قرآنهاي خطی‌ از دوره‌ صفويه‌ تا پايان دوره‌ قاجاريه‌ قرآن به‌ خط‌ کوفي‌، کاشي‌،‌لعابدار‌
  موزه‌ مردم‌شناسي‌ حمام گنج علي خان‌
  آدرس‌: کرمان ميدان گنج علي خان‌
  موضوع: مردم‌ شناسي‌‌
  موزه‌ سکه‌
  آدرس‌: کرمان ميدان گنج علي خان‌
  موضوع: سکه واسکناس دوران مختلف‌
  موزه‌ صنعتي کرمان‌
  آدرس‌: کرمان خيابان شريعتي، موزه‌ صنعتي‌
  موضوع: مجسمه ها و تابلوهاي نقاشي‌ استاد صنعتي‌
  موزه‌ دفاع مقدس‌
  آدرس‌: کرمان جنب مصلي‌
  موضوع: غنائم‌ جنگي، تسليحات نظامي‌، نمايشگاه عکس از مرداران و هشت هزار شهيد...‌
  مجموعه‌ ماهان، شاه نعمت اله‌ ولي‌‌
  آدرس‌: ماهان کرمان خيابان آستانه‌ شاه نعمت اله‌ ولي‌‌
  موضوع: قرآن خطی، تبرزين‌، کشکول، شمشير، تپه دوزي‌‌
  موزه‌ مردم‌شناسي‌ معاون‌ الملک‌
  آدرس‌: کرمانشاه، خيابان شهيد حداد عادل‌‌
  موضوع: مردم‌ شناسي‌‌
  موزه‌ شهداي کرمانشاه‌
  آدرس‌: کرمانشاه گلزار شهداي کرمانشاه‌
  موضوع: آثار و وسائل‌ شهدا در زمان شهادت‌‌
  موزه‌ تاريخ‌ طبيعي کرمانشاه‌
  آدرس‌: کرمانشاه ميدان شهدا خيابان کمربندي دانشکده کشاورزي‌ ‌
  موضوع: حيوانات تاکسيدرمي‌ شده‌
  مرکز فرهنگي دفاع مقدس کرمانشاه‌
  آدرس‌: کرمانشاه خيابان مويد (پارک‌ شيرين‌)‌
  موضوع: آثار شهدا، تنديس‌، آثار حجمي، فضاهاي معنوي، حرکات تجسمي و...‌
  موزه‌ شهدا‌
  آدرس‌: زنجان خيابان خواجه‌ نصير الدين‌ طوسي‌ پشت مسجد غريبه منزل مرحوم توفيقي‌
  موزه‌ مردم‌شناسي‌ حمام حضرت سمنان‌
  آدرس‌: سمنان خيابان امام تکيه پهنه گنجينه گرمابه‌ حضرت ‌
  موضوع: مردم‌ شناسي‌‌
  موزه‌ شاهرود‌
  آدرس‌: شاهرود خيابان فردوسي‌، جنب شهرداري‌ ‌
  موضوع: مردم‌شناسي‌ و باستانشناسي‌‌
  موزه‌ زابل‌‌
  آدرس‌: زابل‌ خيابان فردوسي‌، ميراث فرهنگي زابل‌‌
  موضوع: باستانشناسي‌، مردم‌ شناسي‌‌
  موزه‌ زاهدان‌
  آدرس‌: زاهدان بلوار آيت‌ الله مط‌هري، خيابان امداد، ميراث فرهنگي‌
  موضوع: باستانشناسي‌، مردم‌ شناسي‌‌
  موزه‌ ايرانشهر‌
  آدرس‌: ايرانشهر قلعه ايرانشهر‌
  موضوع: باستانشناسي‌ ‌
  موزه‌ پارس‌‌
  آدرس‌: شيراز ميدان شهرداري‌ خيابان کريمخان، روبروي‌ بانک‌ مرکزي ‌
  موضوع: باستانشناسي‌، تاريخي و هنري‌
  موزه‌ تخت جمشيد‌
  آدرس‌: مرو دشت 80 کيلومتري شمال شيراز‌
  موضوع: باستانشناسي‌‌
  موزه‌ سنگهاي تاريخي‌
  آدرس‌: شيراز چهار راه ادبيات، بلوار هفت تنان، آرامگاه هفت تنان ‌
  موضوع: سنگ مزار هفت تن‌ از عرفاي دوران زنديه‌‌
  موزه‌ آناتومي‌‌
  آدرس‌: شيراز، بلوار مدرس‌، ابتداي سي‌ متري، کوي آزادگان سير تکامل‌ انسان و جانوران،‌نمونه‌هاي طبيعي و مولار ‌

  موزه‌ تاريخ‌ طبيعي دانشگاه شيراز‌

  آدرس‌: شيراز بلوار مدرس‌، ابتداي سي‌ متري کوي آزادگان ‌
  موضوع: حيوانات تاکسيدرمي‌ شده، گياهان، سنگها و سنگواره‌ ها‌
  موزه‌ شاهچراغ ‌
  آدرس‌: شيراز حرم مط‌هر حضرت شاهچراغ ‌
  موضوع: کتب خطی‌، سکه، مهرهاي فلزي، بافته ها‌
  موزه‌ نارنجستان ‌
  آدرس‌: شيراز خيابان لط‌فعلي خان زند‌
  موضوع: باستانشناسي‌ (دوره‌ اسلامي‌)‌

  http://www.parsbit.com/
  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 21:24  توسط بهارصبا | 

  Global Time Zones - Country by Country

  What time is it anywhere in the World?

  P S T

  Pakistan

  Saint Helena

  Taiwan

  Palau

  Saint Kitts & Nevis

  Tajikistan

  Palestinian Territory

  Saint Lucia

  Tanzania

  Panama

  Saint Pierre & Miquelon

  Thailand

  Papua New Guinea

  Saint Vincent & The Grenadines

  Togo

  Paraguay

  Samoa

  Tokelau

  Peru

  San Marino

  Tonga

  Philippines

  Sao Tome & Principe

  Trinidad & Tobago

  Pitcairn

  Saudi Arabia

  Tunisia

  Poland 

  Senegal

  Turkey

  Portugal

  Seychelles

  Turkmenistan

  Puerto Rico

  Sierra Leone

  Turks & Caicos Islands

  Q

  Singapore

  Tuvalu

  Qatar

  Slovakia

  U
  R

  Slovenia

  Uganda

  Reunion

  Solomon Islands

  Ukraine

  Romania

  Somalia

  United Arab Emirates

  Russian Federation

  South Africa

  United Kingdom

  Rwanda

  South Georgia

  United States

   

  Spain

  US Minor Islands

   

  Sri Lanka

  Uruguay

   

  Sudan

  Uzbekistan

   

  Surinam

  V
   

  Svalbard & Jan Mayen

  Vanuatu

   

  Swaziland

  Venezuela

   

  Sweden

  Vietnam

   

  Switzerland

  Virgin Islands, British

   

  Syria

  Virgin Islands, U.S.

  http://wwp.greenwichmeantime.com/time-zone/all.htm

  Iran, Asia

  Islamic Republic of Iran

  Known as Persia until 1935, Iran became an Islamic republic in 1979.

  Iran is in the Middle East, bordering the Gulf of Oman, the Persian Gulf, and the Caspian Sea, located between Iraq and Pakistan

  What is the International Telephone Dialling Code for Iran?

  The International Dialling Code for Iran is +98.

  Iran Links

  Presidency of  the Islamic Republic of Iran: www.president.ir .......

  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 20:57  توسط بهارصبا | 
  عجيب‌ترين حادثه تاريخ آمريكا
  دست مجسمه آزادي افتاد


  ■ اين تصوير براي اولين بار در دنيا از اين وبلاگ به نمايش در مي‌آيد.
  امشب يكي از دوستانم از نيويورك زنگ زد و با صدايي لرزان پرسيد: اي‌ميلم رو گرفتي؟ گفتم: نه كدوم اي‌ميل؟ گفت: ميل‌باكست رو چك كن. بعد از خداحافظي وقتي اي‌ميل را ديدم خيلي تعجب كردم. «ف» هيچ وقت اهل شوخي نبود. يك آدم جدي و منضبط كه تمام وقتش را به كار و درس مي‌گذراند و به ندرت تفريح هم مي‌رفت. يك ايراني آرام كه چند سالي است در آمريكا با تلاش تمام هم كار مي‌كند و هم درس مي‌خواند. عكسي كه فرستاده بود و متن نامه او را اينجا مي‌آورم:
  به اتفاق دوستانم كوين كانر و ماريا ياپ امروز تصميم گرفتيم در نيويورك گردش كنيم. من با اين كه ماه‌هاست به نيوريورك آمده‌ام اما هيچ وقت مجسمه آزادي را از نزديك نديده بودم يعني فرصتش را نداشتم و امروز به اتفاق دوستانم آنجا رفتيم...
  در حال گرفتن عكس بودم و توريست‌ها نيز در پاي مجسمه سرگرم عكاسي از مجسمه و اطراف آن بودند كه از پشت دوربين متوجه چيز بسيار عجيبي شدم: دست مجسمه 225 تني آزادي به مدت 10 ثانيه آرام آرام داشت پايين مي‌آمد! و بعد سرش را انداخت و به يك‌سو چرخيد و مثل يك آدم زنده چند لحظه به زمين خيره شد! ناباورانه فكر كردم خواب مي‌بينم و براي لحظاتي شوكه شده بودم اما واقعيت داشت و من تند تند شروع به عكس گرفتن كردم ولي دستم مي‌لرزيد و تنها يكي دو تا از آنها خوب درآمد. بعد دوباره دست مجسمه در همان مدت بالا رفت و به حالت اول برگشت. صداي جيغ و فرياد تعجب توريست‌ها و افراد پاي مجسمه را مي‌شنيدم و بعد براي لحظاتي مبهوت به مجسمه كه دوباره به حالت اول برگشته بود نگاه كردم. فكر كردم كسي دارد ما را سر كار مي‌گذارد يا مثلاً يكي از برنامه‌هاي دوربين مخفي است اما با صداي حيرت و غريو جمعيت به خود آمدم.
  عكسي از حالت اصلي مجسمه آزادي از همان زاويهما شاهد عجيب‌ترين حادثه تاريخ آمريكا بوديم و آن را ثبت كرديم. ماريا و كوين بهت‌زده به مجسمه خيره شده بودند. من هم تقريباً در همان حالت بهت داشتم مي‌لرزيدم كه يكباره صداي آژير پليس شنيدم و پس از مدتي پليس نيويورك با اتومبيل‌هاي زياد ديگري به محوطه ريختند و افراد زيادي با لباس شخصي آنجا را محاصره كردند. من و دوستانم چون دورتر از آنجا ايستاده بوديم به آرامي از صحنه دور شديم بعد شنيديم كه دوربين و تمام وسايل همه‌ي افرادي را كه آنجا جمع شده بودند گرفته و چند نفر را هم با خود برده بودند. فكر كردم امروز تمام كانال‌هاي تلويزيوني و رسانه‌ها در اين مورد خواهند گفت اما هيچ چيزي در اين رابطه گفته نشد و من دارم از اين سكوت وحشت مي‌كنم.
  تقريباً از شوك حادثه بي‌حس شده بودم و كوين و ماريا هم دست كمي از من نداشتند. ما به يكديگر قول داديم كه اين حادثه را براي كسي بازگو نكنيم اما چون من تنها كسي بودم كه از اين حادثه‌ي عجيب عكس گرفته و خارجي هم هستم گفتم آن را برايت بفرستم تا همه‌ي دنيا بدانند. به خانه كه رسيدم بلافاصله فايل‌ها را روي كامپيوتر ريختم و يكي دو تا از عكس‌ها را برايت مي‌فرستم. حيف كه دوربين تصويربرداري نداشتم ولي مطمئنم چند نفر از همان ها كه دوربين‌هايشان را ضبط كردند از آن در زاويه نزديك فيلم گرفته‌اند. اميدوارم هر طور مي‌داني از آن استفاده كني. الان تا سرحد مرگ خسته و گيج شده‌ام... و حالا من مانده‌ام و پرسش‌هاي بسيار:
  - آيا اين از علائم ظهور يا آخرالزمان است؟
  - آيا امكان دارد يك شبكه تلويزيوني با ما شوخي كرده باشد؟
  - آيا ما همان جيم كري در فيلم نمايش ترومن نيستيم؟
  - آيا يك اتفاق ماوراءالطبيعه افتاده كه از ادراك ما خارج است؟
  - آيا موجودات فرازميني اين كار را كرده بودند؟
  - آيا مجسمه آزادي از اين همه شعار آزادي خسته شده؟
  - آيا ما همگي ديوانه شده بوديم!؟
  ایرانیان انگلیس
  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 20:48  توسط بهارصبا | 
  از گوشه وکنار
  پارك ملي الماس آركانزاس به نام گودال الماس (Crater of Diamonds State Park)، هشتمين منطقه بزرگ الماس خيز جهان است كه ذخيره معدني آن در سطح قرار گرفته.

  شما در اين پارك ميتوانيد يك روز منحصر به فرد را تجربه كنيد و در فضاي آزاد به دنبال الماسهاي واقعي بگرديد. اين منطقه كه در جنوب غربي ايالت آركانزاس قرار دارد، تنها منطقه الماس خيزي است كه در دسترس عموم قرار دارد و در آن به غير از الماس، سنگهاي قيمتي ديگري چون لعل، در كوهي (امتيست)، يشم، عقيق و كوارتز هم يافت ميشود.

  آنچه شما پيدا ميكنيد هر چقدر قيمتي باشد هم متعلق به خودتان است و براي يافتن اين سنگها هم زميني به وسعت 37 و نيم اكر (هر اكر معادل 4047 متر مربع است) در اختيار شما است كه شامل زمينهايي شخم زده و سطوح پوسيده و خرد شده دهانه يك آتشفشان باستاني ميشود. اين سنگها در واقع محصول فعاليت همين آتشفشان بوده اند. اين منطقه در سال 1972 به پارك ملي تبديل شد و از آن زمان تا كنون، بازديد كنندگان 25000 قطعه الماس در آن پيدا كرده اند. به طور متوسط روزانه دو الماس در اين مكان يافته ميشود. اين الماسها داراي تنوع رنگ فراواني هستند و بيشتر در رنگهاي سفيد، قهوه اي و زرد ديده شده اند و در ميان آنها سنگهايي با كيفيتهاي مثال زدني يافت شده است.

  براي دسترسي به منطقه الماس بايد ابتدا از قسمت بازديدكنندگان عبور كنيد و سپس وارد بخش جديدي بشويد كه در آن به طرز سرگرم كننده اي با انواع الماس و چگونگي شكار الماس آشنا ميشويد.


  الماس مشهور استراون واگنر
  در قسمت بازديد كنندگان شما جنبه هاي زمين شناسي منطقه و دليل وجود الماسها در آنرا فرا ميگيريد و با تماشاي برنامه هاي سمعي- بصري جالب مطالب مفيدي درباره منطقه و الماسهاي آن مي آموزيد. سپس، وارد بخش كشف الماس ميشويد. در اين قسمت شما با چگونگي كند و كاو براي يافتن الماس آشنا ميشويد و تصاوير و يادگاريهاي الماسهاي قابل توجهي كه در اين پارك پيدا شده اند و همچنين كاوشگران مشهور آن را خواهيد ديد. در اينجا شما لوازم حفر و غربالهاي مخصوص را كرايه ميكنيد و به دنبال كار كشف الماس ميرويد و بعد، با دست پر به اينجا باز ميگرديد تا يافته هايتان تصديق شده و گواهي بگيرند.

  اولين الماسهاي كشف شده در اينجا،در سال 1906، توسط كشاورزي به نام جان هادلستون (John Huddleston) كه در آن زمان مالك اين زمين بود، كشف شد. از آن زمان تا كنون 75,000 قطعه الماس در اينجا كشف شده است. الماسهاي شاخص يافت شده در گودال الماس، شامل الماس 40.23 قيراطي به نام Uncle Sam است (بزرگترين الماسي كه تا كنون در آمريكا يافته شده)، الماس Amarillo Starlight به وزن 16.37 قيراط، Star of Arkansas به وزن 15.33 و قطعه كوچكتر 3.03 قيراطي Strawn-Wagner كه از بي نقص ترين الماسهاي جهان است.

  الماس آركانزاس به خاطر سختي و كيفيت بالاي آن در بازارهاي جهاني بسيار شناخته شده است و الماس استراون-واگنر نمونه كامل آن است. اين الماس در سال 1990 توسط خانم شرلي استراون پيدا شد و در سال 1997 براي تراش دادن به موسسه مشهور لازار كاپلان (Lazare Kaplan) در نيويورك فرستاده شد و در آنجا به شكلي بي نقص تراش خورد و به يك برليان با برشي خيره كننده و وزن 1.9 قيراط تبديل شد. در سال 1998، انجمن جواهرات آمريكا، شناسنامه اين الماس را با بهترين درجه يعني O/O/O به معناي برش عالي، رنگ D و بي نقص، صادر كرد. درجه سه صفر، بالاترين درجه ايست كه ميتوان به يك الماس منصوب كرد.


  در حال جستجو براي يافتن الماس
  احتمال به وجود آمدن الماسي تا اين حد كامل با وزني بيش از يك قيراط پس از برش، يك در بيليون است و يافته شدن آن در يك معدن غير تجاري از آنهم نادرتر است.اين سنگ بي نظير در تمام نمايشگاههاي خاص پارك گودال الماس، در جايگاه ويژه اي به نمايش در مي آيد.

  اين پارك علاوه بر قسمت كند و كاو و كشف الماس، داراي امكانات تفريحي و رفاهي ديگري چون مكانهاي مناسب براي چادر زني، ميزهايي براي پيك نيك، يك كافه و يك بخش بزرگ شامل دستشويي، لباس شويي، مغازه، مسيرهاي پياده روي و برنامه هاي آموزشي هم هست.

  زمينهاي بازي با تم كاوش الماس در آب، همراه با چشمه هاي مخصوص اين كار در كنار مناطق كندو كاو واقعي قرار دارد. در وسط اين زمين بازي يك استخر بزرگ در اندازه 1.600كيلومتر مربع براي كودكان ساخته شده است كه حداكثر 60 سانتيمتر عمق دارد و با انواع وسايل بازي در آب و دو سرسره مجهز شده است.

  اين پارك در طول ساز باز است اما ساعات بازديد از آن بسته به فصل، متغير است. بليط ورودي بزرگسالان 6 دلار و كودكان 6 تا 12 سال 3 دلار است.

  جديدترين كشف بزرگ در اين پارك مربوط به يكشنبه، 12مارچ 2006 است كه توسط يك مرد اهل اوكلاهوما كشف شده است. اين الماس، زرد رنگ بوده و 4.21 قيراط وزن دارد. در تصوير اين الماس را كه علاوه بر درشتي از فرم زيبايي نيز برخوردار است ميبينيد.
  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 20:42  توسط بهارصبا | 

  منبع ضد ماده كشف شد.  

  فرشید کریمی
   ضد ماده كه به محض تماس با ماده آن را نابود مي سازد پديده نادري در كيهان بنظر مي رسد. براي چندين دهه دانشمندان سرنخ هائي از وجود يك ابر بسيار بزرگ ضد ماده كه در فضا سرگردان بود در دست داشتند اما نمي دانستند كه اين ابر از كجا منشا مي گيرد. 

  اكنون منبع اسرار آميز اين ابر ضد ماده كشف شده است: ستاره هائي كه توسط سياهچاله ها و ستاره هاي نوتروني متلاشي مي شوند. 

   

  در حاليكه سامانه هاي پيش رانش از سوخت ضد ماده تا اين زمان فقط موضوعاتي در حد داستانهاي علمي تخيلي هستند اما ضد ماده بسيار واقعي است.

   

  ضد ماده چيست؟

   

  تمامي ذرات اوليه ، ماننده پروتونها و الكترونها ، قرينه هائي از ضد ماده از جرم مشابه اما بار متضاد دارند. براي مثال ، ضد ماده مخالف يك الكترون كه پوزيترون ناميده مي شود داراي بار مثبت است.

   

  زمانيكه يك ذره با ضد ذره خود برخورد مي كند يكديگر را نابود مي كنند و طي اين فرايند يك انفجار انرژي مانند پرتوهاي گاما آزاد مي گردد. در سال 1978 ، تجهيزات رديابي پرتوهاي گاما كه با استفاده از بالون به آسمان فرستاده شدند يك نوع پرتو گاما را ردگيري كردند كه از فضا منشا مي گرفت. بنظر مي رسيد كه برخورد الكترونها با پوزيترونها باعث انتشار اين پرتو مي شد و اين بدان معني بود كه در فضا ضد ماده وجود داشت. 

   

  ظاهرا  اين پرتوهاي گاما از يك ابر ضد ماده كه حدود صد هزار سال نوري پهنا داشته و هسته كهكشان راه شيري را احاطه كرده بود منتشر مي شده است. اين ابر غول آسا با پرتوهاي گاما و انرژي برابر صد هزار خورشيد مي درخشد.

   

  اينكه دقيقا چه عاملي باعث ايجاد ضد ماده مي شد براي چندين دهه يك راز باقي مانده بود. ستارهاي در حال انفجار و ماده تاريك از جمله مظنونين بودند.

   

  اكنون ، يك گروه تحقيقاتي بين المللي با چهار سال مطالعه داده هاي ماهواره بين المللي آزمايشگاه اخترفيزيك پرتو گاما از آژانس فضائي اروپا مظنونين اصلي را به دقت تعيين كرده است. اين يافته هاي جديد پيشنهاد مي كنند كه اين پوزيترونها اساسا از ستاره هائي كه توسط سياهچاله ها بلعيده مي شوند و همچنين ستاره هاي نوتروني توليد مي شوند.

   

  زمانيكه يك سياهچاله يا يك ستاره نوتروني يك ستاره را نابود مي كنند مقادير عظيمي پرتو آزاد مي شود. دانشمندان بر اين باورند كه وقتي الكترونها و پوزيترونها در زمان نابود شدن پرتوهاي گاما "آشكار گر" را منتشر مي كنند ، اين پرتوهاي گاما نيز مي توانند با تركيب شدن ، الكترون و پوزيترون توليد كنند تا مكانيسم ايجاد ابر ضد ماده را فراهم نمايند.

   

  بر اساس محاسبه پژوهشگران يك ستاره نسبتا عادي كه توسط سياهچاله يا ستاره نوتروني متلاشي مي شود قادر است صد هزار بيليون بيليون بيليون بيليون پوزيترون (عدد يك با چهل و يك صفر) در ثانيه توليد كند.

   

  يافته هاي پژوهشگران در نسخه دهم ماه ژانويه 2008 مجله Nature  به چاپ رسيده است.        منبع  Natural
   از مجموعه   کیهانشناسی
   نویسنده  فرشید کریمی
  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 20:19  توسط بهارصبا | 

  من ايدز دارم، در آغوشم بگير...ترا مبتلا نخواهم کرد..

  اين يكي از مشهورترين پوسترهايي است كه تاكنون در زمينه ايدز منتشر شده: «من ايدز دارم، لطفا در آغوشم بگير! من نمي‌توانم تو را مبتلا كنم». پوستر اشاره به برخوردهاي نامناسب اطرافيان بيماران ايدزي و به خصوص كودكاني كه هيچ نقشي در بيمار شدن خود نداشته‌اند دارد.

  ايده اوليه طرح متعلق به پسربچه 13 ساله‌اي به نام «رايان وايت» است كه به دنبال بيماري هموفيلي به ايدز مبتلا و به خاطر بيماريش در سال 1985 از مدرسه اخراج شد. بازتوليد يك نقاشي كودكانه با پيامي كه پوستر قصد انتقالش را دارد كاملا همخواني دارد. تصوير اين كودك به سمبل جنبش‌هاي مبارزه با برخورد تبعيض‌آميز با بيماران مبتلا به ايدز تبديل شد. اين جنبش‌ها سعي دارند «پذيرش و آگاهي» را جايگزين «جهل و تبعيض» كنند. — آمريكا 1987


  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 20:13  توسط بهارصبا | 
   

  آموزش کامل دفاع شخصی در ۷ روز

  self defence in 7 days

  لینک دانلود :دفا ع شخصی مصور

  self defence in 7 days some tricks to learn to defence your self in 7 days.,with pics

  http://rapidshare.com/files/54667470/SDTSD.rar

  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 16:49  توسط بهارصبا | 
 • دانلود كتاب مرجع مدلهاي ذهني وفناوري آموزش
 • دانلود کتاب از زبان داریوش
 • دانلود کتاب همسر یهودی خشایارشاه
 • دانلود كتاب زن ایرانی در گذر تاریخ
 • دانلود کتاب کوروش کبیر(ذوالقرنین)
 • دانلود کتاب کوروش کبیر پدرصلح وحقوق بشر
 • دانلود کتاب فروپاشی شاهنشاهی ساسانی در۶جلد
 • دانلود كتاب سلسله صفويان در ۹جلد
 • دانلود کتاب ناگفته های تاریخ ایران زمین
 • دانلود گاه شمار ایران باستان
 • دانلود كتاب اردشير بابكان
 • دانلود كتاب بوشهر يا شهر بوخت اردشير
 • دانلود كتاب پندنامه بزرگمهر استاد نوشيروان دادگر
 • دانلود کتاب دیارترکمن
 • دانلود کتاب آذری زبان باستانی آذربایجان
 • دانلود كتاب ابو مسلم خراساني
 • دانلود كتاب بيستون كجاست؟
 • دانلود كتاب جستارهايي از تاريخ طبري
 • دانلود کتاب آذربایجان و آران
 • دانلود کتاب چرا می گوییم داریوش بزرگ
 • دانلود كتاب نقش ايرانيان در ترور عمر
 • دانلود كتاب تاريخ تمدن ايران(فصل13)
 • دانلود كتاب پياده نظام پارسي
 • دانلود كتاب تاريخچه پرچم ايران(درفش کاویانی)
 • دانلود كتاب تاريخچه حفر كانال سوئز
 • دانلود كتاب همسران رضا شاه
 • دانلود كتاب خلاصه تاريخ ايران
 • دانلود كتاب جورج كندي يانگ كيست؟
 • دانلود كتاب غزنويان در ايران
 • دانلود كتاب چگونگي اسكان اعراب در خوزستان
 • دانلود كتاب كوروش كبير
 • دانلود كتاب ظهور ماني
 • دانلود كتاب مزدك و آيين زرتشت
 • دانلود كتاب زندگي اميركبير
 • دانلود كتاب عهدنامه تركمانچاي
 •  

   

   

 • دانلود کتاب ساختار هارد دیسک (H.D.D)(انگلیسی)
 • دانلود کتاب آموزش جامع نرم افزار Microsoft Word
 • دانلود کتاب آموزشی با اکسل (Excel) دوست شویم
 • دانلود کتاب آموزش اکسل (Excel)(سریع و راحت)
 • دانلود کتاب آموزش یاهو مسنجر7 Yahoo Messenger
 • دانلود کتاب مرجع کامل نرم افزار 3 DStudioMax (انگلیسی)
 • دانلود کتاب آموزش نرم افزار Mechanical Desktop در6جل
 • دانلود کتاب مرجع کامل آموزش XML
 • دانلود مجموعه چند مقاله آموزشی Photoshop
 • دانلود کتاب آموزش کدنویسی با جاوا اسکریپت
 • دانلود کتاب آموزش مقدماتي Linux
 • دانلود كتاب چگونگي استفاده از Outlook براي ياهو
 • دانلود کتاب مرجع کامل آموزش PHP
 • دانلود كتاب آموزش ويژوال بيسيك و توابع رياضي
 • دانلود کتاب آموزش نرم افزار 3 DMax نسخه اصلی
 • دانلود مقاله ترفندهای یاهو
 • دانلود کتاب آموزش هک ویندوز XP(انگلیسی)
 • دانلود كتاب آموزش مقدماتي Front Page
 • دانلود کتاب آموزش HTML
 • دانلود مقاله آموزش فارسی کردن نرم افزار
 • دانلود کتاب آموزش ساخت وبلاگ
 • دانلود کتاب آموزش ماکرومدیا فلش
 • دانلود مقاله آموزش Yahoo messenger
 • دانلود کتاب آموزش مقدماتی (C#(CSharp
 • دانلود كتاب چندين مقاله براي بهتر كردن وب سايت
 • دانلود چند کتاب آموزش MAYA
 • دانلود كتاب آموزش Net Framework
 • دانلود کتاب چگونه می توان روی CD رمز گذاشت
 • دانلود مقاله آموزش Fdisk يك كامپيوتر
 • دانلود كتاب آموزش Adobe Premiere 7.0
 • دانلود کتاب مرجع کامل آموزش Hack در 3 جلد
 • دانلود کتاب مقاله آموزش WinZip
 • دانلود کتاب آموزش ساخت گودزیلا با 3 DStudio
 • دانلود کتاب مقاله انواع موتورهای جستجو
 • دانلود كتاب آموزش نرم افزار Matlab
 • دانلود كتاب آموزش نرم افزار Matlab
 • دانلود پروژه ذخیره و بازیابی اطلاعات
 • دانلود مقاله آموزشي حذف بالونها در ويندوز
 • دانلود مقاله آموزشي حذف تبليغاتDot TK
 • دانلود كتاب برنامه نويسان پايگاههاي اطلاعاتی
 • دانلودكتاب راهنماي دستورات SQL
 • دانلود كتاب آموزش Photoshop مقدماتی 1, 2
 • دانلود كتاب آموزش ساخت فایل های PDF
 •  

   

  سیصد جمله از فردریش نیچه ، ارد بزرگ و جبران خلیل جبران دانلود کتاب هری پاتر و قدسیان مرگ کتاب هفتم « نسخه فارسي دانلود کتاب الکترونیک ترفند های ویندوز و رجیستری دانلود 6 داستان کوتاه از نویسندگان ایرانی
  دانلود كتاب آموزش زبان PHP دانلود كتاب اموزش زبان HTML دانلود جلد اول و دوم کتاب نکته هاي کوچک زندگي دانلود نرم افزار ديكشنري فارسي به انگليسي براي انواع موبايل (Java)
  کتاب برانگیختگان ( نیچه ، ارد ، جبران ) اشعار حسین پناهی دانلودکتاب تحليل شخصيت از روي گروه خوني دانلود كتاب آموزش ساخت فایل های PDF
  دانلود کتابهای جلال آل احمد لینک کتابهای آموزش کامپیوتر برای دانلود رایگان شما
  دانلودکتاب تحليل شخصيت از روي گروه خوني دانلودكتاب راهنماي دستورات SQL
  دانلود داستانهای کوتاه دانلود کتابهای صمد بهرنگی دانلود کتاب غذا هاي دارويي دانلود كتاب برنامه نويسان پايگاههاي اطلاعاتي
  کتاب آموزش Microsoft Word کتابهای آموزش ماکرومدیا فلش و اف - دیسک دانلود کتاب هفتم دانلود کتاب بادبادک باز اثر خالد حسینی
  خواهران و دختران ما زندگانی من ورجاوند بنیاد واژه نامه زبان پاک
  صوفیگری سرنوشت ایران چه خواهد بود ؟ پیرامون خرد فرهنگ است یا نیرنگ؟
  آذری باستان یا زبان باستان آذربایجان طالع بینی   کتاب صد کلمه در معرفت نفس از حسن زاده آملی  آيا حکومت جهانی به رهبری آمريکا آينده دارد؟ 
  شرحي در باب گاندي و استالين   دين و دولت در انديشه سياسي  هری پاتر و قهرمان های چهارگانه  هری پاتر (پسر بچه کوچک) 
  چتر قدرت آمريكا  عصر نوين جنگ   هری پاتر و زندانی آزکابان  هری پاتر و تالار اسرار 
  مردی که نفسش را کشت  بوف کور  زنده به گور  هری پاتر و محفل ققنوس 
  مادلن   مرده خورها   حاجی مراد   داوود گوژپشت  
  آتش پرست  اسیر فرانسوی   صداي ميرا(اشعار)-زنده ياد سعيد سلطانپور-به كوشش ارشك   دولت ، ملت ، ملت گرايي ، جهاني شدن انترناسيوناليزم - لووي - شهره مدائن  
  ماركسيست ها ومساله ملي - مايكل لووي - كامران نيري   وظايف جوانان انقلابي - لنين- ياشار آذري   قصه هاي خوب براي بچه هاي خوب4-قصه هاي مثنوي - مهدي آذر يزدي   قلعه طلسم شده - محمدرضا يوسفي
  سياه همچون افريقاي خودم – لنگستون هيوز   منتخب اشعار – اُكتاويو پاز   در آستانه  مدايح بي صله 
  ترانه شرقي و اشعار ديگر – فدريكو گارسيا لوركا   شازده كوچولو - آنتوان دوسن تگزوپري   حديث بي قراري ماهان  ترانه هاي كوچك 
  دشنه در ديس   ابراهيم در آتش   مرثيه هاي خاك   ققنوس در باران  
  جزيره - ( زنده ياد ) غزاله عليزاده   حسني ويه بچه آهوي ناز (غيرمصور) - زهره رحيمي   حسني ويه بچه آهوي ناز(مصور)-زهره رحيمي   من-برتولت برشت-بهروز مشيري- به كوشش ارشك 
  سيماي خانوادگي جرج كندي يانگ طراح و فرمانده كودتاي 28 مرداد 1332  اسطوره ها جان مي گيرند   زندگي وزمانه علي دشتي(با تصاوير واسناد)-عبدالله شهبازي   زندگي وزمانه علي دشتي 
  افسانه نيما مانيفست شعر نو - پاره دوم وسوم - به كوشش ارشك   لاله هاي روييده در جهنم - فرزاد جاسمي   خاطرات آلبرت سهرابيان   آرماگدون ، تدارك يك جنگ بزرگ 1- گريس هال سل - خسرو اسدي   
  تزوكي ناپليون اول - ميرزا محمد زمان شيرازي - ازروي نسخه بمبئي1903
  افسانه و گزيده چكامه ها – نيما يوشيج-به كوشش ارشك   نامه هاي عاشقانه - جبران خليل جبران - آرش حجازي   آشپزي – جلد اول - غذاهاي كشورهاي همجوار - به كوشش گيس گلابتون  
  حافظ چه مي گويد - احمد كسروي - 1324   افسانه نيما مانيفست شعر نو پاره نخست - به كوشش ارشك   ميرزا آقاخان كرماني –محمد رضا فشاهي   استالين دوست خلق چين - مائو  
  ويس و رامين  ذهنيت قبيله اي ديواره اي فرا راه تدين وتمدن  راهنماي قطغن و بدخشان  رويداد لويه جرگه دارالسلطنه1303شمسي 
  رباعيات كامل شيخ سعيد ابوالخير   سراج التواريخ-ميرزا فيض محمد كاتب هزاره  زبدة التجويد - قاري نيك محمد   تحفة الاطفال - قاري نيك محمد  
  کتابهای سروده هاي زرتشت - اوستايي ولاتين با برگردان فارسي - آرمين كسروي   چرا سوسياليسم؟-آلبرت انيشتين   ديار تركمن - عبدالله قراگوزلو همداني   مقدمه اي بر تاريخ - حميد مومني
  دستورالعمل اجرايي استقرار نظام مديريت مبتني بر عملكرد  رساله سير وسلوك - بحر العلوم؟   كنترل كارگري - پل متيك - وحيد تقوي  گزارش طرح ميزان تمايل به مهاجرت و عوامل موثر بر آن در پزشكان  
  سالهاي تجاوز ومقاومت - محمد اكرم انديشمند   ساربان در بيكران اشكها-محمد حفيظ حارث  حكايت شمسون - گل احمد نظري آريانا   مناجات نامه خواجه عبدالله انصاري — منصور شريف  
  بالش - فرزاد جاسمي   مولوي بلخي و رستاخيز رام - منوچهر جمالي   جراحي روح –محسن مخملباف  زائران عشق - از متون ودانتاهاي هند - گيتي خوشدل  
  بهترين بابا بزرگ دنيا - فرزاد جاسمي   زايمان وفراتر از آن – كوردون   ما بسياريم - پابلو نرودا - ع طالع - نياز يعقوبشاهي
  سرزمين هرز - تي اس اليوت - بهمن شعله ور
  كارل ماركس در باره سرمايه - انگلس   چند کتاب از انگلس در مورد سرمایه  اسرار قتل رزم آرا – محمد تركمان   محاكمه خليج فارس نويسان - احمد مدني  
  روزنامه ديواري مدرسه ما  جنگهاي جهاني اول و دوم   پيشگويي هاي زرتشت   فصل نان - علي اشرف درويشيان  
  افسانه تنبل قهرمان - بهزاد غريب پور   شايد اسم من...(مجموعه 25 شعر كودكانه) - سولماز درياييان   آرش - بهرام بيضايي  کتاب قصه امير ارسلان نامدار  
  كارخانه همه كاره-نورالدين زرين كلك   فضانوردها در كوره آجر پزي-محمد محمدي   قصه هاي طوقي - م.آزاد - ناهيد حقيقت
  حكايت نامه – بهرام خائف - حسين معلم 
  گل بادام - پروين دولت آبادي - محمد علي بني اسدي
  داستانكهاي نخودي - محمد محمدي - محمد علي بني اسدي  ماجراهاي احمد وساعت - فرشته طاير پور - مهرنوش معصوميان   لطيفه هاي شيرين عبيد زاكاني - محمد بني اسدي - شهرام شفايي  
  بيژن ومنيژه - نيلوفر مير محمدي - آتوسا صالحي   باغچه بان-محمد رضا يوسفي   دور از خانه - نادر ابراهيمي - پري بياني
  به قول پرستو - قيصر امين پور - محمدرضا دادگر  
  آتش در خرمن - حسين فتاحي   موزه اي از لباسهاي محلي ايران بسازيم  بچه هاي جهان-محمود كيانوش-زهره پري رخ   كوه مرا صدا زد - محمد رضا بايرامي 
  قصه هاي شيرين موش و گربه  قصه هاي شيرين هزار ويك شب  قصه هاي شيرين شاهنامه فردوسي - كريم نصر - عبدالله شعباني  كلاغ پر-شكوه قاسم نيا و....  
  سنگ آفتاب -اكتاويوپاز-ترجمه احمد مير علايي -به همت ارشك
  امپراطور سيب زميني چهارم-محمد محمدي   امپراطور كلمات-احمد اكبر پور   درباره اعتصاب-لنين  
  مسيو ابراهيم وگلهاي قرآن-اريك امانوئل اشميت  نتايج وچشم اندازها-تروتسكي   گذشته،حال و آينده اتحاديه هاي كارگري   نامه های لنين به ماكسيم گوركي

   

  کتابهایی برای دانلود

  متن کامل نظریه قاره کهن ارد بزرگ با اضافات و دیدگاههای کارشناسان برجسته
  کتاب لیلی و مـجنون اثر جاودانه نظامی گنجوی
  کتاب مبدا و معاد - شیخ روح الدین لارستان
  کتاب رازهای عشق - جی . دونالد والترز
  کتاب کوه قاف ، در فرهنگ ها و باورها
  کتاب داستان های بحارالانوار (۱)
  کتاب داستان های بحارالانوار (۲)
  کتاب داستان های بحارالانوار (۳)
  کتاب داستان های بحارالانوار (۴)
  کتاب داستان های بحارالانوار (۵)
  کتاب داستان های جوانمردان از محمد خراسانی
  کتاب داستان های کودکی بزرگان تاریخ (۱)
  کتاب داستان های کودکی بزرگان تاریخ (۲)
  کتاب داستان های کودکی بزرگان تاریخ (۳)
  کتاب داستان های کودکی بزرگان تاریخ (۴)
  کتاب داستانهای کوتاه کوتاه از نويسندگان گمنام
  کتاب گلچین چند داسـتان کوتاه
  کتاب داستان های اسـتاد - از علیرضا مرتضوی کرونی
  کتاب داستان های شگـفت از شهید دستغیب
  کتاب افسانه دهقان و خر و گاو او !
  کتاب قسمتی از کتاب دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم
  کتاب فردوسی و بیگ بنگ
  کتاب شرح حال فیلیپ پولمن
  کتاب فولکلور چیست؟
  کتاب گابریل گارسا مارکز
  کتاب داستان کوتاه گِل - جیمز جویس
  کتاب قبل از آغاز جهان!
  کتاب غزل چیست!
  کتاب قصیده چیست!
  کتاب بررسی یک داستان کوتاه
  کتاب قصه ها نشانگر آرزوهاست . اثر پروفسور اولریش مارزلف
  کتاب حکایت عشقی بی شین بی قاف و بی نقطه
  کتاب دانلود كتاب برنامه نويسان پايگاههاي اطلاعاتي
  کتاب غذا هاي دارويي
  ۳کتاب از صمد بهرنگی
  کتاب داستانهای کوتاه
  کتاب راهنماي دستورات SQL
  کتاب آموزش کامپیوتر برای دانلود رایگان شما
  کتاب آموزش کامپیوتر برای دانلود رایگان شما
  ۵ کتاب از جلال آل احمد
  کتاب تحليل شخصيت از روي گروه خوني
  کتاب اشعار زنده یاد حسین پناهی
  جلد اول و دوم کتاب نکته هاي کوچک زندگي
  کتاب دانلود كتاب اموزش زبان HTML
  کتاب دانلود كتاب آموزش زبان PHP
  کتاب الکترونیک ترفند های ویندوز و رجیستری
  کتاب سروده هاي زرتشت - اوستايي ولاتين با برگردان فارسي - آرمين كسروي
  کتاب سیصد جمله از فردریش نیچه ، ارد بزرگ و جبران خلیل جبران
  کتاب دانلود ۶ داستان کوتاه از نویسندگان ایرانی
  با ترشرویی به میان مردم رفتن ، تنها از بیماران ساخته است . ارد بزرگ


  نامداری بی نیک نامی ، به پشیزی نمی ارزد . ارد بزرگ


  آنکه به سرنوشت میهن و مردم سرزمین خویش بی انگیزه است ارزش یاد کردن ندارد . ارد بزرگ


  در نظر مردم سخن سنج ، قدر سخن بیش از گنج است . بزرگمهر

  http://0w0.blogfa.com/

  + نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ دی۱۳۸۶ساعت 11:5  توسط بهارصبا | 
  نامه آبراهام لينكلن به آموزگار پسرش /

  ...

  او بايد بداند كه همه مردم عادل و همه آن ها صادق نيستند ، اما ...
   او بايد بداند كه همه مردم عادل و همه آن ها صادق نيستند ،
  اما به پسرم بياموزيد كه به ازاي هر شياد ، انسان صديقي هم وجود دارد .
  به او بگوييد ، به ازاي هر سياستمدار خودخواه ، رهبر جوانمردي هم يافت مي شود .
  به او بياموزيد ، كه در ازاي هر دشمن ، دوستي هم هست .
  مي دانم كه وقت مي گيرد ،
  اما به او بياموزيد اگر با كار و زحمت خويش ، يك دلار كاسبي كند بهتر از آن است كه جايي روي زمين پنج دلار بيابد .
  به او بياموزيد كه از باختن پند بگيرد . از پيروز شدن لذت ببرد .
  او را از غبطه خوردن بر حذر داريد .
  به او نقش و تاثير مهم خنديدن را يادآور شويد .
  اگر مي توانيد ، به او نقش موثر كتاب در زندگي را آموزش دهيد .
  به او بگوييد تعمق كند ، به پرندگان در حال پرواز در دل آسمان دقيق شود . به گل هاي درون باغچه و زنبورها كه در هوا پرواز مي كنند ، دقيق شود .
  به پسرم بياموزيد كه در مدرسه بهتر اين است كه مردود شود اما با تقلب به قبولي نرسد . به پسرم ياد بدهيد با ملايم ها ، ملايم و با گردن كش ها ، گردن كش باشد .
  به او بگوييد به عقايدش ايمان داشته باشد حتي اگر همه بر خلاف او حرف بزنند .
  به پسرم ياد بدهيد كه همه حرف ها را بشنود و سخني را كه به نظرش درست مي رسد انتخاب كند
  ارزش هاي زندگي را به پسرم آموزش دهيد .
  اگر مي توانيد به پسرم ياد بدهيد كه در اوج اندوه تبسم كند .
  به او بياموزيد كه از اشك ريختن خجالت نكشد .
  به او بياموزيد كه مي تواند براي فكر و شعورش مبلغي تعيين كند ، اما قيمت گذاري براي دل بي معناست .
  به او بگوييد كه تسليم هياهو نشود و اگر خود را بر حق مي داند پاي سخنش بايستد و با تمام قوا بجنگد .
  در كار تدريس به پسرم ملايمت به خرج دهيد .اما از او يك نازپرورده نسازيد .
  بگذاريد كه او شجاع باشد ، به او بياموزيد كه به مردم اعتقاد داشته باشد
  توقع زيادي است اما ببينيد كه چه مي توانيد بكنيد.............
  + نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 22:28  توسط بهارصبا | 

  5 سايت براي آپلود فايل هايتان

  براي اينكه بخواهيد فايلهاي مورد نظرتان را در اينترنت ذخيره نماييد انتخاب هاي متفاوتي وجود دارد ، بعضي از آنها بخوبي كار نمي‌كنند و بعضي ديگر كاركردي پيچيده دارند و يا از تبليغات آزار دهنده استفاده ميكنند ، از طرفي پايين بود سرعت اينترنت مشكلي ديگر پيش روي كاربران ايراني ميگذارد كه همين امر انتخاب يك سرويس مناسب را براي آنها مشكل ميكند.

  تا بحال با سرويس هاي زيادي از اين دست آشنا شده ايد كه هر كدام امكانات گوناگوني در اختيار كاربران قرار ميدهند ، در ادامه اين مطلب نيز قصد داريم تا به معرفي 5 وب‌سايت ديگر در اين زمينه بپردازيم كه علاوه بر سادگي ، امكانات خوبي در اختيار شما ميگذارند.


  Dropboks : اين سايت كه از تكنولوژي ajax بهره ميبرد نهايت سادگي را به شما نشان ميدهد ، تنها چيزي كه ميبينيد يك فروم آپلود و ليست فايلهاي ذخيره شده است ، DropBoks فضايي برابر با 1 گيگا بايت در اختيار شما ميگذارد و محدوديت حجمي هر فايل براي آپولد 50 مگابايت است همچنين براي استفاده از ان ثبت نام ضرورتي ندارد.  Ewedrive : بعد از ثبت نام به شما يك آدرس اختصاصي همراه با 1 گيگا بايت فضا اختصاص داده ميشود كه ميتوانيد آن را بصورت عمومي يا خصوصي انتخاب كنيد. هيچ محدوديتي براي حجم آپلود و دانلود وجود ندارد و همچين ميتوانيد از قابليت رمزنگاري (encryption ) بر روي فايلهايتان استفاده كنيد  OneDump : آيا ميخوايد فايلهايتان را سريع آپلود كنيد ؟ نگران نباشيد چون onedump به شما كمك ميكنيد ، در onedump شما قادر خواهيد بود هر بار تا 10 فايل 5 مگابايتي كه شامل عكس ، text و فايل صوتي است را بدون محدوديت حجمي ذخيره نماييد.
  استفاده از اين سايت احتياجي به ثبت نام ندارد و همچنين اين قابليت را به شما ميدهد تا بتوانيد براي فايلهاي خود پسورد تعيين نماييد. علاوه بر اينها شما قادر خواهيد بود تا
  از طريق ارسال ايميل فايلهاي مورد نظرتان را نيز در آن آپلود نماييد.


  Dropsend : در واقع يك سرويس براي ارسال فايلهاي حجيم از طريق ايميل است اما شما ميتوانيد از آن براي ذخيره فايلهايتان نيز بهره ببريد. در حالت رايگان اين سايت فضايي برابر با 250 مگابايت در اختيارتان قرار ميدهد كه براي در اختيار گرفتن فضاي بيشتر نياز به پرداخت پول داريد.
  JustUpIt : اين سايت نياز به ثبت نام ، پرداخت پول يا نصب نرم افزار ندارد، تنها كافيست تا آن را باز كرده و فايل خود را تا حجم 120 مگابايت در آن ذخيره نماييد و در صورت نياز لينك آن را براي دوستان خود نيز ارسال نماييد. اين سايت هيچگونه محدويت حجمي ندارد و براي مواقعي كه نياز داريد تا سريعاً يك فايل را آپلود كنيد بسيار كارامد است.

  مطلب فوق توسط
  وبلاگ Itline نگاشته شده است.
  + نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 17:25  توسط بهارصبا | 

  متادون چيست؟

  متادون از خانواده مواد شبه افيونى است و  بيشتر در درمان وابستگى به ساير شبه‌افيونى‌ها نظير هروئين، كدئين و مورفين كاربرد دارد.Go to fullsize image

  متادون يك شبه افيونى (اپيوئيد) مصنوعى است، يعنى از مواد شيميايى در آزمايشگاه به دست مى آيد. ساير شبه افيونى‌ها يا طبيعى هستند مانند مرفين و كدئين كه فرآورده‌هاى طبيعى بوته خشخاش هستند و يا شبه‌افيونيهاى نيمه‌مصنوعى هستند مانند هروئين، كه مرفينى است كه به طريقه شيميايى پردازش شده است. (دى استيل مورفين)

  متادون در طى جنگ دوم جهانى در آلمان ساخته شد و اولين بار براى تسكين درد به كار رفت. درمان با دوز نگهدارنده متادون كه از بروز علائم ترك ترياك جلوگيرى كرده و تقاضاى آن را كاهش داده و يا از بين مى‌برد، براى اولين بار در سال‌هاى ۱۹۶۰ براي درمان اعتياد به اين ماده متداول شد.

  استفاده از دوز نگهدارنده متادون به تنهايي منجر به معالجه فرد معتاد نمى شود، بلكه به عنوان جزئي از  فرآيند درمان معتادان  به مواد افيوني مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين افراد از حمايت هاى طبى و اجتماعى لازم براى تثبيت و بهبود زندگى بهره مند و تشويق مى شوند مادامى كه اين دارو در مورد آنها موثر است، به درمان ادامه دهند.

  بيشتر كسانى كه متادون براي‌شان تجويز مى‌شود، براى وابستگى به  مواد افيونى ها تحت درمان قرار گرفتهاند.

  اين افراد شامل كسانى هستند كه به داروهاى غيرقانونى مانند ترياك و هروئين و داروهاى تجويز شده توسط پزشك نظير كدئين وابستگى پيدا كرده‌اند.

  افراد معتاد به مواد شبه افيونى هاى كوتاه اثر مانند هروئين بايد متادون را به طور منظم دريافت كنند تا از بروز علائم ترك جلوگيرى شود.

  همچنين متادون براى كسانى كه به طور مرتب از مواد شبه افيونى به طو رتزريقي استفاده مى‌كنند و آلوده به ويروس ايدز  HIV يا هپاتيت C هستند، تجويز مى‌شود تا به ادامه روند ترك در اين افراد كمك كند و خطر انتشار عفونت را از طريق استفاده از سوزن مشترك كاهش دهد.

  متادون گاه در تسكين درد افراد مبتلا به درد شديد مزمن يا درد همراه با بيمارى هاى علاج ناپذيرى كه منجر به مرگ مى شوند، به كار مى رود.

  متادون چه احساسى در فرد  ايجاد مى‌كند؟

  برخى از افرادى كه درمان با متادون را شروع مى‌كنند، سرخوشى و آرامشى را احساس مى‌كنند كه در ميان تمامى داروهاى شبه افيونى مشترك است.

  با ادامه درمان و رسيدن به يك دوز ثابت، تحمل به اين اثرات ايجاد مى‌شود. كسانى كه در حال درمان با متادون هستند، غالباً احساس خويش را از استعمال متادون، "طبيعى" عنوان مى‌كنند.

   درمان با متادون بر تفكر آنها تاثيرى ندارد، مى توانند كار كنند، به مدرسه بروند و يا از خانواده مراقبت كنند. متادون همچنين از تاثير نشئه آور هروئين و ساير شبه افيونيها ممانعت مى‌كند و بدين ترتيب اثر اين داروها را كاهش مى‌دهد.

  درمان با متادون، عوارض جانبى هم ممكن است به همراه داشته باشد از جمله تعريق، يبوست و افزايش وزن.

  اثرات متادون براى چه مدت باقى مى‌ماند؟

  متادون ماده‌اي طولاني‌اثر است .شخصى كه به مواد شبه افيونى وابستگى دارد با يك دوز متادون در شبانه‌روز از علائم ترك مصون مى‌ماند. در مقابل كسى كه به هروئين براى پرهيز معتاد است، براي جلوگيري از بروز علائم ترك در خود بايد سه تا چهار بار در روز اين ماده را مصرف كند.

  درمان روزانه با متادون مى تواند تا بى نهايت ادامه يابد اما اگر فردى كه متادون دريافت مى كند و پزشك با وى براى پايان درمان به توافق برسد، از دوز متادون به تدريج در طول هفته ها يا ماه هاى متعدد كاسته مى شود و فرآيند ترك تسهيل مى‌شود.

   در صورت قطع ناگهانى متادون علائمى چون دل پيچه، اسهال و دردهاى عضلانى و استخوانى بروز خواهند كرد.

  اين علائم در طول يك تا سه روز پس از آخرين دوز شروع شده، در طول سه تا پنج روز به اوج خود رسيده و سپس به تدريج از بين مى روند، گر چه ساير علائم مانند اختلال خواب و تمايل به مصرف دارو مى تواند براى ماه ها ادامه يابد.


  آيا متادون خطرناك است؟
   
  زمانى كه متادون طبق تجويز پزشك دريافت مى شود، بسيار بى خطر بوده و آسيبى به اعضاى داخلى و يا قدرت تفكر وارد نمى كند، حتى اگر براى سال ها به طور روزانه مصرف شود.

  از سوى ديگر متادون يك داروى قوى است و مى‌تواند براى كسانى كه آن را به طور منظم دريافت نمى كنند فوق العاده خطرناك باشد، چرا كه اين افراد نسبت به اثرات آن تحمل پيدا نكرده اند.اين دارو حتى دوزهاى بسيار پائين نيز مى‌تواند براى كودكان كشنده باشند.

  از اين رو تجويز متادون با دقت پايش و كنترل مى شود.

  يك مزيت مهم متادون اين است كه اين ماده مصرف هروئين را كاهش مى‌دهد. خطرات مصرف هروئين شامل مرگ بر اثر دريافت دوز بى رويه، ابتلا به عفونت HIV و هپاتيت C از راه كاربرد سوزن مشترك است. درمان متادون كمك مى كند كه فرد از فجايع ناشى از استعمال هروئين مصون بماند.

  آيا متادون اعتيادآور است؟

  تعاريف جديد از "اعتياد"، عوامل متعددى را در ارزيابى مصرف دارو توسط فرد مدنظر قرار مى دهند. اين عوامل شامل "تحمل" يا نياز به افزايش مداوم دوز دارو براى رسيدن به اثر يكسان؛ "وابستگى جسمي" يا بروز علائم ترك با قطع مصرف و "استعمال همراه با اضطرار" به رغم نتايج منفى حاصل از ادامه مصرف دارو هستند.

  برخى مى گويند كه متادون به همان اندازه هروئين اعتيادآور است. كسانى كه متادون مصرف مى كنند، مسلماً نسبت به برخى اثرات آن تحمل پيدا كرده و در صورتى كه دارو را به شكل منظم دريافت نكنند، دچار علائم ترك مى شوند.

   اما اگر چگونگى و علت مصرف دارو را مورد توجه قرار دهيم، متادون در تعريف كامل "ماده اعتيادآور" نمى گنجد. اول از همه اين كه تجويز متادون براي بيماران  به عنوان يك درمان طبى در نظر گرفته مى شود و تنها براى كسانى تجويز مى شود كه خود هم اكنون وابسته به داروهاى شبه‌افيونى مانند هروئين هستند

  . براى اين افراد، متادون يك جايگزين مطمئن براى روش هاى خطرناكى چون استفاده از هروئين به شمار مى رود. متادون ايشان را از اضطرار براى مصرف ماده مخدر رها كرده و بدان ها امكان بهبود زندگى شان را مى بخشد.

  متادون گاه به عنوان داروى خيابانى مورد استفاده قرار مى گيرد، اما استعمال آن بيشتر به منظور پيشگيرى از علائم ترك هروئين است. اثرات متادون كندتر از آن ظاهر مى شوند و بيشتر از آن مى پايند كه بتوان از آن به عنوان ماده اى مناسب براى سوء مصرف ياد كرد.

  اثرات طولانى مدت متادون

  درمان با دوز نگهدارنده متادون يك درمان طولانى مدت است. درمان از يك تا دو الى بيست سال و يا بيشتر به طول مى‌انجامد. اين درمان طولانى مدت به لحاظ پزشكى بى خطر و موثرترين درمان موجود براى وابستگى به مواد شبه‌افيونى است.

  + نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 16:30  توسط بهارصبا | 

  هوميوپاتي چيست؟

  نگاه كل‌نگر: طبق اين ديدگاه بيماري به هيچ وجه يك امر موضعي نيست و مربوط به تماميت وجود فرد است.

  يعني براي مثال اگر فردي دچار زخم معده شده باشد، مشكل تنها مربوط به معده او نيست بلكه تمام وجود وي (ذهن و جسم) مختل شده است كه يكي از علائم آن اختلال زخم معده است.

   با توجه به ديدگاه كل‌نگرانه، براي تشخيص دارو بايد تماميت فرد و علائم مختلف جسمي و ذهني وي بررسي شود و سپس دارويي كه كليت علائم وي را پوشش مي‌دهد تجويز گردد.يعني مثلا يبوست وسردرد وافسردگي به عنوان يك اختلال كلي در نظر گرفته شده وبراي همه اين علائم يك دارو تجويز ميشود. در حقيقت آنچه كه باعث بروز علائم بيماري است، اختلال در نيرويي است كه تمام وجود فرد را هدايت و كنترل مي‌كند و باعث يكپارچگي اعضاء مختلف ميشود  و با تصحيح اختلال آن تمام علائم بيماري  از بين مي‌روند. بنابراين در هوميوپاتي «تخصص» مفهومي ندارد و يك هوميوپات حاذق قادر است انواع و اقسام بيماري‌هاي ذهني و جسمي را درمان نمايد، چرا كه او قادر به تصحيح اختلال نيروي حياتي يعني سرچشمه علائم بيماري گوناگون است.
  ·    قانون مشابهت: طبق قانون مشابهت، هر آنچه كه بتواند در انسان سالم مشكلي ايجاد كند، مي‏تواند همان مشكل را در يك فرد بيمار درمان كند. براي مثال اگر دارويي در افراد سالم حالت اضطراب ايجاد كند، افراد مضطرب را مي‏تواند درمان كند. اين قانون كه در نگاه اول بسيار عجيب به نظر مي‌رسد پايه تجويز دارو در هوميوپاتي است و تجربه و مطالعات متعدد و گسترده نشان داده است كه با استفاده از اين قانون مي‌توان بيماري‌هاي مختلف جسمي، رواني و ذهني را به خوبي درمان نمود. لغت «هوميوپاتي» نيز به معناي «مشابه بيماري» است كه با توجه به قانون مشابهت انتخاب شده است.
  ·    قانون فردگرايي: در هوميوپاتي آنچه درمان ميشود نام بيماري نيست بلكه وضعيت بيمارگونه بيمار است. يعني  اهميتي ندارد كه نام بيماري  چيست. به همين دليل يك هوميوپات به صرف دانستن نام بيماري (مثلاً سرماخوردگي) نمي‌تواند داروي آن را پيدا كند. در هر مورد بيماري پزشك هوميوپات بايد كليت علائم بيمار را در نظر بگيرد و داروي مناسب با آن را تجويز كند. به اين ترتيب چند بيمار با مشكل سرماخوردگي ممكن است چند داروي متفاوت دريافت كنند و بالعكس براي چند نفر با مشكلات مختلف يك دارو تجويز شود. در حقيقت در هوميوپاتي با هر بيمار به عنوان يك مورد جديد و متفاوت از تمام موارد ديگر برخورد مي‌شود.
  ·    قانون توانمندسازي: داروهاي هوميوپاتي بايد بتوانند روي نيروي حياتي اثر وسيعي   بگذارند. كه اين امر با رقيق كردن‏ها و تكان دادن‌هاي متوالي ماده اوليه ميسر است. فرايند توانمندسازي (پرووينگ)در پايين توضيح داده شده است.
  ·    قانون حداقل مقدار و تكرار دارو: اگر داروي هوميوپاتي صحيح تشخيص داده شود، با حداقل مقدار و تكرار مي‌تواند اثرات عميقي بر نيروي حياتي داشته باشد. بنابراين در هوميوپاتي ممكن است كه تنها يك بار مصرف دارو شخص را براي چند ماه از هرگونه دارويي بي‌نياز كند و سلامت وي را مداوماً افزايش دهد.
  هوميوپاتي بيماري‌ها را درمان مي‌كند، يا تنها نقش كنترل‌كننده دارد؟
  چنانكه گفته شد در هوميوپاتي اختلال نيروي حياتي تصحيح مي‌شود و بدين ترتيب بيماري به طور كلي «درمان» مي‌شود. اين امر بخصوص در بيماري‌هاي مزمن كاملاً مشهود است و در اين موارد، بيمار پس از طي دوره درمان بطور كلي از مشكل خود رهايي مي‌يابد.
  آيا هوميوپاتي يك روش علمي است؟
  هوميوپاتي يك روش كاملاً علمي و مبتني بر اصول روشن است كه بر اساس تجربه، مشاهدات، و آزمايش‌هاي بسيار دقيق و تكرارپذير بدست آمده است.Double blind clinical trials) علمي بودن اين روش چنان است كه تا به امروز اكثر كتابهايي كه توسط هوميوپاتهاي برجسته از 200 سال پيش تا كنون نوشته شده هنوز مورد مراجعه و استناد هستند و اين خود گواهي بر  استحكام كم‌نظير مباني و روشهاي اين علم است. در حقيقت با پيشرفت هوميوپاتي، معمولاً به آن اضافه شده اما چيزي كم نشده است.
  آيا هوميوپاتي همان طب گياهي است؟
  خير. در طب هوميوپاتي از مواد گوناگوني از جمله گياهان، مواد معدني، و مواد حيواني استفاده مي‌شود و علاوه بر اين، اصول اين طب با طب گياهي متفاوت است.
  داروهاي هوميوپاتي چگونه و از چه تهيه مي‌شود؟
  در حال حاضر در فارماكوپه هوميوپاتي بيش از 3000 دارو درج شده است كه از منابع مختلف گياهي، معدني، جانوري، و غيره تهيه مي‌شوند. اين داروها معمولاً به صورت خام (مادي) به كار نمي‌روند بلكه توانمند مي‌شوند. توانمندسازي داروها به اين شكل انجام مي‌شود كه ماده اوليه در مقداري آب حل مي‌شود و شديداً تكان داده مي‌شود (تكان‌هاي ضربه‌اي). سپس مقداري از اين محلول در ظرف ديگري ريخته شده و پس از افزودن آب دوباره تكان داده مي‌شود. بدين ترتيب رقيق كردن‌ها و تكان دادن‌ها متوالياً ادامه پيدا مي‌كند. اين فرايند اگرچه مقدار ماده موجود در دارو را به صفر نزديك مي‌كند اما اثر شفابخش آن را افزايش مي‌دهد، بطوري كه هرچقدر اين عمل بيشتر تكرار شود محلول نهايي اثر دارويي قوي‌تري خواهد داشت! اين فرايند  توانمندسازي خوانده مي‌شود.
  داروهاي هوميوپاتي چگونه اثر مي‌كنند؟
  اين داروها به طور مستقيم روي نيروي حياتي كه كنترل‌كننده تمام فعاليتهاي ذهني و جسمي است اثر مي‌گذارد. از آنجا كه اختلال در نيروي حياتي باعث بروز انواع مشكلات و علائم بيماري است، تصحيح اختلال آن مي‌تواند منجر به از بين رفتن كليه نشانه‌هاي بيماري گردد.  در هر حال تأثير عميق داروهاي هوميوپاتي در درمان انواع بيماري‌هاي حاد و مزمن كاملاً طي مطالعات آماري متعدد و تجارب كلينيكي ثابت شده است و روشن است كه اثر آن هيچ ارتباطي به تلقين ندارد. جالب است كه امروزه داروهاي هوميوپاتي حتي در دامپزشكي و كشاورزي مورد استفاده قرار گرفته است.
  آيا هوميوپاتي مي‏تواند همه بيماري‏ها را درمان كند؟
  چنانكه گفتيم اگر بيماري ناشي از اختلال نيروي حياتي باشد، با هوميوپاتي قابل درمان است. اما برخي بيماريها منشأ فيزيكي دارند (صدمات ناشي از تصادفات، شكستگي‌ها، كمردرد ناشي از نشستن نادرست، مشكلات ناشي از تغذيه نادرست، و غيره) كه در اين موارد مداخلات جراحي، شكسته‌بندي، تغيير روش زندگي، و غيره مي‏تواند مفيد واقع شود. همچنين در مواردي كه نيروي حياتي بيمار بسيار ضعيف شده باشد (مانند سرطانهاي پيشرفته) احتمال درمان چندان زياد نخواهد بود.
  آيا هوميوپاتي فقط براي درمان بيماريهاي مزمن مفيد است؟
  بطور كلي هوميوپاتي هم در درمان بيماريهاي مزمن و هم درمان بيماريهاي حاد بسيار مؤثر است.
  آيا استفاده از درمان هوميوپاتي مستلزم صرف هزينه زيادي است؟
  از آنجا كه داروهاي اين پزشكي فوق‌العاده ارزان هستند (چند يا چندده تومان براي هر بيمار)، هزينه اصلي درمان را حق‌الزحمه پزشك تشكيل مي‌دهد. بنابراين هوميوپاتي از نظر اقتصادي مي‌تواند بسيار به صرفه باشد.
  آيا هوميوپاتي با ابزارهاي نوين پزشكي و دستاوردهاي فناوري در تضاد است؟
  بايد توجه داشت كه استفاده از هوميوپاتي به هيچ وجه نفي كننده مراقبت‌هاي درماني نيست و بنابراين استفاده از امكانات بيمارستاني و نظاير آن در صورت لزوم ضروري است. همچنين در امر تشخيص، استفاده از ابزارهاي تشخيصي مانند تصويربرداري، آزمايش خون و غيره در صورت نياز مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد.
  آيا اين روش در كشورهاي مختلف استفاده مي‌شود؟
  در كشورهاي زيادي از جمله انگلستان، آلمان، فرانسه، امريكا، و هندوستان، دانشگاهها و بيمارستانهاي زيادي مختص هوميوپاتي وجود دارد و چند صد ميليون نفر در كل جهان از اين روش استفاده مي‌كنند. طبق آمار، نزديك چهل درصد مردم فرانسه از داروهاي هوميوپاتي استفاده مي‌كنند. خانواده سلطنتي انگلستان از شش نسل پيش منحصراً از هوميوپاتي استفاده كرده‌اند و افراد سرشناس زيادي در كل جهان از اين شيوه استفاده مي‌كنند.
  آيا هوميوپاتي در ايران جايگاه قانوني دارد؟
  در آبان ماه سال 1374 در شوراي عالي ارزشيابي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، هوميوپاتي به عنوان يك رشته علمي شناخته شده است. همچنين طبق مصوبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در دي ماه 1376 و اعلام اين وزارتخانه در بهمن‌ماه همان سال كليه پزشكاني كه دوره دوساله هوميوپاتي را در يك مركز معتبر گذرانده باشند، مي‌توانند از عنوان پزشك هوميوپات استفاده نمايند. البته طبق قوانين ايران، تنها پزشكان حق ارائه خدمات درماني را دارند (هوميوپاتي يا غير آن) و هيچ شخص غيرپزشك حق طبابت ندارد. در حال حاضر انجمن هوميوپاتي ايران با حدود 300 عضو رسماً مشغول فعاليت است.
  آيا در حال حاضر مجوز قانوني براي وارد كردن داروهاي هوميوپاتي به ايران وجود دارد؟
  در كميته سياست‌گذاري ورود و توزيع داروهاي هوميوپاتي كه در تابستان سال هشتاد و سه در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تشكيل شد، مقرر شده است كه شركت‌هاي داروسازي مي‌توانند مانند ساير داروهاي پزشكي پس از اخذ مجوز لازم از وزارت متبوع داروهاي هوميوپاتي را وارد نمايند.

  + نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 16:26  توسط بهارصبا | 

  بوي بد دهان و درمان آن

  از قرن ها پيش بشر با مشكل بدبوئي دهان دست به گريبان بوده است . به منظور غلبه بر اين مشكل مردم يونان باستان از درمان هاي خانگي استفاده مي كردند مثلاً شستشوي دهان با شراب سفيد ، تخم باديان و سُر استفاده مي كردند . ايتاليائي ها هم با مخلوط كردن ساج – دارچين ، دانه ي سرو و ريشه ي cypress و برگ رزماري محلولي براي شستشو تهيه كردند و در Academy of general مطرح كردند .

  روزنامه نيريورك تايمز در ستون سلامتي  Brody. JaheE خود نوشته ايت سوالاتي كه درمورد بوي بد دهان دريافت كرده خيلي بيشتر از سوال هاي ديگر بوده است .
  همه ي اطلاعاتي كه لازم است درمورد بوي بد دهان و راهكارها جهت حفظ خوش بوئي دهان ، لازم است دانسته شود در اين مقاله به شما ارائه مي شود .
  براي غلبه بر بوي بد دهان قبل از هر چيز بايد بدانيد كه خود شما نمي توانيد بگوئيد كه آيا واقعاً دهان بدبو داريد يا نه ؟ جواب اين سوال بستگي به دوستان مهربان شما دارد كه آن را به شما تذكر بدهند .
  اگر ملاقات مهمي را پيش رو داريد بايد بخاطر داشته باشيد كه بوي بد دهان شما زودتر از خودتان وارد فضا مي شود پس سعي كنيد درون يك دستمال كه جلوي دهانتان مي گيريد نفس بكشيد و با نخ دندان بين دندان هايتان را تميز كنيد و سعي كنيد با بيني نفس بكشيد .
  عوامل موثر در بوي بد دهان
  - جرم دندان يك فيلم نامرئي از باكتري است كه بطور مداوم در دهان ايجاد مي شود و به همين خاطر براي همه پذيرفته شده است .
  - ذرات غذاي است كه در بين دندانها تجمع پيدا مي كند، عامل ديگري كه سبب بوي بددهان مي شود.
  - بوي بد دهان وقتي به علت مشكلات مداوم ناشي از دندانها باشد به راحتي قابل معالجه است . حفره هاي تشخيص داده نشده،بيماريهاي ضريع دندان، و گاه  شكستگي هايي كه پر شده باشد به سادگي مي تواند ذرات غذا را در خود نگه دارد و سبب بوي بد دهان شود كه بايد به دندانپزشك مراجعه كرد و اگر هيچ عاملي دنداني توسط دندان پزشك پيدا نشد بايد غذا به خويي جويده شود و هم چنين با پزشك خود در اين مورد صحبت كرد كه به منظور درمان بوي بد دهان سراغ احتمالات ديگر برود.
  - گاهي مشكل بدبوئي دهان رو به زياد شدن است كه ممكن است به دليل مشكلاتي در سيستم تنفسي ، سينوزيت ، عفونت ريه ،مشكل گوارشي ، وضعيت خاص بدني (چاقي) يا ديابت باشد كه باعث بوي نامطبوع مي شود .
  - عادت هاي غذائي در ايجاد بوي بد دهان نقش زيادي دارند مثلاً غذاها با بوي تند و شديد مثل سير ، پياز ، الكل و تنباكو با وارد شدن در جريان خون بوي بدي را توسط ريه ايجاد مي كنند . هم چنين ترش كردن از موارد ديگري است كه باعث بدبوئي مي شود .

  درمان بوي بد دهان:
  ما همگي به نحوي از بوي بد دهان در رنج هستيم پس مهم نيست دندان هاي خود را چگونه تميز نگاه داريد يا مواظب رژيم غذاي خود باشيد .
  پيدا كردن عامل اصلي  بوي بد دهان اولين قدم است . بديهي است كارهائي در اين مورد صورت گرفته است. اما اينجا در مورد درمان هاي خانگي صحبت ميشود كه هر اندازه كه مي شود دهان را تازه نگه داشت.
  - دهان خود را تميز نگه داريد: شستشوي كامل دهان حداقل دوبار در روز و استفاده از نخ دندان بصورت روزانه، غذاها و باكتري هائي كه در بين دندانها به دام مي افتند و فقط توسط نخ دندان برداشته مي شوند را از بين مي برد . اگر غذا در بين دندانها بماند و با تاخير خارج شود بوي بدي را در دهان ايجاد خواهد كرد. بيماريهاي دنداني از عوامل بوي بد دهان مي باشد.
  - دندان مصنوعي خود را برداريد: اگر از دندان مصنوعي استفاده مي كنيد ، موقع خواب حتما" آن را از دهان خارج كرده وبراي تميز نگه داشتن آن را در مايع مناسب بگذاريد.
  - زبان خودرا تميز نگه داريد:باكتريها با قرار  گرفتن روي سطح زبان سبب كاهش بوي خوش دهان و تازگي آن مي شوند از شستشوي زبان خود بعد از مسواك زدن دندانها مطمئن شويد .
  - مرطوب نگه داشتن فضاي دهان :هميشه يك دهان خشك  با دهاني كه بوي نامطبوع داشته باشد، يكي است. براي حل اين مشكل مي توان  از بزاق مصنوعي استفاده كرد . اين ماده هم حاوي مواد ضد ميكروبي  است و هم ذرات غذائي مانده در دهان را شستشو مي دهد. البته استفاده از بزاق مصنوعي در شب مناسب نيست چون صبح كه بيدار مي شويد احساس طعم ترش را در دهان خود خواهيد داشت. هم چنين مكيدن قرص نعناي بدون قند ، ترشح بزاق را تحريك مي كند.
  - بدون استرس باشيد: استرس سبب خشكي دهان و در نتيجه بوي نامطلوب دهان مي شود.
  - اجتناب از غذاهاي با بوي شديد: در ميان همه ي غذاها پياز و سير دو ماده هستند كه در خود تركيب گوگرد دارند كه  بعد از آنكه جذب جريان خون ميشود بوي آن در ريه ها ظاهر مي شود.
  - ماهي هاي خاص چون ماهي خولي و جلبك ها جذب جريان خون مي شوند و ايجاد بوي آمونياك مي كنند. متاسفانه به منظور بهبود بخشيدن به طعم غذاها حركت به طرف مواد شيميايي صورت گرفته است و طعم دادن به غذا توسط ادويه انجام ميشود . اين ادويه آنقدر خوش بو و خوش طعم نيستند كه شما احساس خوبي داشته باشيد.
  درمان هاي خانگي طبيعي :
  بوي بد دهان به سادگي قابل درمان است و بايد بعضي از عوامل را از آشپز خانه حذف كرد ! براي اين كار راهكارهاي زير پيشنهاد مي شود :
  - تهيه جوش شيرين: جوش شيرين پخته يكي از بهترين روشها براي تميز كردن دندانها است و در دهان ايجاد تازگي مي كند.
  - بعضي ها براي تازه تر شدن نفس جوش شيرين را در كف دست ريخته و كمي رطوبت به آن ميزنند و باآن مسواك ميزنند . مسواك زدن با جوش شيرين باعث صدائي روي دندانها مي شود . سعي كنيد به جوش شيرين تعدادي قند مصنوعي مثل ساخارين يا اسپاراترم (قند مصنوعي ) بيافزائيد.
  شما مي توانيد با فرمول زيريك خمير دندان بسازيد:
   سه قسمت جوش شيرين را با يك قسمت نمك، مخلوط كنيد و سپس 3 قاشق گلسيرين  به آن بيافزاييدو با 20-10 قطره ماده طعم دهنده مثل (اسانس نعنا و وينترگرين،انيس و دارچين )آن را خوشبو كنيد سپس آنقدر آب  به آن اضافه كنيد تا خمير مناسبي بدست آيد.
   توليد پودر دنداني : سه قسمت  جوش شيرين ، 1 قسمت نمك و چند قطره از اسانس نعنا به روغن وينترگرين اضافه شود.
  - آدامس بدون  شكر يا آب نبات:آدامس يا آبنبات بدون شكر دهان را مرطوب نگه مي دارد و سبب افزايش بزاق مي شود . سازمان دندان پزشكان آمريكائي پيشنهاد دو ماده را به منظور خوش بوكردن دهان دارد 1- جويدن آدامس بدون قند2- مكيدن آب نبات بدون قند.اين مواد از سوربيتول ، مانيبتول ، گزيلتول (قند الكلي ) ساخته شده اند و  سبب رشد ميكروبهاي دهاني نمي شوند.
  درمان خانگي  بااستفاده از آب شير (آب آشاميدني) Home Remediefrom the fauct
  آب : يكي از عوامل ضروري براي تازه نگه داشتن دهان آب است. چرخاندن آب دردهان به مدت حداقل 20 ثانيه سبب شستشوي ذرات غذائي و تميز كردن دهان ميشود
  درمان خانگي با استفاده ازيخچال
  - پنير : سبب از بين رفتن جرم دندان شده وباعت خوش بو شدن دهان مي شود . انتخاب يك قطعه كوچك از پنير چرب براي يك وعده غذائي سرپائي مناسب به نظر مي رسد.
  - جعفري و نعنا:جعفري نبايد فقط به منظور تزئين غذا استفاده نمي شود بلكه مدتهاي زيادي است كه در خنثي كردن بوي بد دهان نيز بكار رفته است . جعفري و نعنا سبب يكدست شدن سيرو وميگو هنگام طبخ غذا استفاده مي شوند.
  درمان خانگي  با استفاده از ادويه ها
  در آسياي جنوبي و خاورميانه جويدن تخم ادويه هاي خوشبو چون گل ميخك ، هل، يا رازيانه بعد از غذا يك امر عمومي است.
  تخم ادويه شامل مقداري زيادي مواد ضد ميكروبي است و مي تواند سبب توقف بوي دهان شود.
  بوي بد دهان ممكن است در هر سني يك مسئله باشدو اما اين مسئله نبايد باعث شود كه وقت ما خراب شود  وبايد  با استفاده و به كمك درمان هاي خانگي مشكل را حل كنيم.


  + نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 16:22  توسط بهارصبا | 

  حشرات خوردني در سراسر دنيا

  حشره خواري يا entomophagy  يا insect-eating هنوز هم در بسياري از جوامع سنتي در سراسر دنيا رواج دارد  .

  صرف نظر از اينكه چه احساسي نسبت به حشره خواري داشته باشيد دانستن و شناختن حشره هاي خوردني خالي از لطف نيست .اول اينكه در شرايط بحراني مثل قحطي و بي غذايي به كار مي ايد و دوم اينكه تحمل انسان را نسبت به بودن تصادفي يكي از انها در غذا بالا مي برد .حشراتي كه در زير اورده شده اند از وبلاگ  Peter Menzel and Faith D'Aluisio  است  كه نويسندگان ان خودشان در سفر به كشورهاي مختلف  خوردن اين حشرات را تجربه كرده اند

  كرم حشره ويچتي  Witchetty grubs

  در استراليا بيشتر طرفدار دارد و تازه ان خامه اي و خوشمزه است .بيشتر شبيه اجيل با طعم تخم مرغ خام است

  شفيره كرم ابريشم Silkworm pupae

  مزه انها وقتي گرم باشند مخصوصا وقتي لب سوز باشد باور نكردني است چيني ها مزه انرا دوست دارند

  كژدم  Scorpions

  چيني ها كژدم را زنده گرفته و در اب نگهداري مي كنند هنگام مصرف انرا چند دقيقه اي در كنياك مي اندازند تا بيهوش شود سپس دمش را جدا كرده و بقيه را مي خورند . كژدم جويدني و مزه ماهي مي دهد

  حشره استينك Stink bugs

  در اندونزي بخصوص بچه هاي زير ۱۰ سال انرا دوست دارند . اين حشره را برشته وكباب شده مي خورند .جويدني شبيه كرم است براي غذاي حاضري عاليه.مزه ان شبيه جويدن تخم افتابگردان خام مي باشد.

  سجاقك Dragonflies

  اندونزيايي ها شكار انرا يك نوع تفريح مي دانند .بعد از شكار انرا در روغن نارگيل سرخ كرده و شبيه ابنبات مي خورند.

  لارو غذا  Mealworms

  در مكزيك انرا با اسپاگتي مي خورند .

  ملخ Grasshoppers

  خوردن ملخ در مكزيك رواج دارد . در پخت ان از سير هم استفاده مي شود .

   

  رطيل  Tarantulas

  بصورت داغ و در كامبوج رواج دارد . مزه ان منحصر به فرد است.

  موريانه Termites

  اسنك مورچه در اوگاندا طرفداران زيادي دارد .شكار انها هم جالب است. ابتدا  تكه پارچه اي را به طرف در ورودي  لانه انها پرت مي كنند و وقتي مورچه هاي سرباز به پارچه بعنوان مهاجم حمله كردند پارچه را بسته مورچه ها را جمع كرده مي خورند.

  هزار پاي ماپينMopane caterpillar

  در كشور افريقايي بوتسوانا  Botswan بع از شكار انها را از يك طرف فشار داده تا مايع بدنشان خارج شده سپس ابپز  مي شود .

  Palm grubs 

  حشره اي كه در پرو  بصورت خام خورده مي شود

  جيرجيرك Crickets

  توجه داشته باشيد اكثر حشرات خوردني هستند ولي بايد جانب احتياط را هم رعايت كرد .

  اگر كسي نسبت به ميگو .صدف . گرد و خاك و  شكلات حساسيت  دارد نبايد خشره بخورد .حتي اگر الرژي هم نداشته باشيد نبايد حشره را بصورت خام بخوريد مگر در شرايط خاص.

  منبع : وبلاگ كوتاه و خواندني

  + نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 13:4  توسط بهارصبا | 

  ايران به دانش كپي سازي مغز انسان دست يافت

  پژوهشگر ايراني براي اولين بار در جهان موفق به ابداع DNA ديجيتالي و كپي سازي از مغز انسان شده است.
  مهندس مهدي كاشاني، ابداع كننده طرح در گفت وگوي اختصاصي با خراسان با اعلام اين خبر مي گويد: با اين طرح كه در آمريكا ثبت بين المللي شده است، در حقيقت هوش مجازي واقعيت پيدا مي كند و فناناپذيري دانش انسان با كپي اطلاعات موجود در مغز محقق مي شود.
  وي مي افزايد: با اجراي اين پروژه عظيم كه بسيار گسترده تر از پروژه هاي ويندوز مايكروسافت است، تحولي شگرف در دانش بشري با تلفيق و تركيب اطلاعات اشخاص مختلف روي مغز سيليكوني رايانه كلونايزر به وجود مي آيد، تا حدي كه حل كليه مجهولات حيات بشري امكان پذير مي شود. وي با انتقاد از سيستم كندو بوروكراسي موجود در ايران و نبود درك صحيح از فناوري و سرمايه گذاري براي آن، تنها دلگرمي خود را سخنان مقام معظم رهبري مبني بر لزوم توجه به خلاقيت و نوآوري در ايران و رساندن كشور به جايگاه اول منطقه در تمامي علوم عنوان مي كند.
  مهندس مهدي كاشاني، مبدع DNA ديجيتالي مي گويد: پروژه ساخت رايانه كلونايزر كه به نام ايران در آمريكا ثبت بين المللي شده است و در برگيرنده كليه امكانات ديجيتالي قرن ٢١شامل رايانه، نمابر، اسكنر، چاپگر، ويدئو كنفرانس، تلفن همراه، ضبط، راديو، دوربين عكاسي و فيلم برداري و اينترنت است، در حقيقت زيرساخت و فاز اول يك پروژه بسيار گسترده و شگفت انگيز با عنوان «D-DNA» يا DNA ديجيتالي است. با ساخت رايانه كلونايزر گويي يك انسان ماشيني توليد كرده ايم كه مجهز به چشم، گوش، دهان و ساير اجزاي لازم است، اما با قراردادن DNA ديجيتالي درون آن در واقع اين انسان ماشيني را مجهز به نوعي مغز سيليكوني مي كنيم. به گفته كاشاني، DNAديجيتالي در حقيقت نوعي مغز سيليكوني است كه قادر است كليه اطلاعات موجود در مغز هر انساني را ثبت كند و با توجه به شرايطي كه در آن قرار مي گيرد، آن را ارائه و تكرار كند.
  اين مخترع ايراني در توضيح عملكرد DNA ديجيتالي و شباهت آن با DNA طبيعي مي گويد: كروموزوم بيولوژيكي كه از DNA تشكيل شده است، در حقيقت در برگيرنده برنامه نرم افزاري حيات كليه موجودات از جمله انسان است كه بخشي از آن نيز از طريق پدر و مادر انتقال مي يابد. اين نرم افزار بيولوژيكي خدادادي (كروموزوم) شامل تمام خصوصيات و ويژگي هاي فيزيكي و جسماني انسان به جز دانش اوست چرا كه انسان پس از به دنيا آمدن با يادگيري دانش و آگاهي خود را افزايش مي دهد و به حد مطلوبي مي رساند، اكنون با اختراع DNA ديجيتالي كه شگفتي جهانيان را برانگيخته است، در حقيقت دانش بشري همچنان كه روي مغز بيولوژيكي ثبت مي شود، روي مغز سيليكوني نيز امكان ثبت و حك شدن پيدا مي كند و به اين طريق حتي قادر خواهيم بود اين دانش را به طور تمام و كمال به نسل هاي بعدي نيز انتقال دهيم. بدين شكل با دريافت و ثبت اطلاعات انسان ها، دانش بشري نه تنها فناناپذير مي شود بلكه به طور تصاعدي افزايش مي يابد.به گفته مهندس كاشاني، با جاي دادن DNA ديجيتالي درون رايانه كلونايزر در حقيقت هوش مجازي به وجود مي آيد كه متفاوت از هوش مصنوعي است.در DNAديجيتالي در واقع كپي مغز افراد ثبت و ضبط مي شود.
  بدين شكل دستگاه با استناد به داده ها و اطلاعات هر انسان و با استفاده از دانش او، در شرايط مختلف از خود همچون يك انسان واكنش نشان مي دهد.
  وي در ادامه تصريح مي كند: نحوه عملكرد مغز انسان براساس پردازش اطلاعات وارد شده از طريق اعضاي مختلف (چشم،گوش، زبان، بيني، لامسه) و عكس العمل و دستور به انسان براي انجام فعاليت مناسب است، حال ما با اختراع DNA ديجيتالي و به كمك دستگاه ميزبان آن يعني رايانه كلونايزر كه حكم بدن انسان را همراه با حواس پنج گانه در اين جا خواهد داشت، اين امكان را فراهم آورده ايم كه اطلاعات از طريق ابزارهاي مختلف الكترونيكي تعبيه شده در رايانه كلونايزر اعم از صوتي، تصويري و لامسه دريافت و سپس وارد مغز سيليكوني شود. بدين شكل در واقع رايانه وضعيت و ساختاري همچون يك انسان پيدا مي كند و به طور دقيق همان واكنش هايي را در قبال شرايط مختلف و محيط اطرافش روي مانيتور نمايش مي دهد كه يك انسان واقعي انجام مي دهد. DNAديجيتالي از هر فردي كه پشت رايانه كلونايزر مي نشيند، اطلاعاتي دريافت و ثبت مي كند. به عنوان مثال يك پزشك، خلبان يا فيزيك دان را در نظر بگيريد. هر يك از آن ها با توجه به حرفه شان با استفاده از دستگاه هاي ديجيتالي كار انجام مي دهند. كليه اين دستگاه ها قابل اتصال به رايانه كلونايزر است و رايانه بدين شكل قادر به ثبت و ضبط كليه اطلاعات وارد شده و واكنش هاي شخص مورد نظر است به عنوان مثال يك پزشك با استفاده از دستگاه هاي الكترونيكي فشارخون، نبض و دماي بدن بيمار رامشخص مي كند و براساس آن دارو تجويز مي كند. كلونايزر نيز پس از ثبت عملكرد پزشك و در واقع فراگيري دانش وي در اين عرصه، مي تواند با اتصال دستگاه هاي ديجيتالي معاينه بيمار به بدنه رايانه، كارهاي پزشك راتكرار كند و نسخه بيمار را روي مانيتور به نمايش بگذارد.
  به گفته مهندس كاشاني، در حقيقت با اين اختراع با كپي مغز انسان هوش مجازي ايجاد مي شود كه متفاوت از هوش مصنوعي است. در دستگاه هاي مجهز به هوش مصنوعي با استفاده از يك سري داده ها و برنامه هاي نرم افزاري تصميم گيري هايي مي شود ولي دستگاهي كه مجهز به هوش مجازي است، به طور دقيق با استفاده از اطلاعات موجود در مغز سيليكوني اعمال و واكنش هاي يك شخص را ياد مي گيرد و در شرايط مختلف همچون يك انسان از خود واكنش مناسب نشان مي دهد.
  مهندس كاشاني در توضيح نحوه طراحي DNA ديجيتالي و به عبارتي مغز سيليكوني مي گويد: من به اتفاق يك تيم ٤٠نفره از متخصصان IT تمام حركات و گفتار معمول يك انسان رابراساس الگوريتم رياضي پياده كرديم و سپس الگوريتم D-DNA را نوشتيم. ما طرح را در آمريكا به ثبت رسانديم كه البته با مشكلات زيادي روبه رو شديم، چون آن ها معتقد بودند اين طرح، خطرناك است. ولي با توضيحات فني و علمي كه در مورد منافع آن داده شد، متقاعد شدند آن را به ثبت برسانند. بايد توجه داشت، طرحي در آمريكا ثبت مي شود كه قابل انجام باشد. يعني طرح، خيالي و دور از واقعيت نباشد. ما با ارائه مستندات دقيق علمي از طرح و نحوه انجامش، آن ها را از تمامي جوانب متقاعد و اختراع را ثبت بين المللي كرديم.
  با انجام پروژه D-DNA،در حقيقت كپي دقيق مغز افراد مختلف مثل دانشمندان، متخصصان و تمام افراد ديگر با استفاده از رايانه كلونايزر امكان پذير خواهد بود.چون تمام كپي مغزها روي مغز سيليكوني كلونايزرهاي مختلف ثبت وضبط مي شود كه جنس تمامي اين مغزها به صورت الگوريتم د ترمينان بازسازي شده است و قابليت تلفيق و تركيب را دارد بنابراين دانش بشري به اين ترتيب به صورت تصاعدي افزايش پيدا مي كند. به عبارت ديگر مي توان تركيبي از دانش افراد متخصص در يك زمينه را به دست آورد و با استفاده از آن ها به حل مجهولات و مسائل نامعلوم پرداخت. درست مثل اين كه به صورت واقعي چند شخص متخصص و دانشمند در يك زمينه گرد هم آيند و به تبادل نظر و حل مسائل مختلف در يك عرصه بپردازند. بنابراين با اجراي اين پروژه تحولي عظيم در دانش بشري رخ خواهد داد كه با استفاده از آن بسياري از مجهولات حل نشدني حيات بشري رفع مي شود. از سوي ديگر بشر فناناپذير مي شود البته نه از نظر جسماني كه از نظر معلومات و اطلاعات موجود درمغز.
  پروژه (D-DNA) بسيار وسيع تر از پروژه ويندوز مايكروسافت است، بنابراين براي اجراي آن بايد زمينه هاي لازم مهيا شود. من در سفر اخيري كه به خارج از كشور داشتم، تصميم گرفتم اين طرح را در آمريكا اجرا كنم چون دعوتنامه هاي فراواني از اين كشور براي اجراي پروژه دارم؛ ولي وقتي شنيدم مشاوران رئيس جمهور طرح من را با ايشان مطرح كرده اند و آقاي احمدي نژاد براي حمايت از آن ابراز آمادگي كرده و حتي آقاي دكتر ظفرقندي رابه عنوان متولي اين امردر نظر گرفته است، دوباره به ايران بازگشتم. من ٤سال صبر كرده ام و فاز اول پروژه را اجرايي كردم. اكنون باز هم مدت ديگري صبر مي كنم چون مي خواهم خاستگاه اين فناوري بسيار پيشرفته كشورم ايران باشد نه آمريكا ولي صبر زياد هم ناممكن است، زيرا سرعت در عصر اطلاعات حرف اول را مي زند. اگر من سريع تر اين پروژه را اجرايي نكنم، شايد فرد ديگري به نوع ديگري آن را به ثبت برساند و در يك كشور ديگر آن را اجرا كند. در ايران برداشت غلطي از فناوري مي شود و به توليد فناوري ارج زيادي نمي نهند. با وجود توصيه هاي اكيد مقام معظم رهبري مبني بر دستيابي به فناوري هاي نوين و ارتقاي دانش و كسب مقام اول منطقه، مسئولان شايد نادانسته و از روي ناآگاهي، كم كاري مي كنند. كارها در ايران به كندي صورت مي گيرد و در اين زمينه نامه هاي اداري و وجود كاغذبازي آن قدر وقت انسان را مي گيرد كه از اجراي اهداف باز مي مانيم.با اين وجود آقاي دكتر ظفرقندي قول داده اند موانع اداري موجود در پياده سازي اين پروژه را به طور مستقيم برطرف كنند.انجام چنين پروژه بزرگي نيازمند يك عزم ملي است. در آمريكا با ديدن يك نوآوري و مطالعه آن بلافاصله حاميان و سرمايه گذاران زيادي براي اجراي آن وارد مذاكره مي شوند ولي در ايران متاسفانه ايده و طرح، خريدار ندارد و دانش فني و فناوري خريد و فروش نمي شود. در حالي كه در دنياي امروز تبديل پتنت و اختراع به محصول است كه ثروت زا و قدرت آفرين مي باشد نه فروش نفت. در حال حاضر در كشورهاي پيشرفته تحقيق و پژوهش حرف اول رامي زند.تنها اميد من بعد از خدا، دلگرمي به سخنان مقام معظم رهبري و درك عميق ايشان از خلاءهاي ايجاد شده در اثر نبود توليد فناوري و خلاقيت است. اين موارد بوده كه مرا تاكنون در ايران نگه داشته است. ايشان گفته اند قدرت اقتصادي در كسب و توليد فناوري و فراگيري دانش است كه در سند چشم انداز ٢٠ساله به وضوح به آن اشاره شده است. اي كاش بقيه مسئولان و دولتمردان نيز در درمان دردي كه رهبر معظم انقلاب به درستي تشخيص داده اند و راه علاج آن را نيز به طور دقيق اعلام كرده اند كمي با توجه و سرعت بكوشند.براي توليد ويندوز ويستا٦ ميليارد دلار سرمايه گذاري شده تا به اينجا رسيده است. در حالي كه در ايران اعتقادي به سرمايه گذاري در دانش وجود ندارد. مولد اقتصادي كشورهاي بزرگ و پيشرفته دانش آن هاست نه نفت و گاز؛ اين منابع تمام شدني است ولي دانش بشري درياي بي كران است. ما با اجراي پروژه D-DNA، مبدل به غولي در عرصه IT همچون مايكروسافت خواهيم شد. .

  ایرانیان انگلیس

  + نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 13:1  توسط بهارصبا | 

  مصرف كرك جايگزين ترياك در تهران شده است

  خبرگزاري فارس: رئيس مركز تخصصي ترك اعتياد تهران با اشاره به دو برابر شدن مصرف ماده مخدر كرك در تهران طي يك سال گذشته گفت: اين ماده خطرناك اكنون جايگزين ترياك در تهران شده است.

  محمد حسن عليپور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي فارس، افزود: متاسفانه با وجود گسترش روزافزون مصرف اين ماده مخدر جديد در ايران هنوز هيچ بررسي مشخصي از نظر شيميايي و بيوشيميايي بر روي اين ماده نشده است.
  وي اضافه كرد: بررسي‌هاي اوليه ما نشان مي‌دهد علايم مصرف اين ماده بسيار شبيه علايم مصرف هروئين با شدت بيشتر است و برآورد ما اين است كه اين ماده مخدر در واقع هروئين فشرده است كه اكثر معتادان بدون دانستن اين نكته اين ماده خطرناك را مصرف مي‌كنند.
  عليپور گفت: مصرف كرك موجب بيماري‌ها و ناراحتي‌هاي پوستي شديد و حتي در مواردي مرگ ناگهاني حاصل از مصرف اين ماده را شاهد هستيم اما مهمترين معضل ناشي از مصرف اين ماده وابستگي بسيار شديد معتادان به اين ماده است.
  وي اضافه كرد: كرك واقعي كه در ايران وجود ندارد از خانواده كوكائين است و اين عوارض را ندارد.
  اين متخصص ترك اعتياد افزود: متاسفانه در يك سال اخير تعداد مراجعه كنندگان و بيماران ناشي از مصرف كرك به مراكز ترك اعتياد ما در تهران دو برابر شده است.
  وي اضافه كرد: 3 سال پيش كه ماده مخدر كرك وارد كشور شد 80 درصد بيماران معتاد مصرف‌كننده ترياك بودند و 20 درصد هروئين مصرف مي‌كردند اما اكنون 75 درصد مراجعه‌كنندگان معتاد مراكز ترك اعتياد ما در تهران مصرف‌كننده هروئين فشرده با نام كرك هستند و اين امر نشان مي‌دهد كه الگوي مصرف مواد مخدر در تهران عوض شده است.
  وي اضافه كرد: براي درمان اين معتادان اقدامات سم‌زدايي و درمان نگهدارنده با متادون انجام مي‌شود اما متاسفانه مواردي از تزريق اين ماده را نيز داريم كه عوارض بسيار بالايي دارد حتي گاهي برخي از اين معتادان بلافاصله پس از تزريق اين ماده فوت كرده‌اند

  + نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 12:59  توسط بهارصبا | 
  چهره  شناسی
   
  در مخيله‌تان مي‌گنجد كه  رابطه چهره و شخصيت را در دانشگاه تدريس بكنند و براي خودش رشته و درس و واحد و حساب و كتاب داشته باشد؟

  مقصودمان تحصيلات آكادميك دردانشگاه‌هاي واقعي دنياست. جواني كه با او حرف زده‌ايم 6 سال براي همين كار درس خوانده. مي‌گويد كه مي‌تواند توي صورت‌تان زل بزند و ابعاد شخصيتي ‌تان را بگويد.

  «تو آدم بامحبتي هستي. به دوستان صميمي‌ات بيش از حد محبت مي‌كني. البته چوبش را هم خورده‌اي. باهوشي، فن بيان خوبي داري و در مديريت و هنر استعداد داري. كمي لجباز هستي. چند روز از هفته را سرحالي اما هرازگاهي بي‌حوصله مي‌شوي. يك تغيير ديدگاه در زندگي داشته‌اي و...».

  اينها را فال‌بين توي پارك نمي‌گويد، پوريا حميدي است كه مي‌گويد؛ جوان 26ساله‌اي كه تازه تحصيلات خود را در رشته «چهره‌شناسي» دانشگاه آتلانتيك تمام كرده. فقط همين‌ها را هم نمي‌گويد؛ نزديك به يك ساعت از ريزترين مسائل زندگي و احساسات و استعدادهايت مي‌گويد و تو تنها كاري كه مي‌تواني بكني، اين است كه لبخند بزني و حيرت‌ات را پنهان كني؛ «من از بچگي به اين‌جور چيزها علاقه داشتم.

  هميشه دوست داشتم خودم را بهتر بشناسم». يكي از دوستانش او را با اين رشته آشنا كرد و او هم به صورت مجازي در دانشگاه ثبت‌نام كرد؛ «فقط دانشگاه آتلانتيك نيست كه اين رشته را دارد؛ در بعضي از دانشگاه‌هاي سوئد، انگليس و آمريكا هم اين رشته تدريس مي‌شود».

  همه رشته‌هاي عجيب
  پوريا حميدي الان دانشجوي  دوره دكتري چهره‌شناسي است. او واقعا عاشق رشته‌اش است. شما هم اگر مثل او عاشق باشيد، بايد براي هر 40روز تحصيل‌تان 300دلار هزينه كنيد و 6 سال درس بخوانيد و 178واحد را پاس كنيد تا مدرك دكتراي خود را بگيريد.

  جالب است كه اين واحدها فقط شامل اصول چهره‌شناسي نيست بلكه بايد واحدهايي مثل روان‌شناسي، زيست‌شناسي، جامعه‌شناسي، شخصيت‌شناسي، فيزيولوژي بدن، گروه‌هاي خوني، مردمك‌شناسي، جمجمه‌شناسي، اندام‌شناسي، انسان‌شناسي و «خيلي چيزهاي ديگر»شناسي را هم پاس كنيد؛ «در دنيا رشته‌هاي زيادي وجود دارد كه در ايران اسمي هم از آنها برده نمي‌شود.

  مثلا «بوشناسي» كه از بوي بدن افراد خصوصيات اخلاقي و شخصيتي آنها را تشخيص مي‌دهند يا «جمجمه‌شناسي» كه علم بسيار دقيقي است؛ جمجمه را به 118قسمت تقسيم مي‌كنند و از روي شكل جمجمه و ساير مشخصه‌ها به جزئي‌ترين خصوصيات فرد پي مي‌برند؛ مثلا اينكه اگر اين فرد بخواهد خودكشي كند، از چه روشي استفاده مي‌كند.

  يا علم «مردمك‌شناسي»؛ با اين علم مي‌توان 330 نوع بيماري را از طريق مردمك چشم در فردشناسايي كرد. مثلا متخصص مردمك‌شناس مي‌گويد اوره شما 120 است، مي‌رويد و آزمايش مي‌دهيد و مي‌بينيد دقيقا همين است. اين رشته‌ها كاملا اثبات شده‌ و دقيق هستند؛ درست مثل چهره‌شناسي كه از روي آن حكم مي‌كنند».

  چهره‌هاي چيني
  اينكه چهره‌شناسي از كجا آمده، براي خودش داستاني دارد. در گذشته‌هاي دور ايرانيان و همين‌طور اعراب اين علم را داشته‌اند كه به نام «مرعي و منظر» شناخته مي‌شده است. آنچه در كتب درسي آن ور آبي آمده، مي‌گويد بشر از زمان‌هاي خيلي دور به خصوصيات چهره و خطوط كف دست و... توجه مي‌كرده.

  توضيحات ديگر را از زبان آقاي حميدي بخوانيد؛ « ديدگاه دانشمندان چين در اين زمينه قبل از هر كشوري بيان شده و به صورت سيستماتيك وجود داشته و بعد از آن اين علم توسط دانشمندان يوناني همچون بقراط، ارسطو و افلاطون تكميل شده.

  در سال‌هاي نه‌چندان دور هم دانشمندان برجسته غربي مثل گالن، چوسر و راجر بيكن در اين خصوص تحقيقات مفصلي كرده‌اند و به نتايج باارزشي رسيده‌اند. اما اين دانش زماني به اوج رسيد كه زيربناي اصلي آن در 15اكتبر 1741 در شهر زوريخ  سوئيس توسط دانشمند علم الهيات و فلسفه به نام «يوهان كاسپر لاواتر» پايه‌گذاري شد. بعد از آن دانش چهره‌شناسي به‌صورت علمي در دانشگاه‌ها و كالج‌ها دنبال شد و در دهه‌هاي آخر قرن بيستم به دانشي قابل اعتماد در دنيا تبديل شد». 

  7 را به نشانه تغيير بگير
  آن‌طور كه‌ آقاي حميدي مي‌گويد چهره‌شناسي اين توانايي را دارد تا از طريق اشكال و خطوط چهره، اعضاي بدن، گروه خوني، زمان و مكان تولد و هزار و يك چيز ديگر به شما بگويد كه چه روحيات و استعدادهايي داريد؛ «به طور كلي 14نوع چهره داريم كه با توجه به اعضاي چهره تقسيم‌بندي مي‌شوند؛ مثلا 21نوع ابرو داريم، 19 نوع بيني و چند جور لب و... 40درصد خصوصيات افراد در چشمشان نهفته است؛ در چيزهايي مثل حالت مژه‌ها، گوشه چشم، سفيدي چشم و... جمجمه و پيشاني از نظر چهره‌شناسان به چندين ناحيه تقسيم مي‌شوند كه هر كدام حرفي براي گفتن دارند».

  چهره‌شناس بايد تك‌تك اين اعضا و انواع آن را بشناسد و از تركيب آنها با هم به يك خصوصيت پي ببرد؛ كار حساسي هم هست چون اگر يك تشخيص اشتباه بدهد، همه چيز به‌هم مي‌ريزد و خصوصيات اخلاقي چيز ديگري مي‌شود؛ «اينكه بعضي‌ها مي‌گويند شما اين بيني را داريد، پس داراي اين خصوصيت هستيد اشتباه است.

  مجموع موارد به ما شناختي از روحيات و خصوصيات يك شخص مي‌دهد كه در واقع اصلي‌ترين و سخت‌ترين قسمت كار است. مثلا چشم ميشي نشانه آدم مهربان است. ما نگاه مي‌كنيم كه آيا ساير اعضاي چهره هم اين موضوع را تاييد مي‌كنند يا نه؛ چون ممكن است بخشي از چهره اين ويژگي را نقض كند».

  بخشي از خصوصيات، ارثي هستند و با ژن منتقل مي‌شوند. مثلا اگر شما شبيه مادرتان باشيد، قطعا برخي خصوصيات او را داريد؛ «دوقلوها اغلب روحيات شبيه به‌هم دارند. بخشي از ويژگي‌ها هم اكتسابي است و فرد در طول زمان آنها را كسب مي‌كند. مي‌توان گفت چهره افراد هر 7سال يك بار تغيير مي‌كند. بعضي خطوط چهره  از آينده مي‌گويند و بعضي گذشته شما را رو مي‌كنند».

  زمان و مكان تولد هم در اينكه چه روحيه‌اي داشته باشيد، مؤثر هستند؛ «قاعدتا آب و هواي گرم جنوب فرد را از كسي كه ساكن آب و هواي سرد و خشك كوهستاني است، متمايز مي‌كند».

   اينكه شما در چه سال و ماه و روز و حتي ثانيه‌اي به دنيا آمده‌ايد هم اهميت دارد؛ «در هند زمان تولد بچه را با زمان‌سنج ثبت مي‌كنند تا ثانيه‌اي جابه‌جا نشود». گروه خوني هم مهم است؛ «مثلا افراد داراي گروه خوني O+، افراد شاد، پرانرژي و فعال هستند». البته جناب چهره‌شناس تاكيد مي‌كند كه باز هم در اين قضيه، تركيب صحيح تمام موارد اهميت زيادي دارد.

  زشت و زيبا
  «داستاني هست كه مي‌گويد وقتي داوينچي مي‌خواست تابلوي «شام آخر» را بكشد، رفت روي آدم‌ها تحقيق كرد تا يك چهره خوب را پيدا كند و به‌جاي حضرت مسيح بكشد. براي اين كار به دهكده‌اي رفت و از مردم آنجا خواست تا بهترين فرد دهكده را به او معرفي كنند. آنها هم كسي را به او نشان دادند و گفتند او بهترين است.

  داوينچي چهره آن شخص را كشيد. بعد از مدت نسبتا زيادي نقاش قصه ما براي پيدا كردن بدترين فرد به زنداني مي‌رود و زندانبان جاني‌ترين فرد آنجا را به او معرفي مي‌كند. اما وقتي مي‌خواهد چهره او را به تصوير بكشد، مي‌بيند كه آن شخص او را مي‌شناسد و دارد با او سلام و عليك مي‌كند. نقاش متعجب مي‌پرسد كه تو من را از كجا مي‌شناسي؟

  مجرم مي‌گويد من همان كسي هستم كه چندي پيش تصويرم را به‌عنوان بهترين فرد روستا كشيدي. پليدي اخلاق و كردار فرد، حالات و خطوط چهره او را به زشتي كشانده بود. اين است كه زشت‌ترين و زيباترين فرد در تابلوي شام آخر يكي هستند».

  پوريا حميدي اين قصه را تعريف مي‌كند تا برسد به يك جمله خانمان‌برانداز؛ «هرچقدر فرد زيباتر باشد، خصوصيات اخلاقي بهتري دارد». اول فكر مي‌كنيم خوش به حال خوشگل‌ها! ولي بعد كم نمي‌آوريم و مي‌گوييم؛ «اما خيلي از افراد زيبا بداخلاقند!» مي‌گويد: «بله، درست است.

  اولا اين حرف من مطلق نيست؛ يعني افراد زيبايي هم هستند كه بداخلاقند، بعد هم اينكه تعريف زيبايي در علم چهره‌شناسي با تعريف عموم متفاوت است؛ يعني مثلا عامه مردم فكر مي‌كنند بيني زيبا، بيني‌اي است كه صاف و ظريف و سر بالا باشد، در حالي كه در چهره‌شناسي اين‌طور نيست؛ بهترين نوع بيني بزرگ‌ترين و گوشتي‌ترين آن است! يا دهان هم همين‌طور؛ يعني دهان بزرگ بهتر است البته نه به بزرگي نهنگ! بزرگي به قاعده.

   از اين گذشته، ممكن است در چهره زيبا هم نكته‌اي وجود داشته باشد كه آن خصوصيات خوب را نقض كند.

  مجموع اجزاي چهره براي ما تعيين‌كننده است». راستي كساني كه جراحي زيبايي مي‌كنند، بهتر است عكس قبل از عمل خود را داشته باشند چون چهره‌شناس‌ها روي بيني‌اي كه عمل شده باشد حكم نمي‌كنند؛ «ما عضو عمل شده را ناديده مي‌گيريم. البته بقيه اجزا آن‌قدر حرف براي گفتن دارند كه صدمه‌اي به اصل ماجرا نزند».

  در خدمت سياستمداران
  به نظر شما چقدر مي‌شود به چنين علمي اعتماد كرد؟ اصلا قابل اعتماد است يا تنها يك شوخي و تفريح علمي است؟ «چهره‌شناسي آن‌قدر علمي و دقيق است كه در بسياري از كشورهاي اروپايي حرف آخر را دانشمندان اين علم مي‌زنند. علاوه بر چهره‌شناسان، خط‌شناسان و شخصيت‌شناسان هم جايگاه ويژه خود را دارند.

  در انتخابات، در استخدام شركت‌هاي بزرگ، در جرم‌شناسي، در سازمان‌هاي امنيت و اطلاعاتي مثل سيا و... اين افراد نقش مهم و تأثير‌گذاري دارند. هرچند كه در همين كشورها، چندين سال پيش موجي از مخالفت از سوي سران حكومت‌ها به‌پا شد كه اساس و علمي بودن اين دانش را زير سؤال مي‌برد اما در انتها اين حاكمان بودند كه مغلوب دانش شدند.» در ايران اما موضع‌گيري نسبت به اين قضيه وجود ندارد. البته عجيب هم نيست، چون وقتي چيزي نبوده، نسبت به چي بايد موضع گرفت؟

  چشم برزخي ندارم!
  آيا شما گزارش ما را باور كرديد؟ پوريا مي‌گويد: «اغلب افرادي كه به من مراجعه مي‌كنند، با يك علامت سؤال بزرگ روي سرشان پيش من مي‌آيند. وقتي هم كه از در وارد مي‌شوند و من را مي‌بينند، علامت تعجبي هم به علامت قبلي‌شان اضافه مي‌شود. باورشان نمي‌شود كسي به سن و سال من بخواهد تحليل‌شان كند. يك بار آقايي پيش من آمد تا ويژگي‌هاي او را بنويسم.

  در چنين مواردي من معمولا توضيحي راجع به اين علم به فرد مي‌دهم و اگر بخواهد چند تا از خصوصيات‌اش را برايش مي‌گويم. اين آقا از در كه وارد شد، من از حالاتش فهميدم كه با اين قضيه مخالف است.

  من هم در اين‌جور مواقع نكات خيلي ريز و حساس را بيان مي‌كنم. مثلا به او گفتم پدر و مادر شما خيلي با هم مشاجره دارند و... همين‌طور كه اين حرف‌ها را مي‌زدم، يكدفعه آن آقا با تعجب و احترام زياد گفت آقا، شما چشم برزخي‌تان باز است؟ :... من هر چه به او مي‌گفتم من علم لدني و چشم برزخي ندارم و اين علم است، باور نمي‌كرد!»

  حقيقت اين است كه مقوله چهره‌شناسي به عنوان يك علم با چشم برزخي و توانايي‌هاي عرفاني كاملا فرق مي‌كند.

  ازدواج چهره‌ها
  آقاي حميدي در يك مؤسسه فرهنگي خانواده فعاليت مي‌كند و افراد علاقه‌مند يا معرفي شده توسط مشاور و... را تحليل مي‌كند؛ «چون اينجا يك مؤسسه مشاوره و همسريابي است، بيشتر زوج‌هاي جواني كه قصد ازدواج دارند، به من مراجعه مي‌كنند تا ضمن تحليل شخصيت‌شان، معلوم شود كه به‌درد هم مي‌خورند يا نه. بعضي از آنها به دليل ويژگي‌هاشان اصلا براي هم مناسب نيستند و اين مطلب را من يا مشاور مؤسسه به آنها مي‌گوييم.

  اين دانش يك برتري نسبت به روان‌شناسي دارد؛ در اين علم بدون اينكه سؤالي از شخص پرسيده شود، فرد تحليل مي‌شود و بنابراين احتمال كذب يا عدم شناخت صحيح در آن پايين مي‌آيد. براي همين، هم به فرد و هم به مشاور كمك بزرگي مي‌شود.

  برخي افراد هم هستند كه تنها به خاطر شناخت بهتر از خود يا استعدادهايشان به من مراجعه مي‌كنند. من خودم در طول تحصيل، به شناختي از ويژگي‌هاي شخصيتي‌ام رسيدم كه برايم شگفت‌آور بود. البته اين را هم بگويم كه تا وقتي خود شخص نخواهد، به ديد چهره‌شناسي به او نگاه نمي‌كنم. تازه آن وقت اگر خيلي اصرار كند و اگر ظرفيت‌اش را داشته باشد، عيب‌هايش را مي‌گويم. شايد باورتان نشود اما هنوز به پدر و مادرم با ديد چهره‌شناسي نگاه نكرده‌ام».

  چهره‌شناسي علم است يا خرافه؟
  فيزيونومي يا چهره‌شناسي يك علم نيست اما خرافات هم نيست. در واقع در نوشته‌هاي رسمي و مقالات روان‌شناسي و روانپزشكي از اين كار و اطلاعات مربوط به آن به عنوان يك «شبه علم» ياد مي‌شود. در فرهنگ «و بستر» در مدخل فيزيونومي آمده است: «هنري كه بر مبناي چهره يا خصوصيات فيزيكي پي به روحيات، شخصيت و خصوصيات رفتاري فرد ببرند.»

  مي‌شود گفت دانش فيزيونومي يا چهره‌شناسي، نوعي تجزيه و تحليل است كه ارتباطات بين 2 پديده را بررسي مي‌كند؛ ظاهر فرد و شخصيت او؛ بيرون و درون.  از يك هزار سال قبل از ميلاد مسيح، چهره‌شناسي در آسيا رواج داشته است و به عنوان يك علم شناخته مي‌شد؛ براساس آن تصميم‌گيري مي‌شد، آينده افراد پيش‌بيني مي‌شد و متناسب با ويژگي هر كس شغل تعيين مي‌شد. حتي در دوره هنري هشتم در انگلستان، قانوني تصويب شد كه از چهره‌شناسي حمايت مي‌كرد.

  آن زمان، دوره پيشرفت فيزيونومي بود و متخصصان  اين دانش معتقد بودند مي‌توانند شخصيت، روحيات، احساسات عاشقانه و حتي چيزهايي مثل واكنش فرد به اقدامات يا حتي عاقبت و آينده او را هم براساس ظاهر و چهره‌اش پيشگويي كنند.

   در قرن 18 و 19 فيزيونومي در بين اهل علم رواج داشت اما به جاي روان شناسان و پزشكان، اين فيلسوفان بودند كه به اين قضيه مي‌پرداختند. يوهان كاسپارلاواتر- دوست صميمي گوته- و سرتوماس براون بر مبناي نوشته‌هاي يك ايتاليايي به نام گيمبا تيستا دلاپورتا اين دانش را گسترش دادند.

  فيزيونومي بيشتر براساس قالب جمجمه انجام مي‌شود و بعد به خصوصياتي مثل ابرو، چشم، پوست صورت، رويش مو و بقيه خصوصيات ظاهري مي‌پردازد. اما حتي تغيير هركدام از اين اجزا هم مي‌تواند نشان‌دهنده خصوصيات رفتاري باشد.

   طرفداران اين هنر براي توجيه علمي اين قضيه به ژنتيك پناه مي‌برند و معتقدند زمينه ژنتيك افراد، نژاد، نياكان و احتمال گرفتاري به بيماري‌هاي ژنتيك خاص (مثلاً سندرم داون) را مي‌توان از طريق چهره‌شناسي بررسي كرد؛ اگرچه خود آنها هم معتقدند ميزان درستي گزاره‌هاي مختلف با هم فرق مي‌كند و در نژادهاي مختلف تفاوت دارد و بايد مطالعات بيشتري انجام شود.

  آنها معتقدند در مورد چهره‌شناسي هم مثل خيلي از علم‌هاي واقعي ديگر نمي‌توان راجع به هيچ چيز 100درصد مطمئن بود و همان‌طور كه الان در روان‌شناسي و روانپزشكي براي شناسايي شخصيت به مطالعه رفتار، ادبيات خود و زمينه خانوادگي و ژنتيك وي مي‌پردازند، چهره‌شناسي هم بايد در مورد آنها انجام شود؛ يعني شكل ظاهري فرد مي‌تواند حداقل تا حدودي شخصيت او را شكل دهد يا حتي شخصيت مي‌تواند ظاهر فرد را تغيير دهد.

  همه اينها شايد كمي عجيب به نظر برسد اما حتي مخالفان چهره‌شناسي هم اين روزها نمي‌توانند آن را به راحتي رد كنند و آن را كنار خيلي از علوم جديدي گذاشته‌اند كه مي‌گويند بايد راجع به آنها بيشتر تحقيق شود.

  اما هنرمندان و نويسنده‌ها ترجيح داده‌اند زياد معطل نشوند و زودتر به سراغ اين پديده رفته‌اند. ردپاي چهره‌شناسي و نويسنده‌ها هم‌اكنون در بسياري از آثار بالزاك، چارلز ديكنز، توماس هاردي، شارلوت برونته، اسكاروايلد و ادگار آلن‌پو به چشم مي‌خورد.


  ایرانیان انگلیس
  + نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 12:46  توسط بهارصبا | 

  آدامس اعتيادآور

  پان پراگ، ماده مخدري است كه جديدا  در غالب آدامس وارد ايران شده است.
  پان پراگ، راجا، تايتانيك، ناس خارجي، پان پاكستان، پان عربي، ويتامين، ملوان زبل، پان اسفناج  وگوتكا. 

  هنوز داستان مصيبت و بدبختي‌هاي اكستازي كه هزاران معتاد مفنگي روي دست خانواده‌ها گذاشت، به آخر نرسيده بود كه چند ماه قبل، سر و كله يك مخدر توهم زاي ديگر در بازار ايران و خصوصا در مناطق شرقي پيدا شد؛ مخدري كه اين بار در بسته‌هاي شكيل با عكس‌هاي هنرپيشه‌هاي خوش‌تيپ هندي و پاكستاني به‌‌عنوان آدامس‌، پاستيل و پودرهايي با طعم نعنا و خوشبوكننده‌ دهان وارد شده است.

  اين آدامس‌هاي مخدر را خيلي راحت مي‌شود مثل سيگار از مغازه‌ها خريد؛ به طوري كه خانواده‌هايي كه تفاوت اكس و استامينوفن را از  هم نمي‌فهميدند، عمرا بفهمند آدامس‌ها و خوشبوكننده‌هاي پان چيست و تا به خودشان بيايند، آنچه نبايد بشود، اتفاق مي‌افتد.

  خطر اساسي اين است كه اين بار طعمه‌ها، بچه‌هاي خردسالي هستند كه 2 آدامس‌ بادكنكي را به‌زور مي‌چپانند توي دهانشان و آن را تق و تق مي‌تركانند. لطفا يكي اين آژير خطر را به صدا دربياورد.

  اكس، قرص شادي، فراري، ميتسوبيشي، گشنيز، happy، صليب، تويوتا، سان، يا - با( Ya-ba) ، ع،Speed،عشق و آتش و...؛ سر و كله اكس و تركيبات آمفتامين كه توي بساط موادفروش‌هاي شمال شهري ايران پيدا شد، هيچ آژير خطري به صدا درنيامد. اكس با همه مخدرهاي ديگر تفاوتي از زمين تا آسمان داشت؛ قرصي در بسته‌هاي شيك و خوشرنگ با اسامي توپ... قرص‌هايي كه بين جوان‌ها پخش شده و آدم را خفن مي‌برد به هپروت؛ منقل و دود و بوي گند و كثافت هم نداشت، بنابراين لابد مثل ترياك، هروئين، كوكائين و... ترسناك نبود.

  اما تفاوت اساسي آن با مواد مخدر ديگر، اين بود كه خانواده‌ها نمي‌توانستند آن را از استامينوفن كدئين يا قرص ضد اسهال تشخيص بدهند.

  اين‌طوري بود كه تا خانواده‌ها و مسئولان به خودشان بجنبند، سيل اكستازي همه جا را فرا گرفت؛ سيلي كه حتي بسياري از نوجوانان كم‌سن‌و‌سال را هم غرق كرد. البته اين قرص‌هاي عجيب و خوشرنگ مواد جديدي نبودند، همان MDMAها بودند كه شركت مرك (MERCK) آلمان در سال 1912، آنها را براي درمان بيماران رواني ساخته بود ولي 40سال بعد در آمريكا مهر ممنوعيت خورده بودند و حالا پس از نيم‌قرن، دوباره مثل اژدهايي از خواب بيدار شده و در بسته‌بندي‌هاي شيك در مراسم پايكوبي جوان‌ها سر و كله‌شان پيدا شده بود؛ قرصي ويرانگر كه پله‌اي بود براي مصرف مخدرهاي سنگين‌تر...

  پان، همان ناس خودماني
  آدامس‌ها و خوشبوكننده‌هاي پان پراگ - اگرچه اين بار با اسم قلمبه سلمبه‌اي وارد شده‌اند - تركيبي شبيه همان مخدر ناس دارند؛ مخدر كثيفي كه مرزنشينان شرق ايران و خراساني‌ها و ساكنان قسمت‌هايي از آذربايجان، آن را - كه از افغانستان، پاكستان و هند وارد مي‌شود - خيلي خوب مي‌شناسند؛ دوست صميمي تف و دندان‌هاي كثيف و جرم گرفته...

  ناس يكي از كثيف‌ترين و تهوع‌آورترين موادي است كه در دسته مخدرهاي توهم‌زا قرار مي‌گيرد و اگرچه پليس كشورهاي مختلف آن را مخدري مانند سيگار محسوب مي‌كند و داشتن آن جرم محسوب نمي‌شود اما اين ماده به خاطر نوع استفاده آن، مواد سازنده‌اش و نوع مصرف‌كنندگان‌اش، در ايران يكي از مفلوك‌ترين و تو سري‌خورده‌ترين مخدرها به‌حساب مي‌آيد.

  اين ماده كه تا همين چند سال قبل در بسته‌هاي پلاستيكي درب و داغان - شبيه حنا - وارد ايران مي‌شد، از برگ درختي به نام بتل به دست مي‌آيد كه در اندونزي، مالزي، فيليپين، چين، تايوان، كامبوج، ويتنام، لائوس، هند و پاكستان مى‌‏رويد. برگ‌هاى آن را اگر تازه باشد مي‏جوند ولي معمول‌ترين شيوه مصرف آن استفاده از خشك كرده آن است.

  برگ‌هاي خشك شده درخت بتل را مي‌كوبند، سپس آن را با كمي آشغال مثل خاك سيگار و آهك قاتي كرده و با انگشت مي‌چپانند زير لثه‌، بعد از چند دقيقه مكيدن هم با يك تف غليظ پرت مي‌كنند بيرون؛ فلچ... حالتان به هم خورد؟

  پان پراگ، كلاغي كه قناري شد
  پان (paan) ‌يا پان پراگ كه چند وقتي است آدامس‌ها و خوشبوكننده‌هاي آن از مرزهاي شرقي كشور وارد شده و با قيمتي بين 50 تا 300 تا تك‌توماني به‌فروش مي‌رسد، در اصل از فك و فاميل‌هاي همان ناس كثيف است كه لباس خوش‌تيپي به تنش كرده‌اند و او را جزو خوشبوكننده‌هاي دهان به‌حساب آورده‌اند.

  براي تهيه آدامس‌ها و پاستيل‌هاي پان، دانه‌هاي قرمز و درشت درخت بتل را در برگ درخت پيچيده و تنباكو، آهك، خاكستر، ادويه‌جات معطر، ساخارين و مقدار زيادي اسانس و افزودني‌هاي غيرمجاز را مي‌چپانند توي اين مخلوط و مي‌شود پان پراگ.

  البته تحقيقاتي كه روي آدامس‌ها و خوشبوكننده‌هاي دهان پان در سيستان و بلوچستان انجام شده، نشان مي‌دهد در 11نوع از آنها مقداري هم مواد مخدر ديگر اضافه شده تا طرف را حسابي بگيرد. خب، دروغ نباشد در برخي از نمونه‌ها هم البته ارسنيك، كربنات منيزيم و سرب مشاهده شده است؛ آدامسي با تركيبات جادويي...

  خوشبوكننده‌اي براي مردن لثه‌ها
  دليلي كه مصرف‌كنندگان پان را به سمت آن مي‌كشد، احساس گرمي، سرخوشي موقت، سبكي سر، گيجي و شادي كاذبي است كه پس از مصرف آن دست مي‌دهد. اما اين ماده توهم‌ زا، آن‌قدر ويران‌كننده است كه مضراتش را نمي‌شود شمرد.

  پان پراگ كه حالا به صورت آدامس (جويدني) و پاستيل (مكيدني) وارد كشور مي‌شود، بدجوري پدر لثه‌ها را درمي‌آورد، چرا كه نيكوتين آن به‌سرعت از طريق مخاط دهان جذب شده و باعث بدرنگي دندان‌ها مي‌شود.

  علاوه بر آن، مصرف اين ماده، زمينه‌ساز بروز سرطان‌هاي دهان، حنجره و لثه مي‌شود. آمارها نشان مي‌دهد كشور هندوستان به دليل مصرف زياد مردم آن از  اين ماده، مقام دوم سرطان دهان را در دنيا دارد.

  اما اين تمام ماجرا نيست؛ پان پراگ علاوه بر اينها، بدجوري دستگاه تنفسي و قلب و عروق مصرف‌كننده را آسفالت مي‌كند و با جذب شدن توسط بزاق دهان، دخل سلول‌هاي مغزي فرد را هم مي‌آورد.

  علاوه بر اين، با توجه به اينكه ناس و پان پراگ بزاق دهان را مثل سيل راه مي‌اندازند، تمايل مصرف‌كننده را هم به تخليه اين ترشحات يا همان تف كردن تحريك مي‌كنند.

  به اين ترتيب مصرف‌كننده فرت و فرت تف مي‌كند كه با اين كار، علاوه بر لكه‌هاي كثيف كه در خيابان‌هاي مناطق فقيرنشين پاكستان و هند سانت به سانت ديده مي‌شود، بيماري‌هاي عفوني مثل سل و هپاتيت به‌سرعت گسترش مي‌يابند.

  بدو، بدو كيلو دو زار
  اكستازي با همه بدي‌هايش يك حسن داشت، آن هم اينكه وقتي اولين بار وارد كشور شد، آن‌قدر گران بود كه هر كسي نمي‌توانست بخردش؛ اما آدامس‌هاي پان پراگ مواد كثيفي هستند كه قيمت بهترين نوعشان هم به اندازه يك آب‌نبات چوبي نيست؛ 50 تا 300 تومان.
  علاوه بر اين، با توجه به اينكه قاچاقچيان آن را به‌عنوان خوشبوكننده دهان يا آدامس و پاستيل خوشمزه وارد مرزهاي شرقي كشور كرده‌اند، خيلي راحت مي‌شود آن را ازدستفروشي‌ها و حتي دكه‌هاي روزنامه فروشي آن مناطق خريد. بنابراين خودتان ميزان خطر آن را حدس بزنيد.

  مرحله بعدي لطفا
  اگرچه پان پراگ خودش بدجوري اوضاع دهان و دندان و مغز را به‌هم مي‌ريزد اما مهم‌ترين هراسي كه از اين ماده وجود دارد، وابستگي‌اي است كه اين ماده به مخدرهاي سنگين‌تر و قوي‌تر ايجاد مي‌كند.پان همان كاري را مي‌كند كه اكس يا حتي سيگار دارند انجام مي‌دهند؛ معرفي مصرف‌كننده به دنياي مخدرهاي قوي‌تر اما ميليون‌ها بار وحشتناك‌تر.

  دليلش هم اين است كه اگر اكس و سيگار از دوران جواني و نوجواني افراد را آلوده مي‌كنند، پان‌پراگ كه به عنوان خوشبوكننده دهان يا آدامس با طعم نعنا وارد بازار شده، حتي كودكان دبستاني و خردسال را هم به حفره بزرگ اعتياد مي‌كشاند و آنها را به سمت وابستگي و اعتياد به مواد مخدر قوي‌تر راهنمايي مي‌كند.

  مخدر پاكستاني
  «پان» (paan) يا «پان پراگ» يكي از مواد پرمصرف رايج در پاكستان- در كنار چاآليا (chaalia)، گوتكا (gutkha)  و نيس‌وار (niswar) است. شيوع مصرف اين محصولات جويدني- به‌ويژه چاآليا و گوتكا- در بين جوانان پاكستاني به‌سرعت رو به افزايش است. اين ماده در فرهنگ و  سنت مردم هند به‌عنوان يك ماده خوشبوكننده و تميزكننده دندان‌ها استفاده مي‌شود.

  استفاده از پان، ريشه در فرهنگ هندي دارد. هندي‌ها معمولا اين ماده را به عنوان نشانه‌اي از مهمان‌نوازي براي مهمانان خود مي‌آورند.

  علاوه بر اين، به دانه درخت بتل در زبان اردو، سوپاري (supari) يا چاآليا نيز گفته مي‌شود كه در مواردي توزيع پان‌پراگ با اين اسامي نيز صورت مي‌گيرد.

  چهارمين  روانگردان جهان
  پان كه در كشورهاي اندونزي، مالزي، فيليپين، چين، تايوان، كامبوج، ويتنام، لائوس، هند و پاكستان قرن‌هاست به عنوان يك ماده نشئگي‌آور و در عين حال خوشبوكننده دهان مصرف مي‌شود، ‌چهارمين ماده پرمصرف جهان بعد از تنباكو، الكل و كافئين است كه حداقل 10درصد جمعيت دنيا در كشورهاي آسياي جنوب شرقي- به‌ويژه هند و پاكستان- اين ماده را مصرف مي‌كنند.

  تحقيقات صورت گرفته در هند، پاكستان و نپال نشان مي‌دهد كه در حال حاضر بين 20 تا 40درصد از جمعيت جوان اين كشورها از اين مواد استفاده مي‌كنند.

  تحقيقي كه از سوي يك مركز تحقيقاتي در دانشگاه پزشكي كراچي صورت گرفت، نشان داد كه 40درصد از جمعيت كراچي، حداقل يك بار يكي از محصولات جويدني درخت بتل  را مصرف كرده‌اند.

  ایرانیان انگلیس
  + نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 12:38  توسط بهارصبا | 

  دانستني هايي كه شايد نمي دانستيد

  *هر تكه كاغذ را نميتوان بيش از 9 بار تا كرد.
  *در هرم خئوپوس در مصركه 2600 سال قبل از ميلاد ساخته شده است به اندازه اي سنگ بكار رفته كه ميتوان با ان ديواري اجري به ارتفاع 50 cmدر دور دنيا ساخت.
  *هر سال از 600/557/31ثانيه تشكيل شده است.
  *بزرگترين گل جهان فلوزيا نام دارد .
  *بيشترين ضربان قلب راقناريها با1000بار در دقيقه وكمترين را فيل با27 بار در دقيقه دارد.
  *اگر تمام رگهاي خوني را در يك خط بگذاريم تقريبا 97000 كيلو متر ميشود.
  *سرعت صوت در فولاد 14 بار سريعتر از سرعت ان در هواست.
  *وقتي مگس بر روي يك ميله فولادي مينشيند ميله فولادي به اندازه دو ميليونيم ميليمتر خم ميشود.
  *نور خورشيد فقط تا عمق 400متري اب دريا نفوذ ميكند.
  *امريكا تا 50 ميليون سال ديگر دو نيم خواهد شد.
  *عدد 2520 را ميتوان بر اعداد 1 تا10 تقسيم نود بدون انكه خارج قسمت كسري داشته باشد.
  *فشار در مركز خورشيد تقريبا700ميليون تن بر452/6سانتي متر مربع است.
  *طول عمر مردم سويد و ژاپن از ديگر ملل جهان بيشتر است.
  *شيشه در ظاهر جامد به نظر ميرسدولي در واقع مايعي است كه بسيار كند حركت ميكند.
  *داغ ترين نقطه كره زمين در دالول اتيوپي است . در اين منطقه در يك روز عادي دماي هوا در سايه به 94 درجه فارنهايت ميرسد.
  *ابشار آنجل در ونزوئل20 بار بلندتر ازابشار نياگارا است.
  *يك ليتر سركه درزمستان سنگينتراز تابستان است.
  *30برابر مردمي كه امروزه بر سطح زمين زندگي ميكنند در زير خاك مدفون شده اند.
  *نزديكترين ستاره به زمين بعد از خورشيدالفامنچوري است كه فاصله ان تا زمين 3/4سال نوري است.
  *تنها حيواني كه نمي تواند شنا كند شتر است.
  *فلز اوسميم سنگينترين ماده روي زمين است .
  *ايا ميدانيد ۶۰٪ از ماهواره هاي جهان نظامي و ۴۰٪ بقيه غير نظامي است.
  *در هر ثانيه بيش از ۵۰۰۰ بيليون بيليون الكترون به صفحه تلويزيون بر خورد ميكند و تصويري را كه شما تماشا ميكنيد بوجود مي اورد.
  *ايا ميدانيد شانس شبيه بودن دو اثر انگشت يك به ‫64 ميليارد است‌.‏
  *اگر امواج ماوراي صوت را به قسمت محدودي از فضا كه در ان گرد و غبار و يا ذرات دود سيگار موجود باشد بتابانيم اين ذرات با سرعت رسوب ميكنند.
  *ايا ميدانستيد درجه حرارت بالاترين قسمت يك شعله به 1540 درجه ميرسد در حاليكه پايين ترين قسمت ان فقط 300درجه حرارت دارد.
  *ايا ميدانستيد كه معني لغت كانادا به زبان سرخ پوستي يعني روستاي بزرگ.
  *ايا ميدانستيد كه قد انسان تا ۲۰, ۲۵ و گاها تا ۴۰ سالگي بلند ميشود و از چهل سالگي به بعد قد
  انسان هر دو سال حدود شش ميلي متر كوتاه ميشود.
  *آيا ميدانستيد كه ناخنهاي دست چهار برابر ، سريعتر از ناخن هاي پا رشد ميكنند.
  *آيا ميدانستيد كه فقط با از دست دادن يك در صد از آب بدن ، احساس تشنگي ميكنيم.
  *آيا ميدانستيد كه در حدود يك سوم سرطانهايي كه در نهايت منجر به مرگ ميشوند با آنچه كه ميخوريم در ارتباط هستند.
  *آيا ميدانستيد كه دهان انسان روزانه يك ليتر بزاق توليد ميكند.
  *آيا ميدانستيد كه تنها موادي كه داراي يكي از عنصرهاي آهن, كوبالت يا نيكل باشند جذب اهن ربا ميشود.
  *ايا ميدانستيد كه مغز شما وقتي خواب هستيد فعاليتش بيشتر است از وقتي كه در حال تماشاي تلويزيون هستيد.
  *آيا ميدانستيد كه مغولستان بزرگترين كشور جهان است كه به دريا و اقيانوس راه ندارد.
  *آيا ميدانستيد كه انگشت سبابه «نشان» از ساير انگشتان دست حساستر است.
  *آيا ميدانستيد كه ملكه موريانه پنجاه بار بزرگتر از جفت مذكر خود مي باشد.
  *ايا ميدانستيد چيتا يا يوزپلنگ سريعترين حيوان خشكي است . او در عرض فقط 3 ثانيه تا 100 كيلومتر در ساعت سرعت مي گيرد. ركوردي كه حتي سريعترين خودروهاي فراري هم نتوانسته اند بشكنند.
  *طبق آمار صندوق بين المللي پول، ايران از نظر فرار مغزها در بين 91 كشور در حال توسعه و توسعه نيافته جهان در مقام اول قرار دارد.
  *ايا ميدانستيد كه برج آزادي كه در بندر نيويورك(ايالات متحده امريكا) قرار دارد92 متر ارتفاع و هديه اي از طرف فرانسه است.قطعات اين مجسمه كم كم باكشتي از فرانسه به امريكا اورده شد و در انجا سر هم شد.
  *ايا ميدانستيد تشكيل و تولد سياره اي مشابه زمين حداقل به سه ميليون سال
  نياز دارد.
  *آيا ميدانستي كه در هر شبانه روز تقريبا هيجده هزار ليتر خون در بدن به جريان انداخته ميشود و اين كار عظيم را قلب به تنهايي عهده دار است.
  *ايا ميدانستيد كه شمار تلفات جاني در جنگ جهاني دوم كه بين سالهاي 1939 تا 1945 بود، بيش از بيست و شش ميليون نفر بود.
  *آيا ميدانستيد كه تقريبا 300 متر مكعب گاز هليم ميتواند يك انسان را از روي زمين بلند كند.
  *آيا ميدانستيد كه كرمهاي ابريشم در پنجاه وشش روز هشتاد و شش هزار برابر خود غذا ميخورند.
  *آيا ميدانستيد كه تيز پروازترين حيوانات جهان پرندگانياند كه «پرستوك» ناميده ميشوند پرستوك دم خاردار كه در آسيا زندگي ميكند ، قادر است با سرعتي بيش از صد و شصت كيلومتر در ساعت پرواز كند و با بالاترين ميزان سرعت يك قطار سريعالسير رقابت كند.
  *آيا ميدانستيد كه كره مريخ با سرعت 240 كيلومتر درساعت به دور خورشيد ميچرخد.
  *آيا ميدانستيد كه هرچه از مركز زمين فاصله بگيريم نيروي جاذبه كمتر مي شود، در نتيجه وزن كاهش مي يابد ، وزن فردي كه در خط استوا ايستاده از وزن همين شخص در قطب شمال و جنوب كمتر است زيرا در خط استوا زمين بر آمده تر و در قطب هموارتر است اين تفاوت وزن حدود پنج درصد است.
  *آيا ميدانستيد كه ظروف پلاستيكي تقريبا پنجاه هزار سال در برابر تجزيه و فساد مقاومند.
  *آيا ميدانستيد كه رشد كودك در بهار بيشتر است.
  *آيا ميدانستيد كه يك چهارم خاك روسيه در سال پوشيده از برف است.
  *آيا ميدانستيد حس بوياييه مورچه با حس بوياييه سگ برابري ميكند.
  جهان حدود 7/13 ميليارد سال پيش متولد شده است. فقط حدود 4درصد عالم از ماده ، به شكلي كه ما مي شناسيم تشكيل شده است ، يعني ماده معمولي كه ما مي شناسيم و در آزمايشگاه وجود دارد، فقط 4درصد كل عالم را مي سازد. 23درصد عالم را ماده تاريك سرد تشكيل داده كه دانشمندان اطلاعات خيلي كمي درباره اش دارند و 73درصد باقي مانده را انرژي تاريك عجيب تشكيل مي دهد كه تقريبا تنها چيزي كه در موردش مي دانيم ، اين است كه وجود دارد! هندسه كيهان تخت است و مشاهدات WMAP مدل تورمي را تاييد مي كند كه مي گويد: جهان با مهبانگ شروع شد و در زمان كوتاهي خيلي سريع منبسط شد و سپس آهنگ انبساطش كند شد تا به مقدار كنونيش رسيد. اين انبساط ادامه خواهد داشت و جهان تا ابد منبسط خواهد شد. نتايج اخير امكان توقف انبساط يا باز رميدن جهان در خودش را رد مي كند. طبق محاسبات نخستين ستاره ها 200 ميليون سال پس از توليد كيهان متولد شدند. به خاطر زماني كه طول كشيده تا اين تابش به ما برسد اين داده هاي جديد جهان را درست آن طور كه بلافاصله پس از مهبانگ بوده ، نشان مي دهد. اين تابش دورترين چيزي است كه دانشمندان تاكنون موفق به مشاهده آن شده اند.

  ایرانیان انگلیس

  + نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ دی۱۳۸۶ساعت 22:27  توسط بهارصبا | 

  استقبال از آرامگاه هاي مجازي در فرانسه

  اين سايت به كاربران خود اين امكان را مي دهد تا تصوير يك شخص از دست رفته را بر روي شبكه قرار داده و با ارسال تصاوير گل يا منظره (چه مجاني و چه پولي) به همراه متون و پيام هاي شخصي او را احترام كنند.

  دانيل كونيگ-داگه براي روز بزرگداشت همه قديسان در فرانسه، پيك ترافيك در سايت اينترنتي اش را انتظار مي كشد. سايت lecimetiere.net كه در 2003 به وجود آمد، گسترش پنهاني ولي مداومي دارد. باني اين سايت كه كارگري 49 ساله و عاشق انفورماتيك است در مورد اين نوع استقبال مردم چنين اظهار مي دارد: «مرگ موضوع پيچيده اي است و مردم خيلي جرأت ندارند تا به اين سايت آمده و يا از آن صحبت كنند».

  به گزارش سرويس بين الملل « فردا » و به نقل از لوموند، هر چند تصور چنين سايتي گيج كننده به نظر مي رسد اما عملكرد آن بسيار ساده است : اين سايت به كاربران خود اين امكان را مي دهد تا تصوير يك شخص از دست رفته را بر روي شبكه قرار داده و با ارسال تصاوير گل يا منظره (چه مجاني و چه پولي) به همراه متون و پيام هاي شخصي او را احترام كنند. به وجود آورنده اين سايت از 10 هزار آرامگاه مجازي خبر داد و بيان داشت كه روزانه 1000 تا 1200 گل در اينجا گذاشته مي شود. اين گل ها پس از 7 روز «پژمرده مي شود» و از سايت محو مي گردند. در كنار فضايي كه به كليه اشخاص اختصاص داده شده است، ورودي هايي مختص بچه هاي از دست رفته به نام "فرشته ها " و يا مختص "افراد مشهور" وجود دارد.
  بنا بر اين گزارش، دانيل از تأسيس اين سايت اين هدف را دنبال مي كرد كه نسبت به هنرپيشگاني كه دوستشان دارد اداي احترام كند؛ سپس او بر روي اين سايت اعضاي خانواده خود را اضافه كرد و پس از آن باب اين سايت به روي همگان گشوده شد. او توضيح مي دهد : «براي برخي، آمدن به اين سايبت به يك نياز تدبلي شده است، زيرا آنها احترام واقعي براي متوفاي خود قائلند. اين كار به كساني كه در نزديكي محل تدفين عزيز خود نيستند كمك مي كند. درست است كه در اينجا همه چيز مجازي است، اما جمع شدن بر سر مزار در قبرستان نيز كاملا مجازي است، مگر نه؟» با اين همه مسؤول اين سايت از درگيري هاي گاه به گاه خود با خانواده ها اظهار ناراحتي مي كند. او نقل مي كند : «دختري عكس مادر مرحومه اش را بر روي سايت قرار داده بود. اما پسرش غيرتي شد و مرا تهديد به تعقيب كيفري در دادگاه كرد».
  پارچه هاي مخملي سرتاسر خيابان
  ولي تغيير محل اماكن يادبود به اينجا ختم نمي شود. از چندين سال قبل، سايت ها و وبلاگ هايي كه توسط نزديكان افراد جوان قرباني بيماري يا حادثه رانندگي ايجاد مي شود، رو به افزايش گذارده است. اين مكان هاي جديد تكريم، فضايي است كه در آن جوانان قادر به بيان شدت اندوه خود هستند. برخي ديگر افراد خانواده اين احترام را به مكان هاي عمومي مي كشانند. امروزه، دسته گل هاي رنگين، صليب هايي كه نامي بر آن حك شده است، عكس هايي به همراه شعر يا پارچه هاي مخملي در طول خيابان هاي فرانسه به وفور به چشم مي خورد؛ آنچه به هر بيننده اي نشان مي دهد كه اينجا مكان تصادف است.
  لاتيتا نيكولاس، جامعه شناس جواني كه يكي از اين يادبودها را ساخته است خاطر نشان مي شود: « اين علائم يادبود توسط نزديكان يك متوفي، مخصوصا جوان يا كودكي كه قرباني تصادف خياباني شده است برپا مي شود تا چهره غيرقابل تحمل مرگ خشن را نشان دهند». برخي خانواده ها كه دغدغه مبارزه براي امنيت خياباني را دارند، برپا كردن يادبود در مكان عمومي را شيوه اي براي هدف خود مي دانند. اما براي بسياري ديگر اين كار دليل خاصي ندارد و صرفا به خاطر تسلاي دل خودشان است.


  + نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ دی۱۳۸۶ساعت 22:23  توسط بهارصبا | 

  مثلث برمـودا اين بـار در صحراي نـوادا

  شگفتي‌هاي مثلث برمودا 
      مثلث برمودا منطقه‌اي جغرافيايي در غرب اقيانوس اطلس است كه در سه راس آن جزيره برمودا، پورتوريكو و فلوريدا واقع شده است. اين منطقه يكي از مناطق مرموز و جنجال‌برانگيز دنياست كه در صد سال اخير بيشتر از دويست هواپيما و پانصد كشتي در اين منطقه بدون اين‌كه اثري از سرنشينان آن به جا بماند ناپديد شده‌اند. از جمله ويژگي‌هاي عجيب آن وجود لكه‌هاي آب سفيد در سطح اقيانوس در اين منطقه است. «وينست گاديس» در سال 1964 مرزهاي اين منطقه را مشخص و نام مثلث برمودا را بر آن نهاد. اسرار و عجايب اين منطقه سبب شد تا مدت‌ها به سوژه‌اي براي بسياري از نويسندگان و فيلمسازان دنيا تبديل شود. از جمله كتاب‌هاي معروف و پرطرفدار در اين زمينه كتاب
      «elnairt adumreB eTh» كه در سال 1974 توسط «چارلز برليتز» نوشته شد و به عنوان پرفروش‌ترين كتاب سال برگزيده شد. در اين كتاب ناپديد شدن 37 هواپيما و 38 كشتي دقايقي قبل از ناپديد شدن توصيف شده است. يكي از معروف‌ترين حوادث برمودا، حادثه پرواز 19 بود كه در پنج سپتامبر 1945 روي داد. در اين حادثه پنج بمب‌افكن نيروي دريايي آمريكا از پايگاه دريايي فلوريدا براي انجام يك عمليات آموزشي پرواز كردند. در يك شرايط جوي كاملا مناسب و با وجود خلبان‌هاي ماهر به ناگاه هر پنج هواپيما بالاي مثلث برمودا ناپديد شدند يك هواپيما نيز كه براي جستجو و نجات آنها به منطقه اعزام شد، نيز به چنين سرانجامي دچار شد.
      
       ناپديد شدن هواپيماها
      با وجود مدت‌ها جستجو هيچ اثري از اين هواپيماها يافت نشد. در بيشتر اتفاقات مثلث برمودا اكثر هواپيماها در حالي ناپديد شده‌اند كه تماس راديويي خود را با ايستگاه‌هاي مبدا و مقصد تا آخرين لحظات حفظ كرده بودند و بعضي از آنها در لحظات آخر پيام‌هاي غيرعادي مخابره كردند. از جمله از دست دادن ناگهاني كنترل هواپيما، چرخش غيرعادي عقربه‌هاي قطب‌نما و يا تغيير رنگ آسمان به زردي و مه‌آلودگي.
      
       سياه‌چاله در زير اقيانوس
      تاكنون جسد هيچ يك از قربانيان برمودا كشف نشده است. فرضيه‌هاي طبيعي و غيرطبيعي مختلفي در مورد اين عجايب از سوي محققان ارائه شده است. از جمله وجود يك سياه‌چاله در زير اقيانوس، يك حالت استثنايي مغناطيسي زمين و يا مجموعه‌اي از كريستال‌هاي بزرگ زيرآب كه كشش الكتريكي دارند. اما هيچ كدام اينها دلايل قاطعي براي اين پديده مرموز نبودند و در واقع مثلث برمودا مانند يك آهن‌ربا عمل مي‌كند و اجسام را با هر وزني به سوي خود مي‌كشاند. حدود بيست سالي است كه سفرهاي هوايي و دريايي از اين مسير انجام نمي‌گيرد. چرا كه ممكن است اتفاقي عجيب در اين ناحيه بيفتد.
      
      برمودايي در نوادا 
      به گزارش مجله آلماني «تاگس اشپيگل»، «استيو فوست» خلبان ماجراجوي 63 ساله در سوم سپتامبر به منظور يك عمليات اكتشافي در ساحل «نوادا» منطقه‌اي در آمريكاي شمالي پروازي را با هواپيماي يك موتوره‌اش شروع كرد و تاكنون هيچ اثري از او يافت نشده است. از دو هفته پيش يك عمليات گشت بزرگ در اين منطقه در حال انجام است اما تا به حال هيچ نتيجه‌اي در بر نداشته است. گروه‌هاي تجسس منطقه، نام مثلث برموداي 2 را روي اين منطقه از آمريكاي شمالي گذاشته‌اند چرا كه اين ناپديد شدن مرموز تنها حادثه عجيب در اين منطقه نبوده است. در ده سال گذشته 340 هواپيماي كوچك در اين منطقه سقوط كرده‌اند و از سال‌ 50 تاكنون 150 هواپيماي كوچك در اين منطقه ناپديد شده‌اند، به گفته يكي از مسئولان پرواز «سانفرانسيسكو» اگر كسي در نقطه‌اي از «نوادا» سقوط كند احتمال اين‌كه كسي اثري از او بيابد، خيلي ضعيف است. در عمليات گشت «استيو فوست» هشت لاشه هواپيماي قديمي كه بعضي از آنها مربوط به ده‌ها سال پيش است كشف كرده است كه اثري از سرنشينان آنها نبود. به گفته اين تيم اين جزيره يك جزيره خطرناك است كه گرماي داغ و سوزاني دارد. «ويليام اولگه» يكي از اهالي ايالت نزديك به نوادا مي‌گويد پدرش «چارلز» وقتي كه او چهار سال داشت در راه «رينو» در منطقه‌اي در ساحل نوادا ناپديد شد و تاكنون اثري از او يافت نشده است. 
      «ويليام» كه امروز 47 سال دارد اميدوار است كه يكي از لاشه هواپيماهاي كشف شده متعلق به پدرش باشد. نكته قابل توجه ديگر اين است كه «استيو فوست» يك خلبان ماهر بود كه تا به حال سفرهاي خطرناك زيادي را پشت سر گذاشته بود و ناپديد شدن او در اين پرواز واقعا شگفت‌انگيز بود. او در سال 2002 اولين سفر تك نفره بدون توقف با بالن را به دور دنيا انجام داد. در سال 2005 نيز به عنوان اولين نفر با هواپيماي سبك «reyalF labolG» تنها و بدون توقف كره‌زمين را دور زد. يك سال بعد نيز با هواپيماي سبك خود دور كره‌زمين و روي اقيانوس اطلس پرواز كرد.

  + نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ دی۱۳۸۶ساعت 22:18  توسط بهارصبا | 

  جراحي دختر 8 پا با موفقيت پايان يافت

  عمل طاقت فرساي برداشتن پاهاي اضافي بك دختر دو ساله هندي كه با هشت پا متولد شده بود پس از 24 ساعت با موفقيت پايان يافت.
    
  به گزارش فارس به نقل از آسوشيتدپرس از بنگلور هند، «لاكشمي» دختر دو ساله هندي براي عده‌اي در روستايش در هند نماد يكي از خدايان اين كشور بوده است. وي در رحم مادر با جنيني دوقلو رشد يافته بود كه رشد جنين ديگر در رحم مادر متوقف شده و جنين باقيمانده دست‌ها، پاها، كليه‌ها و ساير اجزاي جنين رشد نيافته را جذب خود كرد.

  دكتر «شاران پاتيل» در بيمارستاني در جنوب «بنگلور» گفت كه تيمي متشكل از 30 پزشك اندام اضافي را جدا كرده و ساير ارگان‌هاي حياتي بدن وي را نجات داده است.

  رئيس تيم جراحي افزود:" عمل جراحي بسيار بيشتر از آنچه كه انتظار داشتم موفقيت آميز بود."

  وضعيت «لاكشمي» در هنگام تولد بسيار پيچيده بود. وي با چهار كليه، اعصاب در هم پيچيده، دو حفره شكمي و دو حفره سينه‌اي متولد شده بود و در طي اين دو سال نتوانسته بود بايستد يا راه برود.

  رئيس تيم پزشكي اعلام كرده كه سخت ترين قسمت عمل ترميم لگن دختربچه بوده كه آن قسمت نيز با موفقيت كامل انجام شده است.

  در دهكده‌هاي هندي زماني كه اينگونه كودكان متولد مي شوند مردم آنها را نشانه‌اي از خدايان هندي مي‌دانند و اين دختر را نيز با خداي ثروت در هند كه داراي چهار دست است مرتبط كرده بودند.

  والدين اين دختر پس از اينكه چند بار عده اي قصد خريد وي را داشتند دختر خود را پنهان كرده بودند.

  خرج عمل جراحي را به اين علت كه خانواده دختر توانايي آن را نداشته‌اند خود بيمارستان پرداخت كرده است

  + نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ دی۱۳۸۶ساعت 22:12  توسط بهارصبا | 

  تصويري از موجود عجيب الخلقه در جاده جهرم شيراز

  تصوير زير، موجودي عجيب الخلقه است، كه چندي پيش در جاده جهرم - شيراز با يك وانت بار تصادف كرده و تلف شده است.

  + نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ دی۱۳۸۶ساعت 22:10  توسط بهارصبا | 

  ادعايي كه دنيا را حيرتزده كرد: صدام پسر هيتلر است

  يك ادعاي باور نكردني درباره صدام حسين رهبر عجيب و غريب عراق: يكي از معشوقه هاي هيتلر در تاريخ 20 آوريل 1937 صدام را به دنيا آورد! مخبران نازي با گسيل به بيمارستان، صدام را به تكريت بردند.

  اين ادعاها در كتابي با عنوان "فرزند رايش" نوشته De Sales كه دو روز قبل در امريكا روانه بازار كتاب شد مطرح شده است.

  اين ادعا حتي تئوريسينهاي خبره را نيز در شوك فروبرد! در كتابي كه دو روز قبل در آمريكا روانه بازار شد ادعا مي شود صدام فرزند نامشروع هيتلر است. طبق ادعاي كتاب "J.P De Sales" با عنوان "فرزند رايش" در سال 1936 يكي از معشوقه هاي جوان هيتلر حامله شد. از اين ماجرا حتي هيتلر نيز بي خبر بود، سرويس مخفي آلمان از بيم آنكه اين نوزاد براي فوهرر دردسرساز شود دختر جوان را براي زايمان به بيروت منتقل كرد.

  در همان زمان، مأمور سرويس اطلاعاتي آلمان، "رينهارد هوفمان" در بغداد در حال مذاكره با يك جوان عرب به نام "خيرالله تولفا" بود. هوفمان با پرداخت مبلغ قابل توجهي پول به تولفا، از او مي خواهد نوزادي را كه در آوريل متولد خواهد شد به يك خانواده مطمئن و مناسب بسپارد.

  توفلا نيز براي نگهداري از كودك، خواهرش صبحا را كه وي نيز در آوريل بچه دار مي شد پيشنهاد داد.

  معشوقه هيتلر، صدام را در 20 آوريل 1937 به دنيا آورد. هفت روز بعد، هنگامي كه صبحا را درد زايمان گرفته بود، مأموران مخفي نازي وارد بيمارستان بيروت شدند و به زور، نوزاد (صدام) را از آغوش مادرش جدا كردند. در همان شب، مأموران طفل را مخفيانه به تكريت برده و در زاغه ي خانواده فقير توفلا گذاشتند. در همان اثنا، خيرالله در حال برنامه ريزي بود كه كسي متوجه نشود خواهرش فرزند زن ديگري را به عنوان فرزند خود مي خواند.

  در ايبن بين يك اتفاق عجيب افتاد؛ فرزند صبحا مرده به دنيا آمد و صبحا نيز بخاطر خونريزي شديد بيهوش شده بود. خيرالله از اين فرصت استفاده كرد و فرزند هيتلر را به جاي فرزند خواهرش گذاشت. نوزاد مرده را هم مأموران مخفي آلماني از ميان بردند.

  صدام هنگامي كه بزرگ شد مدعي شد كه نام پدرش حسين الماجد است و پدرش قبل از تولدش، آنها را ترك كرده است.

  دايي صدام، خيرالله كه سمپات نازي ها بود و ديدگاهي افراطي درباره مليت عرب داشت در سال 1941 به نيروهاي "راشد علي" كه عليه انگليسي ها قيام كرده بودند پيوست و به همين دليل مدت 6 سال را در زندان گذراند. وي به عنوان رئيس دولت صدام و همچنين مدتي نيز به عنوان شهردار بغداد ايفاي نقش كرده بود.

  كتابي مناقشه برانگيز

  در كتاب " فرزند رايش" ادعا مي شود كه دو ديكتاتور تاريخ، صدام و هيتلر با هم ارتباط خوني دارند و صدام فرزند نامشروع هيتلر و معشوقه اش است. در اين كتاب ادعا مي شود مأموران مخفي نازي از تمام اين جريانات اطلاع دارند.

  آلمان نازي ارتباط گرمي با رهبران عراق داشت. آدولف هيتلر در سال 1932 به پادشاه عراق يك مرسدس LK500 هديه كرده بود.

  اين هم برخي از دلايلي كه احتمال بالا را تقويت مي كند:

  صدام بارها گفته بود كه پدرش را نمي شناسد

  وي به عنوان يك فرزند بي پدر توسط دائي اش بزرگ شده بود. ارتباط دايي وي با نازي ها مدتها قبل اثبات شده بود

  صدام و هيتلر به لحاظ ظاهري بسيار شبيه هم هستند

  چگونه يك فرزند يتيم در خاورميانه مي تواند بدون كمك از كشورهاي قوي اي مثل آلمان به يك ديكتاتور تبديل شود؟

  صدام حسين در تمام طول عمر خود از سوي آژانس هاي آلماني محافظت مي شد. هنگام تحريم عراق از سوي سازمان ملل، شركت هاي آلماني در عراق فعال بودند.

  مهندس آلماني "كارل برند اسر" Karl Bernd Esser پناهگاه صدام را ساخته بود. پدر بزرگ اين شخص همان كسي بود كه پناهگاه هيتلر را ساخته بود!

  -----------------

  پي نوشت: به نظر مي آيد نويسنده فوق، با توجه به جالب توجه بودن اين موضوع به داستان پردازي و خيال پرداخته است!

  به هرحال، متن فوق ترجمه اي بود از روزنامه تركي زبان حريت روز دوشنبه و ترجمه و تلخيصش شده..

  منبع : وبلاگ خبرهايي از كشور همسايه - ترجمه اخبار تركيه

  ایرانیان انگلیس

  + نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ دی۱۳۸۶ساعت 22:0  توسط بهارصبا | 

  مردي شبيه درخت

  آقاي «دِد» Dede يك ماهيگير 35 ساله ي اهل اندونزي است كه بعد از اينكه در نوجواني زانويش در حادثه‌اي جراحت برداشت، دچار بيماري عجيب و غريبي شد، به اين ترتيب كه از دست و پايش، زائده‌هايي به شكل ريشه گياهان بيرون زد و وي از انجام كار روزانه عاجز شد.

  پزشكان محلي، درماني براي بيماري اين شخص پيدا نكردند. او از كار كردن بازماند و همسرش هم تركش كرد. دِد مجبور شد در نهايت فقر دو فرزندش را بزرگ كند. فرزندان او، حالا در سن نوجواني هستند.

  گرچه خانوده‌اش او را حمايت مي‌كردند، ولي او همواره مورد ريشخند و استهزاء ماهيگيران محلي قرار مي‌گرفت. تا اين‌كه يك پزشك آمريكايي به نام دكتر «آنتوني گاسپاري» بعد از اينكه در شبكه تلويزيوني ديسكاوري يك برنامه مستند درباره اين بيماري عجيب ساخته شد و به نوعي درگير ساخت اين فيلم مستند شد، تصميم گرفت به آقاي «دد» كمك كند. اين متخصص پوست به دهكده دِد در جنوب جاكارتا رفته است و ادعا مي‌كند كه بيماري وي را تشخيص داده و مي‌تواند درمانش كند.

  بعد از آزمايش نمونه‌هاي ضايعات و خون آقاي دِد، دكتر گاسپاري تشخيص داد كه ضايعات پوستي اين بيمار، ناشي از ويروسي به نام ويروس پاپيلوماي انساني يا HPV است. عفونت با اين ويروس بسيار شايع است، ويروسي كه در مبتلايان زگيل ايجاد مي‌كند.

  اما چرا ضايعات پوستي آقاي دِد به جاي زگيل‌هاي معمولي به اين ترتيب تظاهر پيدا كردند؟ معلوم شد كه اين بيمار نوعي مشكل ژنتيكي داشته كه باعث اختلال در سامانه ايمني‌اش مي‌شده و در نتيجه سامانه ايمني وي قادر به مقابله و محدود كردن HPV نبوده است.

  تعداد گويچه‌هاي سفيد خون دِد، آنقدر پايين بود كه در ابتدا دكتر گاسپاري تصور كرد كه وي مبتلا به ايدز است اما آزمايشات چنين چيزي را تأييد نكردند. اختلال ژنتيكي اين بيمار بسيار نادر است و احتمال داشتن آن كمتر از يك در ميليون است، طوري كه او به جز رنج ناشي از تحمل بيماري پوستي‌اش، زندگي توأم با سلامتي داشته. والدين و برادر و خواهرهاي او بيماري مشابه نداشته‌اند.

  دكتر گاسپاري عقيده دارد اين بيماري با مصرف دوزهاي روزانه ويتامين A، تا حد زيادي قابل درمان است. دكتر گاسپاري مي‌گويد گرچه اين بيمار كاملا از لحاظ ظاهري بهبود نخواهد يافت، ولي بعد از درمان، زگيل‌ها آنقدر كوچك خواهند شد كه به او امكان استفاده از دست‌ها و كار را مي دهند. او انتظار دارد كه بعد از 3 تا 6 ماه درمان، ضايعات تا حد قابل ملاحظه‌اي كوچك شوند. بعد از اين مرحله درماني، ضايعات باقيمانده با انجماد و جراحي، برداشته مي‌شوند.

  دكتر گاسپاري دوست داشت اين بيمار را براي درمان و بررسي نقص ژنتيكي‌اش به آمريكا ببرد ولي مشكلات مالي و همچنين كاغذ بازي‌هاي اداري مانع اين كار شد. بنابراين، درمان اين بيمار در اندونزي با كمك پزشكان اين كشور ادامه خواهد يافت.

   HPV، يك ويروس داراي DNA است كه مي‌تواند هم ضايعات پوستي و هم ضايعات تناسلي ايجاد كند.

  ضايعات پوستي HPV اشكال مختلفي دارند: مثل زگيل معمولي، زگيل‌هاي كف دست و پا، زگيل‌هاي مسطح و زگيل‌هاي زير ناخن.

  بعضي از انواع HPV مي‌توانند باعث بدخيمي‌هايي مثل سرطان دهانه رحم شوند.

  + نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ دی۱۳۸۶ساعت 21:52  توسط بهارصبا | 

  قيمت انواع حيوانات در چهارراه مولوي

  + نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ دی۱۳۸۶ساعت 21:43  توسط بهارصبا | 
  چهره وحشتناك يك انسان متعصب

  خوزه مستره مرد 51 ساله اسپانيايي هنگامي كه سن و سال زيادي نداشت يك غده كوچك در روي لبش سبز شد.

  خوزه وقتي به دكتر رفت به تقاضاي جراحي غده از سوي دكترش، پاسخ منفي داد.

  وي كه عضو انجمن شاهدان يهوه (يهودا) است بر اساس اعتقادات ديني اش خونرساني از طريق دهان يا ساير بخشهاي بدن به بيماران را دخالت در كار خدا مي داند!

  خانواده مستره كه 30 سال قبل به اين درد دچار شده است نيز از اعضاي بسيار مقيد انجمن شاهدان يهوه هستند. وي با وجود اصرارهاي همسايگان مبني بر مراجعه به پزشك و انجام جراحي، از آن سرباز زد.

  به تدريج غده به صورت وحشتناكي شروع به رشد كرد و ابتدا دهان و سپس بيني اش را مسدود كرد.

  بعد از مدتي هم، غده به حدي پيشرفت كرد كه وي كور شد.

  مستره كه با خونريزي نامنظم روي صورتش، چهره بسيار ترسناكي گرفته بود خودش نيز دچار ترس و وحشت شد و از پزشكان آلماني كمك خواست. اما پزشكان آلماني گفتند بدون تزريق خون نمي توانند او را عمل كنند.

  اما خوزه اين بار با اصرار خانواده اش مبني بر پايبندي به آداب انجمن ديني شان، از قبول عمل سرباز زد!

  در نهايت خوزه كه با واسطه كانال تلويزيوني ديسكاوري به انگلستان آورده شده بود از سوي دو پزشك بريتانيايي معاينه شد. دكترها دوباره بر جراحي غده روي صورت خوزه كه بالغ بر پنج كيلو شده بود اصرار كردند.

  اين بار هم خوزه با تزريق خون به بدنش مخالفت كرد!

  اين بار خواهر او كه همراهش به انگلستان آمده بود به اين تصميم خوزه اعتراض كرد و خواستار قبول شرايط دكتر شد.

   

  شاهدان يهوه

  بنيانگذار شاهدان يهوه "سي.تي.راتزل" مي باشد (چارلز تز راسل، 1916- 1852). راسل ابتدا يك مجتمع "كتاب مقدس" را تأسيس نمود و به عنوان رهبر آن انتخاب شد. در 1879 نشريه اي به نام "قلعه ديده باني زيون" را منتشر كرد. بعد از چند سال با همان نام (بعدها، زيون) يك جمعيت را تشكيل داد.

  بعد از مرگ راسل، به جاي او وكيل اين گروه به نام جي.اف.رادرفورد (1942- 1869) رهبر شد. وي كه خود را به عنوان سخنگوي يهوه(يهودا) معرفي مي كرد در سال 1931 با آوردن دلايلي مبني بر از بين رفتن شخصيت راسل، نام گروه را از راسليست ها، به "اشخاص يهوه اي" تغيير داد. وي بيش از 100 كتاب نوشته است.

  بعد از او در سال 1977، ن.هـ. نـُر (N.H. Knorr) رئيس انجمن شد. در زمان وي در گيلعاد، مدرسه كتاب مقدس ايجاد شد و نزديك به 15000 نفر به عنوان ميسيونرهاي پادشاهي پرورش يافتند.

  بعد از نـُر، اين انجمن به صورت يك شورا اداره مي شود.

  بخشي از اعتقادات شاهدان يهوه:

  كسي كه جزء شاهدان يهوه نباشد يك بزغاله است، وي مخالف شاهدان يهوه است.

  شاهدان يهوه براي حفظ ظاهر، سياست و سيستم دولتي كشور محل اقامت را قبول خواهد كرد.

  چيزي به نام جهنم وجود ندارد و قضا و قدر معنايي ندارد.

  دين تنها از آن شاهدان يهوه است. بقيه دينها جعلي است!